[HUN] Leopard 2

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 584
63 952
113
Nem világos, hogy érted a keresztben-t.
Műholdkép alapján az épületek méretei 24x87 méter. 9x1 pillérköz van. Ez azt jelenti, hogy a tengelytáv hosszirányban 9,6m, keresztirányban 24m. Tehát a pillérközök hosszirányban kb. 9,00m-esek. Egy Leo szélessége 3,81m, tehát befér kettő, de nem sok hely marad köztük, pont 1 méter. A másik irányban, a 24 méterben bőven elfér kettő egymás mögött, egy Leo A7 hossza 10,97m. Az épület 9db ilyen 9,6x24 méteres egységből áll. Kiskanállal tehát be lehet szuszakolni 36 harckocsit egy épületbe. "Csak" a körítő szerkezetet kell cserélni és a tető fedését.
Szerintem 18 lesz az. Nincs szukseg tobb helyre. Harom ilyen "garazs" van ott egymas utan. 3*18=56 ha minden igaz ennyi hk lesz. Hatrebb ha jol emlekszem van meg ket ugyanilyen epulet, fogalmam nincs most mi van benn, de elvileg oda is befer akkor meg 2*18 leo 2 alvazu valami. Legyen az a mentojarmuveke meg a hidvetoke es a tanulo jarmuve plusz a lovegek. Egy a bibi hogy eleg magas vajon e ezeknek? Az MT-55 ha jol remlik befert ezekbe, ugy hogy felette meg volt kb gyenge egy meter hely, szoval az egykori kapuk kb 5m magasak voltak. Annyi a pzh biztosan nincs, kerdes az uj hidveto mennyi?
Lejjebb van a volt gvozgyika beallo az ut masik oldalan, de az ha jol remlik eleg alacsony az uj onjaroknak, szerintem oda nem fernek be. Az a korulkeritett resz amiben az a sok szemet van a volt hirados telephely ahol jo sok idot elbaxtam annak idejen. Na ott van egy epulet ami eleg magas, sot talan a legmagasabb belteru a laktanyaban. Csak az mar akkor is beazott, csak a telephely fele nyithato, es anno 2*4 teherauto fert be, ket sorba, mert egy resze el volt falazva valami anyagraktarnak (alcahalok, kabeldobok, agyak, ilyesmik) szoval kb 6 pzh ferne be. Na oda szerintem nem raknak be semmit. Kicsit feljebb a kerites masik felen voltak regen a bmp-k, most teherautok meg btr-80-ak lehetnek ott, azok se valami magas beallok a pzh-2000-nek.
Hogy aztan a zaszloalj tobbi gumikerekes jarmuallomanyat hova teszik arrol fogalmam nincs.
 
  • Tetszik
Reactions: zulu

zulu

Well-Known Member
2012. március 8.
635
906
93
A laktanya nem lehet zöldmezős, ez nem logisztikai raktár. Egyekként a kiemelt beruházások engedélyezése 90 nap, nem évek.
Azt értem, hogy nem lehet zöldmezős. Pont ezt mondom én is.
A 90 nap az negyed év. Előtte ki is kell találni mit akarnak, majd ki kell választani a tervezőket, fel kell mérni a meglévő épületeket, meg kell tervezni, tucatszor egyeztetni, módosítani, engedélyeztetni, módosítani, és lehet kezdeni. Ha tetszik ha nem ez simán 1,5 év. De ez már nagyon OFF
 

zulu

Well-Known Member
2012. március 8.
635
906
93
Szerintem 18 lesz az. Nincs szukseg tobb helyre. Harom ilyen "garazs" van ott egymas utan. 3*18=56 ha minden igaz ennyi hk lesz. Hatrebb ha jol emlekszem van meg ket ugyanilyen epulet, fogalmam nincs most mi van benn, de elvileg oda is befer akkor meg 2*18 leo 2 alvazu valami. Legyen az a mentojarmuveke meg a hidvetoke es a tanulo jarmuve plusz a lovegek. Egy a bibi hogy eleg magas vajon e ezeknek? Az MT-55 ha jol remlik befert ezekbe, ugy hogy felette meg volt kb gyenge egy meter hely, szoval az egykori kapuk kb 5m magasak voltak. Annyi a pzh biztosan nincs, kerdes az uj hidveto mennyi?
Lejjebb van a volt gvozgyika beallo az ut masik oldalan, de az ha jol remlik eleg alacsony az uj onjaroknak, szerintem oda nem fernek be. Az a korulkeritett resz amiben az a sok szemet van a volt hirados telephely ahol jo sok idot elbaxtam annak idejen. Na ott van egy epulet ami eleg magas, sot talan a legmagasabb belteru a laktanyaban. Csak az mar akkor is beazott, csak a telephely fele nyithato, es anno 2*4 teherauto fert be, ket sorba, mert egy resze el volt falazva valami anyagraktarnak (alcahalok, kabeldobok, agyak, ilyesmik) szoval kb 6 pzh ferne be. Na oda szerintem nem raknak be semmit. Kicsit feljebb a kerites masik felen voltak regen a bmp-k, most teherautok meg btr-80-ak lehetnek ott, azok se valami magas beallok a pzh-2000-nek.
Hogy aztan a zaszloalj tobbi gumikerekes jarmuallomanyat hova teszik arrol fogalmam nincs.
Lényeg, hogy kényelmesen elfognak férni
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 506
72 485
113
Tatára látogatott a Magyar Honvédség parancsnoka...

