[HUN] KF41 Lynx / Hiúz

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 019
38 350
113
Főleg úgy sokallanám hogy elvileg most is megy a sofőrkèpzès, ilyen jármű nèlkül.

Meg szerintem amúgy is felesleges az ilyen jármű.

Először a nagy pusztában kell vezettetni a sofőrt. Ahol nem csinálhat bajt.
1-2 darabnak azért lenne értelme - a 24 PZH-hoz is vettek egyet, Leopardhoz is lesz várhatóan...
200+ Lynx elbírna 2-3 ilyen járművet, de 9 db biztos hogy fölösleges.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 686
5 512
113
Lehet csak én maradtam le, de nekem most esett le a tantusz.
Miért van az RM prezikben 209 LYNX, mi meg 218-ról tudunk.

A szerződés 209 Lynx KF41-et tartalmaz 7 változatban, 18 segédjárművet, köztük a Panzer 3 Büffel típust és 38 katonai teherautót. A szerződés egyéb szolgáltatásokat is tartalmaz, például szimulátorokat, oktatást és képzést, valamint kezdeti alkatrészellátást és karbantartási szolgáltatásokat.

Én kezdetben azt hittem a difi a 9 Büffel. De mint látjuk nem.

RM matek
209 LYNX
18 támogató jármű, ebből 9 Büffel

Sztem a maradék 9 támogató jármű, ellentétben a Büffellel, ami Leopárd alapokon van, LYNX alapú lesz.

Ha a 209 eloszlik 7 változatra, akkor a 8. változat (támogató járműved) miért lenne külön számolva?
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 688
76 680
113
347583698_220328704300622_116670964420554527_n.jpg
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 633
14 961
113
1-2 darabnak azért lenne értelme - a 24 PZH-hoz is vettek egyet, Leopardhoz is lesz várhatóan...
200+ Lynx elbírna 2-3 ilyen járművet, de 9 db biztos hogy fölösleges.
F35.
F22.
Kicsit bonyibb vezetni.
Csak 1 ülèsesek.

Szerintem fölös.
72esnek,bmp-nek sem volt.

De tènyleg kimennek a gyaktèrre.
Km-re semmi nincs.

Èn is vezettem btr-t amikor jogsim sem volt. Gyaktèren. Nagy bajt nem csinálhat az ember.
Semmiben.

Ha meg lessz szimulátor, akkor az a sofőrnek is lehet.
Nemcsak a toronynak.

1-2 darabot sem vennèk el ezèrt a darabszámból.

24 pzh+1
Nem 23+1

Gondolom lynxnèl is ki lett számolva valamilyen módon a megrendelt darabszám.
Ha az nem is publikus.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
24 pzh+1
Nem 23+1

Ez már megint milyen számolás? A 23-nak nincs értelme. És arra fikázni egy oktató gépet, hogy az nem lesz jó a tüzér osztály 24. tarackjának, azzal tényleg nem tudok mit kezdeni.
Amíg a levegőbe beszélünk, addig nem is hiszem, hogy valamire is menni fogunk. Konkrétan mennyi IFV lesz a nehéz dd igénye? Hogyan épülnek fel a zászlóaljak és abból levezetve... Ezekhez a különböző felsorolt plusz típusokhoz miből mennyi kellene?
Ha megvan a dandár lövészeinek az igénye, akkor milyen 23+1-hez hasonlítunk? Ha nincs, akkor meg vezesd le számokkal, hogy ebből ennyit ide raknál és ezért nem elégséges a 209 db!

Krisss elmondta, hogy olcsóbb beszerezni egy ilyen gépet oktatási célra. Én ezt elfogadom. Mert ebben benne van az, hogy amire szükség van, az szerinte megvan.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 019
38 350
113
Ez már megint milyen számolás? A 23-nak nincs értelme. És arra fikázni egy oktató gépet, hogy az nem lesz jó a tüzér osztály 24. tarackjának, azzal tényleg nem tudok mit kezdeni.
Amíg a levegőbe beszélünk, addig nem is hiszem, hogy valamire is menni fogunk. Konkrétan mennyi IFV lesz a nehéz dd igénye? Hogyan épülnek fel a zászlóaljak és abból levezetve... Ezekhez a különböző felsorolt plusz típusokhoz miből mennyi kellene?
Ha megvan a dandár lövészeinek az igénye, akkor milyen 23+1-hez hasonlítunk? Ha nincs, akkor meg vezesd le számokkal, hogy ebből ennyit ide raknál és ezért nem elégséges a 209 db!

