[HUN] Kiskaliberű lőszergyártás / lőszergyártás kézifegyverekhez

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
8 847
35 429
113
Üresek a raktáraink, nincs rá idő. Már volt róla szó, hogy próbálkozott a honvédség az mfs-el, de sz*r. Az fn herstal-tól vettünk egy nagyobbacska mennyiséget, de az baromi drága.
Szóval saját kapacitásunk nincs. Kik maradnak? A ruag konszern, a sellier&bellot, a finnek, a litvánok, olaszok? Mindenki ukrajnának gyárt csilliárdokért, vagy a saját haderejük lenullázott készletét töltik vissza 3 műszakban. Lőporgyártás a béka segge alatt, alapanyag alig van, a kapacitások békeidősek, elavultak a gépsorok.
Logikus és jó döntés lenne a szerb gyártó.
Alapnak kéne lennie, hogy a lőszert hazai tulajdonú üzemben gyártsák. Az rm-el létrehozandó lőszergyár sem ideális, mert nem tudni milyenek a tulajdonviszonyok?!
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 813
36 005
113
Alapnak kéne lennie, hogy a lőszert hazai tulajdonú üzemben gyártsák. Az rm-el létrehozandó lőszergyár sem ideális, mert nem tudni milyenek a tulajdonviszonyok?!
Nem tök mindegy?!
Háború esetén einstand van: katonai irányítás alá kerül minden hadi üzem és a tulajdonosi jogok felfüggesztésre kerülnek. Majd a háború végén elszámolunk - vagy nem...
Addig meg üzemeltesse az RM és hozzon sok export vevőt!
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
1 507
4 662
113
A gyártásról beszélgerünk nem, de? Azt meg a Berettától veszünk a hír szerint: ő fog ide gyártósort tenni.
Amúgy 12,7 mm-est a tavalyi RM-es lőszerszerződésünk is tartalmaz ha jól emlékszem, szóval onnan fog jönni egy nagyobb tétel.
A gyártásról is beszélgetünk. Azt írtam én mindettőt onnan vártam, a gyártást és az addigi beszerzést is (ugyanis k*rvára nincs lőszerünk).
Hogy miért? Mert voltak ráutaló jelek. Nem fogom leírni konkrétan mik, már így is elég szépen körbeírtam.
 
  • Hűha
Reactions: Nemerson

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
8 847
35 429
113
Nem tök mindegy?!
Háború esetén einstand van: katonai irányítás alá kerül minden hadi üzem és a tulajdonosi jogok felfüggesztésre kerülnek. Majd a háború végén elszámolunk - vagy nem...
Addig meg üzemeltesse az RM és hozzon sok export vevőt!
Az sem mindegy, milyen áron vesszük, mert most rohadt drágán fogják adni a háborúk miatt.
 
  • Tetszik
Reactions: J.G.

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 813
36 005
113
Akkor se add elő a feltételezésed tényként.
Szerénység bástya elvtárs.
Mi a feltételezés abban amit írtam?
Mind mögött open source hír van. MFS RUAG volt, megvette a Beretta, Berettával akarunk 12,7-est meg 7,62 mm-est gyártatni - Bobo mondta. Nem én költöm ezeket!
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 285
120 140
113
Mi a feltételezés abban amit írtam?
Mind mögött open source hír van. MFS RUAG volt, megvette a Beretta, Berettával akarunk 12,7-est meg 7,62 mm-est gyártatni - Bobo mondta. Nem én költöm ezeket!
A beretta exkluzivitása a kérdésben teljes feltételezés. Nem tény. A szerbek pedig elèg sok nato országba adnak nato lőszert vagy lőszer alapanyagokat.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 143
73 702
113

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
3 653
6 490
113
A MFS-t megvette a Beretta - ennyi a magyarázat!
A megrendelésért cserébe a Beretta betesz egy új gyártósort oda - valami ilyesmi lehet.
Nem egészen - a Beretta az Ammotec divíziót vette meg a RUAG-tól, aminek a része a siroki gyár is (azaz az anyacéget, nem a magyar céget vette meg.)
Gépsort meg felesleges ezért betenni, nekik önmagában megéri a fix rendelés és helyi szállítás.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 472
46 406
113
Fasz tudja. Pedig jó lenne.
Akkor direktbe is megkérdezem, mert erről a témáról már volt szó, csak akkor nem reagáltál.
Nem tudod, hogy mi lett a Fűzfői csalásos gyárral? Mert arról olvastam, hogy ugyan nagyrészt átverés volt a dolog, de állítólag a gyár végül felépült, és a berendezés is a helyen volt már, csak a gyártás nem indult el.
Gondolom lefoglalták az egész cókmókot, de gondolom ezek bőven használhatóak lennének.
 
  • Tetszik
Reactions: Irsai Olivér

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 285
120 140
113
Akkor direktbe is megkérdezem, mert erről a témáról már volt szó, csak akkor nem reagáltál.
Nem tudod, hogy mi lett a Fűzfői csalásos gyárral? Mert arról olvastam, hogy ugyan nagyrészt átverés volt a dolog, de állítólag a gyár végül felépült, és a berendezés is a helyen volt már, csak a gyártás nem indult el.
Gondolom lefoglalták az egész cókmókot, de gondolom ezek bőven használhatóak lennének.
Fogalmam sincs mi van vele, amikor elhajtottam előtte tiszta gaz meg rom volt az egész pár éve.
 

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 723
5 787
113
Akkor direktbe is megkérdezem, mert erről a témáról már volt szó, csak akkor nem reagáltál.
Nem tudod, hogy mi lett a Fűzfői csalásos gyárral? Mert arról olvastam, hogy ugyan nagyrészt átverés volt a dolog, de állítólag a gyár végül felépült, és a berendezés is a helyen volt már, csak a gyártás nem indult el.
Gondolom lefoglalták az egész cókmókot, de gondolom ezek bőven használhatóak lennének.

Erről is meg a 7,62-es gyártósorral kapcsolatban is (a kettő amúgy összefonódik) jó volna már tisztán látni; megdöbbentő, hogy ennyi év után is ilyen nagy a csönd, altatva van, altatva tud lenni.

Abban egy percig nem hiszek, hogy ezek a berendezések állnak egy sarokban.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 472
46 406
113
Erről is meg a 7,62-es gyártósorral kapcsolatban is (a kettő amúgy összefonódik) jó volna már tisztán látni; megdöbbentő, hogy ennyi év után is ilyen nagy a csönd, altatva van, altatva tud lenni.

Abban egy percig nem hiszek, hogy ezek a berendezések állnak egy sarokban.
Ebben nem mernék állást foglalni.
Én csak egyetlen cikkben olvastam azt, hogy fizikailag létrejött a gyár.
Nem vagyok benne biztos, hogyha létezik a berendezés és mondjuk egy raktárban áll, az ezért felelősök tudják, hogy min "ülnek"...
 

Spartan.asfv

Well-Known Member
2016. október 25.
767
2 287
93
Akkor direktbe is megkérdezem, mert erről a témáról már volt szó, csak akkor nem reagáltál.
Nem tudod, hogy mi lett a Fűzfői csalásos gyárral? Mert arról olvastam, hogy ugyan nagyrészt átverés volt a dolog, de állítólag a gyár végül felépült, és a berendezés is a helyen volt már, csak a gyártás nem indult el.
Gondolom lefoglalták az egész cókmókot, de gondolom ezek bőven használhatóak lennének.

Nem tudom melyik gyárra gondolsz,de van lőszer gyártás füzfőn.Ha jól tudom,svájci érdekeltségű.