forest hsz.-éhez még hozzátenném, hogy ezek többszörösen túlbiztosított rendszereket tartalmaznak, nem lepnék meglepve, hogy ha a komplett vezérlő és kommunikáló hardver meg lenne duplikálva benne.
Kamera: sima ipari, fekete-fehér, közepes minőségű, fix objektíves kamera félmillió HUF feldolgozó elektronikával együtt, és egy ilyen kamerát szinte "csak" kontúrok vizsgálatára használnak.
Robotkar: egy valamire való robotkar ára hat nullával végződik és ezen nullák előtt nem az 1-es szám szerepel. Csak hogy az a bibi, hogy ezek hálózatról mennek, fix alapon állnak, ergo nem gond ha zabálja a delejt és nyom vagy egy mázsát. Azonban kint a terepen aksi van és max egy pár mázsás gép, amire mindezt fel kéne rakni. Emellett egy bombában nyúlkáló karnak végtelenül precíz mozdulatokat kell végezni, nincs túllengés, nincs berezonálás, adott esetben még azt is tudnia kell, hogy mekkora erővel szorítja azt a valamit, amit megfogott. E mellé még hozzájön, hogy nagyon szűk és távoli helyekre is el kell érnie a karnak, tehát hosszúnak és könnyűnek kell lennie + jóval több mozgásfunkciót kell tudnia, mint mondjuk az emberi karnak.
Tudomásul kell venni, hogy egy ilyen cuccnál nincs hibalehetőség, mert ha elromlik, akkor nem lehet kihívni a szakszervizt, hogy generálozzák meg. Ez a gép minden részére vonatkozik az optikától kezdve a hernyótalpig. Életek múlhatnak egy ilyen robot működőképességén, ezért nem lehet csak úgy pár millából összedobni.
@joker
Nem kell duzzogni, nem azt írták, hogy nem képesek rá a magyar mérnökök, hanem hogy nincs értelme a dolognak. Mint mérnökhallgató tökéletesen tisztában vagyok vele, hogy mire lenne képes a leendő mérnöktársadalom, ha meglenne a megfelelő motiváció és támogatás.