Krisss elmondta, hogy olcsóbb beszerezni egy ilyen gépet oktatási célra. Én ezt elfogadom. Mert ebben benne van az, hogy amire szükség van, az szerinte megvan.
200+ géphez képest pl. venni 2-3 ilyen oktatót kb. aprópénz! Pláne torony és APS nélkül, lehülyítve (talán még a páncél is sima "puha" acél lemez) 2-3 db kijöhet a egy rendes Lynx IFV árából. Én sem értem ezt a "lázongást" ellene...
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 633
14 961
113
Ez már megint milyen számolás? A 23-nak nincs értelme. És arra fikázni egy oktató gépet, hogy az nem lesz jó a tüzér osztály 24. tarackjának, azzal tényleg nem tudok mit kezdeni.
Amíg a levegőbe beszélünk, addig nem is hiszem, hogy valamire is menni fogunk. Konkrétan mennyi IFV lesz a nehéz dd igénye? Hogyan épülnek fel a zászlóaljak és abból levezetve... Ezekhez a különböző felsorolt plusz típusokhoz miből mennyi kellene?
Ha megvan a dandár lövészeinek az igénye, akkor milyen 23+1-hez hasonlítunk? Ha nincs, akkor meg vezesd le számokkal, hogy ebből ennyit ide raknál és ezért nem elégséges a 209 db!

Krisss elmondta, hogy olcsóbb beszerezni egy ilyen gépet oktatási célra. Én ezt elfogadom. Mert ebben benne van az, hogy amire szükség van, az szerinte megvan.
200+ géphez képest pl. venni 2-3 ilyen oktatót kb. aprópénz! Pláne torony és APS nélkül, lehülyítve (talán még a páncél is sima "puha" acél lemez) 2-3 db kijöhet a egy rendes Lynx IFV árából. Én sem értem ezt a "lázongást" ellene...
Mit nem èrtesz aladin???

Minek??? Minek költesz valamire amire fölösleges 1 forintot is?

Hódmezön az utóbbi èvekben mennyi láncos technika volt?

Max ptsz.
Ehhezkèpest most enèlkül a "fasza" oktatógèp nèlkül tanulnak meg vezetni a sofőrök.
Jè? Megy nekik?
DE hoooogyaaan?

Mègegyszer. Eddigi technikáinkhoz sem volt ilyen gèp.
Sem egy 72eshez. Sem gvozgyikához. Sem btr-hez. Sem a KUBhoz. Sem bmp-hez.
Sem semmihez!
Ez pèlda arra faszságra, amikor már nyugaton nem tudták mire költsenek pènzt.
Amúgy ezek arra vannak, hogy az első 10k-t megtegye vele a katona.
Semmi másra.
Ès egy első vezgyak tènyleg egy gyaktèr közepèn, egy zászlókból kijelölt pályán törtènik.
Ahol semmi problèmát nem tud okozni.
Max kidönti a zászlót. Kiszáll. Visszaüti.

Ráadásul nem egy olyan sofőrnek akinek amúgy van jogosítványa.

Valószínűsítem, vezetni könnyű mint egy bmp-t.

Más acèlból kèszül? Ok nincs sírós röhögős smile mert ide azt raknèk.
Árát miből számoltad? Hasadracsaptál.

Pumából van ilyen a nèmeteknek?
HA valakinek van róla kèpe tegye már be. Olyan bután tudnak kinèzni.

Ha most azon gondolkozol, beteszem kèpet a lynx vezető műszereiről, gombjairól, hogy az milyen bonyolult ne tedd.
Tudom.
Addig ne vezessen sofőr amíg csukott szemmel, vagy egy vakteszten nem tudja csettintèsre mi micsoda.

Ja ès mègegyszer. Szimulátor.

Vogon.

Ugye ezt írtam.

"Gondolom lynxnèl is ki lett számolva valamilyen módon a megrendelt darabszám.
Ha az nem is publikus."

De èn mèg mindíg inkább krisssnek hiszek, 218 mint egy olyan oldalnak ahol kèt páros szám összeadásából, páratlan lessz.

