[HUN] Lánctalpas gyalogsági harcjárművek beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Fundin

Well-Known Member
2019. június 22.
712
2 692
93
Gyalog gyere fel szakadó esőben. Utána a trabinak is örülni fogsz.
Bár a BMP egy csinos fekete volga inkább. :rolleyes:
Gyalog kisebb veszélyt jelentenek a harckocsiaknák RPG vel is nehezebben találnak el...Ennyi erővel a jó öreg PSZH-t kellene gyártani az még olcsóbb ....
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 881
58 041
113
Gyalog kisebb veszélyt jelentenek a harckocsiaknák RPG vel is nehezebben találnak el...

Nagyobbat a gyalogsági aknák, a géppuska tűz, meg a tüzérség.
Látom okos vagy, szóval ha háború van, te menj majd biciklivel ;)
Én meg beülök inkább a papír BTR-be is akár, csak ne gyalog kelljen menni....
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 725
80 090
113
Ehhez képest az oroszok is inkább a tetejére ülnek....
Szólok bokinak*, hogy szóljon az oroszoknak, hogy hülyék, mert inkább a tetején utaznak.

*Neki a HTKA közkeletű és tökéletes bizonyosságot nyert folklórja szerint bejárása van Putyinhoz is.
 
  • Tetszik
Reactions: Catles

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 881
58 041
113
Ehhez képest az oroszok is inkább a tetejére ülnek....

A legtöbb videón inkább benne láttam őket. De az is igaz, hogy amikor egy BMP 20 embert vissz akkor a tetején is vannak.
Sosem elég a jármű. Fogyó eszköz az is. Sok kell belőle.

Imádom, hogy hogyan igyekeznek úgy tenni páran, mintha a tüzérségi anyagháború megkezdése előtti súlyos orosz veszteségek sose léteztek volna...

Én meg azokat akik szerint csak keleti járművekben lehet meghalni. Most pusztult meg a legyőzhetetlen nyugati technikában a ki tudja már hanyadik ukrán hadsereg. Jól helyt álltak. Jah nem XD
Azért látni kellene, hogy a nyugati elsősorban drágább, nem pedig jobb.
Azzal meg remélem nem most szembesültök katonaként, hogy a háborúban vesztességek vannak. És bizony ott bárki meghalhat.

Teherautó mindenkinek, az még annál is olcsóbb.

Egy jó Kamaz Typhoon :rolleyes:
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 016
123 883
113
Én meg azokat akik szerint csak keleti járművekben lehet meghalni. Most pusztult meg a legyőzhetetlen nyugati technikában a ki tudja már hanyadik ukrán hadsereg. Jól helyt álltak. Jah nem XD
Azért látni kellene, hogy a nyugati elsősorban drágább, nem pedig jobb.
Azzal meg remélem nem most szembesültök katonaként, hogy a háborúban vesztességek vannak. És bizony ott bárki meghalhat.
Szerintem ismersz annyira, hogy nem nézem le a keleti technikát.
Meg veled ellentétben mániákus jellegű becsípődéseim sincsenek.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 881
58 041
113
Szerintem ismersz annyira, hogy nem nézem le a keleti technikát.
Meg veled ellentétben mániákus jellegű becsípődéseim sincsenek.

Akkor te is ismersz annyira, hogy én szeretek veled beszélgetni ;)
Az egyetlen becsípődésem meg az, hogy nem hagyom szó nélkül dudi dezinfóit :rolleyes:

A btr-80/82-et nem véletlenül nem làtni mostanában szerintem az orosz oldalon sem.

Amióta védekeznek parkoló pályán van.
A BTR az egy nagyon gyenge konstrukció. Én se szeretem. A gyaloglásnál meg a mezei teherautózgatásnál biztonságosabb. Kb. ennyi.
Viszont a BMP-k a saját korukban nem voltak rosszak, az úszóképességük ellenére sem.
Az már megint az oroszok baromsága, hogy a létező páncélkészleteket nem teszik fel rájuk.
Pedig a BMP-2-höz is ott a "D" csomag afganisztán óta. A BMP-3-hoz meg N+1 reaktív készlet van.
Sőt van olyan is amivel úszóképes marad, lásd. Emirátusok BMP-3-asai.
Egyszerűen csak szarnak bele, ami nagy baj.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 761
8 590
113
Már bocsi, de a szaúdiak a legjobbat vették mindenből, mégis elkenték a szájukat a papucsos húszik. Ahogyan Fip olvtárs is említette, ha nem egy operett hadsereget szeretnénk fenntartani, hanem egy valódi honvédelemre képes haderőt, akkor nem csak a minőség számít, hanem a mennyiség is legalább ilyen fontos. Mivel hazánk egy kicsi és viszonylag szegény ország nincs más lehetőség, mint kompromisszumot kötni ebben a kérdésben.
Az arab hadseregek altalaban katasztrofalisak. Valtozo a kikepzettekseguk, allando problema a parancskovetesuk, a moraljuk tipikusan nagyon gaz, osszevissza hazudoznak, mert az a szokas stb. Teljesen at kellene mosni a fejuket, hogy abbol a nonstop, belassult szedelgesbol, ami olyan jellemzo a Kozel-Keletre, nyugati avagy tavol-keleti szinvonalu katonakat csinaljanak.
Biztosan van valami SOF es meg par egyseguk, ami normalis szinvonalu, de az egysegek tobbsege siman alulmarad meg az ellustult europai szinvonalnak is.
 
  • Tetszik
Reactions: Catles

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Őszintén ezt mond a kiváló T72 ben és BTR ben bennéget bakáknak és a rokonaiknak....
Nem tudom elégszer leírni, hogy amikor majd a kezedben lévő Manlicherrel, vagy Lorenz puskával fekszel a sárban, miközben veled szembe az ellen BMP-1essel, T-55-össel, D-20-al, és Maximmal veret, akkor gondold ezt végig újra, hogy mégis mit meg nem adnál akár csak egy T-34esért vagy IS-2-esért.
Mert még mindig, a nincsnél még egy 8,8-as első vh-s löveg is jobb.
Jobb lenne, ha minden bakának személyes erőpajzsa, és kompressziós phaser karabélya lenne?
Igen
Van rá pénzünk?
Nincs.
Innentől meg olyan szinten lényegtelen, hogy a felszerelt 1 dandárunk mit csinál, ha a front maradék 500 km-erén egy koszlott 1880-as tábori ágyú is leküzdhetetlen ellenfél.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 725
80 090
113
Nem tudom elégszer leírni, hogy amikor majd a kezedben lévő Manlicherrel, vagy Lorenz puskával fekszel a sárban, miközben veled szembe az ellen BMP-1essel, T-55-össel, D-20-al, és Maximmal veret, akkor gondold ezt végig újra, hogy mégis mit meg nem adnál akár csak egy T-34esért vagy IS-2-esért.
Mert még mindig, a nincsnél még egy 8,8-as első vh-s löveg is jobb.
Jobb lenne, ha minden bakának személyes erőpajzsa, és kompressziós phaser karabélya lenne?
Igen
Van rá pénzünk?
Nincs.
Innentől meg olyan szinten lényegtelen, hogy a felszerelt 1 dandárunk mit csinál, ha a front maradék 500 km-erén egy koszlott 1880-as tábori ágyú is leküzdhetetlen ellenfél.
Te most valami hadtörténelmi játekról beszélsz?