[HUN] KF41 Lynx / Hiúz

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 233
75 725
113
IDEX_2019_Rheinmetall_unveils_Hybrid_Protection_Module.JPG


Rheinmetall%2Bhybrid%2Bprotection%2BModule-01.jpg

DzsKlE9X0AA7bcv

DzsKY_SXQAATNBX



Az IDEX 2019 során alkalmunk volt Stefan Haase úrral, a Rheinmetall Active Protection GmbH ügyvezető igazgatójával, egy rövid beszélgetésre a Hybrid Protection Module-ról...

(Stefan Haase neve már egyszer előkerült itt a fórumon, amikor az APS rendszerek elektronikai lábnyomáról vitatkoztatok.)
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 890
32 687
113
Eszerint akkor van benne egy nagyon rövid hatótávú radarféleség is.
És tulajdonképpen tényleg lehetne hivni újgenerációs elektronizált ERAnak is.
Kombinálni kéne az Iron Fistel,úgy rétegzett APS rendszert alkotnának.Iron Fistel rendszerbe kötve meg plusz érzékelési távolságot is kapna.
Csak legyen aki kifizesse.@krisssék gatyája tutti rámenne
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 957
22 846
113
Számomra érdekes rész:
"The integrated ADS-Gen.3 is effective against rocket-propelled grenades and anti-tank guided missiles (ATGMs). It is designed to intercept and destroy ATGMs from ranges as short as 10 meters (33ft) by using a directed explosive detector. The incoming ATGM is detected by a mix of optronics and radar sensors. Operating at 20GHz to 30GHz wavebands the radar sensor can detect incoming ATGMS at ranges of 30m (98ft), but thanks to its very low output power of around 1 watt the radar sensor can not be detected by enemy’s ESM sensors at ranges greater than 350 to 400m. According to Rheinmetall the ADS-Gen.3 can cope with multiple attacks thanks to its capability to defeat 4 incoming missiles/rounds within 0,5m2 area with a timing difference of 100 milliseconds between the missiles/rounds. "
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 890
32 687
113
Jól értem, hogy a modul önmagában egy értelmezhető + KE védelmet is ad a járműnek?
Egen.Iron Fistnek van egy animáció valahol a YTon is,hogy hogyan is mükszik.Kibillenti az egyensúlyábol a sabotot,és az nem a hegyével csapodik be,igy jóval kisebb az átütőereje.Csakhogy az Iron Fist egy kivetett elfogó töltettel működik,ami olyankor a max hatósugáron robban,és az érzékeló rendszere is jóval nagyobb hatósugarú-és nincs film a dologrol vigig,csak az elfogótöltet robbanásának pillanatáig..........A sabott pedig az animáción is becsapódik,csak nem megfelelő helyzetben.Egy jol páncélozott cél azt már kibirja.Namer és a Merkava biztosan.Lynx?Jó kérdés.
Dehogy egy 1400--1600m/s sebességű sabottot RM rendszernek lenne ideje kibillenteni ilyen kis érzékelési és működési hatósugárral.....Háááát......Fejvakarás.
 
  • Tetszik
Reactions: tacticool

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 948
15 375
113
Egen.Iron Fistnek van egy animáció valahol a YTon is,hogy hogyan is mükszik.Kibillenti az egyensúlyábol a sabotot,és az nem a hegyével csapodik be,igy jóval kisebb az átütőereje.Csakhogy az Iron Fist egy kivetett elfogó töltettel működik,ami olyankor a max hatósugáron robban,és az érzékeló rendszere is jóval nagyobb hatósugarú-és nincs film a dologrol vigig,csak az elfogótöltet robbanásának pillanatáig..........A sabott pedig az animáción is becsapódik,csak nem megfelelő helyzetben.Egy jol páncélozott cél azt már kibirja.Namer és a Merkava biztosan.Lynx?Jó kérdés.
Dehogy egy 1400--1600m/s sebességű sabottot RM rendszernek lenne ideje kibillenteni ilyen kis érzékelési és működési hatósugárral.....Háááát......Fejvakarás.

Az RM-es modulra vonatkozott a kérdésem. A Key Factors felsorolás harmadik és negyediksora.