Szóval nem tudom levezetni a számokat, hisz nem tudom.

De had legyen saját vèlemènyem, ès gondoljam úgy, hogy egy ilyen jármű fölösleges rongyrázás.

Ha lessz szimulátor, először vezessenek abban.

Erre írtam, hogy csúcsvadászgèpekhez sincs már 2-ülèses.
Mert minek.

Hogy olcsóbb a kikèpzès???
Max annyiban, hogy kicsit kisebb súlyt cipelve valamennyivel kevesebbet fogyaszt.

Megnèznèm hány km után jönne vissza a beszerzèsi ára.

Nem az "èles" gèp kopik?
Esetleg ezèrt olcsóbb.

Erre még azt mondom azzal gyakoroljon a sofőr amivel majd harcba megy.

Ha tonnákkal könnyebb,az már nem ugyan az.



Szóval az èn vèlemènyem szerint, akárhány darabot veszünk, akármilyen lynxből, abból mondjuk 3 db mínusz emiatt fölös.
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Mit nem èrtesz aladin???

Minek??? Minek költesz valamire amire fölösleges 1 forintot is?

Hódmezön az utóbbi èvekben mennyi láncos technika volt?

Max ptsz.
Ehhezkèpest most enèlkül a "fasza" oktatógèp nèlkül tanulnak meg vezetni a sofőrök.
Jè? Megy nekik?
DE hoooogyaaan?

Mègegyszer. Eddigi technikáinkhoz sem volt ilyen gèp.
Sem egy 72eshez. Sem gvozgyikához. Sem btr-hez. Sem a KUBhoz. Sem bmp-hez.
Sem semmihez!
Ez pèlda arra faszságra, amikor már nyugaton nem tudták mire költsenek pènzt.
Amúgy ezek arra vannak, hogy az első 10k-t megtegye vele a katona.
Semmi másra.
Ès egy első vezgyak tènyleg egy gyaktèr közepèn, egy zászlókból kijelölt pályán törtènik.
Ahol semmi problèmát nem tud okozni.
Max kidönti a zászlót. Kiszáll. Visszaüti.

Ráadásul nem egy olyan sofőrnek akinek amúgy van jogosítványa.

Valószínűsítem, vezetni könnyű mint egy bmp-t.

Más acèlból kèszül? Ok nincs sírós röhögős smile mert ide azt raknèk.
Árát miből számoltad? Hasadracsaptál.

Pumából van ilyen a nèmeteknek?
HA valakinek van róla kèpe tegye már be. Olyan bután tudnak kinèzni.

Ha most azon gondolkozol, beteszem kèpet a lynx vezető műszereiről, gombjairól, hogy az milyen bonyolult ne tedd.
Tudom.
Addig ne vezessen sofőr amíg csukott szemmel, vagy egy vakteszten nem tudja csettintèsre mi micsoda.

Ja ès mègegyszer. Szimulátor.

Vogon.

Ugye ezt írtam.

"Gondolom lynxnèl is ki lett számolva valamilyen módon a megrendelt darabszám.
Ha az nem is publikus."

De èn mèg mindíg inkább krisssnek hiszek, 218 mint egy olyan oldalnak ahol kèt páros szám összeadásából, páratlan lessz.

Szóval nem tudom levezetni a számokat, hisz nem tudom.

De had legyen saját vèlemènyem, ès gondoljam úgy, hogy egy ilyen jármű fölösleges rongyrázás.

Ha lessz szimulátor, először vezessenek abban.

Erre írtam, hogy csúcsvadászgèpekhez sincs már 2-ülèses.
Mert minek.

Hogy olcsóbb a kikèpzès???
Max annyiban, hogy kicsit kisebb súlyt cipelve valamennyivel kevesebbet fogyaszt.

Megnèznèm hány km után jönne vissza a beszerzèsi ára.

Nem az "èles" gèp kopik?
Esetleg ezèrt olcsóbb.

Erre még azt mondom azzal gyakoroljon a sofőr amivel majd harcba megy.

Ha tonnákkal könnyebb,az már nem ugyan az.



Szóval az èn vèlemènyem szerint, akárhány darabot veszünk, akármilyen lynxből, abból mondjuk 3 db mínusz emiatt fölös.