20200714_MH_PK_l%C3%A1togat%C3%A1s-1.jpg
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
spacer.gif

A Honvédelmi Minisztérium közleménye

Budapest, 2020. július 20., hétfő (OS) - Tervezetten 2020. július 21-én 22:00 óra és július 22-én 06:00 óra között szállítják a Magyar Honvédség új Leopard 2A4 harckocsijait Hegyeshalom határátkelőhelytől az M1–es autópályán a 67-es számú kihajtó felé, az 1-es számú főúton a tatai laktanyába.

A Magyar Honvédség kéri a lakosságot, hogy az említett útvonalon a közlekedési szabályok betartásával és kellő óvatossággal közelítsék meg a katonai szállítmányokat, mivel azok mérete és sebessége, valamint a konvoj hossza és haladásának módja eltér a mindennapi közúti közlekedésben megszokottól. Mivel a zárt menetoszlop járművei közé nem hajthat be civil gépjármű, a járművek haladását az konvoj elején és végén kísérőjárművek biztosítják.

Kérünk mindenkit, hogy a katonai szállítmány közelében minden esetben az aktuális útviszonyok, valamint az időjárási és látási körülmények figyelembevételével közlekedjen.

A Magyar Honvédség a vonatkozó jogszabályokat betartva törekszik arra, hogy a lehető legkisebb mértékben zavarja az állampolgárok nyugalmát.

A lakosság megértését és türelmét köszönjük!
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 587
5 190
113
spacer.gif

A Honvédelmi Minisztérium közleménye

Budapest, 2020. július 20., hétfő (OS) - Tervezetten 2020. július 21-én 22:00 óra és július 22-én 06:00 óra között szállítják a Magyar Honvédség új Leopard 2A4 harckocsijait Hegyeshalom határátkelőhelytől az M1–es autópályán a 67-es számú kihajtó felé, az 1-es számú főúton a tatai laktanyába.

A Magyar Honvédség kéri a lakosságot, hogy az említett útvonalon a közlekedési szabályok betartásával és kellő óvatossággal közelítsék meg a katonai szállítmányokat, mivel azok mérete és sebessége, valamint a konvoj hossza és haladásának módja eltér a mindennapi közúti közlekedésben megszokottól. Mivel a zárt menetoszlop járművei közé nem hajthat be civil gépjármű, a járművek haladását az konvoj elején és végén kísérőjárművek biztosítják.

Kérünk mindenkit, hogy a katonai szállítmány közelében minden esetben az aktuális útviszonyok, valamint az időjárási és látási körülmények figyelembevételével közlekedjen.

A Magyar Honvédség a vonatkozó jogszabályokat betartva törekszik arra, hogy a lehető legkisebb mértékben zavarja az állampolgárok nyugalmát.

A lakosság megértését és türelmét köszönjük!

Elindultak:
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 272
113
spacer.gif

A Honvédelmi Minisztérium közleménye

Budapest, 2020. július 20., hétfő (OS) - Tervezetten 2020. július 21-én 22:00 óra és július 22-én 06:00 óra között szállítják a Magyar Honvédség új Leopard 2A4 harckocsijait Hegyeshalom határátkelőhelytől az M1–es autópályán a 67-es számú kihajtó felé, az 1-es számú főúton a tatai laktanyába.

A Magyar Honvédség kéri a lakosságot, hogy az említett útvonalon a közlekedési szabályok betartásával és kellő óvatossággal közelítsék meg a katonai szállítmányokat, mivel azok mérete és sebessége, valamint a konvoj hossza és haladásának módja eltér a mindennapi közúti közlekedésben megszokottól. Mivel a zárt menetoszlop járművei közé nem hajthat be civil gépjármű, a járművek haladását az konvoj elején és végén kísérőjárművek biztosítják.

Kérünk mindenkit, hogy a katonai szállítmány közelében minden esetben az aktuális útviszonyok, valamint az időjárási és látási körülmények figyelembevételével közlekedjen.

A Magyar Honvédség a vonatkozó jogszabályokat betartva törekszik arra, hogy a lehető legkisebb mértékben zavarja az állampolgárok nyugalmát.

A lakosság megértését és türelmét köszönjük!
Méghogy nem tájékoztat a HM rendesen :D
 
  • Tetszik
Reactions: zeal and Wilson