[HUN] Leopard 2

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
A multis mentalitás esszenciája. Nem tulajdonítok nagyobb jelentőséget, mit tudnék nagyobb jelentőséget tulajdonítani ennek a köpedelem agyműködésnek? :D Egyszerűen számomra feldolgozhatatlan agresszió nélkül, hogy miért alakult ki és lett kelendő ez a társadalom minden szegletében debil kényszermosolyodott idiótizmussal karöltve, miközben olyan rendezvényelem, aminek nincs értelmi haszna, célja, olyan rendezvényeken, amiket mindenki szeretne letudni a lehető leghamarabb kivéve az ezzel önmaguk retardált egóját simogató agyhalott faszkalapokat, akik kitalálták. Őrjítő a tudat, hogy erre időt, energiát és sokszor jelentős mennyiségű anyagi erőforrást fordítunk, mert vannak olyan emberek, akiket valamiért hasznosnak tartunk, mert ezt tudják felmutatni, így lehet rá egy felesleges élet felesleges szakmáját alapozni. A tank enélkül is kurvára ugyanannyira tank, semmi köze a hozzá kapcsolódó érzésekhez ennek a nyomorék plüssnek. Félreértés ne essék, ha rászögeltek volna egy igazit, az is ugyanennyire retardált dolog lett volna. Ez egy harckocsi, az meg egy erős ragadozó macska. Hogy a multisok megértsék a különbséget, tartanék nekik egy arénában egy bemutatót, 1 Leoprd 2A4 vs 1500 leopard nagymacska harccal, talán megértenék, hogy a névazonosságon kívül mekkora kreténség amit fel tudnak mutatni ilyenkor. ÁÁÁÁÁÁÁÁrrrghh!!! És az basz fel, hogy sokszor az ilyen kretének akkora pénzeket markolnak fel ezekért a balfasz hülyeségekért, amiket mondjuk @krisss vagy @dudi valamiért mégsem érdemel meg.

Nagyon jót mosolyogtam a kommenteden. Tudod nem véletlenül nem TR-80 lett a neve a német cuccnak, hanem Leopárd2.

Ha volt is bármi jó érzésed az irányomban, megszüntetem azzal a most közre adott vallomásommal, hogy én gondolkodtam azon, hogy be kéne szerezni saját költségemen egy élő hiúzt és odaajándékozni Tatának. Csak tudom, mennyire agyára menne a legtöbb katonának, hogy ápolni kell a kis dögöt.
De eszméletlen sajtója lenne, ha vinnék hadgyakorlatokra meg készülnének egy igazi állattal fotók az 50 tonnás szörny mellett. Videókról olyan édesek az állatok, csak nagyon macerás a tartásuk. De nyílt napokon imádnák a gyerekek!
 
  • Tetszik
Reactions: mindenen kívül

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 704
6 485
113
Nagyon jót mosolyogtam a kommenteden. Tudod nem véletlenül nem TR-80 lett a neve a német cuccnak, hanem Leopárd2.

Ha volt is bármi jó érzésed az irányomban, megszüntetem azzal a most közre adott vallomásommal, hogy én gondolkodtam azon, hogy be kéne szerezni saját költségemen egy élő hiúzt és odaajándékozni Tatának. Csak tudom, mennyire agyára menne a legtöbb katonának, hogy ápolni kell a kis dögöt.
De eszméletlen sajtója lenne, ha vinnék hadgyakorlatokra meg készülnének egy igazi állattal fotók az 50 tonnás szörny mellett. Videókról olyan édesek az állatok, csak nagyon macerás a tartásuk. De nyílt napokon imádnák a gyerekek!
lesz ott elég Hiúz ne aggódj , nem kell még egy :p
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 119
73 643
113
A 2021. évi Nemzetközi Repülőnap és Haditechnikai Bemutatón a tatai dandár harckocsizói...

240901344_4405526766157711_137254067856165301_n.jpg

240746417_4405526696157718_6718513137357778054_n.jpg

241122754_4405527129491008_7336279265649729277_n.jpg
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 937
18 426
113
Ha rajtam múlt volna, ebből a zséből vettem volna 2-5-20-100, amennyi kijön leopard makettet és az első x szerencsés gyereknek odaadtam volna.

Nem értek egyet azzal amit az előző hozzászólásaidban a plüss cicáról írtál, de ebben van valami. Jó ötletnek fele se tréfa. Tovább vinném a dolgot...
Mivel a hazafias nevelés gyerekkorban kezdődik, mondjuk bizonyos életkorban, elvileg, fontos lenne őket megszólítani, már a kezdetekor.
A HM illetékesei, mert erre is biztosan lenne ember, valamelyik íróasztal mögött a minisztériumban, már rég kidolgozhatták volna egy fiatal generációknak szóló játéksorozat megvalósítását. Amivel felkeltik a vonzódást, érdeklődést, a Honvédség, honvédelem ügye iránt. Nem számítógépes játékra gondolok.
Inkább kézzel fogható, manuálisan érzékelhető, dolgokra. Amivel szó szerint egy adott életkorban játszani lehet.
Harcjárművek, katonák, légi harceszközök, stb. Mint például az Elit Force sorozat.



 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 484
18 395
113
A multis mentalitás esszenciája. Nem tulajdonítok nagyobb jelentőséget, mit tudnék nagyobb jelentőséget tulajdonítani ennek a köpedelem agyműködésnek? :D Egyszerűen számomra feldolgozhatatlan agresszió nélkül, hogy miért alakult ki és lett kelendő ez a társadalom minden szegletében debil kényszermosolyodott idiótizmussal karöltve, miközben olyan rendezvényelem, aminek nincs értelmi haszna, célja, olyan rendezvényeken, amiket mindenki szeretne letudni a lehető leghamarabb kivéve az ezzel önmaguk retardált egóját simogató agyhalott faszkalapokat, akik kitalálták. Őrjítő a tudat, hogy erre időt, energiát és sokszor jelentős mennyiségű anyagi erőforrást fordítunk, mert vannak olyan emberek, akiket valamiért hasznosnak tartunk, mert ezt tudják felmutatni, így lehet rá egy felesleges élet felesleges szakmáját alapozni. A tank enélkül is kurvára ugyanannyira tank, semmi köze a hozzá kapcsolódó érzésekhez ennek a nyomorék plüssnek. Félreértés ne essék, ha rászögeltek volna egy igazit, az is ugyanennyire retardált dolog lett volna. Ez egy harckocsi, az meg egy erős ragadozó macska. Hogy a multisok megértsék a különbséget, tartanék nekik egy arénában egy bemutatót, 1 Leoprd 2A4 vs 1500 leopard nagymacska harccal, talán megértenék, hogy a névazonosságon kívül mekkora kreténség amit fel tudnak mutatni ilyenkor. ÁÁÁÁÁÁÁÁrrrghh!!! És az basz fel, hogy sokszor az ilyen kretének akkora pénzeket markolnak fel ezekért a balfasz hülyeségekért, amiket mondjuk @krisss vagy @dudi valamiért mégsem érdemel meg.
Szerintem jó PR fogás, figyelem felkeltés.
Ráadásul rafináltan mindig egy címer mellé teszik....
;)
És szinte biztos, hogy nem felülről kitalált kommunikációs kampány része...
Valószínűleg a tankosok találták ki, ők vették, saját zsebből.
Szóval nem adófizetők forintjait pazarolják, ezen ne húzd fel magad.
:)
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 459
46 358
113
Szerintem jó PR fogás, figyelem felkeltés.
Ráadásul rafináltan mindig egy címer mellé teszik....
;)
És szinte biztos, hogy nem felülről kitalált kommunikációs kampány része...
Valószínűleg a tankosok találták ki, ők vették, saját zsebből.
Szóval nem adófizetők forintjait pazarolják, ezen ne húzd fel magad.
:)
Ez valamelyest menti a helyzetet... ;)
 