Mondjuk igazad van. A Néphadseregben sem volt. Itt se legyen! És a nyugati fegyverekre is amúgy tényleg megoldható az ilyenek nélkül is az oktatás. Az ukránok is megoldották a Javelin megtanulását. Nem kapták meg a gyakorlót, lőttek élessel. És igen, élesben borították a lengyel vezetési gyakorlaton a másik Leo2 tornyát, mikor egymásnak mentek.
Nincs helyrehozhatatlan kár, és meg lehet tanulni az igazival is, ahol a valódi szenzorok törnek és van kafa tűzvezető szg a toronyban. Azért van Zala, hogy dolgozzon, úgyis idehaza fogjuk javítani.

Emellett elfogadom, hogy te úgy látod, hogy ha 3 darabot veszünk ebből, akkor az 1 valódi IFV mínusz. Mivel van mai nap is mind a két elgondolásra hadsereg, így nem mondom azt, hogy az egyik csődbe megy, a másik meg nem vagy ne lehetne ez a saját véleményed.
 
  • Tetszik
Reactions: Venom85

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 611
8 173
113
Mondjuk igazad van. A Néphadseregben sem volt. Itt se legyen! És a nyugati fegyverekre is amúgy tényleg megoldható az ilyenek nélkül is az oktatás. Az ukránok is megoldották a Javelin megtanulását. Nem kapták meg a gyakorlót, lőttek élessel. És igen, élesben borították a lengyel vezetési gyakorlaton a másik Leo2 tornyát, mikor egymásnak mentek.
Nincs helyrehozhatatlan kár, és meg lehet tanulni az igazival is, ahol a valódi szenzorok törnek és van kafa tűzvezető szg a toronyban. Azért van Zala, hogy dolgozzon, úgyis idehaza fogjuk javítani.

Emellett elfogadom, hogy te úgy látod, hogy ha 3 darabot veszünk ebből, akkor az 1 valódi IFV mínusz. Mivel van mai nap is mind a két elgondolásra hadsereg, így nem mondom azt, hogy az egyik csődbe megy, a másik meg nem vagy ne lehetne ez a saját véleményed.
Én már akkor sem értettem, amikor láttam azt a nemet vezetőtanulo-buborek verziot valamelyik pancelos jarmuvukhez... szerintem teljesen felesleges. En mindent vezettem a gyakteren, pedig közöm nem volt a vezetéshez, mert miért ne, és mert nincs tétje ott, konkrétan bulinak tartottuk, a pk meg úgy volt vele, ki tudja, mikor jön jól, ha masik 10-20 ember el tudja vezetni a hatos IFAt avagy a PSZHt. :)
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 626
5 368
113
Én már akkor sem értettem, amikor láttam azt a nemet vezetőtanulo-buborek verziot valamelyik pancelos jarmuvukhez... szerintem teljesen felesleges. En mindent vezettem a gyakteren, pedig közöm nem volt a vezetéshez, mert miért ne, és mert nincs tétje ott, konkrétan bulinak tartottuk, a pk meg úgy volt vele, ki tudja, mikor jön jól, ha masik 10-20 ember el tudja vezetni a hatos IFAt avagy a PSZHt. :)
Szerintem annyi értelme van, hogy olcsóbb. Nincs benne fegyver, drága elektronika stb. Ha százával vannak a raktárban harci gépek, akkor felesleges. Ha meg csak 24 darabod van, akkor viszont jó hogy nem a harci gépen tanulnak a kezdők.
 
  • Tetszik
Reactions: mindenen kívül

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 633
14 961
113
Mondjuk igazad van. A Néphadseregben sem volt. Itt se legyen! És a nyugati fegyverekre is amúgy tényleg megoldható az ilyenek nélkül is az oktatás. Az ukránok is megoldották a Javelin megtanulását. Nem kapták meg a gyakorlót, lőttek élessel. És igen, élesben borították a lengyel vezetési gyakorlaton a másik Leo2 tornyát, mikor egymásnak mentek.
Nincs helyrehozhatatlan kár, és meg lehet tanulni az igazival is, ahol a valódi szenzorok törnek és van kafa tűzvezető szg a toronyban. Azért van Zala, hogy dolgozzon, úgyis idehaza fogjuk javítani.