:)

A kibillentés érdekes, én arra tippeltem volna, hogy inkább megrepeszti/eltöri.
 

tacticool

Well-Known Member
2015. január 12.
1 217
3 563
113
Egen.Iron Fistnek van egy animáció valahol a YTon is,hogy hogyan is mükszik.Kibillenti az egyensúlyábol a sabotot,és az nem a hegyével csapodik be,igy jóval kisebb az átütőereje.Csakhogy az Iron Fist egy kivetett elfogó töltettel működik,ami olyankor a max hatósugáron robban,és az érzékeló rendszere is jóval nagyobb hatósugarú-és nincs film a dologrol vigig,csak az elfogótöltet robbanásának pillanatáig..........A sabott pedig az animáción is becsapódik,csak nem megfelelő helyzetben.Egy jol páncélozott cél azt már kibirja.Namer és a Merkava biztosan.Lynx?Jó kérdés.
Dehogy egy 1400--1600m/s sebességű sabottot RM rendszernek lenne ideje kibillenteni ilyen kis érzékelési és működési hatósugárral.....Háááát......Fejvakarás.
Nem csak animáció, készült videó is sikeres elfogásról. :)
48-tól nézzétek. Más kérdés, hogy veszít-e elég energiát, hogy ne üsse át még így is a viszonylag vékony bőrű ifv-ket oldalról a csalinkázó lövedék (vagy a darabjai). Pláne a német esetében, ami jóval közelebb működik el a járműhöz, mint az Iron Fist.

Az Afganit is képes elfogni KE lövedéket, legalábbis az oroszok azt állítják...
 
S

speziale

Guest
Szerintem egyébként elég nagy kavarodás van a német aps-ék kapcsán. Az eredeti amap-ads azért máshogy épül fel mint ez a Strikeshield rendszer. Plusz emellett ott van az idb smart protech rendszere ami szintén nagyon hasonló ehhez. Szerintem ezek a rendszerek alapvetően ifv/apc számára készül ahol az rpg atgm fenyeget és sokkal nagyobb
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 481
18 438
113
A Ballistic protection szerintem KE lőszerekre vonatkozik.
Lehet, hogy a modul elemek ballisztikai védelmére utal, ami azt jelenti, hogy gyalogsági fegyverek lövedékeitől védett.
Akkor viszont nem APFSDS lövedékekekről van szó.
Mintha a szövegben valahol írna 125 mm-es fegyverek elleni védelemről, de nem hangsúlyozza az ürméret alatti gránátot, kicsit becsapósnak tűnik...
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and tarzaan

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 309
79 095
113
Lehet, hogy a modul elemek ballisztikai védelmére utal, ami azt jelenti, hogy gyalogsági fegyverek lövedékeitől védett.
Akkor viszont nem APFSDS lövedékekekről van szó.
Mintha a szövegben valahol írna 125 mm-es fegyverek elleni védelemről, de nem hangsúlyozza az ürméret alatti gránátot, kicsit becsapósnak tűnik...
Ug,an ez van felrakva az ausztral Boxerre es az így tud az oldalan is 30mm-es gépágyú elleni védelmet.Felejtsük el a 125-ös ágyút,az ellen nem véd.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 481
18 438
113
Ug,an ez van felrakva az ausztral Boxerre es az így tud az oldalan is 30mm-es gépágyú elleni védelmet.Felejtsük el a 125-ös ágyút,az ellen nem véd.
A 30 mm-es gépágyú elleni védelem az alap páncéllal együtt értelmezendő, magyarul a modul acél (passzív védelmet adó) rétegei növelik az alap páncélzat védelmét a KE lövedékek ellen (30 mm-es gépágyú lövedékig).
Azt én sem gondolnám, hogy harckocsi gránát ellen véd, szerintem itt homályosan arról beszélnek, hogy csökkenti a hatását.
Mindennek csökkenti a hatását, de nem áll ellen neki, legfeljebb szélsőséges (lapos szögben becsapódó) esetekben lehet, hogy pöttyet nagyobb az esély a védelemre.
De ez mindenre elmondható....
Szerintem vastagon marketing duma ez a hibrid páncél.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 309
79 095
113
A 30 mm-es gépágyú elleni védelem az alap páncéllal együtt értelmezendő, magyarul a modul acél (passzív védelmet adó) rétegei növelik az alap páncélzat védelmét a KE lövedékek ellen (30 mm-es gépágyú lövedékig).
Azt én sem gondolnám, hogy harckocsi gránát ellen véd, szerintem itt homályosan arról beszélnek, hogy csökkenti a hatását.
Mindennek csökkenti a hatását, de nem áll ellen neki, legfeljebb szélsőséges (lapos szögben becsapódó) esetekben lehet, hogy pöttyet nagyobb az esély a védelemre.
De ez mindenre elmondható....
Szerintem vastagon marketing duma ez a hibrid páncél.
Igen,ezt írtam én is.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 948
15 375
113
Ami még eszembe jutott, hogy ugye az RM már egy ideje kísérletezik 40mm-es gránátvető APS-ként valóalkalmazásával.

Eléggé adja magát, hogy ez a mi gépeinken is megjelenjen (Hiúz, Leo, akár Gidrán...)