  • Tetszik
Reactions: mindenen kívül

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 092
113
Szerintem jó PR fogás, figyelem felkeltés.
Ráadásul rafináltan mindig egy címer mellé teszik....
;)
És szinte biztos, hogy nem felülről kitalált kommunikációs kampány része...
Valószínűleg a tankosok találták ki, ők vették, saját zsebből.
Szóval nem adófizetők forintjait pazarolják, ezen ne húzd fel magad.
:)
Jó, de már elsőre is ott voltak, szóval esélyesen nem gondoltam túl, mégha jobban fel is idegesítem magam mint kellene. :D :D
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
Nem értek egyet azzal amit az előző hozzászólásaidban a plüss cicáról írtál, de ebben van valami. Jó ötletnek fele se tréfa. Tovább vinném a dolgot...
Mivel a hazafias nevelés gyerekkorban kezdődik, mondjuk bizonyos életkorban, elvileg, fontos lenne őket megszólítani, már a kezdetekor.
A HM illetékesei, mert erre is biztosan lenne ember, valamelyik íróasztal mögött a minisztériumban, már rég kidolgozhatták volna egy fiatal generációknak szóló játéksorozat megvalósítását. Amivel felkeltik a vonzódást, érdeklődést, a Honvédség, honvédelem ügye iránt. Nem számítógépes játékra gondolok.
Inkább kézzel fogható, manuálisan érzékelhető, dolgokra. Amivel szó szerint egy adott életkorban játszani lehet.
Harcjárművek, katonák, légi harceszközök, stb. Mint például az Elit Force sorozat.




Nekem az jutott az eszembe, hogy társasjátékot gyártani filléres dolog. Ha hirdetnénk egy pályázatot, ahol több kreatív csapat versenyezne és végül ki lenne választva a legjobban sikerült, akkor valami értelmeset még ki is lehetne hozni belőle.

1, Célcsoportnak óvodások és alsó tagozatosok. Ők talán még nem a monitor előtt ülve élik ki az összes játékszenvedélyüket. A nagyobbaknál már tudom, hogy elavult, kiment a divatból a leülünk egymással szembe és kézbe lehet venni.
2, 5 darabot megkapna minden óvoda és általános iskola. (Vagy ha költségeket korlátozni kell, akkor egy részük, hogy a többiek irigykedhessenek, ők meg örüljenek, hogy olyat kaptak pedagógusként, amit a másik meg nem.)
3, Az I. vh végétől (Trianon) dolgozná fel a haditechnikát egészen napjainkig. Kidolgoznák az ötletgazdák, hogy például négyzetrácsos térképen lépkednek és próbálják lefedni a stratégiailag fontos pontokat elegendő mennyiségű haditechnikával. De bármi más, ami értelmes és izgalmas. Ahogy előre haladnak és gazdálkodnak a forrásokkal, úgy válna megnyitható kutatással a következő korok tech színvonala. (Kicsit bele tudnák élni magukat, hogy mit jelentett az, amikor csak fapuskád van és ehhez képest mit jelentett egy Toldi, egy T-55, T-72 és végül egy méreg drága Leopárd2.)
4, Nem kéne célul kitűzni, hogy ha 100 gyerek jár abba az iskolába, akkor mind a 100 katonának jelentkezzen; de elszórakozik a kölyök, ha gondolkodtató a játék szabályrendszere, akkor megfogja. És majd kiderül a végén, hogy csupán érdeklődő laikus lesz belőle a HTKA fórumon vagy ez lesz a hivatása.
5, Ha a társasjátékok kiosztását összekapcsoljuk azzal, hogy átadásnál személyesen megy a Honvédség és lehet kicsit beszélgetni vele, akkor annak az évfolyamnak külön élmény kapcsolódna ehhez a játékhoz, hogy emlékszik a katona bácsi előadására és Q&A-ra, amikor előveszi a napköziben, akkor tudat alatt ez a két dolog összekapcsolódik és kicsit ráerősít az ott elhangzottakra.