Emellett elfogadom, hogy te úgy látod, hogy ha 3 darabot veszünk ebből, akkor az 1 valódi IFV mínusz. Mivel van mai nap is mind a két elgondolásra hadsereg, így nem mondom azt, hogy az egyik csődbe megy, a másik meg nem vagy ne lehetne ez a saját véleményed.
Vannak olyan dolgok amiket nem kell átvenni.

Amúgy ezek a vezgyakok úgy működnek, kijelölnek egy 1-2 km-es tanpályát!

Itt beül az "oktató". Aki nekem egy szakaszvezető srác volt.

Kb elkiáltja magát mint csodabogár. Induláááááás.

Na itt szlalomozol egyet.
Felmèsz egy dombra.
Belemèsz egy mèly árokba, ahol megálsz. Majd elindulsz.

Kb ennyi.
MEGSZEREZTED az osztálybasorolód!!!

Mától vezetheted ezt a járművet!

Ha b-s jogsid van. Akkor ezt elvègzed g-s mercin is! Hiába vezetsz 20 ève ès van 500000km a lábadban.
Mert a sereg így van levèdve .

El vagytok tèvedve amikor azt hiszitek iszonyat nagy vezetèsi oktatások vannak.

Ki oktatna? Ahhoz oktató is kellene!

Emellett mèg van mondjuk èjszakai vezgyak.
Vagy hosszútávú.
Amikor úgyis konvolyba mennek, mert nem 3 gèppel csinálják meg 30 alkalommal egy zászlóalj.
Kb 40km/h-val.
Foszab álltal biztosított utakon.

De itt aztán lófaszt nem oktatnak.

A tapasztalat onnan jön-jönne, hogy amikor kimèsz gyaktèrre azt gèppel teszed.
Hamár nehèzdd vagy.
Nem èvi pár alkalommal.

Az egymásbak nekimenő leók meg fasza pèlda.
De ezt más seregek is szokták produkálni. Ahol van ilyen jármű.
Azt sem tudjuk az ukránok nem e azon tanultak vezetni. o_O
Ès inkább jármű parancsnok mint sofőrhiba!

Ès ugye a jármű parancsnok ugye nem a buborèkban kell legyen.
Hanem a toronyban.
Ès ott kell tapasztalatot szereznie.
Így erre ez a jármű alkalmatlan.

Amúgy leszarom.
Vegyenek belőle egy szakasznyit. Úgyis olcsó. Meg jól állunk anyagilag.


Ja remèlem a brenhez van már lőszer.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 244
113
Mert nem egy rendes gépet koptatsz és olcsóbb az üzemóra költsége. A legtöbb nyugati ifv-nek van oktató kocsija.
szerintem erre a célra olyan nem harcoló járműverzió alapkocsija lenne való amivel akár egyéb műszaki kiegészítőkre is kiképezhetőek a járművezetők.
pl egy vontató verzió. bika vagy egy műszaki jármű alap esetleg sebesült kihordó vagy "apc" verzó (rcws el) ilyen pápamobilszerintem nem okés mégha rendelkezünk is tartaléktoronnyal. De ha standard IFV verzió a tanuló kocsi azzal irányzók és parancsnokok is képezhetők. (nem baj az ha az irányzó és vagy a pk is kiképződik egy járművön. (pk kicsit rizikós első hallásra de vizsga fázisba vagy azt megelőző időszakba simán összerakhatók.) de nekem nincs kiképzési jogosultságom még pláne nem harcjárműre (bemutatózni bemutatózhatok meg alapszíntű karbantartásra taníthatok csak be embereket.) (és akkor most majdnem minden verziót felsoroltam : )
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
1-2 darabnak azért lenne értelme - a 24 PZH-hoz is vettek egyet, Leopardhoz is lesz várhatóan...
200+ Lynx elbírna 2-3 ilyen járművet, de 9 db biztos hogy fölösleges.
És ha leosztod, hogy van 24 PZH-ra mondjuk egy oktató jármű, akkor 209-re vetítve a 9 nem irreális arány lenne. Főleg ha azzal számolnak, hogy több helyre kerülnek, akkor mondjuk lenne 2-3 ilyen jármű egy helyen.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 244
113
ágyú (gyép ágyú) egy olyan lőfegyver ami mellélövés esetén is halált okozhat saját mozgási vagy egyéb expanziós energiafelszabadulás által élőerőre. ?
(kb ha mellélőnek is meghal az ellen kategoria.) szárazföldi szegmensbe.