[HUN] KF41 Lynx / Hiúz

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 388
8 957
113
A Cseheknél már a 35 mm es Wotan gépágyúval szerelt Lance tornyot promózták..

En is ebben bizom...

Ez a videó 2016 -os. Az IDET 2019 -en Brno -ban (!!) viszont már Rheinmetall 30 mm x 173 MK-30/2 ABM -el prezentálták a Lynx -et a cseheknek. Az alábbi videón a magyar katonák (Ők is kinn voltak :)) is igen bólogatnak erre 2:20 után:


Egyébként Wotan -ból is van kétféle: WOTAN30 (30 mm x 173) és WOTAN35 (35 mm x 228) ...
 
  • Tetszik
Reactions: Bleroka
K

kamm

Guest
Ez a videó 2016 -os. Az IDET 2019 -en Brno -ban (!!) viszont már Rheinmetall 30 mm x 173 MK-30/2 ABM -el prezentálták a Lynx -et a cseheknek. Az alábbi videón a magyar katonák (Ők is kinn voltak :)) is igen bólogatnak erre 2:20 után:


Egyébként Wotan -ból is van kétféle: WOTAN30 (30 mm x 173) és WOTAN35 (35 mm x 228) ...

En mar az is tisztaztam, hogy Hajnik ur az: https://forum.htka.hu/goto/post?id=722319#post-722319

Amugy azert az, mert ekkorra mar kinyogtek a csehek, hogy manned 30-as tornyot akarnak, szerintem csak azert eroltettek azt.

Amig Wotan lesz rajta, addig mindegy is, azt biztosan lehet kesobb 35-osre upgradelni.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 708
76 721
113
Itt az ideje, hogy előkeressem majd róla többi fotómat is... :cool:
Hogy legyen néhány kép Ostravából a szárazföldi eszközökről is...

NATO Days 2018

26050092_1fe0007ec83e703403bded2824ad6128_l.jpg


26050084_6ecf41b8b812c4c26aa341e8ee764eda_l.jpg


...
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Nos, úgy tűnik a kormányunk bátrabb volt, mint én, hogy már most meglépték. Mert azért megvártam volna még azt a bő egy évet, ami alatt az ausztrál gyakorlati tesztek java lemegy.
De mindegy, én örülök, hogy a KF41 lett (8-9+3 fő, szép nagy deszanttér, mmm), most már csak annak drukkolok, hogy ne legyen semmilyen komolyabb gyermekbetegsége és a Lance 2.0 RC tornyot kapja majd a 35 millis Wotan-nal.
 
K

kamm

Guest
Nos, úgy tűnik a kormányunk bátrabb volt, mint én, hogy már most meglépték. Mert azért megvártam volna még azt a bő egy évet, ami alatt az ausztrál gyakorlati tesztek java lemegy.
De mindegy, én örülök, hogy a KF41 lett (8-9+3 fő, szép nagy deszanttér, mmm), most már csak annak drukkolok, hogy ne legyen semmilyen komolyabb gyermekbetegsége és a Lance 2.0 RC tornyot kapja majd a 35 millis Wotan-nal.

Szivembol szolsz... RC Wotan35 - mondtam, hogy az Oerlikon 50mm Supershot necked 35x228...? ;)
 
  • Tetszik
Reactions: wolfram

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Most mi lesz így akkor a csehekkel? Ők is saját maguk fogják gyártani, ha ezt választják, vagy ők már lekéstek erről?
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 307
14 051
113
Az igaz, hogy nem a Patria gyártja (kiadta egy másik finn cégnek, mert neki a gyártósor fenntartása nem volt túl jövedelmező), testet, de tudtommal a Patriatól megrendelt járművek ott lettek legyártva. Kivéve a lengyeleket, mert ők maguknak csinálták.
Hát nem tudom, valahol mind ha olvastam volna, hogy valamilyen Patriak kulfold számára Lo-ban voltak gyártva, plus annak idején az is fel volt dobva, hogy saját maguknak szlovákiábol rendelnének Vidrábol (amibol most valószinuleg amúgy se lesz semmi, ha igaz volt, ha nem) - finnek az alváz gyártásat hagyták maguknál.
 
W

Wilson

Guest
Most mi lesz így akkor a csehekkel? Ők is saját maguk fogják gyártani, ha ezt választják, vagy ők már lekéstek erről?

