[HUN] Leopard 2

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 172
23 445
113
Betétes... Ha jól olvastam vissza.:oops:
Szerintem ezek nem csak betetes talpak.
detail-of-the-front-track-drive-sprocket-and-tread-of-an-m4-sherman-tank-2GYTRBH.jpg

Ezek gumi tagokbol vannak.

sherman-tank-track-from-ww2-on-display-at-the-veterans-hospital-sandusky-A2E9AG.jpg

A cegek akik pedig lanctalapat gyartottak a Shemranekhez: US Rubber, Goodyear, Firestone, Ohio Rubber… eleg beszedes mar csak cegnevek alapjan is.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
De mivel nem hozza,ezért még mindig a fém lánctalp a király.
HOGY MIIII?
Ott van feljebb az egzakt teszt a gumihevederről.
Mi az, hogy nem hozza azt, amit gondolnak róla? Azt gondolnak róla, amit a gyártó beígér. Azt pedig több teszt is mutatja, hogy simán teljesíti.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 518
93 755
113
Sot. Lesz rajtuk, legalabbis @krisss ilyeten valasza remlik nekem regebbrol.
Megmondom őszintén nagyon meglepne ha lenne rajtuk Trophy.
A magyar A7+HU es katari A7+Q tesója és azon nincs. Utólag tuti lehet rá faragni, de emlékeim szerint az első Trophys Leopárd a BW részére készülő A7A1 vagy A8 verzió lesz. De itt a szakértőhöz fordulnék. @Pogány ??

Az anyagod alapján az A7A1 egy upgradelt A6 Trophyval.
Viszont az A8 új építésű tank lesz Trophyval?
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 467
67 825
113
Megmondom őszintén nagyon meglepne ha lenne rajtuk Trophy.
A magyar A7+HU es katari A7+Q tesója és azon nincs. Utólag tuti lehet rá faragni, de emlékeim szerint az első Trophys Leopárd a BW részére készülő A7A1 vagy A8 verzió lesz. De itt a szakértőhöz fordulnék. @Pogány ??

Az anyagod alapján az A7A1 egy upgradelt A6 Trophyval??
Viszont az A8 új építésű tank lesz Trophyval?
A különbség az A7A1 és az A8 között, hogy az A7A1-hez régi torony, új alváz jár, amibe a Throphy rendszereit is bele tudják faragni, addig az A8 nevű az lényegében A7+ alapú teljesen új építésű. Nincs túlzott értelme szerintem az új típusjelzésnek, inkább marketingszaga van.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 518
93 755
113
A különbség az A7A1 és az A8 között, hogy az A7A1-hez régi torony, új alváz jár, amibe a Throphy rendszereit is bele tudják faragni, addig az A8 nevű az lényegében A7+ alapú teljesen új építésű. Nincs túlzott értelme szerintem az új típusjelzésnek, inkább marketingszaga van.
Elvileg az A8 erősebb motort is kap.
 

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
1 739
5 325
113
Megmondom őszintén nagyon meglepne ha lenne rajtuk Trophy.
A magyar A7+HU es katari A7+Q tesója és azon nincs. Utólag tuti lehet rá faragni, de emlékeim szerint az első Trophys Leopárd a BW részére készülő A7A1 vagy A8 verzió lesz. De itt a szakértőhöz fordulnék. @Pogány ??

Az anyagod alapján az A7A1 egy upgradelt A6 Trophyval.
Viszont az A8 új építésű tank lesz Trophyval?
Nem tudom mennyire releváns az eddig közzétett kmw-s illusztráció, de ott nincs Trophy aps.
Viszont tényleg azt nyilatkozták, hogy valamilyen lesz.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 518
93 755
113
Nem tudom mennyire releváns az eddig közzétett kmw-s illusztráció, de ott nincs Trophy aps.
Viszont tényleg azt nyilatkozták, hogy valamilyen lesz.
Maróth anno ennyit mondott, vastagon. A többi újságírói következtetés volt.

A szakember beszélt a StrikeShield aktív védelmi rendszer beszerzéséről is, illetve megerősítette, hogy két másik védelmi rendszer beszerzéséről is tárgyalnak. Mint ismertette, az egyik egy „izraeli-német” rendszer, ez valószínűleg a Trophy APS lesz, melyet Leopard 2-es harckocsikon használhat a Honvédség.


Sztem most nem lesz rajtuk, de opcionálisan mondjuk a KMW Hu felvarázsolja rá később.
Trophy APS a Leopardon még tesztfázisban van.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 161
113
@krisss konkrétan sokszor említette a Trophyt anno, ha jól emlékszem... igaz, sosem úgy, hogy biztosan az lesz, hanem hogy ha akarjuk, rarakjak, mert az a battle tested APS, no meg a BW vagy ki is ugy rendelt 2A7-et... viszont a StrikeShield elvileg már top attack ellen is véd, amit a Trophy nem tud, ugye?
Két tipust próbáltak ki konkrétan a Leon,aTrophyt és a csempét
Rafaels-TROPHY-System-demonstrated-on-the-German-LEOPARD-2-MBT.webp

4hjiui1dw5y81.png

De minden további nélkül rá lehet kopácsolni az Iron Fistet is,Challyn már próbálták (mellesleg akármelyiket rá lehet aplikálni akár a T72re is)
pq5hpb2ugrq11.jpg

Hogy melyik mennyire véd a felülről támadók ellen,az erősen függ a támadó eszköz jellemzőitöl.Ha megnézed a Trophy elfogó töltetét (ami lényegében egy Claymore akna jellegű irányitott repeszhatású robbanótöltet) is kicsit döntve alakitják ki mostanában,hogy valamennyire védjen az emelt pályás és laposabb szögben érkező cuccoktol is.RM csempe védőképessége meg nagyon erősen függ a beépitési helyzettöl.Ráadásul a hatásmechnaizmusa miatt a többi rendszerhez képest inkább tekinthető egy speciális ERAnak,mint APSnek.
A nyilvános infók szerint a meredek beérkezésű IPTRek (pl Spike) és a magaspályás EFP töltetes eszközök (pl KSTAM II,Smart) ellen csak az Iron Fist nyújt védelmet(utóbbiak ellen működési távján belül).Az alacsonyabb emeltpályás cuccok ellen már erősen megy a vita.Valószinűleg a TOW 2B ellen a csempe már kevés.Trophy meg csak döntött beépitéssel nyújt ellene védelmet-de akkor meg csökken az alacsonyan,földközelben érkezők elleni hatékonysága (itt inkább a földröl,lövészgödörböl stb inditott kézi hsn/rpg eszközökre kell gondolni,nem elsősorban az irányitott rakétákra).
Szóval a felülről támadó is egy eléggé tág fogalom,több különböző működési módot takar.