[HUN] KF41 Lynx / Hiúz

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

tacticool

Well-Known Member
2015. január 12.
1 217
3 563
113
Az a jó az ausztrál tenderrel, hogy ott elég sokmindent közzé tesznek az átlag halandóknak, mint mi. Ha nem éri el a Stanag 4569 Level 6-ot, az ki fog bukni.

A CRV tenderen is kitétel volt, hogy igény esetén egészen Level 6-ig lehessen páncélozni. A Terrex 3-ról ki is derült, hogy nem csak az a csóri Elbit torony, amit az elejétől fogva max nehézgéppuska ellen terveztek, de még a jármű frontja sem tudja teljes felületén a Stanag 4569 Level 6-ot. Boxer-ről, AMV-ről nem közöltek semmi negatívot ezen a téren, így feltételezzük, hogy azok elérték a kívánt szintet. (Boxer-ről külön megjegyezték, hogy teljesíti a Level 6-ot és az volt a legvédettebb jármű az indulók közül) Azt viszont nem tudjuk milyen tömeg mellett, csak megengedett max össztömeget tudjuk, ami a Boxernél 38, az AMV-nél 36 tonna volt. Ezek sem egy kis hodályok, na ha azok tudják, akkor valószínűleg a Lynx is tudni fogja a maga max 50 tonnájával.

Ha meg ennek ellenére itthon Stanag 4569 Level 5-el rendeltük meg a Lynx-et, akkor az a saját sarunk és ugyanazok az emberek, akik meghozták ezt a döntést, azok valószínűleg a Pumát is Level A páncéllal rendelték volna meg... :mad::D:D

Szvsz ez valami belsős Rheinmetall-os skála lehet, van mondjuk a Level 1 az alap páncél, ami nehéz géppuska ellen véd körkörösen és van 4 további különböző védelmi szintű kieg. páncél kit a Lynx-hez. Nekem legalábbis ez lenne észszerű.

De az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy ma már egy modern 30x173 APFSDS már 1000 méteren is 100mm RHA-t tud. Szóval a 30mm-es elég tág fogalom. Értitek.
https://www.nammo.com/product/our-p...-ammunition/30-mm-series/30mm-x-173-apfsds-t/

Oroszéknál mit tud a legmodernebb 30x165 AP?
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 860
35 230
113
Az a jó az ausztrál tenderrel, hogy ott elég sokmindent közzé tesznek az átlag halandóknak, mint mi. Ha nem éri el a Stanag 4569 Level 6-ot, az ki fog bukni.

A CRV tenderen is kitétel volt, hogy igény esetén egészen Level 6-ig lehessen páncélozni. A Terrex 3-ról ki is derült, hogy nem csak az a csóri Elbit torony, amit az elejétől fogva max nehézgéppuska ellen terveztek, de még a jármű frontja sem tudja teljes felületén a Stanag 4569 Level 6-ot. Boxer-ről, AMV-ről nem közöltek semmi negatívot ezen a téren, így feltételezzük, hogy azok elérték a kívánt szintet. (Boxer-ről külön megjegyezték, hogy teljesíti a Level 6-ot és az volt a legvédettebb jármű az indulók közül) Azt viszont nem tudjuk milyen tömeg mellett, csak megengedett max össztömeget tudjuk, ami a Boxernél 38, az AMV-nél 36 tonna volt. Ezek sem egy kis hodályok, na ha azok tudják, akkor valószínűleg a Lynx is tudni fogja a maga max 50 tonnájával.

Ha meg ennek ellenére itthon Stanag 4569 Level 5-el rendeltük meg a Lynx-et, akkor az a saját sarunk és ugyanazok az emberek, akik meghozták ezt a döntést, azok valószínűleg a Pumát is Level A páncéllal rendelték volna meg... :mad::D:D

Szvsz ez valami belsős Rheinmetall-os skála lehet, van mondjuk a Level 1 az alap páncél, ami nehéz géppuska ellen véd körkörösen és van 4 további különböző védelmi szintű kieg. páncél kit a Lynx-hez. Nekem legalábbis ez lenne észszerű.

De az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy ma már egy modern 30x173 APFSDS már 1000 méteren is 100mm RHA-t tud. Szóval a 30mm-es elég tág fogalom. Értitek.
https://www.nammo.com/product/our-p...-ammunition/30-mm-series/30mm-x-173-apfsds-t/

