[HUN] Lánctalpas gyalogsági harcjárművek beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 950
123 538
113
Szo nincs ilyesmirol. Atmozgattak innen, de leirtam, miert hibas mar a felvetese is (ti. abbol indul ki, hogy minden IFVt csak ugyanugy es ugyanabbol az anyagbol epitenek, ami egy meretes okorseg, ugye), es amiatt aztan az egesz hatodikos "logikajuk" borul is egybol.
Az alapvető logika helyes csak az arányok nem
 
  • Tetszik
Reactions: Törppapa

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 623
8 226
113
A lynx felső terhelési határa 50+ (asszem 54 ) tonna. Ahogy már azt leírtam létezik hozzá heavy armor package is ami masszívan növeli a védettséget.

Szóval van még hely felfelé a konstrukcióban de egy távirányított toronnyal es gumilànctalppal ( a soucy jövőre mutatja be elvileg a megfelelő teherbírású talpat) nagyon sokat lehet egyensúlyozni a tömeggel.
54-re emlekszem en is valamelyik Maroth-interjubol. A heavy package viszont erezhetoen lelassitana, nem?
 
  • Dühítő
Reactions: Törppapa

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 623
8 226
113
Az alapvető logika helyes csak az arányok nem
De nem helyes, mert teves a feltetelezes, amibol kiindul. A pancelotvozetek es egyeb strukturak a legszigorubban titkosak a gyartoknal, gyakorlatilag kizart, hogy ugyanaz lenne ket gyartonal. Hasonlo lehet, de ez megint pont a RM-ra szerintem nem igaz, mert a svedek is sajat forrast hasznalnak, meg a nemetek is nemetet.
 
  • Vicces
Reactions: fip7

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
A lynx felső terhelési határa 50+ (asszem 54 ) tonna. Ahogy már azt leírtam létezik hozzá heavy armor package is ami masszívan növeli a védettséget.

Szóval van még hely felfelé a konstrukcióban de egy távirányított toronnyal es gumilànctalppal ( a soucy jövőre mutatja be elvileg a megfelelő teherbírású talpat) nagyon sokat lehet egyensúlyozni a tömeggel.
És pontosan ez hiányzik a CV-90-ből.
Mivel náluk már most van mind a kettő. Így képesek azonos, vagy kicsit gyengébb védelemre jóval kisebb deszanttér mellett.
Nem véletlen, hogy hozzá sem tudtak szólni az OMFV, sem az ausztrál IFV tenderhez.
Én tényleg csak azt nem értettem, hogy miért nem mertük bevállalni az automata tornyot. Nyilván a heveder csere gyakorlatilag egy rutinfeladat lesz (ráadásul komoly gazdasági előnyökkel is), az automata torony meredekebb beruházás lenne.
Ott egy komplett tornyot olyan 2-4M eurora testálok.
Kérdés:
A jelenlegi torony átalakítható lenne-e RC toronnyá? Mert OK, hogy az amerikai verzióra másik torony kellett - már csak a nagyobb flinta miatt is, de elvileg technológiailag nem lenne megugorhatatlan, hogy nem a toronyból dolgozzanak a kezelők, hanem a kosarat levéve és a küzdőtér felé lezárva a tornyot egy utólagos átalakítással megoldják ezt a problémát. Minden szenzor, és kezelőszerv digitális, tehát nincs korlátja, hogy hova pakolod a munkaállomásokat a gépen belül.
A technológiával meg rendelkezik is a RM a KF-51 kapcsán.
Mondjuk lehet, hogy maga a tech transfer is inkább IFV-tank irányú volt.
Mondjuk egy ilyen utólagos RC-sítés nem jelentene komoly tömegspórolást.
Inkább csak a személyzet védelméhez járulhatna hozzá. Esetleg nagyobb mennyiségű lőszer kerülhetne a toronyba.
Igazság szerint - ha jobban belegondolunk - léteznie kell már az RC toronynak is!
Ugyebár a Skyranger 30 tornya ez a megoldás. Ha leveszik a drága radar paneleket, és csak az marad benne, ami az IFV üzemhez kell, akkor alapvetően nem is nagyon kell ezt fejleszteni.
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD and Giskard

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
De nem helyes, mert teves a feltetelezes, amibol kiindul. A pancelotvozetek es egyeb strukturak a legszigorubban titkosak a gyartoknal, gyakorlatilag kizart, hogy ugyanaz lenne ket gyartonal. Hasonlo lehet, de ez megint pont a RM-ra szerintem nem igaz, mert a svedek is sajat forrast hasznalnak, meg a nemetek is nemetet.
Valamennyire természetesen ül a dolog, ugyanakkor azt tudni kell, hogy nem történt jelentős struktúrális változtatás a CV90-en.
Alapanyag szinten természetesen az is készülhet a legmodernebb páncélemezekből, de nem tervezték át a teljes futóművet, ami a nagyobb terhelést lehetővé tenné.
Ráadásul nekem dereng (ezt nem kell készpénznek venni) valami olyan, hogy a Lynx versenytársai csak a testen tudják a STANAG 6-os ballisztikai védelmet, és emiatt trükközött bele a cseh tenderbe pl. a az ASCOD egy RC tornyos variánst is.
Ugye a PUMA-val kapcsolatban is megjelent, hogy STANAG 6 ballisztikai szempontból, de utólag kiderült, hogy annál jóval több is megy neki, csak ugye 6-ig megy a skála.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 161
113
Aaa,nem,nem tortent dtrukturalis attervezes.....Csak az eredeti 26 tonnas konstrukcios terhelhetosigi hataru,es 22 tonnas csatatomegu gépből lett 32 tonnás és majd 38 tonna konstrucios hatarterhelesu gep....
Dehogy mereteztek ujra....
Kamm szerecsenymosfatasa meg mar rohelyes.Nyilvan a sved acél fajsúlyosdabb,mint a német.Kb fele szakitoszilarfsagnal jaromszor akkora.....Gripen E eseten meg bilagvero sved yechnologia nyilvan a CV90 eseten valahol Burkona Faso szinvonalara esett vissza.....
Kabaré.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 161
113
Mondjuk spec en 50 yonnas konstrukcios sulyhatatt olvastam mindenhol a LynxHura,de legyen 54......Mozgekonysag azt igencsak meg fogja sinyleni.....
Es hogy megtovabb rontsak s mepszerusegemen.
Sehol nem talalkoztam hovatalosan a Lynxunk eseten LvL6 vedettsegi ertekkel.RM preziben LvL5 dzerepel,bemontirozott HT cikkben meg LvL5 szintnek megfelelő vedettsegi ertek.Es nalam itt borilt ki a bili.Okkal.
Amennyiben tenylegesen csak LvL5 a vedettsegi szint,akkor az egesz gepet ujra kell eleg rovid idon belul építeni,az alapoktol.Csakhogyegfeleljen a szolgalati odejenek varhato kihivasainak.Hat az pedig igencsak nem keyfilleres ügylet.....
Es ha megiscdak igy van,akkor sikerult a Gripen A szoporolerett megcsinalni a szarazfoldi eroknel is.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 950
123 538
113
Mondjuk spec en 50 yonnas konstrukcios sulyhatatt olvastam mindenhol a LynxHura,de legyen 54......Mozgekonysag azt igencsak meg fogja sinyleni.....
Es hogy megtovabb rontsak s mepszerusegemen.
Sehol nem talalkoztam hovatalosan a Lynxunk eseten LvL6 vedettsegi ertekkel.RM preziben LvL5 dzerepel,bemontirozott HT cikkben meg LvL5 szintnek megfelelő vedettsegi ertek.Es nalam itt borilt ki a bili.Okkal.
Amennyiben tenylegesen csak LvL5 a vedettsegi szint,akkor az egesz gepet ujra kell eleg rovid idon belul építeni,az alapoktol.Csakhogyegfeleljen a szolgalati odejenek varhato kihivasainak.Hat az pedig igencsak nem keyfilleres ügylet.....
Es ha megiscdak igy van,akkor sikerult a Gripen A szoporolerett megcsinalni a szarazfoldi eroknel is.
Hatos, maradjunk ebben moderálva

Fél meg negyed információból turáztatod a semmit.
 
Last edited by a moderator:

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 516
93 751
113
A lynx felső terhelési határa 50+ (asszem 54 ) tonna. Ahogy már azt leírtam létezik hozzá heavy armor package is ami masszívan növeli a védettséget.

Szóval van még hely felfelé a konstrukcióban de egy távirányított toronnyal es gumilànctalppal ( a soucy jövőre mutatja be elvileg a megfelelő teherbírású talpat) nagyon sokat lehet egyensúlyozni a tömeggel.
A mostani magyar alapmodell mennyi? 42-44 tonna?? Tehát akkor ahogy írod van benne potenciál.