:)

Vagy csak én gondolom túl már megint!
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 038
11 936
113
Nekem az jutott az eszembe, hogy társasjátékot gyártani filléres dolog. Ha hirdetnénk egy pályázatot, ahol több kreatív csapat versenyezne és végül ki lenne választva a legjobban sikerült, akkor valami értelmeset még ki is lehetne hozni belőle.

1, Célcsoportnak óvodások és alsó tagozatosok. Ők talán még nem a monitor előtt ülve élik ki az összes játékszenvedélyüket. A nagyobbaknál már tudom, hogy elavult, kiment a divatból a leülünk egymással szembe és kézbe lehet venni.
2, 5 darabot megkapna minden óvoda és általános iskola. (Vagy ha költségeket korlátozni kell, akkor egy részük, hogy a többiek irigykedhessenek, ők meg örüljenek, hogy olyat kaptak pedagógusként, amit a másik meg nem.)
3, Az I. vh végétől (Trianon) dolgozná fel a haditechnikát egészen napjainkig. Kidolgoznák az ötletgazdák, hogy például négyzetrácsos térképen lépkednek és próbálják lefedni a stratégiailag fontos pontokat elegendő mennyiségű haditechnikával. De bármi más, ami értelmes és izgalmas. Ahogy előre haladnak és gazdálkodnak a forrásokkal, úgy válna megnyitható kutatással a következő korok tech színvonala. (Kicsit bele tudnák élni magukat, hogy mit jelentett az, amikor csak fapuskád van és ehhez képest mit jelentett egy Toldi, egy T-55, T-72 és végül egy méreg drága Leopárd2.)
4, Nem kéne célul kitűzni, hogy ha 100 gyerek jár abba az iskolába, akkor mind a 100 katonának jelentkezzen; de elszórakozik a kölyök, ha gondolkodtató a játék szabályrendszere, akkor megfogja. És majd kiderül a végén, hogy csupán érdeklődő laikus lesz belőle a HTKA fórumon vagy ez lesz a hivatása.
5, Ha a társasjátékok kiosztását összekapcsoljuk azzal, hogy átadásnál személyesen megy a Honvédség és lehet kicsit beszélgetni vele, akkor annak az évfolyamnak külön élmény kapcsolódna ehhez a játékhoz, hogy emlékszik a katona bácsi előadására és Q&A-ra, amikor előveszi a napköziben, akkor tudat alatt ez a két dolog összekapcsolódik és kicsit ráerősít az ott elhangzottakra.

:)

Vagy csak én gondolom túl már megint!
Én a PCs Panzer General szériát javaslom, illetve androidos mehfelelőjét a Panzer Marshallt
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 140
113
Érdekességképp, a @bel által készített képeken lévő adatlapok alapján:

img_1552.jpg

img_1550.jpg

img_1719.jpg


A 41 tonnás T-72M1 tank fajlagos talajnyomása 8.49 N/cm2
Az 55 tonnás Leopard 2 A4 fajlagos talajnyomása 8.2 N/cm2
A 67.5 tonnás Leopard 2 A7+ fajlagos talajnyomása 9.2 N/cm2
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
8 838
35 409
113
Érdekességképp, a @bel által készített képeken lévő adatlapok alapján:

img_1552.jpg

img_1550.jpg

img_1719.jpg


A 41 tonnás T-72M1 tank fajlagos talajnyomása 8.49 N/cm2
Az 55 tonnás Leopard 2 A4 fajlagos talajnyomása 8.2 N/cm2
A 67.5 tonnás Leopard 2 A7+ fajlagos talajnyomása 9.2 N/cm2
A feliratokat le kellett volna cserélni!
Kis közepes harckocsi.
Középes közepes harckocsi.
Nagy közepes harckocsi.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 484
18 395
113
A mieink tornya már az új, emelt tetős lesz, mint a katariaké.
Ez még egy átépített régi tornyos protó.
Az a baj, hogy nincs katari változat makettként.
Viszont az A4HU-ból pont ilyen A7+HU építhető.
Szerintem viszont az A7VU (Ungarn) lenne a jó név.