[HUN] Leopard 2

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 980
8 527
113
Teszem hozzá, hogy a Pandurra épített harcálláspontot frankon bemutatták a csehek a kiállításon. Nekünk mi van??? Majd lesz...
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 950
123 534
113
Teszem hozzá, hogy a Pandurra épített harcálláspontot frankon bemutatták a csehek a kiállításon. Nekünk mi van??? Majd lesz...
Hát a csehek hány éve szerezték be kompletten a pandurokat integrálják a rendszereiket? Az elmúlt 20 évben nem történt semmi itthon úgy csinálsz mintha ez újdonság lenne....
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 028
38 383
113
Teszem hozzá, hogy a Pandurra épített harcálláspontot frankon bemutatták a csehek a kiállításon. Nekünk mi van??? Majd lesz...
Cseheknek meg csomó minden más nincs, ami fontosabb lenne. Mi legalább megrendeltük az új technikát, ők meg 4-5 év alatt nem tudtak kiválasztani egy IFV típust, a 80-as évekbők itt maradt harckocsijaik cseréje meg még ott sem tart...
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 980
8 527
113
No de a híradásokban már minden van, Hetente jelennek meg, hogy ezt is megvettük meg az is megvettük.. Közben meg a valóság kicsit mögötte kullog. A nagyérdemű meg azt hiszi, hogy a világ legmodernebb hadserege a mienk :)... Néha kicsit ki kéne szállni az álomvilágból.. Amig beérkeznek még sok víz lefolyik a dunán..
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 950
123 534
113
No de a híradásokban már minden van, Hetente jelennek meg, hogy ezt is megvettük meg az is megvettük.. Közben meg a valóság kicsit mögötte kullog. A nagyérdemű meg azt hiszi, hogy a világ legmodernebb hadserege a mienk :)... Néha kicsit ki kéne szállni az álomvilágból.. Amig beérkeznek még sok víz lefolyik a dunán..
A híradásokban általában szokott lenni egy dátum is, hogy mikorra lesz ami lesz....
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 980
8 527
113
Cseheknek meg csomó minden más nincs, ami fontosabb lenne. Mi legalább megrendeltük az új technikát, ők meg 4-5 év alatt nem tudtak kiválasztani egy IFV típust, a 80-as évekbők itt maradt harckocsijaik cseréje meg még ott sem tart...
A cseheket europa közepén miért kéne akár Leo2A7X vagy akármire is sürgősen fejleszteni.. Nem véletlenül nincs holland páncéloszászlóalj.. Nem véletlenül még két éve F-16MLU-knál simán AMRAAM B-kkel repültek a hollandok, a Winder X mellett. A csehek nem ütközöország geopolitikailag.. Minek???
 
  • Tetszik
  • Hűha
Reactions: fishbed and Ocses

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
A kommunikációs, hálózati hadviseléses részről egy szó sem esik...
Nem véletlenül kérdezte meg tőled @krisss , hogy tudod-e, hogy saját hálózati szoftvereket fejlesztünk.
Nem is igazán értem, hogy milyen hiányérzeted van a hálózati hadviselés kapcsán.
Szemére veted a típusnak, hogy a németek nem tesznek bele nekünk mindent. Pedig pont ez a lényeg.
Az fel sem merült benned, hogy esetleg mi magunk nem kértünk bele mindent, mivel saját lesz benne.
De most már tényleg kíváncsi vagyok, hogy szerinted mi lesz az, ami nem lesz benne, és nem a saját szoftveres megoldásunkkal helyettesítjük.... :cool:
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 980
8 527
113
A híradásokban általában szokott lenni egy dátum is, hogy mikorra lesz ami lesz....
Aha.. Aztán elfelejtődik.. Egyébként más az én fiatalkoromban is volt hálótervezés, mikor "görgettük" a folyamatokat és határidőket, mert statikusan nem igazán lehet tervezni. Nos az egész COVID bizonyos fokig betett a tervezett ütemterveknek, ráadásul 2016 már régen volt, és akkor pld nem volt Karabahi-Azeri csetepaté amely kicsit átértékelte a hagyományos hadviselést..
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 028
38 383
113
A cseheket europa közepén miért kéne akár Leo2A7X vagy akármire is sürgősen fejleszteni.. Nem véletlenül nincs holland páncéloszászlóalj.. Nem véletlenül még két éve F-16MLU-knál simán AMRAAM B-kkel repültek a hollandok, a Winder X mellett. A csehek nem ütközöország geopolitikailag.. Minek???
Már párszor leírtam ide, hogy a csehek az országuk a védelmét kiszervezték a lengyeleknek.
Elsősorban azért kell(ene) fejleszteniük, mert NATO tagkén kötelezettségük valamit bedobni a közösbe.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses and Pogány

