[HUN] Mercedes-Benz UNIMOG-4000

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 597
19 652
113
<p class="new-blogpost-comment-notice">Komment ehhez a hírhez: Minden igényt kielégítenek az új UNIMOG-4000-esek
joker. sztem életedben nem láttál még ilyet közelről szóval ne erőltesd :) Megsúgom hogy a Cougarba is rámpán megy fel a robotka. De vegyük sorra : T4-esek, T5-ösök meg Unimogok vannak itthon napi használatban. ha be van pakolva minden akkor Te egy helyre tehetnél egy ekkora robotot a transporterekbe : abba a raktérbe ahol a homokosláda van. Viszont én úgy hallottam hogy az autók már így is eléggé le vannak terhelve szóval ez nem járható út. A 70 Millióra : ezt honnan szedted? .De egyébként nem összerakni nehéz egy ilyet, hanem úgy összerakni hogy minden időjárási környezetben működjön.
http://www.xtek.net/assets/Uploads/Sectors/EOD/telemax-EOD-IEDD-Manipulator-Vehicle.pdf

http://hu.wikipedia.org/wiki/ANDROS_F%E2%80%936A#ANDROS_F.E2.80.936A_a_Magyar_Honv.C3.A9ds.C3.A9gn.C3.A9l
 

eSeM

Member
2012. június 12.
719
13
18
70 misi: az attraktoros srácok forgattak videót a hm bombász robotjaival/ról, abban lett megemlítve a 70 misi a telemaxra, míg az androsra a 110 misi, gondolom nem légből kapottak az adatok, ha már hm-el forgatnak ésatöbbi
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 597
19 652
113
<p class="new-blogpost-comment-notice">Komment ehhez a hírhez: Minden igényt kielégítenek az új UNIMOG-4000-esek
eSeM annyit nem visznek el egyszerre mert el sem bírná a kocsi. Itt Bp-n is ha nagyobb bombát találnak teherautóval viszik el. van egy nagyjából 1 méterx70-80centi méretű homokosláda a kocsikban egy 250 kilós bomba bele sem férne. a kisebbekből meg hány sorban pakolod bele? Ajánlom egyébként hogy bemutatón nézzétek meg a kocsikat én már megtettem. Egyébként éppen az egyik ilyen bemutatón hallottam egy sofőrtől hogy azért kell C jogsi nekik mert a T5ösök emberek nélkül csak a felszereléssel megütik a 3.5 Tonnát.
Hilux :kb 700 kg teherbírás , a Defender szintén na ebből levonod a 3 ember cirka 300 kilóját meg a felszerelést ami megint van vagy 2-300 és pont a robot még OK , de semmi több.
 

eSeM

Member
2012. június 12.
719
13
18
a cikkben ez áll:

"A gépjárművek hátsó terében lévő bombatárolóban mintegy 350 kilogramm robbanóeszköz tárolható és szállítható, és ennyi az itt található daru teherbírása is."
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
A 70 milliós árat itt írták a fórunom, és eltaláltad, hogy nem láttam ilyent közelről. Megnéztem a linket, fasza kicsi gépnek néz ki, de akkoris egy távirányítóskocsi marad egy kamerával és egy karral. Persze brutálisan túlárazva.

"egyébként nem összerakni nehéz egy ilyet, hanem úgy összerakni hogy minden időjárási környezetben működjön" - persze, mert ezek nem ígényelnek szervízt és más nem tud víz meg porszigetelést készíteni a gépeihez. Az ilyen gép meg amúgy sem tart az örökkévalóságig, mert egyszer csak elbasszák, és lehet bármilyen konstrukció, a C4 akkoris kifog majd rajta.
 

igla

Member
2010. június 20.
80
0
6
<p class="new-blogpost-comment-notice">Komment ehhez a hírhez: Minden igényt kielégítenek az új UNIMOG-4000-esek
joker, messze egyetértek veled, hogy a 70 milla olyan túlárazott dolog, hogy az már felháborító. Bármely műszaki egyetem Magyarországon a töredékéért összerakna promóciós célból egy ilyet. És ez nem vicc. Időjárási viszonyok? Maszat mennyiért van olyan időjárási körülmények között az űrben, és mennyiért???

Ugyan már. Ennyiért a Pintér Művek tíz darabot rak össze.
...és az összeggel alálőttem, ha arra gondolok mennyiből raknak össze járgányokat intelligens vezérléssel egyes egyetemeken kis hazánkban...
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 597
19 652
113
<p class="new-blogpost-comment-notice">Komment ehhez a hírhez: Minden igényt kielégítenek az új UNIMOG-4000-esek
megsúgom Neked hogy egy csomó alkatrész Titániumból készül rá, azért lehet ilyen könnyű. az Andros meg bő 200kg fölött van felszereltségtől függően még így is. Olyat meg nem csinál senki ami egy komoly robbanást is átvészel ez igaz. És igen rohadt drágák persze, de ha olyan marha egyszerű ilyet csinálni akkor szerinted miért veszi meg mindenki ezeket és ennyiért?
De megismétlem : ahogy én tudom mindennel együtt volt 130M az ár. Tartozékokkal, tartalékcuccokkal, MiniMACE-el, kiképzéssel stb.
De a lehetőség adott : csinálj ilyet ilyen méretben, ilyen tudással és gazdag leszel :)))
 

eSeM

Member
2012. június 12.
719
13
18
duck, én is az unimogra gondoltam/ról beszéltem :), és szintén a mellett próbáltam érvelni, hogy kell ez a jármű, mert a többi erre a feladatra ilyen szempontok szerint nem alkalmas
 

igla

Member
2010. június 20.
80
0
6
Megsúgom, a titánium már nem olyan titokszó, amivel milliókat lehet lefedni. Egy közepes biciklinél is ott van a varázsszó. A kompozit is megfelelő, lehet tanulni egy egyszerű verseny kajak készítőtől is... Egy kilo trotilt úgyse bír ki az elektronika, tök fölösleges azt vizionálni, hogy tutira összerakunk egy olyan gépet (70 milláért) aminek részeit esetleg meg lehetne menteni...