Oroszéknál mit tud a legmodernebb 30x165 AP?
Nem lehet hogy azert level 5 a level 5 mert a level 6 nem a gyartotol jon 100% ba? Ha szukseges felszerelheto de ha nem ne menjen tonkre benne az anyag ha nem kiszedheto teljes mertekben./ vagy ha kiszerelheto akkor le keljjen szerelni az ures reteget hogy beleszereljenek hogy aztan visszaszereljek. Ha a helyzet ugy kivanja. No meg a mindenapos hasznalatba az a par tonna minusz se art a gepeknek.
Reaktivbol hany keszlet kellene egyebkent?/harcjarmu? Csak mert ha napi hasznalatba kerul a reaktiv ennyi jarmuvin megha toltet nelkul is serules miatt akkor tobb tartalek kellene de nem lenne tobb haboru eseten. De a suly csokkentes harcjarmu kimeles szempontjabol sem utolso.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 145
113
Az azért sokat mond, hogy a vevő részére készült prezentációban minden változatra Level 5 van írva.
Akkor meglepi ként lehet, hogy mégis csak level 6 lesz? :rolleyes:

Nem, az level 5, ezt te is tudod.:confused:
Lehet, hogy majd 23-25 ben az ausztrálok erősebb páncélzattal (és nagyobb tömeggel) rendelik meg. Könnyen lehet.
De az a változat, amit már 22-23-ban sorozatban gyártanak, az biztos, hogy a leggyorsabban elérhető megoldásokkal és képességekkel fog érkezni. Az első 46 darab nem nagyon fog meglepetést okozni senkinek. Sem kinézetben, sem képességekben.
Ha a másik 172 darabot szeretnénk erősebbre, vagy nagyobb gépágyúval, arra is lesz lehetőség (vagy szerintem lenne). De nem tűnik racionális döntésnek a vegyes harcjárműpark.

Mi már beültünk abba a csónakba ami a túlpartra igyekszik, akkor is ha az evezők kint maradtak az ausztrálok kezében. :eek:
Át akarunk jutni...., az ausztrálok is.....
ők a mi csónakunkkal, mi az ő evezőjükkel.....o_O
Tudod nagyon jól, hogy én a mai napig nagy PUMA fan vagyok, de te tényleg el tudod képzelni azt az opciót, hogy az austrál tenderre legyártanak és elvisznek 2 fullos járművet, amelyik nem fogja tudni a minimum STANAG 6-os védelmi követelményeket? Miközben - deklaráltan - szarrá fogják lőni a járműveket a teszt egy bizonyos szakában?!?
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 602
25 015
113
Oroszéknál mit tud a legmodernebb 30x165 AP?
https://thesovietarmourblog.blogspot.com/p/30x165mm-cartridges.html
Lentebb kell görgetni, az utolsó 2 lőszer 3UBR6, 3UBR8
3 fajta érték van 60°-ra megadva:
az elsőnél mostani hivatalos orosz, a bolgár másolat és 1983-as szovjet oktató anyag értékei
a másodiknál hivatalos orosz, egy halott linkre mutató és egy enciklopédiás adat.
Találtam még1 ilyet:
https://www.arsenal-bg.com/c/30x165...guns-2a38-2a42-and-2a72-137/rapit-capap-t-199
Ígéretes a rapit-c, 30° 1500m 40mm, aztán ki tudja a valóságot.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 536
79 661
113
Micsodat? Sehol nem irtam semmit, a modell a KF41 ami konkretan a 41 tonna koruli sulya miatt lett igy elnevezve.

Akkor mutatom:

"
Tehát
látom a "Puma squad" megint lecsapott, lehet jönni a Pumával amúgy de azt miért nem mondjátok hogy az alap Puma az a 12.5 ellen fog MAX a kis 31.5 tonnájával? :) , C szinten a Puma 43 tonna, Ti ezt vetitek össze a feltehetően (lásd ozi tender, cseh tender követelmények illetve a józan ész könyörgöm...) az ALAP lynx 34 tonnájával és megy az arcoskodás hogy hát lvl5 ( ami egyébként rohadtul nem biztos hogy STA5-öt jelent) meg remélem örültök meg ilyenek? miért kell temetni egy rohadt ppt dia miatt az egész vasat? miért megy a sírás rögtön? persze hogy alapnak kéne lennie a TSA6 vagyis hogy fogja körben a 30-ast manapság, nagyon alap, de arra hívnám fel a figyelmet hogy míg a Puma MAX 43 tonna (az alap A szint pedig 31,5 tonna) addig az alap Lynx 34 és a maxos (még nem tudni milyen szintű) pedig akár 50 tonna is lehet. Vajon , vajon, ha egy 43 tonnás valami amii fogja körbe a 30-ast akkor egy 50 tonnást miért kell rögtön temetni?
Ti mondtátok még nem is olyan rég hogy súly=védettség nem? Akkor nem kéne inkább megvárni hogy hány tonnáson is jönnek majd az IFV Lynx-ek? és esetleg majd utána bármit leírni? Mr."én megmondtam" meg arról nem beszél hogy a 34 tonnás Lynx-et hasoníltjuk össze a 43 tonnás cicával? akkor inkább hasoníltsuk a 31,5 tonnás Pumát a 34 tonnás cicához, rögtön más lesz a helyzet.
Arról nem is beszélve hogy ezzel az ország mennyit lépett előre (végre) a hadipar terén illetve a német kapcsolatokban.
Továbbá, ment itt a vita a név miatt, térjünk erre is ki, ahogy sokan mondták a Puma az SPz vagyis Schützenpanzer a Lnyx meg Kettenfahrzeug . Namár most, mi a különbség? Annyi hogy még az SPz azaz CSAK IFV addig a KF egy komplett családot jelöl, pl: sosem fogsz 120-as mortart hordó Pumát látni, mert arra tervezték hogy lövészeket vigyen és azokat támogassa mindenhogy és kb ennyi mivel MINDEN más átalakítás horror pénz lenne pont azért, mert nem számoltak kb semmilyen más szerepkörrel, ellenben a KF-ből sok sok féle variánst ki lehet hozni legyen az egy 31,5 tonnás CRV vagy éppen akár egy 50 tonnás IFV konfig :)"

