[HUN] KF41 Lynx / Hiúz

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

laca

Well-Known Member
2013. november 6.
803
2 036
93
Ez igaz,csak nem ide illő pelda.
LynxHu inkabb olyan, mint 105mils ágyús MBTvel kojonni 2020ban.Lehet full modern hk,kulonben full modern szuper ágyúval,105 milis egyszerűen kevés egy modern MBTnek.Pedig hk ágyú, oldalról bármit kilohetsz vele.
Figyelj, értem, hogy ez a véleményed. Nekem meg az, hogy ez nem autóskártya, meg nem is egylövéses párban a nyílt mezőn. Szerintem az a 30-as, ha betalál egy rendes sorozattal, szétbont bármilyen IFV-t a környéken most és a jövőben is. Érdekes, arra nem reagáltatok, hogy az ukrán BTR oldalról kigyújtotta a T-72-est. Gondolom az említett IFV-k nem lesznek erősebbek egy orosz 72-esnél.
Az is látszik, hogy Ukrajnában a gép gép elleni harc a ritkább. Minden szaros fűcsomóra lőnek. Érzésre a kilőtt lőszer 95-98%-a nem ér célt, pusztán fedezet- vagy lefogótűz. Na most akkor ilyen szituban mi ér többet, a kevéske bemálházott 50 mm-es csodalőszer, vagy a mittudomén kb. 5-ször annyi "elavult" 30-as? A múltkor volt egy videó, ahol a beásott orosz gyalogokat letámadta 2db 72-es. A szerencsétlenek elszúrták az egy szem páncélöklüket (vagy mit?), utána az árokban várták a halált. A tank kilőtte rájuk a lőszerkészlete jó részét. 10-20 földárokban gubbasztó gyalogra!!!!! Tizenvalahány 125 mm-es harckocsi lőszert!! Az autóskártya szerint elég lenne 1-2 lövés is. Ellenben a programozott 30-as kinyírta volna a szerencsétleneket felülről.
A különböző 30-asok a feladatok 90-95%-ára elegendőek, amire meg nem, arra van a Spike, CG, RGW, és KELLENE! egy NEMO jellegű aknavetős verzió. Ne adj isten egy Lynx 120 vagy azzal tűzerőben egyenértékű tűztámogató valami! De meggyőzhető vagyok egy "Terminátor" Lynx-re is az általad igényelt pl. 50 mm-es kaliberrel, extra lőszer- és rakétakapacitással. De ennek nem kell a főverziónak lennie, szerintem.

Ettől függetlenül ez a napok óta tartó hőbörgés elég irritáló már, a sok szarozással és egyéb dehonesztáló megjegyzéssel. Ráadásul sokaknál egyértelműen látszik, hogy messze nem műszakilag képzettek. Mint írtam, kinyílik a bicska a zsebemben a sok jóembertől, akik mindent is jobban tudnak, de egy műszaki egyetem közelébe nem megy, mert hát ott nehéz dolgokat kell ám tanulni. o_O
A fotel-katona itt abszolút elfogadható - a legtöbben azok vagyunk - , de a magabiztos! fotel-mérnök az már kiveri a biztosítékot.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 033
33 022
113
Figyelj, értem, hogy ez a véleményed. Nekem meg az, hogy ez nem autóskártya, meg nem is egylövéses párban a nyílt mezőn. Szerintem az a 30-as, ha betalál egy rendes sorozattal, szétbont bármilyen IFV-t a környéken most és a jövőben is. Érdekes, arra nem reagáltatok, hogy az ukrán BTR oldalról kigyújtotta a T-72-est. Gondolom az említett IFV-k nem lesznek erősebbek egy orosz 72-esnél.
Az is látszik, hogy Ukrajnában a gép gép elleni harc a ritkább. Minden szaros fűcsomóra lőnek. Érzésre a kilőtt lőszer 95-98%-a nem ér célt, pusztán fedezet- vagy lefogótűz. Na most akkor ilyen szituban mi ér többet, a kevéske bemálházott 50 mm-es csodalőszer, vagy a mittudomén kb. 5-ször annyi "elavult" 30-as? A múltkor volt egy videó, ahol a beásott orosz gyalogokat letámadta 2db 72-es. A szerencsétlenek elszúrták az egy szem páncélöklüket (vagy mit?), utána az árokban várták a halált. A tank kilőtte rájuk a lőszerkészlete jó részét. 10-20 földárokban gubbasztó gyalogra!!!!! Tizenvalahány 125 mm-es harckocsi lőszert!! Az autóskártya szerint elég lenne 1-2 lövés is. Ellenben a programozott 30-as kinyírta volna a szerencsétleneket felülről.
A különböző 30-asok a feladatok 90-95%-ára elegendőek, amire meg nem, arra van a Spike, CG, RGW, és KELLENE! egy NEMO jellegű aknavetős verzió. Ne adj isten egy Lynx 120 vagy azzal tűzerőben egyenértékű tűztámogató valami! De meggyőzhető vagyok egy "Terminátor" Lynx-re is az általad igényelt pl. 50 mm-es kaliberrel, extra lőszer- és rakétakapacitással. De ennek nem kell a főverziónak lennie, szerintem.

