1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[HUN] Mercedes-Benz UNIMOG-4000

Diskurzus a(z) 'Harckocsik, harc- és szállítójárművek' témában - Phoenix által indítva @ 2013. március 8..

1. duckdodgers

duckdodgers Active Member

Oda azért jóval kisebbek az igények és maguk a robotok is olcsóbbak. A gond itt az hogy Ki az Aki meg tud (és meg akar) finanszírozni cirka 1 milliárd magyar pénzegységet és aztán kivárja azt a 10+ évet míg megtérül? Mert ugye itt az a gond, hogy csak úgy rúghatnának labdába a piacon, ha aláígérnek másoknak. Ugyanannyiért nyilván a komolyabb gyártó termékét veszik meg.

2. tallking

tallking New Member

Hát nem állami programra gondoltam. Szimplán egy üzleti lehetőség. Egy gyártásban utazó cégnek ha van 2 milka eurója megérné. Van jövője ennek a termék koncepciónak.

3. Terminator

Terminator Well-Known Member

4. duckdodgers

Hát végülis nem rossz 40000 Ft lövésenként. Ráadásul mindez egy .45-ös Colt revolverlőszer elektromos csappantyúra alakítva.

5. duckdodgers

bocs elnéztem csak 33 ezer :))

6. hiryu

hiryu New Member

Tulajdonképpen nem is, de az alábbi anyag érinti az Unimogokat, <b>is.</b> Illetve a komplett gépjárműflottát.
    Következzen két hozzászólás egy másik fórumról, a hozzászóló engedélyével, nem tudom mennyire van igaza:

<i>Mivel a magyar honvédség bevethető harcjárműveinek a száma elméletben vagy gyakorlatban titkosítva van ezért elkezdtem egy füzetben külön kigyűjtögetni a 2012-2013-as hyadgyakorlatokon látható eszközök torony / oldal / lajstrom számát, vagy amin van annak a rendszámtábaszámát ez kb eddig működött ugyanis az elmúlt kb 2-3 hónapban nagyon sok rendszámot kicenzúráznak !!! ami a facebookra kerül feltöltésre azon cenzúra látható ebből adódóan ezek a képek fel sem kerülnek a honvédség hivatalos oldalára. Amint kérdést írok ezzel kapcsolatban azonnal törlik a hozzászólásomat a kép alól.
    További érdekesség hogy a btr-80 vagy a T-72-ek többségén már nincs sehol semmilyen szám, pedig nem sárosak hogy esetleg a mocsok takarná el, sokat újra festettek és véleltlenül vagy készakarva még? nem kerültek újra felfestésre ezek a számok ?

ui. akit érdekel valamilyen rendszámra vagy oldalszám esetleg tudna újakat írni azt szívesen meghallgatom.</i>

ill.
    <i>Természetesen, kíváncsi vagyok mindenkinek a véleményére de van itt még más is:
    ez a kép kb 5 nappal ezelött készült egy magyar btr-80/A-ról, az elülső páncéllemezen látszik egy félig lekopott szám: ...-32, ettől a számtól balra egy kisebb lemezen ezt a számot olvashatjuk: 99-50 ( ezen a btr-en toronyszám nem található, érdekesség hogy a kb 2 év alatt kigyűjtött számok közül szerepel e H99-50 és egy ilyen is H99-32, sőt 132 torony szám alatt szerepelt már ez a jármű....... -> ergó egy btr-hez 3 különböző szám tartozik ??? így könnyű összegyűjteni azt a papírforma szerinte közel 300 btr-80at, ha a jegyzeteim szerint mindegyiket többször újraszámozták / festették akkor kb 80-90 működő btr-80-unk van és kb tényleg ennyi különböző számot tudtam összeírni !
    ugyanakkor ha már a cenzúránál vagyunk érdekes hogy a legújabb fejlesztésű tűzszerés 4000-es kísérleti szériás unimognak a rendszáma nincs kicenzúrázva: HT53-64
    vagy a 2 darabszámban létező páncélozott Rába HT 53-78, HT 53-77
    </i>

7. danielblack

danielblack Guest

Dudi mit szól ehhez?

8. honved

honved Well-Known Member

Ugyan dudinak szól a kérdés, az előttem szólótól, de próbálok jómagam is választ adni a felvetett kérdésre...

Nos, feltehetően a napi használatban lévő harcjárművek vesznek részt kiképzésen és gyakorlatokon is, főképp hogy talán egy alakulat sincs igazán teljes létszámra feltöltve, katonákkal.
    A többi, legénység nélküli eszköz a telephelyen pihen.
    pl. T-72 harckocsink most épp hadrendben 15 db. Viszont mindnyájan tudjuk, ennél több van raktáron még. kb., egy zászlóalj mennyiség.
    Ami a toronyszámokat illeti, bár nem láttam a képeket, ezért csupán egy általam vélt verzió is lehet a helyzet... Egy századon belül, a harcjárművek első, vagy első két száma ugyanaz.
    Első szám az alakulat száma, második a századé, harmadik pedig a századon belüli száma a gépnek.

pld. 760-as toronyszám egykori BMP-1-en.

7-es a szombathelyi dandárt jelölte.
    6-os a dandár 6. századát.
    0- a 6. század parancsnoki gépe volt.
    Aztán a század többi gépe : 761., 762., 763., 764., 765., 766., 767., 768., 769.

Ezen oldal megosztása