[HUN] KF41 Lynx / Hiúz

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

32karakter

Well-Known Member
2011. február 21.
1 293
2 655
113
Arra van pénz amit akarnak (reptér)
matmatikus_on_focuspointscale_w800_h450_fx0_fy0.jpg
 

ausztenit

Member
2021. március 31.
36
64
18
Vagy csak nem figyeltek oda.Lazansky valójában kisebb.Kisebb a páncélozandó felülete.Könnyebb a hajtáslánca,futóműve.Egyébként a Kinzsal modul 3,8 tonnás
Lynx Lance tornya mennyi is?
Azt olvastam, hogy a Lazanski 3 tagú személyzet mellett akár 10 lövész szállítására is képes. Számomra viszont elképzelhetetlen, hogy a védettsége hasonló legyen, ha a lynx nagyobb tömeg mellett is csak 8 katona szállítására képes. Mitől ennyivel nehezebb akkor a lynx?
 

Felleg319

Member
2021. augusztus 12.
20
36
13
Csak kérdezem. Zalaegerszegen folyik a termelés? Mert a Rheinmetall hivatalos oldalán tavaly decembere óta nem jelent meg új közlemény, ha jól látom.
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
8 892
29 916
113
Ez azért tűnik "érdekesnek", mert mintha legutóbb még azt mondták volna hogy 2023 végén készült el az első hazai gyártású Lynx, amit fél év tesztelés után vesz majd át a Honvédség.
23 decemberében lett kész az első most meg pont félév van szóval időben vannak (a tényleges tesztek szerintem csak Januárban kezdőtek meg , mert 21. körül lett kész az első utána meg már jöttek az ünnepek ):)
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 424
76 133
113
23 decemberében lett kész az első most meg pont félév van szóval időben vannak (a tényleges tesztek szerintem csak Januárban kezdőtek meg , mert 21. körül lett kész az első utána meg már jöttek az ünnepek ):)
Egy fél évig tesztelt jármű nem így néz ki, hacsak nem már újrafesteték a párizsi kiállítás és az átadás előtt. A legnagyobb jóindulattal is legalább egy tucat legyártott Lynxnek kellene már lenni a gyárban. (Bár nekem az sem tűnt logikusnak, hogy a Párizstól 850 km-re fekvő Unterlüss helyett az 1400 km-re fekvő Zalaegeszegről vittek oda egy Hiúzt kiállítani.)
 
  • Tetszik
Reactions: J.G. and tarzaan

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
8 892
29 916
113
Egy fél évig tesztelt jármű nem így néz ki, hacsak nem már újrafesteték a párizsi kiállítás és az átadás előtt.
alapból nem volt lefestve amikor kikerült a gyárból szerintem most festették le...
A legnagyobb jóindulattal is legalább egy tucat legyártott Lynxnek kellene már lenni a gyárban
Nem is írtam olyat, hogy nincs :D
(Bár nekem az sem tűnt logikusnak, hogy a Párizstól 850 km-re fekvő Unterlüss helyett az 1400 km-re fekvő Zalaegeszegről vittek oda egy Hiúzt kiállítani.)
Lehet, hogy éppen nem volt Unterlüssben kész db, mert nem rég hozták őket Magyarországra, amúgy nem sok jelentősége van, hogy Zala vagy Unterlüss max annyi, hogy nem 3 napig hanem 4 napig megy a kamion...
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 793
122 724
113
Egy fél évig tesztelt jármű nem így néz ki, hacsak nem már újrafesteték a párizsi kiállítás és az átadás előtt. A legnagyobb jóindulattal is legalább egy tucat legyártott Lynxnek kellene már lenni a gyárban. (Bár nekem az sem tűnt logikusnak, hogy a Párizstól 850 km-re fekvő Unterlüss helyett az 1400 km-re fekvő Zalaegeszegről vittek oda egy Hiúzt kiállítani.)
A festés átadás előtt 2 héttel van véglegesítve.