Ettől függetlenül ez a napok óta tartó hőbörgés elég irritáló már, a sok szarozással és egyéb dehonesztáló megjegyzéssel. Ráadásul sokaknál egyértelműen látszik, hogy messze nem műszakilag képzettek. Mint írtam, kinyílik a bicska a zsebemben a sok jóembertől, akik mindent is jobban tudnak, de egy műszaki egyetem közelébe nem megy, mert hát ott nehéz dolgokat kell ám tanulni. o_O
A fotel-katona itt abszolút elfogadható - a legtöbben azok vagyunk - , de a magabiztos! fotel-mérnök az már kiveri a biztosítékot.
Hosszabban es elemeire bontva majd laptoprol valaszolok,legyszives emlekeztes ra,hogy ne felejtsem el.
Addig egy elem,hogy miert nem jok a kovetkezteteseid.
Loveszarok ellen a T72 125 milis agyuja nagyan cskely hatasfoku,mert nem tud belőni atlagos esetben az arokba Ez a kozvetlen iranyzasu es palyaju tuzhatas miatt van.Egyszeruen az arokban levo gyalogsag a lovonala alatt van.A granat robbanoerejenek döntő resze nem at arokban vegez pusztitast,hanem eloszlok a felette levo terben.Az erok vonalvezetese meg azert cakkos,hogy a hk hosszaba se tudja beloni az arkot.
Itt a megoldas a programozhato loszer,illetve az ives palyat nyújtó tuzeszkozok,mint az av es az ilyen tuznemre is kepes agv ( ami eseteben a programozott loszerkezelesi kepesseg elony,es annak meglete eseten sugariranyu tuznemmel is képes az arok belovesere- nem csak azert igenylem folyton a harcjarmuvekre az ngp/gp+agv RCWSt a pk reszere,mert nekem az annyira tetszik.....Ha a Leo kapna ilyen RCWSt,vagy 30 DEFA valtozatut,az egyreszt Lanset es egyebb tamadodronok elleni onvedelemre is jo,masreszt ilyen arokkitakarito muveletekre,harmadreszt lefogo tűzre.Az a legjobb vedelem RPG,NLAW tamadas ellen,ha az azt hordozo katona nem kepes azt bevetni.)
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
1 724
5 262
113
Aznap linkeltem.


❗️A legmodernebb eszközökkel erősítjük a Magyar Honvédséget és Magyarország védelmét.

Távirányítású precíziós lőszerek beszerzéséről szóló megállapodást írtunk alá a német Rheinmetall vállalattal. Ezek a csúcstechnológiás eszközök tökéletes kiegészítői lesznek a Zalaegerszegen gyártott LYNX gyalogsági harcjárművek fegyverzetének is.

Nincs fontosabb, mint a magyar emberek biztonsága!
 

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
2 980
5 307
113
Aznap linkeltem.


❗️A legmodernebb eszközökkel erősítjük a Magyar Honvédséget és Magyarország védelmét.

Távirányítású precíziós lőszerek beszerzéséről szóló megállapodást írtunk alá a német Rheinmetall vállalattal. Ezek a csúcstechnológiás eszközök tökéletes kiegészítői lesznek a Zalaegerszegen gyártott LYNX gyalogsági harcjárművek fegyverzetének is.

Nincs fontosabb, mint a magyar emberek biztonsága!
Mondjuk sokkal messzebb repül a hero 30 mint az lr2 csak kérdés pukkan e akkorát...
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 002
38 316
113
Mondjuk sokkal messzebb repül a hero 30 mint az lr2 csak kérdés pukkan e akkorát...
3x-4x annyi idő alatt ér célba! Tök másra van mint az ATGM!
Mi francnak 60 perces rep idő ha azt akarod kilőni vele ami amúgy is látsz?!?
A Lynx tetejére nem fér rá még egy indító (lásd képek), a Spike indítóba meg nem fér be a Hero120 - 14 centivel hosszabb, mint a Spike. Maga vetőcső meg 30 centivel hosszabb a Hero120 esetében! Az RM grafikákon is mindig önálló indítóval mutagatják. Továbbá dedikált Lynx harcjárművet sem rendeltünk hozzá, mert még mindig 209-ről van szó és a megrendeléskor még kanyarban nem voltak az öngyilkos drónok! Ha terveztek is ilyet, a típus még nem volt eldöntve 2020-ban.

