1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[HUN] Leopard 2

Diskurzus a(z) 'Harckocsik, harc- és szállítójárművek' témában - rudi által indítva @ 2018. december 20..

Címkék:
  1. dudi

dudi Well-Known Member

Kész szerencse,hogy nem csak saját tapasztalatokból lehet építkezni.

2. Celebra

Celebra Well-Known Member

Ez attol függ,milyen a harcászati helyzet.Egyik helyzetben idiótaság bemenni a városba,a másikban meg létszükséglet.Vagy éppen már bent a városban az egyik taktikát alkalmazva csak halomra lövik őket,a másféle taktikával meg a létfontosságú ötőerőt adják.A jó parancsno attól jó,hogy tudja,érzi,hogy egy adott helyzetben mit is csináljon.
    Senkinek.De nyomon követhetik azoknak a tapasztalatait,akiknek vannak.Éshát amig elsszőr harcba nem vitte őket,Guderiannak sem volt gyakorlati tapasztalata

blitzkrieg likes this.
  3. Panzerfaust

Panzerfaust Well-Known Member

Ehhez képest az amerikai szárazföldiek sem a washingtoni könyvtárakban lapozgatják németek vagy Patton emlékiratait.
    Nem gondolom, hogy ugyanaz lenne amikor elolvasom, sőt megnézem videón, hogy XY hogy jutott fel a Grossglocknerre, Mont Blanc-ra, hogy kell ezt meg azt a ferratát megcsinálni, mint amikor nekem kell, saját felszerelésben és a vánnyadt testemmel felcammogni, eleddig ismeretlen időjárási körülmények között.

mindenen kívül likes this.
  4. Celebra

Celebra Well-Known Member

Erről eszembe jutott a 91es iraki háborúrol csinált dokufilm részlete.
    Amerikai hk-zó meséli,hogy a fogságba ejtett iraki hk-zó tiszt nézzi Rommel képét az Abrams oldalám és kérdi
    Maguk kiteszik a volt ellenségük képet a tank oldalára?
    Igen.Sőt,el is olvassuk amit irt.Ha maga is olvasta volna,most lehet én volnák a maga fogja....
    És a minnél élethűbb gyakorlatok se habókbol vannak

blitzkrieg and fishbed like this.
  5. Loken

Loken Well-Known Member

Az ukránok megkapták a javelint végül az USA-tól? Az mennyire lenne veszélyes az új Leopárdokra egy esetleges hely konfliktus esetén?

6. megazez

megazez Well-Known Member

7. Loken

Loken Well-Known Member

8. Parapitecus

Parapitecus Well-Known Member

Tessék elolvasni a hozzászólást.
    Az L44-et a régebbi típusokhoz gyártották, az A7+ alapban L55-el készül. Nem a hozzászólásomhoz tartozik a későbbi fejlesztés.

9. megazez

Annyira azért nem friss, az L55 egyidős a Leo2A6 (pontosabban az A6 verzió az L55-nek köszönhető) verzióval aminek a születése 2000-2001 környéki, azóta minden elkészült leopard2-t L55-ös löveggel szerelnek.

10. Gaudi

Gaudi Well-Known Member

Valoban, attol, hogy A1, nem lesz hosszabb.

55-os loveg igen, de en az emelt gaznyomasu A1-rol beszeltem.

11. yangwenli

yangwenli Well-Known Member

Hmm...miert pont 2-t? Lehet, hogy 1 mar Pekingben van, 1 meg Moszkvaban es fel kell tolteni a keszleteket 37 re? :p:p:p
    Jo na, gonoszkodtam kicsit :)

12. megazez

Az lehet, de az A1-nek is ugyan akkora a csőhossza (6,6m azt hiszem) mint az összes többinek.

13. Gaudi

Gaudi Well-Known Member

Es en ezt vitattam?

14. dudi

dudi Well-Known Member

Az L55A1-es lövegben nem a csőhossz a nagy dolog hanem a megemelt töltényűri nyomás amivel úgy értek el torkolati energia növekedést,hogy egy centit sem nőtt a csőhossz az L55-ös löveghez képest.

nyugger, blitzkrieg, fishbed and 5 others like this.
  15. megazez

Lehet, hogy loken írta azt, hogy hülyeség volt hosszú csővel kérni. Bocsesz.

Gaudi likes this.
  16. megazez

Tudom, de nem is azt írtam, hogy nem így van. :)

17. Gaudi

Gaudi Well-Known Member

Amugy nem emlekszem, hogy barki szerint tenyszeruen marhasag lenne a hosszabb cso. Terminator kerdezte, hogy a varosi harchoz jobban hasznalhato 7+-hoz hosszabb csovet kertek, ennyi volt.

18. Loken

Loken Well-Known Member

Nem én írtam.

19. Parapitecus

Parapitecus Well-Known Member

Nem tudni, hogy melyiket rendeltük.

20. Gaudi

Gaudi Well-Known Member

A Rheinmetall kozlemeny nevezi meg az A1-et.

arcas and mindenen kívül like this.

Ezen oldal megosztása