Nem késtek le semmiről mivel amikor a Rheinmetall beadta a pályázatát a cseh ifv tenderre akkor vállalta,hogy a cseh megrendelés végösszegének min 40%-n bevonja a cseh hadipari cégeket a Lynxek legyártásába.Tehát a magyar megrendeléstől fuggetlenul ha a Lynx nyer a cseh tenderen,akkor a cseh Lynx-t min 40%-n a cseheknél fogják gyártani.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 492
18 509
113
Nem késtek le semmiről mivel amikor a Rheinmetall beadta a pályázatát a cseh ifv tenderre akkor vállalta,hogy a cseh megrendelés végösszegének min 40%-n bevonja a cseh hadipari cégeket a Lynxek legyártásába.Tehát a magyar megrendeléstől fuggetlenul ha a Lynx nyer a cseh tenderen,akkor a cseh Lynx-t min 40%-n a cseheknél fogják gyártani.
A cseheknél is lesz gyár, vagy nem lesz cseh Lynx. Ott már sok céggel targyalt az RM, hogy gyártás esetén milyen alkatrészeket tudnak majd szállítani.
Az is lehet, hogy a milyenkben is sok cseh alkatrész lesz.
 

anonim999

Well-Known Member
2016. március 19.
2 747
4 503
113
Gyalogsági harcjárművek gyártásába kezd Magyarország
Lynx gyalogsági harcjárművek gyártására alapít vegyesvállalatot a német Rheinmetall céggel a magyar állam a honvédség NATO-vállalásainak teljesítése érdekében – közölte a védelmi fejlesztésekért felelős kormánybiztos titkársága.

Közleményük szerint a magyar kormány a hadiipar fejlesztésének legjelentősebb, több mint kétmilliárd euró értékű programját indította el azzal a megállapodással, amelyet hétfőn írtak alá a németországi Unterlüssben.

A Rheinmetall európai védelmi ipari óriáscég és a magyar állam közötti együttműködés keretében a felek vegyesvállalatot és gyártóüzemet alapítanak a legkorszerűbb Lynx gyalogsági harcjárművek gyártására Magyarországon.

Ezzel Magyarország az első olyan NATO- és EU-tagállam, amely a düsseldorfi székhelyű cég új fejlesztésű, innovatív terméke mellett döntött az előzetes piackutatások után. A lépés központi eleme a folyamatban lévő honvédelmi és haderőfejlesztési programnak, amelynek célja, hogy a honvédség mihamarabb világszínvonalú haderővé váljék és ezzel hozzájáruljon az euroatlanti térség biztonsági kihívásainak kezeléséhez – áll a közleményben.

Palkovics László innovációs és technológiai miniszter és Maróth Gáspár védelmi fejlesztésekért felelős kormánybiztos közös közleményében azt hangsúlyozta: Magyarország a NATO-nak tett vállalásai részeként helyreállítja szárazföldi haderejének nehézfegyverzetét.

„A harckocsikat és a tüzérséget követően rövidesen a képességcsomag gerincét alkotó gyalogsági harcjárművekre kerül sor” – fogalmaztak, hozzátéve: kategóriájában a legkorszerűbb típusként a Lynx bizonyult alkalmasnak arra, hogy az elkövetkező évtizedekben ezt a központi szerepet betöltse a honvédség eszközparkjában.

Megjegyezték azt is, hogy ez az együttműködés többet jelent, mint haditechnikai modernizációt, partnerséget egy vezető európai nagyvállalattal, mely a magyar hadiipar helyreállítását, ezáltal a magyar ipari portfolió szélesítését is szolgálja.

A közlemény szerint Armin Papperger, a Rheinmetall AG igazgatótanácsának elnöke úgy fogalmazott: „büszkék vagyunk arra is, hogy jelentős mértékben hozzájárulhatunk Magyarország védelmi technológiai képességeinek bővítéséhez a helyi iparral együttműködésben. Várakozással tekintünk magyar barátainkkal és partnereinkkel folytatott közös munka elé és mindent megteszünk a vállalkozás hosszú távú sikere érdekében” – olvasható a közleményben.

https://magyarnemzet.hu/belfold/gyalogsagi-harcjarmuvek-gyartasaba-kezd-magyarorszag-8537124/
 
  • Tetszik
Reactions: svajcibeka

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 944
5 070
113
A másik topicban kérdésként merül fel, hogy hol lesz a gyártás: szerintem adja magát, hogy a 75%-ban állami tulajdonú Rába lesz a nyerő, amely vagy 100 éve gyárt harcjárműveket. Nem most találkozik először a RM-al, vagy 20 éve beszállítója a RM MAN-nak, (lényegében a Rába H sorozat is a RM MAN fejlesztése, MAN HX) és az utóbbi időben érdekes beruházások fejződtek be a Rábánál. Nemcsak a sokat emlegetett új kovácsüzem, hanem egy sor technológiai fejlesztés volt, pl. a futóműgyártás fejlesztése, a Nagyvállalati Beruházási Programban 12.4 milliárd Ft összegű fejlesztés volt érdekes módon nagyrészt pont a Rába Jármű Kft-nél ahol egyébként év elején leállították a tgk. gyártást így egy komplett járműösszeszerelő üzem várja az új funkcióját.
Tavasszal írtam itt a fórumon, hogy lehetett javaslatokat beküldeni a kormánynak a gazdasági versenyképesség helyreállítására. Én beküldtem, hogy javaslom a RM-Rába vegyes vállalatban a Lynx hazai gyártását a haderő fejlesztése és a gazdasági előnyök (GDP növelése, munkahelyek növelése, adóbevételek növekedése stb) miatt. Egy kedves fórumozó a szokosás 2 szavas hozzászólásában írta, hogy: Na válaszoltak?" Jelentem igen, már akkor válaszoltak.
Nyilván már korábban megszületett a döntés a Lynx hazai gyártásáról. De az tetszik, hogy sikerült eltalálnom.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 492
18 509
113
A másik topicban kérdésként merül fel, hogy hol lesz a gyártás: szerintem adja magát, hogy a 75%-ban állami tulajdonú Rába lesz a nyerő, amely vagy 100 éve gyárt harcjárműveket. Nem most találkozik először a RM-al, vagy 20 éve beszállítója a RM MAN-nak, (lényegében a Rába H sorozat is a RM MAN fejlesztése, MAN HX) és az utóbbi időben érdekes beruházások fejződtek be a Rábánál. Nemcsak a sokat emlegetett új kovácsüzem, hanem egy sor technológiai fejlesztés volt, pl. a futóműgyártás fejlesztése, a Nagyvállalati Beruházási Programban 12.4 milliárd Ft összegű fejlesztés volt érdekes módon nagyrészt pont a Rába Jármű Kft-nél ahol egyébként év elején leállították a tgk. gyártást így egy komplett járműösszeszerelő üzem várja az új funkcióját.
Tavasszal írtam itt a fórumon, hogy lehetett javaslatokat beküldeni a kormánynak a gazdasági versenyképesség helyreállítására. Én beküldtem, hogy javaslom a RM-Rába vegyes vállalatban a Lynx hazai gyártását a haderő fejlesztése és a gazdasági előnyök (GDP növelése, munkahelyek növelése, adóbevételek növekedése stb) miatt. Egy kedves fórumozó a szokosás 2 szavas hozzászólásában írta, hogy: Na válaszoltak?" Jelentem igen, már akkor válaszoltak.
Nyilván már korábban megszületett a döntés a Lynx hazai gyártásáról. De az tetszik, hogy sikerült eltalálnom.
Ez nagyszerű. Mit válaszoltak, a RÁBA fogja gyártani? Azzal nagyon sok időt és pénzt spórolunk! Gratulálok a bátorságodhoz és leleményességedhez!
 
  • Tetszik
Reactions: Loken and SilvioD

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 506
93 737
113
A cseheknél is lesz gyár, vagy nem lesz cseh Lynx. Ott már sok céggel targyalt az RM, hogy gyártás esetén milyen alkatrészeket tudnak majd szállítani.
Az is lehet, hogy a milyenkben is sok cseh alkatrész lesz.
Én nem gondolom, hogy ezek a gyárak megrendelésenként osztódással szaporodnak. Még az sem tudjuk a miénk hogyan fog kinézni. Sztem itt a V4 tengelyen 1 összeszerelő üzem lesz, vmi helyi gyártással kiegészítve, tesztpálya stb. Ez lesz remélem a miénk. Ide bedolgozhatnak mások is, pl. a csehek különböző részegységekkel.
 
  • Tetszik
Reactions: Anti

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 492
18 509
113
Én nem gondolom, hogy ezek a gyárak megrendelésenként osztódással szaporodnak. Még az sem tudjuk a miénk hogyan fog kinézni. Sztem itt a V4 tengelyen 1 összeszerelő üzem lesz, vmi helyi gyártással kiegészítve, tesztpálya stb. Ez lesz remélem a miénk. Ide bedolgozhatnak mások is, pl. a csehek különböző részegységekkel.
A csehek nem vesznek magyar gyárból Lynxet.....
Azért maradjunk a realitásokkal.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 506
93 737
113
A csehek nem vesznek magyar gyárból Lynxet.....
Azért maradjunk a realitásokkal.
Egyrészt ők is beszálhattnak pénzzel részesedésért cserében, másrészt mi is vehetünk még onnan mást. Sztem ez megegyezés kérdése. Hülyeség lenne országonként külön gyártani ekkora darbszámnál. USA, ausztrál más téma, mi itt együttműködésre vagyunk ítélve.
 
  • Tetszik
Reactions: Hegylakó

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 566
79 734
113
A csehek nem vesznek magyar gyárból Lynxet.....
Azért maradjunk a realitásokkal.

Egyenlőre semmit nem vesznek a csehek.Esszük nem eszük az a fajta tenderezés amit az UNIO elvár és amit a csehet betartanak kb lehetetlenné teszi a vásarlás.Nem szeretem a vajdát de ket kezünket összetehetjük,hogy úgy intézzük a beszerzéseket ahogy,mert ennek van létjogosultsága.