Tényleg idézzem a többit is ahol azt magyarázzák,hogy az Lynx alappáncélja LvL5...?
 
K

kamm

Guest
Akkor mutatom:

"
Tehát
látom a "Puma squad" megint lecsapott, lehet jönni a Pumával amúgy de azt miért nem mondjátok hogy az alap Puma az a 12.5 ellen fog MAX a kis 31.5 tonnájával? :) , C szinten a Puma 43 tonna, Ti ezt vetitek össze a feltehetően (lásd ozi tender, cseh tender követelmények illetve a józan ész könyörgöm...) az ALAP lynx 34 tonnájával és megy az arcoskodás hogy hát lvl5 ( ami egyébként rohadtul nem biztos hogy STA5-öt jelent) meg remélem örültök meg ilyenek? miért kell temetni egy rohadt ppt dia miatt az egész vasat? miért megy a sírás rögtön? persze hogy alapnak kéne lennie a TSA6 vagyis hogy fogja körben a 30-ast manapság, nagyon alap, de arra hívnám fel a figyelmet hogy míg a Puma MAX 43 tonna (az alap A szint pedig 31,5 tonna) addig az alap Lynx 34 és a maxos (még nem tudni milyen szintű) pedig akár 50 tonna is lehet. Vajon , vajon, ha egy 43 tonnás valami amii fogja körbe a 30-ast akkor egy 50 tonnást miért kell rögtön temetni?
Ti mondtátok még nem is olyan rég hogy súly=védettség nem? Akkor nem kéne inkább megvárni hogy hány tonnáson is jönnek majd az IFV Lynx-ek? és esetleg majd utána bármit leírni? Mr."én megmondtam" meg arról nem beszél hogy a 34 tonnás Lynx-et hasoníltjuk össze a 43 tonnás cicával? akkor inkább hasoníltsuk a 31,5 tonnás Pumát a 34 tonnás cicához, rögtön más lesz a helyzet.
Arról nem is beszélve hogy ezzel az ország mennyit lépett előre (végre) a hadipar terén illetve a német kapcsolatokban.
Továbbá, ment itt a vita a név miatt, térjünk erre is ki, ahogy sokan mondták a Puma az SPz vagyis Schützenpanzer a Lnyx meg Kettenfahrzeug . Namár most, mi a különbség? Annyi hogy még az SPz azaz CSAK IFV addig a KF egy komplett családot jelöl, pl: sosem fogsz 120-as mortart hordó Pumát látni, mert arra tervezték hogy lövészeket vigyen és azokat támogassa mindenhogy és kb ennyi mivel MINDEN más átalakítás horror pénz lenne pont azért, mert nem számoltak kb semmilyen más szerepkörrel, ellenben a KF-ből sok sok féle variánst ki lehet hozni legyen az egy 31,5 tonnás CRV vagy éppen akár egy 50 tonnás IFV konfig :)"

Tényleg idézzem a többit is ahol azt magyarázzák,hogy az Lynx alappáncélja LvL5...?

Ezt nem en irtam, fogalmam sincs, mi ez az "alap 34 tonna"...? De a sorozatgyartas a KF41-re vonatkozik - esetleg 34 tonna az alapverzio, 40 a L5 aztan van masik 10 tonnad meg varialni, ha meg tobbet akarsz...?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 536
79 661
113
Ezt nem en irtam, fogalmam sincs, mi ez az "alap 34 tonna"...? De a sorozatgyartas a KF41-re vonatkozik - esetleg 34 tonna az alapverzio, 40 a L5 aztan van masik 10 tonnad meg varialni, ha meg tobbet akarsz...?

Nem is rólad beszéltem,mint ahogy nem is neked írtam az alappáncélról és arról,hogy mi a realitás és mi nem az.
 
K

kamm

Guest
Nem is rólad beszéltem,mint ahogy nem is neked írtam az alappáncélról és arról,hogy mi a realitás és mi nem az.

Akkor ezt kiszortiroztuk. Viszont a lenyeg ugyanaz: boven belefer a L6 is a Lynxbe, raadasul szerintem 45t korul megall, fegyverzettel, az egesz tornyot elolrol es oldalrol is betakarva...