Hát.Őszintén szólva.
Nem néztem meg![]()
1-2 emberről azèrt feltètelezhetnèd hogy látott már harcjárművet lőni.

Hát.Őszintén szólva.
Nem néztem meg![]()
Amúgy azt tudom elképzelni hogy az irànyzó képzés részeként full manuálban stabi nélkül veretik. Ezek most a lynx toborzásos új gyerekek.Hát.
1-2 emberről azèrt feltètelezhetnèd hogy látott már harcjárművet lőni.![]()
Érv. Az hiányzik. Csak üres kijelentés van.??????
Mit nem lehet érteni?
??????Érv. Az hiányzik. Csak üres kijelentés van.
Jó lövészeten látni és hallani őket, végre nem trendik akarnak lenni.
600 löv/perc túzgyorsaság egyenlő 10 löv/sec.8 perctől 3 db becsapódás pár másodpercen belül? Nemááá![]()
![]()
A személyzetek vannak ezen az állásponton, esetleg magasabb beosztásúak is?Sajnos halottam negatívat, is nem feltétlen elégedettek a fegyver/ lőszer teljesítményével. Kellet volna az a 35mm!!
Leirtam.Reakcióidó.A villamos térérzékelő hatótávolsága kicsi.Minnél gyorsabb egy rakéta,a rendszernek annál kevesebb ideje van reagálni.És a rendszernek van egy minimális reakcióideje,aminél gyorsabb nem lehet.Várom a javaslataid. A toronynak forognia kell és az sem baj, ha van negatív kitéríthetősége a csőnek. A toronykoszorú gyengepont minden harckocsit (meg úgy kb minden ami nem torony és teknő homlokpáncél).
Azért nem jó gyorsabb ATGM-ek ellen mert: (ide várom az érveket).
Mert ismered pontosan a térérzékelő hatótávolságát?Leirtam.Reakcióidó.A villamos térérzékelő hatótávolsága kicsi.Minnél gyorsabb egy rakéta,a rendszernek annál kevesebb ideje van reagálni.És a rendszernek van egy minimális reakcióideje,aminél gyorsabb nem lehet.
Nem ismert,hogy milyen gyors rakétát képes még a rendszer elháritani.Milyen max sebességig képes egy támadóeszköz elháritására.
Pontosan nem.Kb lehet tudni,hogy 10-15 méter lehet max.Mert ismered pontosan a térérzékelő hatótávolságát?
Honnan is?Pontosan nem.Kb lehet tudni,hogy 10-15 méter lehet max.
RM határozta meg,mint villamos térérzékelő a csempe szenzorát.Ebből szakemberek a működési elvből határozták meg a lehetséges érzékelési távolságot.Működési elvből adódóan ezt hozzáértő szakemberek (mérnökök) elég jó megközelitő pontossággal meg tudják becsülni,ki tudják számolni-és publikálják a neten.Honnan is?
Eddig ott tartunk, hogy kb nulla bizonyosságra van egy állításod. Nem vélemény, tényállítás. Érted a problémám?
A csempék nem azonnal indulnak (vagy a töltetek más APS-eknél) amit megtörtént az érzékelés, hanem akkor amikor a legideálisabb vagy amikor egyáltalán lehetséges (pl emberek lófrálnak arra, valamiféle akadáĺy van ami csökkenti a töltet hatékonyságát) Természetesen túl nagy mozgástér nincs, de néhány tized másodperc is métereket jelent.RM határozta meg,mint villamos térérzékelő a csempe szenzorát.Ebből szakemberek a működési elvből határozták meg a lehetséges érzékelési távolságot.Működési elvből adódóan ezt hozzáértő szakemberek (mérnökök) elég jó megközelitő pontossággal meg tudják becsülni,ki tudják számolni-és publikálják a neten.
Plusz van az elháritó töltetnek egy működési módja,ideje.És ez is matematikailag lemodelezhető (plusz ott vannak a nyilvánosságra hozott felvételek a próbalövészetekről).
@Busho3301 erre célzott a matematikával.
Pont ezért kérdéses egy támadóeszköz sebesség felett,hogy az aktiv AMAP csempe képes e a gyors eszköz elháritására.A kis érzékelési távolság és a támadóeszköz gyorsasága miatt nincs ideje a rendszernek ideális időben reagálni.Lehetséges,hogy a Kornet harci rész előbb elműködik,mintsem a fémpor erősitéses nyomáshullám tönkretehetné a harci részt.Itt ezredmásodperces késés is már elég a Kornet elműködéséhez.A csempék nem azonnal indulnak (vagy a töltetek más APS-eknél) amit megtörtént az érzékelés, hanem akkor amikor a legideálisabb vagy amikor egyáltalán lehetséges (pl emberek lófrálnak arra, valamiféle akadáĺy van ami csökkenti a töltet hatékonyságát) Természetesen túl nagy mozgástér nincs, de néhány tized másodperc is métereket jelent.
Klasszikusokat csak pontosan.600 löv/perc túzgyorsaság egyenlő 10 löv/sec.
Ok èn elhiszem.Amúgy azt tudom elképzelni hogy az irànyzó képzés részeként full manuálban stabi nélkül veretik. Ezek most a lynx toborzásos új gyerekek.
Amikor én voltam kint nezelődni akkor a4-es lapra ment az 5-ös sorozatból 4.
600?600 löv/perc túzgyorsaság egyenlő 10 löv/sec.
A Mauser gépágyú sosem tudott 1000 lövést percenként.600?
A gyereknek 1000-et mondott a tag tavaly a Városligetben.![]()
A működés biztosítása érdekében a fórum alapvető, illetve opcionális sütiket használ..