Az MKIV szlovák modellre 35-38 tonnát olvastam. És ez egyben a felső határ.

Sztem ez mutatja, hogy a LYNX új konstrukció van benne potenciál, az MKIV meg szinte a CV90 vége.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 161
113
Hatos, maradjunk ebben moderálva

Fél meg negyed információból turáztatod a semmit.
Hivatalosan nincs megadva.
LvL5 dzint egyszeruen elgogadhatatlan lenne.
Hatos a minimum kovetelmeny egz HIFVnek Europaban Fegyverzetet majd meg igy is mokolni kell
Es nem vagyok lenyugozve.A LynxUSA valtozatot meg kene varnunk,szerintem.Olcsobb,mint upgradelni az új gépeket.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 999
23 148
113
@Terminator @Tcat
tudom, hogy a legszarabb munka a hülyeséget gyomlálni az érdemi infók közötti rendrakás helyett, de a

  • "Aki hulye,az hülye."
  • "Jat fiam,te meg trolinal se vagy jó...Atamszedodet tutti a telefonfroyrs akasztanad..."
  • "Kabaré."
  • "Es hogy megtovabb rontsak s mepszerusegemen."
...láthatóan a szándékos hangulatkéltés eredményeként születő @krisss reakcióját moderálni...
Hatos, maradjunk ebben moderálva

Fél meg negyed információból turáztatod a semmit.
...csak akkor értem meg, ha ő maga kérte. A többit meg ott hagyjátok disznek és gumicsontnak.

Valahol azért érthető volt @pöcshuszár "kirohanásának" az indoka a visszajelzésekben.
Az ember méltóságon alulinak érzi már lassan, hogy értelmeset reagáljon vagy értékes infóról linkeljen, mert mindenféle depressziós alakok rendre szétcsesznek mindent topikot a primitiv "vitakultúrájukkal" a hitviláguk és a pillanatnyi agyszüleményeik szerint.
A Híúz kapcsán úgy látom egyeseknek a sz@r sem elég büdös...
Úgy érzem ennek ma már általános divatja van...
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 950
123 538
113
Hivatalosan nincs megadva.
LvL5 dzint egyszeruen elgogadhatatlan lenne.
Hatos a minimum kovetelmeny egz HIFVnek Europaban Fegyverzetet majd meg igy is mokolni kell
Es nem vagyok lenyugozve.A LynxUSA valtozatot meg kene varnunk,szerintem.Olcsobb,mint upgradelni az új gépeket.
2027-ig nincs döntés az amerikaiban. Szóval marha sokat kéne várni.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 161
113
2027-ig nincs döntés az amerikaiban. Szóval marha sokat kéne várni.
Nem a dontesuket kene megvarni,hanem a nekik kifejlesztett gépet.
Kulonben ezert irtam,hogy HA tenyleg LvL5 os a LynxHu,es gyorsan kell a teknyika,akkor valtani kene inkabb a svédre.
Mikor el fognak terjedni a 35-57 milis fegyverek,PSZH kategoriaban meg a 30 Oerlikon lassan a szabvany urmeret,az LvL6 is erositesre fog szorulni (30Oerlikonban meg van lovedekfejlesztesi tartalik.Ahogy az orosz 30 milisben is,az ellen is csak most eleg az LvL5.Ha csak annyit tesznek,hogy levaltjak az osdi pct gránátot az amcsi 25 milis szinten erosen javakorabeli granat konstrukcio koppintasra,maris atlovi az LvL5 szintet).Kelleni fog az a nehez pancel pakk Ahoz meg nagyon kene egy erosebb motor..... Futómű......
LvL6 pancelszinttel is lesz meg ippen eleg mokolni valo a geppel.Nagyon nem hianyzik egy totalis ujraepites.
 
  • Tetszik
Reactions: ravenlord

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 950
123 538
113
Nem a dontesuket kene megvarni,hanem a nekik kifejlesztett gépet.
Kulonben ezert irtam,hogy HA tenyleg LvL5 os a LynxHu,es gyorsan kell a teknyika,akkor valtani kene inkabb a svédre.
Mikor el fognak terjedni a 35-57 milis fegyverek,PSZH kategoriaban meg a 30 Oerlikon lassan a szabvany urmeret,az LvL6 is erositesre fog szorulni (30Oerlikonban meg van lovedekfejlesztesi tartalik.Ahogy az orosz 30 milisben is,az ellen is csak most eleg az LvL5.Ha csak annyit tesznek,hogy levaltjak az osdi pct gránátot az amcsi 25 milis szinten erosen javakorabeli granat konstrukcio koppintasra,maris atlovi az LvL5 szintet).Kelleni fog az a nehez pancel pakk Ahoz meg nagyon kene egy erosebb motor..... Futómű......
LvL6 pancelszinttel is lesz meg ippen eleg mokolni valo a geppel.Nagyon nem hianyzik egy totalis ujraepites.
De a svéd se lesz gyorsan a mk iv kb annyira van kész mint a lynx.

A szlovàkoknak az első gép érkezik 2026-ban.

A hollandok cv90 mkIIID átépítéseit jövő év végén kezdik szállítani. ( és az gyengébb mint a mk IV)


A mk V meg teljesen át lesz tervezve és az egyik fő vàltozás a deszanttér mérete.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 246
113
Nem a dontesuket kene megvarni,hanem a nekik kifejlesztett gépet.
Kulonben ezert irtam,hogy HA tenyleg LvL5 os a LynxHu,es gyorsan kell a teknyika,akkor valtani kene inkabb a svédre.
Mikor el fognak terjedni a 35-57 milis fegyverek,PSZH kategoriaban meg a 30 Oerlikon lassan a szabvany urmeret,az LvL6 is erositesre fog szorulni (30Oerlikonban meg van lovedekfejlesztesi tartalik.Ahogy az orosz 30 milisben is,az ellen is csak most eleg az LvL5.Ha csak annyit tesznek,hogy levaltjak az osdi pct gránátot az amcsi 25 milis szinten erosen javakorabeli granat konstrukcio koppintasra,maris atlovi az LvL5 szintet).Kelleni fog az a nehez pancel pakk Ahoz meg nagyon kene egy erosebb motor..... Futómű......
LvL6 pancelszinttel is lesz meg ippen eleg mokolni valo a geppel.Nagyon nem hianyzik egy totalis ujraepites.
IFV. mi a szerepe az (IFVn) a gépágyúnak ha rendelkezik páncéltörő rakétákkal és alegység színten minden harcászati mozzanatba az égen egy kamikaze dron.
csak ha tisztán( ifv) harcászatot nézünk.? egyébként nemtuudom mire ez a nagy aggodalom amikor biztos hogy lessz még később rendelés más fegyverzettel mert itt a gyár ami tervezetten sokáig fog termelni...
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 161
113
De a svéd se lesz gyorsan a mk iv kb annyira van kész mint a lynx.

A szlovàkoknak az első gép érkezik 2026-ban.

A hollandok cv90 mkIIID átépítéseit jövő év végén kezdik szállítani. ( és az gyengébb mint a mk IV)


A mk V meg teljesen át lesz tervezve és az egyik fő vàltozás a deszanttér mérete.
Anno ezert is irtam,hogy nem az IFV programmal kene kezdeni,inkabb a kerekes gepekkel Patria XP kerekes GYHJnak,spec en meg mindig a Mbombe 4/6 gepeket propagalom mindenes PSZJ,olcso PSZH szerepre.Pont most van a nehez IFV fronton a generaciovaltas kinlodasa,meg kene varni,mig kiforrjak magukat.....En nem is orultem ennek a rajzasztalrol valo rendelések.
Masik amit emlegetni szoktam idonkent,aza Merkava.Mert egy alvazon megoldhattik volna a nehez dd teljes nehezjarmu igényét.Es a Namer bizton vefeni fog meg az 57 milis sabot ellen is,meg a Lancet dron sem fogja surin kiluggatni.
Csak az meg egy megnagyobb dog....Hol lesz ennek a vege??
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 161
113
@Negan !
Borzalmas a helyesírásod. Tuti hogy vezetsz... Ne csináld! Nagyon balesetveszélyes.
Megvárnak a válaszok! Annyit nem ér hogy baj legyen...
Tényleg aggódom,nem gyerekjáték ez..
Sosem orok vezetes kozben,nem is olvasok titeket.Elvennem azonnali hatállyal a jogsiat,ki vezetes kozben a telijat cseszteti.
Ez csak siman a telefonos kinlodasom...Allo helyzetben.Laptophoz itt nincs wilan.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány