[HUN] Leopard 2

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
2 960
5 887
113
Azért valahol pislogok, hogy a harckocsik festésén ment a rugózás és nem azon, hogy akkor a A7+ műszaki tartalma mi is...

Mi ezen a meglepő?
A színt az szemmel lehet látni képeken, minden más meg olyannyira titkos, hogy azon sem lennék meglepve ha a személyzettel titoktartást íratnának alá száz évre, hogy még azt sem lehessen tudni ami nyilvánvaló. Magyarországon így mennek a dolgok, titkolósás mismásolás korrumpálás. Haditeknika téren jobban titkolóznak mint az oroszok.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz
W

Wilson

Guest
Újabb Magyar Nemzet cikk a Leokról.
Egy részét bemásolom.

Vannak jelentkezők, de még nem annyian, mint amennyit szeretnénk. Ismételten fel kell építeni a páncélosfegyvernemet, és ehhez sok jelentkezőre van szükség – jegyezte meg. A parancsnok optimista, mert szerinte az új, világszínvonalú technika megjelenése vonzani fogja a fiatalokat; de nem csak harckocsizó katonák jelentkezését várják, hanem az olyan szoftverüzemeltetőkét is, akik számítástechnikusnak, illetve híradós katonának jönnének. – Az új harckocsik már digitális technikával üzemelnek, a bennük lévő rádiós és tűzvezető berendezéseket számítógépek alkotják. Várjuk a műszaki, logisztikai szemléletű jelentkezőket is, hiszen hiába korszerűek ezek a harckocsik, nem fognak tudni üzemelni, ha nincs megfelelő technikai, logisztikai kiszolgálásuk, támogatásuk – hívta fel a figyelmet.

Maradnak a T–72-esek is
Azt is elmondta, hogy a Leopard 2 A4HU érkezésével a T–72-es harckocsik továbbra is hadrendben maradnak, kettős üzemeltetést terveznek addig, amíg a még modernebb Leopard 2 A7+HU harckocsik is beérkeznek, ezt követően a sorsuk majd kormányzati döntést követően dől el.

https://magyarnemzet.hu/belfold/fel...en-a-magyar-honvedseg-a-leopardokkal-8338680/


Remélhetőleg azért mire beérkezik az a min 200 db IFV- már hatékonyabbá válik a toborzás,:)
 

Loken

Well-Known Member
2016. november 24.
2 192
3 483
113
https://m.origo.hu/itthon/20200706-...idoben-a-magyar-honvedseg-a-leopardokkal.html
"A Zrínyi 2026 honvédelmi és haderőfejlesztési program keretében megrendelt Leopard 2-es harckocsikkal új fejezet nyílik a Magyar Honvédség életében. A megváltozott gazdasági helyzetre és a biztonságpolitikai kihívásokra reagálva megkezdődött a páncélos fegyvernem újjáépítése, amihez új, fiatal katonákra is szükség van - írta a Magyar Nemzet."
 

Crusader

Well-Known Member
2018. november 27.
751
2 016
93
A fiatal műszaki végzettségű fiatalokat meg is kell majd fizetni. Ez bizonyára majd feltűnik nekik is, amikor majd hónapok óta állnak személyzet nélkül a nehézdandár új eszközei.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 385
8 928
113
A fiatal műszaki végzettségű fiatalokat meg is kell majd fizetni. Ez bizonyára majd feltűnik nekik is, amikor majd hónapok óta állnak személyzet nélkül a nehézdandár új eszközei.

Ezzel szerintem a nyugati világ minden pontján szembesülnek a modern technikát üzemeltetők. Sőt szerintem ebben Nekik sokkal szélesebbkörű "tapasztalataik" vannak ...
 
  • Tetszik
Reactions: Crusader

Crusader

Well-Known Member
2018. november 27.
751
2 016
93
Ezzel szerintem a nyugati világ minden pontján szembesülnek a modern technikát üzemeltetők. Sőt szerintem ebben Nekik sokkal szélesebbkörű "tapasztalataik" vannak ...
Valószínűleg igen!
1. Normálisan el kellene osztani az alakulatokat területileg. Rengeteg volt katonával beszéltem, akik azért szereltek le, mert elegük lett a Nyíregyháza-Debrecen közötti ingázásból, pedig az Északi-középhegységben vagy a Dél-Dunántúlon élőknek még rosszabb a helyzetük...
2. Katonai középiskolákat tennék minimum minden megyeszékhelyre, és már általános felsőben betenném az érdeklődést felkeltő honvédelmi alapismeretek órákat a tantervbe.
3. Az iskolai testnevelést úgy ahogy van megszüntetném, helyette heti 3-4 alakalommal előírnám, hogy sportoljon valamit a fiatal abban a sportágban amit választ, s a részvételt jelenléti ívvel igazolnia kellene.
4. Nettó 200 ezer forint (túlóra és pótlékok nélkül) alatt ne keressen senki a Magyar Honvédségben.
5. A középfokú végzettséget igazoló bizonyítvány átadását a 10 modulos (4 hetes) ÖTT alapkiképzéshez kötném.
(2 év ÖTT után mostanság szereltem le, pontosan tudom, hogy mennyire nem ér semmit katonailag, azonban azt is látom, hogy sokaknak megtetszik a dolog és átmennek onnan szerződésesnek. Az egyetlen kézzel fogható haszna az egésznek a kedvcsinálás, kivéve azt a századot aki az Ohio Nemzeti Gárdához fog kimenni közös gyakorlatra, mert őket jobban felkészítik.)
 
T

Törölt tag 2822

Guest
3. Az iskolai testnevelést úgy ahogy van megszüntetném, helyette heti 3-4 alakalommal előírnám, hogy sportoljon valamit a fiatal abban a sportágban amit választ, s a részvételt jelenléti ívvel igazolnia kellene.

90%-a lebeszélné ismerőssel, vagy ismerős ismerősével a dolgot, és a gyerekek kávéházakban meg kocsmákban lézengenének sportolás helyett.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 678
32 328
113
No meg menne am az ellenzek reszerol hogy csak azert talaltak ki ezt az egeszet hogy a neres es egyeb haveroknak penzt nyomjanak a zsebukbe /ha az allam tamogatna ezeket a sport egyleteket azett ha sajat zsebbol kelllene fizetni a szuloknek azert./ a testneveles tanarok munkanelkulive vallasa /valszeg orokre "szakmajukba" meg olyan pedagogus strajkot eredmenyezne...
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 385
8 928
113
Valószínűleg igen!
1. Normálisan el kellene osztani az alakulatokat területileg. Rengeteg volt katonával beszéltem, akik azért szereltek le, mert elegük lett a Nyíregyháza-Debrecen közötti ingázásból, pedig az Északi-középhegységben vagy a Dél-Dunántúlon élőknek még rosszabb a helyzetük...
2. Katonai középiskolákat tennék minimum minden megyeszékhelyre, és már általános felsőben betenném az érdeklődést felkeltő honvédelmi alapismeretek órákat a tantervbe.
3. Az iskolai testnevelést úgy ahogy van megszüntetném, helyette heti 3-4 alakalommal előírnám, hogy sportoljon valamit a fiatal abban a sportágban amit választ, s a részvételt jelenléti ívvel igazolnia kellene.
4. Nettó 200 ezer forint (túlóra és pótlékok nélkül) alatt ne keressen senki a Magyar Honvédségben.
5. A középfokú végzettséget igazoló bizonyítvány átadását a 10 modulos (4 hetes) ÖTT alapkiképzéshez kötném.
(2 év ÖTT után mostanság szereltem le, pontosan tudom, hogy mennyire nem ér semmit katonailag, azonban azt is látom, hogy sokaknak megtetszik a dolog és átmennek onnan szerződésesnek. Az egyetlen kézzel fogható haszna az egésznek a kedvcsinálás, kivéve azt a századot aki az Ohio Nemzeti Gárdához fog kimenni közös gyakorlatra, mert őket jobban felkészítik.)

Igen, elviekben egyetértek. Gyakorlati oldalról is szerintem errefele tendálunk még, ha jelenleg van is blokkoló tényező bőven. Csak címszavakban:

1. Kérdés mi a normális? Ugye egyfelől vannak stratégiai szempontok (csak példa - kb. a Dél-Alföld ezért esik ki) másfelől egyéb realitás. Pl. a nyugati országrészben a jó fizető multikkal a versenyt (különösen jelenleg) nehezebben bírja/bírná a honvédség. Ebben némi fejlődés lesz azért szerintem talán már középtávon (átütő eredmény viszont nem).
2. Emlékszünk, hogy a középiskolai hittan vs erkölcs (vs honvédelmi alapismeretek) milyen vitákat szült az ellenzék oldaláról? Ez is csak ímmál-ámmal eredményes pedig "agyilag" (és egyéb tekintetben) elméletileg már jóval érettebb korosztály, mint az általános iskolások ... Általános iskolában korrekt tanterv és a politizálás (meg "gendertanok") kiűzése/kint tartása lehet reálisan a fő cél. Meg azért gyerekekről van szó általánosságban még - hiányzik, hogy "gyerekkatonákkal riogassanak" ?
3. Én nem. Ez a minimum tényleg csak minimum. Az is alig. Legalábbis amit valamilyen módon ellenőrizhető módon és szakképzett tanárokkal lehet abszolválni. A "külsősök esetén" ez gyakorlatilag igazolások gyártására (hogy résztvettem ilyenen) redukálódna ... Ahhoz a gyerek tömegsportot kellene inkább feléleszteni - értelmezhető árakon. Ugye az átkossal együtt eltűntek a kisebb-nagyobb vállalatok által szponzorált sportklubok. Most nincsenek - ami nagyon kevés van az meg nagyon drága. Ezek ugye pl. a szünidőben - az egész napos edzésekkel és elfoglaltságokkal - gyakorlatilag a gyerekelhelyezést (kvázi "napközi" vagy táborozás szintjén is) is megoldaná sokhelyen ...
4. Ez szerintem valamikor egy nem is távoli galaxisban és a messzi jövőben azért meg fog valósulni szerintem. Ugye legalábbis középiskolai végzettség esetén (állományban már 2001 tájékától nem lehet ez alatti végzettséggel legénységi állomány).
5. Érdekes meglátás. Ez a 10 modul (4 hét) hogy viszonyul pl. egy sorállományú 6 hetes alapkiképzéshez? Azért "szagolnak puskaport" is? Itt még az adott delikvens ilyen-olyan "alkalmatlánságával" is számolsz? Emlékszem sorkatonaság esetén is voltak polgári szolgálatosok vagy mik. Jön egy papírral (papírt régen is baromi könnyű volt szerezni bármiről), hogy pszichológiailag alkalmatlan, akkor mit csinálsz vele?
 
M

molnibalage

Guest
Valószínűleg igen!
1. Normálisan el kellene osztani az alakulatokat területileg. Rengeteg volt katonával beszéltem, akik azért szereltek le, mert elegük lett a Nyíregyháza-Debrecen közötti ingázásból, pedig az Északi-középhegységben vagy a Dél-Dunántúlon élőknek még rosszabb a helyzetük...
Sajnos az ország népsűrűsége és gazdasági szerkezete adott. Meg a bérviszonyok ezek mellé...

2. Katonai középiskolákat tennék minimum minden megyeszékhelyre, és már általános felsőben betenném az érdeklődést felkeltő honvédelmi alapismeretek órákat a tantervbe.
Ennek a "flat" megközelítésnek semmi értelme. A legkisebb megyeszékhelyek és vonzáskörzete szerintem ehhez túl kis populációt jelentenek.
Pl. Szekszárd székhely és kisebb, mint több Bp-i agglomerációs település, mint Érd vagy már Szigetszentmiklós... Ez a két település egymástól 15 km-re van és Pesttől egy köpésnyire...

A lakosság csökkenése is elég durva dolgokat mutat...
https://hu.wikipedia.org/wiki/Magyarország_legnagyobb_települései_lakónépesség_szerint

3. Az iskolai testnevelést úgy ahogy van megszüntetném, helyette heti 3-4 alakalommal előírnám, hogy sportoljon valamit a fiatal abban a sportágban amit választ, s a részvételt jelenléti ívvel igazolnia kellene.
Ezt ötletnek jó, de pl. én hogyan igazolnám, hogy mondjuk heti 200 km-et tekerek...? Legfeljebb GPS trackkel, de azt meg bárki letekerheti vagy összerakod magad.
És, aki nem talál semmi értelmeset?

4. Nettó 200 ezer forint (túlóra és pótlékok nélkül) alatt ne keressen senki a Magyar Honvédségben.
Ameddig ez a cél, addig nagyon a hordó aljáról fogsz embereket kapni. Vagy onnan sem. Egy sima árufeltöltői meló vagy pénztáros már e fölé lő a nagyobb városokban...
 
  • Tetszik
Reactions: endre and Crusader

Crusader

Well-Known Member
2018. november 27.
751
2 016
93
1.Azt gondolom, hogy a Dél-Dunántúl, mondjuk Pécs lazán elbírna egy harci alakulatot, de Borsodban is akadna katonának való ember szerintem.
2. A katonai középsulikat el lehetne indítani ahol kell több osztállyal, ahol nincs rá igény, ott kevesebbel. Az ellenzékes gyerekkatonás riogatással kapcsolatban: nem egy nyugati orszàgot lehetne példaként felhozni, ahol militárisabb a rendszer.
3. A Debreceni Egyetemen végeztem. Igaz csak két félév tesi a kötelező, de az a sok-sok ezer diák választhat kondizást, futást, csapatjátékokat, úszást, meg még sok tucat féle mozgásformát, sőt még lövészettel is lehet teljesíteni. Szerintem egykori sportololók ezrei vállalnának foglalkozásokat, alakulnának sportklubok. Jelenleg is lasszóval kell sok helyre a diákokat fogni, pl box edzésre havi 3500 ft os tagdíjért.
4. Sajnos több régióban (visszacsatolva az első pontra) ahol alig van jelen az MH simán elmennének már a jelenlegi bérekért is, nemhogy 200 nettóért.
5. Igen szagolnak, én 104 lőszert toltam el. Apám a sorkatonaságban 6 lőszerlőszert lőtt 2 év alatt. Mondjuk ez sem elég semmire, nem is katonai célból javasolnám kötelezővé tenni ezt a 4 hetet, vagy a szerződésesek 6 hetét, hanem: ugyebár 2 évig voltam ÖTT-s és rengetegen átmentek szerződésesnek onnan. Sokak mondták nekem a végén a társak közül, hogy szorgalmasabbak lettek a mindennapokban is, sőt volt olyan akinek teljesen hiányzott előtte a napi rendszer az életéből és dícsérte a dolgot a végére. Volt aki azt mondta, hogy addig visszahúzódó, önbizalomhiányos ember volt, de adott neki egy löketet az a 10 modul. Jómagam pedig 5 kilót fogytam, és anyagilag is jó volt a dolog, szóval nem bánom. Igazából azért is szereltem le mert az első évben teljesített 4 hét után kb semmi szintentartás, továbbképzés nem volt, én meg reméltem, hogy katonailag komolyabb lesz a dolog. Katonailag az ÖTT nem képesség, de hadkiegészítésre tökéletes. Az alkalmatlanokra vonatkozólag pedig csak annyit tudok mondani, hogy volt köztünk olyan is az elején aki a másodikra nem bírt fellépcsőzni, meg olyan apró hölgyek is akik kézi ereje kevés volt az Ak csőretöltéséhez is.
 
  • Tetszik
Reactions: endre and LMzek 2.0

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 546
4 690
113
Ezt még nem láttam fent! Szerintem nagyon jó kis összefoglaló.

És igen, végre szó sem esik a katasztrófa-védelmi képességekről. Viszont egyértelműen a világ legkorszerűbb harkocsijának nevezik,
még ha nem is Leo II náven említik, hanem csak Leo A4 és A7 néven.:rolleyes::rolleyes:
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 788
113
  • Tetszik
Reactions: mindenen kívül

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 757
4 687
113
Hű, lemaradtam a színvitáról :D Pedig az merült fel bennem, hogy ezeket az álcafestéseket nem csak az emberi szemhez igazítják, hanem az ellenséges technika érzékelőihez és algoritmusaihoz is. Lehet, hogy azért ilyen, mert egy felderítő drón kameráját és az alakfelismerő AI-t is át tudja verni?
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 417
23 612
113
Hű, lemaradtam a színvitáról :D Pedig az merült fel bennem, hogy ezeket az álcafestéseket nem csak az emberi szemhez igazítják, hanem az ellenséges technika érzékelőihez és algoritmusaihoz is. Lehet, hogy azért ilyen, mert egy felderítő drón kameráját és az alakfelismerő AI-t is át tudja verni?
neeeee, kérlek
 
  • Tetszik
Reactions: borisz