[HUN] KF41 Lynx / Hiúz

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 203
113
.

Felvirrad az APS-ek/optikai érzékelők/éjjellátók elleni "festék-patronos" lőszerek napja...
...egy 2-3-4 négyzetmétert beterítő festék-patronos AHEAD gépágyú-lőszer az új sztár lesz/lehet, de szerintem a Hirtenberger-ünknél --ha lenne saját fejlesztő részlege--, hétfőtől "faraghatnák" is ezt... :hadonaszos:

...mert ugyebár: van! :rolleyes:
 
  • Tetszik
Reactions: Catles

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 482
18 452
113
Emlékszel amikor a szememre vetetted, hogy nincs semmiféle ERA szerű blokkokból álló páncélzat a lynxen :oops: ?
Igen. A demón továbbra sincs.
;)
Akkor még csak az volt.
Az ausztrál prototípuson már látszanak nyomai a "hibrid" páncél elemeknek.
De én még szkeptikus vagyok, kíváncsian várom az ausztrál tesztek eredményeit.
Vagy a magyar tesztek eredményeit...
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 792
122 721
113
Igen. A demón továbbra sincs.
;)
Akkor még csak az volt.
Az ausztrál prototípuson már látszanak nyomai a "hibrid" páncél elemeknek.
De én még szkeptikus vagyok, kíváncsian várom az ausztrál tesztek eredményeit.
Vagy a magyar tesztek eredményeit...
Nekünk szedtek ki kockát csak nem nyitották szét. (gondolom dummy volt csak )
 

Tegin

Well-Known Member
2020. június 2.
399
1 332
93
Az a baj, hogy kb minden ilyen rendszerről csak animációk meg vízszintes rakéta megsemmisítések vannak. Ami igazán érdekes lenne mint Top Attack ATGM ellen hogy muzsikál arról meg semmi sincs gyártótól függetlenül.
Ez így van, ezek a cuccok még csak most készülnek el.
Amit viszont tudni lehet, hogy az amerikai hadsereg 2020 októberében kezdte el tesztelni a rheinmetall aps-ét a könnyített trophyval együtt. Idén januári cikkek szerint csak később (szóval legkorábban 1-2hónapja) indult az éles lőszerekkel tesztelés.

Az jó lenne, ha azért csak most jelentették volna be, mert súgtak onnan, hogy tényleg működik, de ezt csak szeretném hinni, magam se gondolom hogy ez az oka. :)

Mindenesetre jönni kéne némi infónak onnan is, előbb utóbb.

Az amerikaiak a tesztek alapján fogják eldönteni, milyen megoldást szeretnének a bradley-re és a strykerre.

A harmadik versenyző a Rafael, de őket érthető okból nem kell nagyon tesztelgetni.
 
  • Tetszik
Reactions: Terminator

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 680
5 496
113
Amig "kilát",addig nincs gond.Maga az elfogó rész olyan mint egy irányitott repeszakna.Trophy is ilyen.Az a négyszögű lap,amit forgat,az lényegében ugyanolyan irányitott repesztöltet,mint a Claymor aknáé.

Esetleg ha vágod a működését: Hol van ezen elfogó rész? Mit és hogyan lő ki ez a rheinmetall cucc?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 792
122 721
113
Hát,egy lövészszállitóra ERAt tenni.....Nemtudom.
Puma, azon DnD ERA van. (de is szkeptikus vagyok még az APS töltetetek miatt is)
Amúgy azt mondtam, hogy ERA szerű nem magyarázták el a működési elvét csak a kivehető téglák ERA blokkra emlékeztettek.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 955
32 842
113
Esetleg ha vágod a működését: Hol van ezen elfogó rész? Mit és hogyan lő ki ez a rheinmetall cucc?
Ez egy fejlesztett,finomitott változat,ennek még utána kell nézni.
A protókon egy irányitott repesztöltet szerűség fogta el a bejövő RPG7 gránátot.Azt meg infra szenzor vezérelte.Képek alapján ez ugyan ilyen,csak szépen belesimitották a modul kiegészitő páncélelemekhez illeszthető kazettákba.
 
