[HUN] KF41 Lynx / Hiúz

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 886
38 046
113
Hm,...ez....biztos?
Ez a legutolsó hivatalos infó. A cseh próbákon még szóvá is tették az RM-nek hogy ez kevés...a többiek 60 fok körülit tudtak.
@krisss a lövegemelés változott?
Bár gondolom ez is "tikos infó"...



img-1666.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: ravenlord

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 142
113
Én szívesen tanulok, szóval kifejthetnéd bővebben... :)
Ha arra gondolsz hogy nem századokhoz szerveznek 1-2 járművet, azt én is tudom. Ezek csak úgy arányok/igányek végett említettem.
Nyilván zászlóalj szinten lenne egy légvédelmi alakulat - szerintem...
Mi az, hogy "légvédelmi alakulat"? :rolleyes:
 
  • Vicces
Reactions: kamm

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 319
11 239
113
Oda van írva hogy milyen változatokat szállítanak a magyar honvèdsègnek.
Akkor az a 7 változat amit szállítanak. Akkor a 6 + fajta a z ifv-n kívül + darabszám?

Mit nem tekintesz harcjárművek?

Én mit nem? Ők!
@krisss azt írta, hogy rosszul tudják a 209-et. Tehát akkor maradjunk a 218-nál.
A RM meg ezt írta, hogy 209 harcjármű. Én erre írtam egy elképzelést, amivel elméletben feloldani kívántam a látszólagos ellentmondást, hogy talán a RM nem tekint valamit harcjárműnek, és akkor stimmel a 209 harcjármű.
 
  • Tetszik
Reactions: Aladeen

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 886
38 046
113
Mi az, hogy "légvédelmi alakulat"? :rolleyes:
Ami véd légtől! :p
<űÍrhattam volna konrkétabban szakaszt vagy századot/üteget vagy valami nagyobbat - de így nyitva hagytam az alakulat "méretét", mert nem tudjuk hogy 4 Skyranger várható vagy 24 esetleg tök más mennyiség. Erre mindketten csak tippelgetünk egyelőre...szóval inkább pihentessük a témát. ;)
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 409
79 417
113
OFF
Egy picit kezd kilógni az algoritmus a mondandódból.
Észrevetted már - @kamm erre a maga módján többször is felhívja a figyelmet - hogy az itt összeporszívózott információkat passzolod vissza rendszeresen, mintegy saját véleményként?
Mint egy tanuló algoritmus. Gyártasz hozzá Wiki-s szócikket, majd ugyan azt idézgeted vissza.
Jelzem, hogy ez a "Mindenki foglalkozzon elsősorban a dolgával" szöveget @dudi -tól nyúltad.
Nem az első alkalom, hogy képes vagy akár pár óra elteltével 1-1 fordulatot a sajátodként előadni.
Gyakorlatilag minden mondatod már vagy teljesen, vagy részleteiben elhangzott, megjelent itt a fórumon.
ON

DE hogy akkor tovább bővítsem az információ pool-t:
A Lynx jármű parancsnok nem egyedül harcol!
A drónok nem térugrással teremnek a gépesített lövészszázad feje felett. Ráadásul a járművek nem egymás hegyén hátán vannak összehalmozva. A beérkező drónok miközben a jármű felé érnek, simán lelőhetők a 2-vel arrébb lévő másik járműről, de maga a Skyrangeres Lynx is le kell hogy fedje a teljes század feletti légteret.
Nem emlékszem rá, hogy ilyet írtam volna.
 

Gari

Well-Known Member
2020. szeptember 13.
548
1 542
93
Örvendetes módon a StrikeShield aktív védelmi rendszer elemei is rajta voltak az új szerzeményen. Mindegyik oldalon láthatóak a dielektromos panelek, ezek mögött vannak a szenzorok, melyek érzékelik a veszélyt jelentő közeledő rakétákat, nagyobb lövedékeket, és aktiválják a robbanótölteteket. Az utóbbiak úgy lettek felszerelve, hogy hatásuk átfedje egymást.
dsc_0186_1.JPG


A hátsó szektort a deszanttér tetejére szerelt, kilógó egységek védelmezik, ezekből indul lefele az irányított robbanás.

dsc_0197_1.JPG


dsc_0042_1.JPG


A ROSY ködgránátvetők 8-8 indítója a demopéldányon a torony elején volt. Ezzel ellentétben az ú járművön 4 darab 5-ös blokkban kerültek fel, ahogy ezt a különböző ismertetőkben láttuk korábban erről a védelmi rendszerről. A blokkokat az érkezés után helyezték fel, így az is elképzelhető, hogy előre betöltve modulárisan cserélhetőek. Az egyébként nagy előny, hogy a 16 helyett 20 darab bevetésre kész ködgránáttal indulhat harcba a Lynx.

dsc_0172_1.JPG

A már kiképzett katonákat kérdezve érdekes dolgokat lehetett megtudni. A Lynx vezetése viszonylag egyszerű, könnyen kezelhető, de azért nagy felelősséggel jár egy több mint 40 tonnás lánctalpas vezetése. A sofőrök kiválogatására az alakulatnál kerül majd sor, C-s jogsi nem szükséges. Képességfelmérés után az arra alkalmasak ülhetnek be majd a Hiúzba, alapos felkészítés után. Az irányzó és a parancsnokok munkája már jóval nehezebb lesz. A sok rendszerből hatalmas mennyiségű információt kapnak, ezt fel kell tudni dolgozni. Ez lesz talán a legnagyobb kihívás, hogy a megfelelő személyzetet megtalálják.