 

Hülye felvetés, hogy csináljak jobbat, ha tudok. Biciklit se tudok készíteni, de tudom, hogy 6 milláért nem lehet 100X könnyebb, gyorsabb, tartósabb, jobb, mint a 60 ezres.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
<a title="Profile" rel="nofollow">duckdodgers</a>

 

Sajnos nem műszaki irányba folytattam a tanulmányaimat, emiatt nem mernék nekifogni egy ilyen komoly mérnöki feladatnak. De azt bátran ki merem jelenteni, hogy ha van olyan műszaki egyetem Magyarországon, amelyik a piacon kapható technológiákból, alkatrészekből és az egyetem diákjai meg tanárai tudásából nem tud összehozni egy hasonló gépet ebből a pénzből, akkor azt az egyetemet be kell zárni. Ha pedig azt nézzük, hogy ezeknek a robotoknak tömeggyártása folyik, akkor még ennél is pofátlanabbnak tűnik az árcédulájuk. Hogy más miért veszi ezeket? Mert kényelmesebb, vagy mert a lobbi így hozza össze, esetleg a gyártó országával akarnak így jobb kapcsolatot ápolni.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Ami a titánium alkatrészeket illeti, ma már mindenhol használják, nem kell feketemágia a megmunkálásához és nem is annyira drága, mint ahogy azt sokan el szeretnék hitetni. Pl 1997-ben a teljes Guggenheim múzeumot titániummal burkolták le ésmégsem ment rá az ország éves költségvetése, azóta meg javultak a megmunkálási módszerek.
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 597
19 652
113
igla , ezeken a robotokon is csak azok az alkatrészek vannak titánból amiknek muszáj megjegyzem hogy van egy nagy halom más speciális (és még talán a titánnál is drágább) ötvözet is. És nem "titokszó" hanem egyszerűen drága alapanyag. De amúgy a karbonszálas cuccok sem éppen olcsók ;) de itt a mögöttes tartalom az amit igazán meg kell fizetned, nem csak a beletett anyagok drágák.
 

eSeM

Member
2012. június 12.
719
13
18
itt egy f*sza 130 oldalas doktori értekezés a robotokról, csak, hogy végre túllépjünk azon a felfogáson, hogy ilyet bárki összetákol:

http://portal.zmne.hu/download/konyvtar/digitgy/phd/2009/kucsera_peter.pdf

logikusan végiggondolva, ha ez bárki összelegózza, akkor miért van az, hogy nem végtelen számú sufniüzem ontja a piacra ezeket az eszközöket, hanem a Rheinmetall-hoz és a Northrop Grumman-hoz hasonló cégek teszik? azt gondoljátok, ha ezt olcsóbban össze lehet legózni, akkor pont hm ne tette volna meg? ezek rohadt komoly eszközök, nem azok a gyilkos hobbirobotok amikkel az amik játszadoznak tv műsorokban, persze ezt kárnak írom, hisz a niva is elvisz 5+ embert, felszereléssel, robottal és mindennel együtt, meg még belefér a homokláda is egy 300 kilós cuccnak...
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
eSem nem tudom minek kell személyeskedj. Ez a robot nagyjából annyit csinál, hogy odamegy, mint valami kis távirányítós játékautó, leteszi a karjával, amit a kezébe adtak és  utána elhúz, közben meg egy 5 eurós kamera segítságável nézheted az egészet. Az egész irányítására használt laptopot meg wifi-t már kitalálták előtted és potom pénzért hozzaférhetsz a piacon ezekhez. Ha szerinted ez így 70 millióért reális, akkor van egy alig használt kalapácsom és 7 millióért még ma elviheted.
 

eSeM

Member
2012. június 12.
719
13
18
"Ez a robot nagyjából annyit csinál, hogy odamegy, mint valami kis távirányítós játékautó, leteszi a karjával, amit a kezébe adtak és  utána elhúz, közben meg egy 5 eurós kamera segítságável nézheted az egészet."

ebből a mondtaból tökéletesen látszik, hogy elképzelésed sincs, mikre használhatják, milyen eszközökkel lehet felszerelni, és mennyire fontos a kifinomult technika, akár az irányítás akár a látás azaz a kamerák terén, és ebben nincs semmi személyeskedés, a nivás ötlet is ostobaság volt, és ez a küzdelem is az, akár úgy gondoljátok akár nem, ennek az eszköznek ennyi az ára, okkal, ahogy annak is oka van, hogy megveszi egy ország a hadserege számára és nem ő maga próbálja összerakni, ha sz*rért h*gyért ki lehetne hozni, akkor a hm már rég megpróbálta volna amennyire felveti a pénz
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 597
19 652
113
eSeM ment egy üzi Neked.

joker, megsúgom neked hogy a leggyengébb kamera is kb 20x annyiba kerül azon a roboton. A Fő kamerát meg sztem fél évig fizetnéd a keresetedből.