  • Tetszik
Reactions: ms07

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 955
32 842
113
Puma, azon DnD ERA van. (de is szkeptikus vagyok még az APS töltetetek miatt is)
Amúgy azt mondtam, hogy ERA szerű nem magyarázták el a működési elvét csak a kivehető téglák ERA blokkra emlékeztettek.
Az simán lehet NERA blokk is.Az új változatok valami "csudaanyag" tölteléket tartalmaznak,amik nagy nyomásra/hőre hasonló hatást csinálnak mint a robbanóanyagok,de mégsem azok.Ahogy működik a cucc,a blok egybenmarad,nincs extra repeszhatás,robbanás.Ráadásul egy blokk több találatot is kibir.Hogy ezt miképen is csinálják,az tikos-de ha nem lenne az,akkorse érteném.Talán valamelyik mérnökünk tudja,miapék lehet benne.
 
S

speziale

Guest
beteszem újra hazsnos lesz:


kiemelném az AMAP-ADS részből:

"There are different options of how the ADS active protection system defeats threats. An option would be a DIME (dense inert metal explosive) approach: instead of using metal plates or pellets in order to defeat the threat, the system might utilize (heavy) metal powder, i.e. tungsten powder or tantalum powder. When fired by a directed blast against a threat, the powder will behave similar to a solid metal body, in areas where powder denisty and velocity is high (so in the area near the launcher). However the powder will spread fast and the decelerate, this means it won't pose any danger after a distance of a few metres."
 
S

speziale

Guest
Az simán lehet NERA blokk is.Az új változatok valami "csudaanyag" tölteléket tartalmaznak,amik nagy nyomásra/hőre hasonló hatást csinálnak mint a robbanóanyagok,de mégsem azok.Ahogy működik a cucc,a blok egybenmarad,nincs extra repeszhatás,robbanás.Ráadásul egy blokk több találatot is kibir.Hogy ezt miképen is csinálják,az tikos-de ha nem lenne az,akkorse érteném.Talán valamelyik mérnökünk tudja,miapék lehet benne.

ez a Clara fantázianevű cucc amit a franciák is megrendeltek a Leclerc-hez...szerintem a Puma-n is ilyen van
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 365
93 136
113

Jó a cim! :cool:
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 955
32 842
113
ez a Clara fantázianevű cucc amit a franciák is megrendeltek a Leclerc-hez...szerintem a Puma-n is ilyen van
Valószinüleg.De én már a BDDnél sem értem,hogy a polisztirol hogyan is képes olyan rugalmasságot kifejteni olyan gyorsan,ahogy leirták a működését.Mai cuccokkal meg úgy vagyok mint az egyszeri parasztbácsika
-Értem én,hogy villanyos!Csak azt nem értem,hogy mi hajtja.....
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 365
93 136
113

Jó a cim! :cool:
És lehet fokozni :cool: :cool:
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97 and arcas

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 025
15 544
113
Puma, azon DnD ERA van. (de is szkeptikus vagyok még az APS töltetetek miatt is)
Amúgy azt mondtam, hogy ERA szerű nem magyarázták el a működési elvét csak a kivehető téglák ERA blokkra emlékeztettek.
A DND ERA van azon a szinten, mint a legújabb orosz ERA-k, pl. Relikt, Malachit?
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 955
32 842
113
beteszem újra hazsnos lesz:

[URL unfurl = "true"] https://below-the-turret-ring.blogspot.com/2017/01/hardkill-aps-overview.html [/ URL]

kiemelném az AMAP-ADS részből:

"Különböző lehetőségek vannak arra, hogy az ADS aktív védelmi rendszer hogyan tudja legyőzni a fenyegetéseket. Lehetőség lenne egy DIME (sűrű, inert fém robbanóanyag) megközelítésre: ahelyett, hogy fémlemezeket vagy pelleteket használna a fenyegetés leküzdésére, a rendszer felhasználhatja (nehéz) fémpor, azaz volfrámpor vagy tantálpor. Ha fenyegetés ellen irányított robbanással lőjük ki, akkor a por szilárd fémtesthez hasonlóan viselkedik, olyan területeken, ahol a por deniszta és a sebesség nagy (így a hordozórakéta közelében). A por azonban gyorsan elterjed és lassul, ami azt jelenti, hogy néhány méteres távolság után nem jelent veszélyt. "
Kb mint a rendőrök zártörő sörétes puska löszere.ott a sörét helyett fémpor van.Itt meg egy irányitott repesztöltet,amibe csapágygolyó helyett fémpor van.Nagyondurván leegyszerűsitve a dolgokat,de kb.
Az Iron fist elfogó gránátjába is hasonló töltetet sejditenek,de az Elbit nem nyilatkozik róla.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses and Pogány