Azt érdemes megjegyezni, hogy ez egy hadi vas, vagyis mindennek van tartalékrendszere. Ha nincs kamera, még ki lehet nézni a periszkópokon, és a legtöbb rendszer kezelhető kézi erővel is. Az érkezésnél a tornyot jól láthatóan kézzel forgatta a búvónyílásban álló szakember.

A StrikeShield mennyire veszélyezteti a járműből kiszálló és mellette haladó katonákat?
Van valami biztonsági védőtávolság, amin kívül kell lenniük?
 
  • Tetszik
Reactions: Aladeen

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 840
35 160
113
A láncfeszítő kerékre szélesebb fogat akarnak tenni és akkor a lánc nem tud akkorát zuhanni forduláskor (ez okozza a csörgést)
Harckocsin a lánc lazasága szokta okozni a csattogó hangot. Amikor laaza a lánc akkor hasa keletkezik így eltávolodik a csillagkeréktő/meghajtógőrgőtől így az mozgás közbe a foga rácsap a lánctagra. mivel ez a csapás feszítőhatást eredményes valójában nem minden lánctagra csap rá ezért lassabb a frekvenciája.
na én már tavaj szeptemberbe megírtam hogy mi a gond. Persze cserélhetik a láncfeszítő csíllagkereket is és akkor nem kell állítgatni álandóan a lánc feszességét. (mível új eszköz és még lehet változtatni) jobb megoldás a csillagkerék fogainak átméretezése. hossztávon mindenképp (egyébként nem akkora higa de jó hogy az ilyenek is javítva vannak lessznek,
(sajnos bennem még a régi berögződés játszik kijavítani de ma már szerencsére a jobb minőségűre cserélni korát éljük) hozzá kell szokni na :p
 
  • Tetszik
Reactions: Vogon and Pogány

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 561
14 814
113
Én mit nem? Ők!
@krisss azt írta, hogy rosszul tudják a 209-et. Tehát akkor maradjunk a 218-nál.
A RM meg ezt írta, hogy 209 harcjármű. Én erre írtam egy elképzelést, amivel elméletben feloldani kívántam a látszólagos ellentmondást, hogy talán a RM nem tekint valamit harcjárműnek, és akkor stimmel a 209 harcjármű.
Hát nekem ez így kusza.
Ha a mentőt ès a vezetőképző járművet annak tekintik, mit nem?
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 840
35 160
113
A Honvédelmi Minisztérium a Rheinmetallal több mint 2 milliárd euró értékben kötött szerződést a lánctalpas járművek és a hozzájuk tartozó szolgáltatások beszerzéséről. A megrendelés 218 Lynx KF41 páncélozott gyalogsági harcjárművet és 9 „Bergepanzer 3 Büffel” típusú támogató járművet tartalmaz. Ezen kívül a megbízás további szolgáltatásokra is kiterjed, mint például szimulátorok, képzések és tréningek, valamint kezdeti pótalkatrész-ellátás és karbantartási szolgáltatások. A Lynx várhatóan évtizedes élettartama alatt a járművek üzemképességének fenntartásához pótalkatrészekre és karbantartási intézkedésekre lesz szükség.


szerintem fejezzük be a vitát.

caak a HU ra kelett vólna váltanotok és akkor a fordítgatásból való hibák nem jöttek vólna elő.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 886
38 046
113
Érdekes,hogy nyugaton nem tanultak az orosz tapasztalatokbol.
Már Afganisztánban megállapitották,hogy kell a magasabb löszög képesség-és kevés a 30mili.Csecsenföld,főleg Groznij meg még meg is erősitette.
Erre a nyugati "megoldás" hogy a legtöbb RCWS tud +60 fokot vagy még többet.
A nálunk várható deFNder +70°-ra emelhető és 50-es géppuskával osztja az ellent...
Natter 12.7 esetén +60°-ra, Lynx MSSA +70°-ra emelhető. A török SARP toronynál ez +60°...

Gondolom mindjárt írod hogy ez kevés mert gépágyú kell méghozzá magasabbra emelve... :p
 
  • Tetszik
Reactions: Chima3ra and Ocses

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 561
14 814
113
Érdekes,hogy nyugaton nem tanultak az orosz tapasztalatokbol.
Már Afganisztánban megállapitották,hogy kell a magasabb löszög képesség-és kevés a 30mili.Csecsenföld,főleg Groznij meg még meg is erősitette.
Igaz. Bár lehet arra gondolnak a 12.7 elég a célra, és így egyszerűbb a torony kialakítani.

Hiszen a nagy csoemelkedes a gyalogság ellen kellett, a hegyekben, megy groznijban is.