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 980
8 527
113
Nem véletlenül kérdezte meg tőled @krisss , hogy tudod-e, hogy saját hálózati szoftvereket fejlesztünk.
Nem is igazán értem, hogy milyen hiányérzeted van a hálózati hadviselés kapcsán.
Szemére veted a típusnak, hogy a németek nem tesznek bele nekünk mindent. Pedig pont ez a lényeg.
Az fel sem merült benned, hogy esetleg mi magunk nem kértünk bele mindent, mivel saját lesz benne.
De most már tényleg kíváncsi vagyok, hogy szerinted mi lesz az, ami nem lesz benne, és nem a saját szoftveres megoldásunkkal helyettesítjük.... :cool:
Kvázi nem igazán érdekel, hogy milyen saját megoldás lesz benne majd.. Ez akkor érdekel ha leszállítják és itt van. Engem az érdekel, hogy fog átférni pld. a Hajmáskéri hadialaguton pld. Szómod felé, mert most nem jön össze az A7-nek.. De a Pzh2000-nek sem, és vannak még ilyen infrastruktúrális problémák. Egyébként utolsó modern saját fejlesztésű eszközünk anno az Árpád lőelemképző rendszer volt, azóta szofveres, hardveres témában szerintem a lengyelek által is megvett szárazföldi eszközöket detektáló AESA lokátor amelyet talán érdemes megemlíteni..
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 950
123 534
113
Aha.. Aztán elfelejtődik.. Egyébként más az én fiatalkoromban is volt hálótervezés, mikor "görgettük" a folyamatokat és határidőket, mert statikusan nem igazán lehet tervezni. Nos az egész COVID bizonyos fokig betett a tervezett ütemterveknek, ráadásul 2016 már régen volt, és akkor pld nem volt Karabahi-Azeri csetepaté amely kicsit átértékelte a hagyományos hadviselést..
Tisztában vagyok az ütemtervekkel és csúszásokkal is, egyelőre nem történt nagyobb mértékű csúszás semmilyen eszköz beszerzésében.
Őszintén szólva én amikor elkezdődött a program az eddigieknél sokkal rosszabbra számítottam.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 028
38 383
113
...ráadásul 2016 már régen volt, és akkor pld nem volt Karabahi-Azeri csetepaté amely kicsit átértékelte a hagyományos hadviselést..
Azóta eldőlt hogy erősítik a csapatlégvédelmet, kifejezetten drón-veszélyre kihegyezve. (Lásd: Skyranger 30)
Szóval igyekeznek lekövetni a változásokat.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Kvázi nem igazán érdekel, hogy milyen saját megoldás lesz benne majd.. Ez akkor érdekel ha leszállítják és itt van. Engem az érdekel, hogy fog átférni pld. a Hajmáskéri hadialaguton pld. Szómod felé, mert most nem jön össze az A7-nek.. De a Pzh2000-nek sem, és vannak még ilyen infrastruktúrális problémák. Egyébként utolsó modern saját fejlesztésű eszközünk anno az Árpád lőelemképző rendszer volt, azóta szofveres, hardveres témában szerintem a lengyelek által is megvett szárazföldi eszközöket detektáló AESA lokátor amelyet talán érdemes megemlíteni..
Te figyelj már! Az A4-eseknek összejön?
De különben értem én: szarozni előre etikus, de ha megkérdezem, hogy tulajdonképpen mi a szar, akkor "kvázi" már nem is érdekel.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Tisztában vagyok az ütemtervekkel és csúszásokkal is, egyelőre nem történt nagyobb mértékű csúszás semmilyen eszköz beszerzésében.
Őszintén szólva én amikor elkezdődött a program az eddigieknél sokkal rosszabbra számítottam.
Szerintem a Z plan, és az azzal összefüggő hadiipari újjáélesztés kapcsán olyan prioritások vannak, amilyet én még nem láttam.
Érdemes megnézni azokat a beruházásokat, amelyeket már elindítottak. Én nem hittem volna, hogy pl. a gyulai Airbus gyár ilyen tempóban fog megépülni.
Nekem nagyon szimpatikus, ahogy a polgi videós helyzetjelentéseket ad (lesz@rom most hogy kormánypárti vagy ellenzéki - most hirtelen fingom sincs) az építkezésről. De már akkortól, amikor még csak a földterület engedélyeztetése volt még csak napirenden.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány