[HUN] Leopard 2

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Laikusként nem tudom elképzelni, h olyan tömeggel fordulásnál ne "lépjen ki". Kotrógépeknél még kisebb tömegig használják.
A tanulmány eredményei azt mutatták, hogy nem csak, hogy nem lép ki, de sokkal jobb tőle a gép gyorsulása, és az irányváltások is azonnaliakká válnak.
Ezek az eredmények, de én korábban ennél egy sokkal részletesebb leírást is olvastam. Azt most nem találom.
Nem véletlen, hogy MINDEN gyártó, amelyiknek a kérdéses tömegtartományba tartozik a járműve, azonnal azzal fel is szereli vele.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 162
113
Általában ezt a telefont csak állóhelyzetben használják, amikor csak az APU jár.
Senki nem fog 40-50-nel a tank után rohanni, hogy "Halló, halló tankparancsnok úr!" :D
A gond az,hogy az Abramsnak eredetileg nincs APU-ja......
igazság az,hogy egyik tanknál se érdemes a kipufogó utjába állni,mert meleg,budös,és még mérgező kipufogó gáz jön ki rajta.Gázturbinás járgányoknak nagyobb a kipufogójuk,ezeknél az oda nem kéne állni tartomány is nagyobb,ráadásul pont a segge közepén.Ez megvan a T80nál is.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 028
38 384
113
A gond az,hogy az Abramsnak eredetileg nincs APU-ja......
igazság az,hogy egyik tanknál se érdemes a kipufogó utjába állni,mert meleg,budös,és még mérgező kipufogó gáz jön ki rajta.Gázturbinás járgányoknak nagyobb a kipufogójuk,ezeknél az oda nem kéne állni tartomány is nagyobb,ráadásul pont a segge közepén.Ez megvan a T80nál is.
Most elsősorban a mi A7-esünkre gondoltam, amin lesz telefon meg APU-is...elvileg.
 
  • Hűha
Reactions: Venom85

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 641
14 996
113
Senki nem fog 40-50-nel a tank után rohanni, hogy "Halló, halló tankparancsnok úr!" :D
Nem mondod :eek:

Basszus pedig azt hittem.:rolleyes:

Köszi szèpen.:oops:
Általában ezt a telefont csak állóhelyzetben használják, amikor csak az APU jár.
Szóval a kèrdèsem arra irányult, hogy maga a telefon hogy bírja ki ezt a hőterhelèst amit kap. Ha ez ekkora problèma.
Hiszen az mindíg ott van, mindíg kapja.

Nem az ember.:rolleyes:

Amúgy pl egy városi harcnál amikor a gyalogság kèr tűztámogatást, ès jelöli ki a hk-nak mit lőjjön, nem hiszem hogy áll a motor.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 028
38 384
113
Nem mondod :eek:

Basszus pedig azt hittem.:rolleyes:

Köszi szèpen.:oops:
Szívesen máskor is! ;)


Szóval a kèrdèsem arra irányult, hogy maga a telefon hogy bírja ki ezt a hőterhelèst amit kap. Ha ez ekkora problèma.
Hiszen az mindíg ott van, mindíg kapja.

Nem az ember.:rolleyes:

Amúgy pl egy városi harcnál amikor a gyalogság kèr tűztámogatást, ès jelöli ki a hk-nak mit lőjjön, nem hiszem hogy áll a motor.
A telefon egy védődobozban van a "kiömlőtől" (exhausttól) távol...

abrams-telefon.webp

k47fm6i0sum71.jpg

Rá van írva mi a forró felület (hot surface)

Némelyik M1 hőterelőt is kapott - mint ez az ausztrál Abrams alább

m1a1-abrams-mbt-walkaround-207058-m1a1-aim-sa-avalon-2011-22.jpg
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 641
14 996
113
Szívesen máskor is! ;)



A telefon egy védődobozban van a "kiömlőtől" (exhausttól) távol...

abrams-telefon.webp

k47fm6i0sum71.jpg

Rá van írva mi a forró felület (hot surface)

Némelyik M1 hőterelőt is kapott - mint ez az ausztrál Abrams alább

m1a1-abrams-mbt-walkaround-207058-m1a1-aim-sa-avalon-2011-22.jpg
Na.

A hővèdő dobozról nem tudtam.

Köszi.
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 715
17 056
113
A tanulmány eredményei azt mutatták, hogy nem csak, hogy nem lép ki, de sokkal jobb tőle a gép gyorsulása, és az irányváltások is azonnaliakká válnak.
Ezek az eredmények, de én korábban ennél egy sokkal részletesebb leírást is olvastam. Azt most nem találom.
Nem véletlen, hogy MINDEN gyártó, amelyiknek a kérdéses tömegtartományba tartozik a járműve, azonnal azzal fel is szereli vele.
Lehet. Mondom, nem értek hozzá. Csak fura, h 5-6 tonnás bobinál is kínlódás, ha kövek közt forgolódik (feszítgetni, megszorul, stb.), meg el is szakad. Nyilván rengeteg előnye van ha jóra megcsinálják.