[HUN] KF41 Lynx / Hiúz

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

W

Wilson

Guest
Én nem gondolom, hogy ezek a gyárak megrendelésenként osztódással szaporodnak. Még az sem tudjuk a miénk hogyan fog kinézni. Sztem itt a V4 tengelyen 1 összeszerelő üzem lesz, vmi helyi gyártással kiegészítve, tesztpálya stb. Ez lesz remélem a miénk. Ide bedolgozhatnak mások is, pl. a csehek különböző részegységekkel.

De ugye ehhez nyerni kellene a Lynx-k a cseheknél:)
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 944
5 070
113
Ez nagyszerű. Mit válaszoltak, a RÁBA fogja gyártani? Azzal nagyon sok időt és pénzt spórolunk! Gratulálok a bátorságodhoz és leleményességedhez!
Csak megköszönték a javaslatokat. Nyilván nem írhatták azt, hogy pontosan ez a terv. Egyébként abban az emailben mást is javasoltam pl. kihasználva, hogy padlón vannak (március közepén volt, a járvány csúcsán) a légitársaságok részvényárai javasoltam a Wizzair irányító részvénycsomagjának megszerzését: így végre megint lenne magyar nemzeti légitársaság, a Wizzair megkaphatná az állami leszállási jogokat, a székhelyét Svájcból áthelyezve Magyarországra végre itt adózna, vastagon ynereséges, néhány év alatt az osztalékból visszajönne a befektetett összeg, mivel befektetés lenne így nem növelné az adósságállományt stb.. Úgyhogy ne lepődj meg ha esetleg az állam megvásárolja a Wizzairt :). De írtam már javaslatot 120 mm-es aknavető témában is.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 492
18 509
113
Egyrészt ők is beszálhattnak pénzzel részesedésért cserében, másrészt mi is vehetünk még onnan mást. Sztem ez megegyezés kérdése. Hülyeség lenne országonként külön gyártani ekkora darbszámnál. USA, ausztrál más téma, mi itt együttműködésre vagyunk ítélve.
Abban teljesen egyetértek, hogy hülyeség lenne.
 
W

Wilson

Guest
Egyenlőre semmit nem vesznek a csehek.Esszük nem eszük az a fajta tenderezés amit az UNIO elvár és amit a csehet betartanak kb lehetetlenné teszi a vásarlás.Nem szeretem a vajdát de ket kezünket összetehetjük,hogy úgy intézzük a beszerzéseket ahogy,mert ennek van létjogosultsága.

Év végéig eldől mit vesznek a csehek amúgy,ezt amit te is mondtál azt a csehek is megemlítik,kiemelik a magyar pályáztatás jóval hatékonyabb a cseh pályáztatásnál.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 422
33 692
113
Hát nem tudom, szerintem a Puma jobb lett volna a Leo2-esek mellé (gondolom akkor nem lesznek a korábbi hírekkel ellentétben, hanem Lynx lesz).
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
5 012
12 868
113
Én nem vagyok ebben annyira biztos az Ascod legalabb annyira esélyes,ráadásul az Ascod gyártója már beágyazódott a cseh hadiparba.

Szerintem is inkabb a britet fogjak elonyben reszesiteni a nemettel szemben. Ugyis nehez a nepnek eladni hogy ezekben a nehez idokben milliardokat kell kolteni a hadseregre, ha az meg meg nemet is az mar duplan kiveri a biztositekot. Jovore egy valasztast is meg kene nyerni...
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 944
5 070
113
Én nem vagyok ebben annyira biztos az Ascod legalabb annyira esélyes,ráadásul az Ascod gyártója már beágyazódott a cseh hadiparba.
Év elején volt egy jó angol nyelvű cseh cikk a témában: a lövészeten a legjobban a Puma szerepelt, de a döntéshozók az ára miatt, a katonák meg a szűk, kényelmetlen tér miatt utálták, nem akarták, hogy nyerjen. Ezért módosítottak úgy a tenderen (nem volt nehéz csak a deszant létszámát kellett növelni) hogy a Puma semmiképpen sem nyerhet. A katonák jelöltje egyértelműen a Lynx volt: kényelmes, többféle fegyverrel kérhető, moduláris, ráadásul még olcsóbb is. Miért nem jelentették be a Lynxet nyertesnek? Mert volt olyan előírás a tenderen (ilyen az ha egy tender nyílt és vannak szabályok is) hogy csak az az IFV nyerhet amelyet már legalább 1 Nato tagállam rendszeresített. Ezért vártak eddig az ausztrálokra ahol szintén a Lynx áll nyerésre. Úgyhogy kicsit lemaradtak a csehek mert a kanyarban váratlanul előztünk. Az RM szerintem a végén már mindenbe belement csak rendszeresítsük a Lynxet. Megjegyzem a Puma-Lynx viszonylatban azért nincs jelentősége, hogy ki nyert a lövészeten mivel mindkettő a RM fegyverrendszereit használja azzal a különbséggel, hogy a Lynx-nél a 35 mm-es Wotan is kérhető.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 566
79 734
113
Év elején volt egy jó angol nyelvű cseh cikk a témában: a lövészeten a legjobban a Puma szerepelt, de a döntéshozók az ára miatt, a katonák meg a szűk, kényelmetlen tér miatt utálták, nem akarták, hogy nyerjen. Ezért módosítottak úgy a tenderen (nem volt nehéz csak a deszant létszámát kellett növelni) hogy a Puma semmiképpen sem nyerhet. A katonák jelöltje egyértelműen a Lynx volt: kényelmes, többféle fegyverrel kérhető, moduláris, ráadásul még olcsóbb is. Miért nem jelentették be a Lynxet nyertesnek? Mert volt olyan előírás a tenderen (ilyen az ha egy tender nyílt és vannak szabályok is) hogy csak az az IFV nyerhet amelyet már legalább 1 Nato tagállam rendszeresített. Ezért vártak eddig az ausztrálokra ahol szintén a Lynx áll nyerésre. Úgyhogy kicsit lemaradtak a csehek mert a kanyarban váratlanul előztünk. Az RM szerintem a végén már mindenbe belement csak rendszeresítsük a Lynxet. Megjegyzem a Puma-Lynx viszonylatban azért nincs jelentősége, hogy ki nyert a lövészeten mivel mindkettő a RM fegyverrendszereit használja azzal a különbséggel, hogy a Lynx-nél a 35 mm-es Wotan is kérhető.

