[HUN] McDonell Douglas/Boeing C-17 Globemaster III "Bic Mac"

• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.

Terminator

Well-Known Member
2010. április 19.
18 664
28 936
113
BARTK99 vajon mit csinal, az elobb szep lassan cammogott el a fejunk folott vagy 6-700 meteren Ausztria fele. Errefele bejonni szoktak kb ketszer ilyen magasan ebbol az iranybol. Flightradar szerint kisse osszevissza tekereg, na de Ausztria felett?

170 csomo, nem siet.
Nekem is feltűnt. Most nézd meg hogy mit csinál...

• Tetszik
Reactions: Loken

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
22 120
23 404
113
Mar visszajott, lattam magasabban es gyorsabban befele, le fog szallni Papan. Oktatas volt-, vagy valami kalibralas, ellenorzes?

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
2 226
3 241
113

Terminator

Well-Known Member
2010. április 19.
18 664
28 936
113

Loken

Well-Known Member
2016. november 24.
1 903
2 581
113
Ha ez ennyire szokatlan manőver volt akkor talán átmeneti műszaki hiba lehetett?

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
6 003
11 925
113
Akkor azt jelenteni kellett volna szerintem.
Tartok tőle, hogy itt egyeseknek lehet, hogy olyan vicces gondolata támadt, hogy nézzék meg a szép osztrák völgyet / hegyet közelebbről.
Hogy miért, azt nem értem.
Hmmm… utasítás nélkül idegen légtérben így “vagánykodni” öncélúan nagy felelőtlenség.
Nem tudom, mi történt és azt sem hogy magyar személyzet volt-e a gépen.

A teljesség igénye nélkül:
1. Utasításra süllyedtek ilyen alacsonyra
2. Valami veszélyhelyzet állt elő
3. Vagánykodás (kicsi az esélye)

Mondjuk az nagyon vicces vagy inkább szánalmas hogy ilyenkor a sajtóban magyar gép szerepel, a kecskeméti repülőnapon meg külön hangsúlyozták hogy csak a felségjel a magyar amúgy NATO gép.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
22 120
23 404
113
Hmmm… utasítás nélkül idegen légtérben így “vagánykodni” öncélúan nagy felelőtlenség.
Nem tudom, mi történt és azt sem hogy magyar személyzet volt-e a gépen.

A teljesség igénye nélkül:
1. Utasításra süllyedtek ilyen alacsonyra
2. Valami veszélyhelyzet állt elő
3. Vagánykodás (kicsi az esélye)

Mondjuk az nagyon vicces vagy inkább szánalmas hogy ilyenkor a sajtóban magyar gép szerepel, a kecskeméti repülőnapon meg külön hangsúlyozták hogy csak a felségjel a magyar amúgy NATO gép.
Persze hogy ilyenkor magyar gep.
Mondjuk neztem sokaig a radaron mert olyan fura manovereket csinalt ami nem normalis szerintem. A hangja rendben volt mikor elment kifele, csak lassu volt es alacsonyan szallt, nalunk meg alacsonyabban mint az osztrak videon valami 6-700 meteren. Visszafele a tempo mar szokasos volt es a magassag is. Osztrakbol kifele egyenesen jott szoval nem muszaki problema szerintem. Aztan a papai repter folott megint ossze vissza korozott, neha lelassult 100 csomora is. Amit kint muvelt az tobb volt mint fura, mintha komoly muszaki gondja lett volna, de az nem lehetett a mar emlitett dolog miatt. Valahol Mariacel utan forditottak vissza.

• Tetszik
Reactions: Loken

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
1 964
1 519
113
Vak Bottyán apánk (és sokan mások) melle dagadna a büszkeségtől: jól megmutatta a személyzet a kutyaütő labancoknak! :D

Persze hogy ilyenkor magyar gep.
Mondjuk neztem sokaig a radaron mert olyan fura manovereket csinalt ami nem normalis szerintem. A hangja rendben volt mikor elment kifele, csak lassu volt es alacsonyan szallt, nalunk meg alacsonyabban mint az osztrak videon valami 6-700 meteren. Visszafele a tempo mar szokasos volt es a magassag is. Osztrakbol kifele egyenesen jott szoval nem muszaki problema szerintem. Aztan a papai repter folott megint ossze vissza korozott, neha lelassult 100 csomora is. Amit kint muvelt az tobb volt mint fura, mintha komoly muszaki gondja lett volna, de az nem lehetett a mar emlitett dolog miatt. Valahol Mariacel utan forditottak vissza.
Utólag bármit meg lehet magyarázni. Ha akarják, ezt is megfogják, így vagy úgy.

Wilson

Well-Known Member
2017. szeptember 19.
11 685
25 616
113
Vak Bottyán apánk (és sokan mások) melle dagadna a büszkeségtől: jól megmutatta a személyzet a kutyaütő labancoknak! :D

Utólag bármit meg lehet magyarázni. Ha akarják, ezt is megfogják, így vagy úgy.
Lehet az volt az oka az egésznek,hogy a gép svéd személyzete megtalálta egy korábbi magyar turnus a gépen bespájzolt dugi barack pálinkáját....:):)

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
12 047
37 111
113
Nincs hír azóta sem, hogy mi volt ez a sétarepülés?
Miért és kik repülték?