Szóval továbbra is elég biztos vagyok benne hogy nem lesznek kamikáze drónos Lynxek, mert feleslegesek!
Török 4x4-esen olcsóbb és jobb ez a fegyver.
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 685
5 508
113

Ez már volt linkelve pénteken is, akkor is ki lett tárgyalva, hogy a Bobo szövegét lehet többféleképpen is értelmezni, az, hogy kiegészíti, egyáltalán nem biztos, hogy egyenlő azzal, hogy a Lynxen is lesz. Ha felküldöd egy NMSről, és fent kering a Lynxek környékén, az is Lynx kiegészítésnek vehető akár.
 

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
2 980
5 307
113
3x-4x annyi idő alatt ér célba! Tök másra van mint az ATGM!
Mi francnak 60 perces rep idő ha azt akarod kilőni vele ami amúgy is látsz?!?

A Lynx tetejére nem fér rá még egy indító (lásd képek), a Spike indítóba meg nem fér be a Hero120 - 14 centivel hosszabb, mint a Spike. Maga vetőcső meg 30 centivel hosszabb a Hero120 esetében! Az RM grafikákon is mindig önálló indítóval mutagatják. Továbbá dedikált Lynx harcjárművet sem rendeltünk hozzá, mert még mindig 209-ről van szó és a megrendeléskor még kanyarban nem voltak az öngyilkos drónok! Ha terveztek is ilyet, a típus még nem volt eldöntve 2020-ban.

Szóval továbbra is elég biztos vagyok benne hogy nem lesznek kamikáze drónos Lynxek, mert feleslegesek!
Török 4x4-esen olcsóbb és jobb ez a fegyver.
Pedig nagyon úgy nézki.... a hero 30 rámegy szerintem a lynxre...a 120ast meg helikopterről is lehet elvielg indítani:rolleyes:
 

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
2 980
5 307
113
Ez már volt linkelve pénteken is, akkor is ki lett tárgyalva, hogy a Bobo szövegét lehet többféleképpen is értelmezni, az, hogy kiegészíti, egyáltalán nem biztos, hogy egyenlő azzal, hogy a Lynxen is lesz. Ha felküldöd egy NMSről, és fent kering a Lynxek környékén, az is Lynx kiegészítésnek vehető akár.
De, az hogy kiegészíti azt úgy érti... ahogy az aláírásnál elhangzik nemlehet másképp érteni hacsak úgy nem hogy valamelyiken spike lesz valamelyiken hero... vagy is is
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 685
5 508
113
Pedig nagyon úgy nézki.... a hero 30 rámegy szerintem a lynxre...a 120ast meg helikopterről is lehet elvielg indítani:rolleyes:

A 30-as olyan kicsi, hogy a desszant elviszi kézben, semmi értelme Lynxre integrálni...
De, az hogy kiegészíti azt úgy érti... ahogy az aláírásnál elhangzik nemlehet másképp érteni hacsak úgy nem hogy valamelyiken spike lesz valamelyiken hero...
Vagy igen vagy nem
 
  • Tetszik
Reactions: Aladeen

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
2 980
5 307
113
3x-4x annyi idő alatt ér célba! Tök másra van mint az ATGM!
Mi francnak 60 perces rep idő ha azt akarod kilőni vele ami amúgy is látsz?!?

A Lynx tetejére nem fér rá még egy indító (lásd képek), a Spike indítóba meg nem fér be a Hero120 - 14 centivel hosszabb, mint a Spike. Maga vetőcső meg 30 centivel hosszabb a Hero120 esetében! Az RM grafikákon is mindig önálló indítóval mutagatják. Továbbá dedikált Lynx harcjárművet sem rendeltünk hozzá, mert még mindig 209-ről van szó és a megrendeléskor még kanyarban nem voltak az öngyilkos drónok! Ha terveztek is ilyet, a típus még nem volt eldöntve 2020-ban.

Szóval továbbra is elég biztos vagyok benne hogy nem lesznek kamikáze drónos Lynxek, mert feleslegesek!
Török 4x4-esen olcsóbb és jobb ez a fegyver.
Én azért látom előnyét a heronak erdős részen ahol fák között van az ellen mert azt heroval megtudod csiklandozni spike-al viszont nem biztos...
 
  • Hűha
Reactions: Aladeen

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 002
38 316
113
Én azért látom előnyét a heronak erdős részen ahol fák között van az ellen mert azt heroval megtudod csiklandozni spike-al viszont nem biztos...
Hát ennek a szövegnek semmi értelme...hogy megy be a drón a fák közé ha 3x nagyobb mozgási energiájú Spike nem?
Egyelőre a kamikáze drónokat a drótháló megfogja, nem hogy a faágak!
 

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
2 980
5 307
113
A 30-as olyan kicsi, hogy a desszant elviszi kézben, semmi értelme Lynxre integrálni...

Vagy igen vagy nem
A lynx kiegészítéseként használt hero-t hogy akarod másképp érteni..? Esetleg azt tudom elképzelni hogy az egyik deszant katonánál lesz egy kézi indító... És akkor a tetején marad a spike... de ehhez lassan olajat kellene találni nem kis mennyiségben....
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány