[HUN] Lánctalpas gyalogsági harcjárművek beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Nagyon szórakoztató. Ennél már 1991-ben is sokkal jobban fel volt szerelve a Határőrség. :D
Csak most 2023 van és a határőrség személygépkocsival nyomulászik, ha egyáltalán jut neki. Úgyhogy lehet vicces, de én annyira nem nevetek. Te persze igen, mert amerikaiként célod, hogy minden más népet elpusztítsatok.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 599
8 153
113
Csak most 2023 van és a határőrség személygépkocsival nyomulászik, ha egyáltalán jut neki. Úgyhogy lehet vicces, de én annyira nem nevetek. Te persze igen, mert amerikaiként célod, hogy minden más népet elpusztítsatok.
Nem, te nem nevetsz, mert hülyeségeket beszélsz, és felesleges pánikot próbálsz gerjeszteni folyamatosan - ha te lennék, most hangosan megkérdezném, kinek az ügynöke lehetsz ezzel a folyamatos gyezinformacijaval...
 
  • Tetszik
  • Vicces
Reactions: alfa74 and vata

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 816
57 694
113
Nem, te nem nevetsz, mert hülyeségeket beszélsz, és felesleges pánikot próbálsz gerjeszteni folyamatosan - ha te lennék, most hangosan megkérdezném, kinek az ügynöke lehetsz ezzel a folyamatos gyezinformacijaval...

A dezinformáció az volt, hogy:
30 éve ugyan olyan BMP-3-at gyártanak
Nincs hőkamera
Nem látnak a sötétben
Elfogynak a tankjaik/lőszereik minden is
Pénteken csődbe mennek
Nincs orosz drón technológia stb....
Nah, ezeket a dezinfókat legtöbb esetben jelenlegi MH alkalmazottak írták ide a fórumra.
Mind ezt úgy, hogy egy részük (nem akarom nevesíteni) pontosan tudja, hogy amit leír az nem igaz.
Ő velük szemben ezek nem merülnek föl kérdésként? o_O
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 599
8 153
113
Nincs is határőrség.
Igen, azt már akkor megmondtam, hogy hiba volt megszüntetni. Egészen ritka nagy allatsagrol, totális inkompetenciarol tett tanúbizonyságot az akkori kormányzat ebben is, amikor az EU határát pusztán rendőrökkel akarta őriztetni a Balkánon, meg az ukránok felé... nopersze ez csak egy a sok elmebetegség meg hazaárulás közül, ami a senkiházi Fleto meg a többi büszkén hazaáruló galerijanak a számláját terheli.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 599
8 153
113
A dezinformáció az volt, hogy:
30 éve ugyan olyan BMP-3-at gyártanak
Ebben mi a gyezinformacija? Bradleybol is 40 eve ugyanazt gyartjak, max upgradelgetik itt-ott, de ugyanaz a hull, minden.
Erre nem emlekszem...? Nem azzal kevered, hogy te probaltad elhitetni, hogy mindre modern franciat raknak...? :p

Nem látnak a sötétben
Elfogynak a tankjaik/lőszereik minden is
Szerintem senki nem allitott ilyet.

Pénteken csődbe mennek
Ezt meg a sok fogalmatlan ismetelgeti, mint remek viccnek tartva (nem az, kinosan bena), de eb megint nem lattam senkitol ilyen hulyeseget komolyan leirva.

Nincs orosz drón technológia stb....
Biztos van, de akkor miert az iraniaktol veszik dogivel oket...?

Nah, ezeket a dezinfókat legtöbb esetben jelenlegi MH alkalmazottak írták ide a fórumra.
Mind ezt úgy, hogy egy részük (nem akarom nevesíteni) pontosan tudja, hogy amit leír az nem igaz.
Lehet akar a dolguk is. Ezen en nem akadok fenn.

Ő velük szemben ezek nem merülnek föl kérdésként? o_O
Nem tudok rola, hogy par jol ismert, kozepesen muveletlen elmebetegen es alteregoikon kivul mas azzal vadolna engem rendszeresen, hogy valamifele ugynok vagyok... amiert ugye alapbol 2 het kitiltas jarna, csak valamiert egy ideje nem foglalkoznak vele.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 816
57 694
113
Ebben mi a gyezinformacija? Bradleybol is 40 eve ugyanazt gyartjak, max upgradelgetik itt-ott, de ugyanaz a hull, minden.

Nem kell mellé hantázni. Ha valami változik akkor nem ugyan az. A Bradley sem ugyan az...
A BMP-3-ban az elmúlt 30 éven 3 különböző kamerarendszer volt, komplett tűzvezetés változott, az automata töltő más lett, más lett a motorja 450 LE vs 660 LE stb....
Védhetetlen hülyeségekbe ne álljatok bele szerintem. ;)

Erre nem emlekszem...? Nem azzal kevered, hogy te probaltad elhitetni, hogy mindre modern franciat raknak...? :p

Még a Sosna sem francia import gyártmány hanem francia licenc, meg van már olyan 10 éve egy fejlesztett verzió. E mellet van N+1 saját hőkamerájuk....
Végül is még a T-62-eseket is hőkamerákkal újítják fel, de győzködjétek magatokat , hogy nincs nekik.... LOL.
(És Igen, a BMP-3 is hőkamerával készül....)

Szerintem senki nem allitott ilyet.
Azért ne senkizd le Dudi-t, nem szép tőled.

Biztos van, de akkor miert az iraniaktol veszik dogivel oket...?

Mert Iránnak más fajta van, mint nekik? o_O
USA miért vesz gépkarabélytól kezdve mindent is máshonnan?
Akkor most az USA egy balszfasz hatalom ezek szerint?
Géppuskáik belgák (FN Minimi, MAG), karabélyok egy része Belga (FN SCAR) meg német (H&K 416).
Az AT4 az svéd, új fregattok talán franciák/olaszok ha jól emlékszem (FREEM) és még nap estig tudnám sorolni....
Ehhez képest az oroszoknál nagyon minimális a külföldi technika, még az USA-ban alap dolgokat is külföldről licencelnek vagy vesznek meg. Ez azért elég ciki....
(Németek szintén zenész... )
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Nagyon rosszul látod. Az orosz IFV-ket egy sima 12,7-es nehéz-géppuskával ki lehet lőni, hovatovább még egy .338-as mesterlövész puskával is. A modern nyugati IFV-k ellen páncéltörő fegyver kell, mert még hátulról sem tudod mással átlőni őket. És akkor a repeszvédelembe bele sem mentünk, mert nulla repeszelleni védelme van a keleti IFV-knek egy Lynx-el összehasonlítva.

Azt nem veszed észre, hogy a rosszul felszerelt tömeghadsereg sokkal gyorsabban fogy, mint a jól felszerelt nem tömeghadsereg? Nem látod a szomszédunkban dúló háborút, hogy micsoda mészárszék azért, mert mindkét oldalon elavult fosokba (az ukránoknál jelenlévő jól páncélozott nyugati technika marginális mennyiségű) ültetik a lövészeket? Nem a technika, hanem az ember az érték!!! Amikor oldalba lőtték a CV90-et és kiszállt belőle 1 embert leszámítva mindenki, akkor csak ezzel visszahozta többszörösen a 3x-os árát azzal a BMP-3-al szemben ami egy ilyen találattól felrobban és meghal benne minden katona az utolsó szálig.
Légpuskával , csúzlival nem ?
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Látom megint képben vagy és úgy magyarázol.
Mert te igen ? Ja igen az ipari szintű hülyeségeiddel már könyvet lehetne megtölteni !

Az nem az én hibám , hogy a szarkazmust se ismered pont úgy mint a BMP-k lőállóságát de azért írsz róla ! BAROMSÁGOT !

Csak azt az egyet mond már meg , ha a.338Lapuával ki lehet szerinted lőni akkor hová és hányszor kell lőni ! Mert ha most azt írod egyszer de a szeme közepibe akkor szimplán komolytalan vagy ! Lássuk a medvét !
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 538
79 671
113
Mert te igen ? Ja igen az ipari szintű hülyeségeiddel már könyvet lehetne megtölteni !

Az nem az én hibám , hogy a szarkazmust se ismered pont úgy mint a BMP-k lőállóságát de azért írsz róla ! BAROMSÁGOT !

Csak azt az egyet mond már meg , ha a.338Lapuával ki lehet szerinted lőni akkor hová és hányszor kell lőni ! Mert ha most azt írod egyszer de a szeme közepibe akkor szimplán komolytalan vagy ! Lássuk a medvét !
A teljes függőleges oldal páncélját. De gondolom vetted a fáradtságot és megnézted, hogy milyen vastag lemezekből áll a BMP ezért beszélsz ekkora arccal, nem csak ömlik belőled a vágyvezérelt marhaság.
 
  • Vicces
  • Tetszik
Reactions: bel and ogretankHU

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 925
123 426
113
Mert te igen ? Ja igen az ipari szintű hülyeségeiddel már könyvet lehetne megtölteni !

Az nem az én hibám , hogy a szarkazmust se ismered pont úgy mint a BMP-k lőállóságát de azért írsz róla ! BAROMSÁGOT !

Csak azt az egyet mond már meg , ha a.338Lapuával ki lehet szerinted lőni akkor hová és hányszor kell lőni ! Mert ha most azt írod egyszer de a szeme közepibe akkor szimplán komolytalan vagy ! Lássuk a medvét !
Oldalról az is beüti végig.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Amúgy a BMP-1-et és a 2-őt oldalról átlövöd vele (nem csúzlival hanem 0.50 BMG-vel)
Ezen mondjuk egy mininális oldalpáncél kiegészítés már segít.
Az átlövöd vele és a "Az orosz IFV-ket egy sima 12,7-es nehéz-géppuskával ki lehet lőni" kilövöd vele közt fényévek vannak !

Én lőttem már .338 Lapuával 5500J környéke és ugye preciziós fegyverek muníciója tehát egyes lövések ! A mester szerint azzal is ki lehet lőni őket ! Csak azt nem írta oda vazzeg , hogy a lámpáját !
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and LMzek 2.0

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 925
123 426
113
Az átlövöd vele és a "Az orosz IFV-ket egy sima 12,7-es nehéz-géppuskával ki lehet lőni" kilövöd vele közt fényévek vannak !

Én lőttem már .338 Lapuával 5500J környéke és ugye preciziós fegyverek muníciója tehát egyes lövések ! A mester szerint azzal is ki lehet lőni őket ! Csak azt nem írta oda vazzeg , hogy a lámpáját !
Miért ha átütöd a páncélt a motortéren meg a sofőr és tök védtelen lőszerek környékén mi lesz a végeredmény szerinted?