A Pumára is rárakott volna a KMW bármit,úgy gondolom,hogy ezt igy utólag már el lehet mondani.
Úgy kilincselt itt mindenki,hogy bármit megoldanak csak az ő portékájukat vegyük meg.Olyan dolgokra gondoljatok,hogy egyéni igenyekre szabták volna a tárolókontenerek méreteit,csak nyögjük ki,hogy mekkora legyen.
 
K

kamm

Guest
Év elején volt egy jó angol nyelvű cseh cikk a témában: a lövészeten a legjobban a Puma szerepelt, de a döntéshozók az ára miatt, a katonák meg a szűk, kényelmetlen tér miatt utálták, nem akarták, hogy nyerjen. Ezért módosítottak úgy a tenderen (nem volt nehéz csak a deszant létszámát kellett növelni) hogy a Puma semmiképpen sem nyerhet. A katonák jelöltje egyértelműen a Lynx volt: kényelmes, többféle fegyverrel kérhető, moduláris, ráadásul még olcsóbb is. Miért nem jelentették be a Lynxet nyertesnek? Mert volt olyan előírás a tenderen (ilyen az ha egy tender nyílt és vannak szabályok is) hogy csak az az IFV nyerhet amelyet már legalább 1 Nato tagállam rendszeresített. Ezért vártak eddig az ausztrálokra ahol szintén a Lynx áll nyerésre. Úgyhogy kicsit lemaradtak a csehek mert a kanyarban váratlanul előztünk. Az RM szerintem a végén már mindenbe belement csak rendszeresítsük a Lynxet. Megjegyzem a Puma-Lynx viszonylatban azért nincs jelentősége, hogy ki nyert a lövészeten mivel mindkettő a RM fegyverrendszereit használja azzal a különbséggel, hogy a Lynx-nél a 35 mm-es Wotan is kérhető.

Az az "angol nyelvu cseh cikk" val;ojaban egyetlen blogbejegyzesen alapult, amelyik pedig nyiltan egy nemet iparagi hirlevelben megjlent KMW-s marketingessel keszult interjun alapult - azaz az osszes ilyen 'a Puma messze legyozott mindenkit' meg 'bucira verte a mezonyt' es hasonlo zoldsegek valojaban egyetlen PSM marketinges allitasan alapulnak, semmi mason.

Nem ketlem, hogy ott es akkor jobb volt, ne ertsd felre, de ez azert messze van egy meggyozo tesztelestol, lassuk be.
 
  • Tetszik
Reactions: Kurfürst

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 944
5 070
113
A Pumára is rárakott volna a KMW bármit,úgy gondolom,hogy ezt igy utólag már el lehet mondani.
Úgy kilincselt itt mindenki,hogy bármit megoldanak csak az ő portékájukat vegyük meg.Olyan dolgokra gondoljatok,hogy egyéni igenyekre szabták volna a tárolókontenerek méreteit,csak nyögjük ki,hogy mekkora legyen.
Dudi szerinted (biztos vagyok benne, hogy kipróbáltad) a Puma szerinted elég hely lett volna, hogy egy teljes raj a szükséges felszereléssel normálisan elférjen benne?
 
G

Galthran

Guest
A másik topicban kérdésként merül fel, hogy hol lesz a gyártás: szerintem adja magát, hogy a 75%-ban állami tulajdonú Rába lesz a nyerő,
akkor már kezdheted is toborozni az ukránul beszélő műszakvezetőket :D
...mert oda csak a ők mennek melózni, azt meg nem gondolom hogy potenciális szabotőrökkel és kémekkel kéne gyártanunk haditechnikát
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 566
79 734
113
Dudi szerinted (biztos vagyok benne, hogy kipróbáltad) a Puma szerinted elég hely lett volna, hogy egy teljes raj a szükséges felszereléssel normálisan elférjen benne?

Ha elfogadjuk,hogy 6 fő a deszant akkor persze.
A Pumába befér egy modern lövész raj meg a cucca.Az IFV az nem egy pőrekocsi amibe mindent is bele kell pakolni.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 566
79 734
113
Dudi szerinted (biztos vagyok benne, hogy kipróbáltad) a Puma szerinted elég hely lett volna, hogy egy teljes raj a szükséges felszereléssel normálisan elférjen benne?

Amugy nem próbaltam kicsak,tudom,hogy mennyi cucc kell egy lövésznek.