[HUN] Mi-24 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 771
3 200
113
4299bd679e5fc720e5307a223d5bad24.jpg
Ez igy van tárolva?
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 322
68 549
113
Szolnokon nincsenek fedett állóhelyek, újakat építeni meg nem két perc.
Dehogynem, több ezer négyzetméteres csarnokokat felhúznak egy év alatt. Itt az egyik kisgazdának vagy tíz éve egyik tavaszon felhúztak egy echte hangár kinézetű tárolót a gépei, takarmánya számára. Van akkora hogy elférjen bent vagy 3-4 minyó.
Ezek 45Euro/nm -től hirdetik magukat:
http://www.hupro.hu/ar-kereslet/
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 322
68 549
113
Miért építik át Szolnokon a helikopter állóhelyeket? Nem volna bölcsebb lefedni a földsáncos állóhelyeket? Legalább oldalról tartana is valamit.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 736
76 814
113
Vagy remélem keményen megvonja a garanciát a tárolási hanyagság esetére..... igy lenne amúgy észszerű, és ha máshogy nem hát kényszerből lenne végre fedezék. Mondom aprópénz ezekhez a beszerzésekhez képest. Egy szigetelt könnyűszerkezetes hangárt fűtéssel, villannyal, csiszolt ipari beton alappal ki lehet hozni max 250.000 m2 áron, és ez nem dömping ár ha 200m2 nézünk per heli az is csak 50 milla gépenként. Mennyi egy ilyen gép?? 30 millió Eur???

Csak van egy olyan építkezési vállalkozó ismerős, aki megnyerhet egy ilyen közbeszerzést is....
 

vilmoci

Well-Known Member
2010. április 24.
1 735
4 180
113
Ez igy van tárolva?
Eléggé előírásszerűnek tűnik. Minden takaróval takarva, vagy ledugózva, lapátok nyűgözve, féktuskók bent, földelés a helyén.
Valószínűleg ezt írja elő az un. EMKSzU-ja, szóval ezt megfelelőnek, illetve elégségesnek ítéli az „orosz”.
Persze nem volna rossz, ha lenne fölötte valami lefedés, hiszen akkor valószínűleg a legjobb sora lenne a világ Mi-24-esei közül.
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 739
17 232
113
Eléggé előírásszerűnek tűnik. Minden takaróval takarva, vagy ledugózva, lapátok nyűgözve, féktuskók bent, földelés a helyén.
Valószínűleg ezt írja elő az un. EMKSzU-ja, szóval ezt megfelelőnek, illetve elégségesnek ítéli az „orosz”.
Persze nem volna rossz, ha lenne fölötte valami lefedés, hiszen akkor valószínűleg a legjobb sora lenne a világ Mi-24-esei közül.
Kirúgnám azokat a bamokat, akik képtelenek fedett helyre tenni a gépeket. Kezdve a parancsnokkal, aki ugye verhetné az asztalt a hm-nél.
 

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 326
4 523
113
Eléggé előírásszerűnek tűnik. Minden takaróval takarva, vagy ledugózva, lapátok nyűgözve, féktuskók bent, földelés a helyén.
Valószínűleg ezt írja elő az un. EMKSzU-ja, szóval ezt megfelelőnek, illetve elégségesnek ítéli az „orosz”.
Persze nem volna rossz, ha lenne fölötte valami lefedés, hiszen akkor valószínűleg a legjobb sora lenne a világ Mi-24-esei közül.

Azért remélem az érkező H145M-ek mire ideérnek építenek nekik valamit. Elvileg 2019 második felében érkeznek az első darabok én nagyon csalódott lennék ha azok is csak így ki lennéne k...va a rétre. Ha kell kiveszek pár hét szabit bakker és besegítek társadalmi munkába azért hangárt építeni nem olyan bonyolult szerintem... a katonának ez munkaeszköz, és ezt látni kéne a vezetésnek is... én jobban megbecsülöm a saját szerszámaim az tuti..
319-eket meg a falconokat hol tárolják egyébként? Gondolom azok azért hangárban állnak.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 739
17 232
113
A parancsnokot akkor rúgnák ki, ha az asztalt verné a HM-ben. Mindegy miért verné ... :(:mad:
A háborús parancsnokok között az volt a jó előljáró, aki veszekedett az alantasaiért. Én is jobban becsülöm azt a beosztottat, aki elmondja ha baja van, nem pedig bólogat vagy tojik bele. Ki emelje fel ezért a szavát? A félb.zi ellenzék? A honvéd? Mari néni, esetleg mi? Nem. A megbízott előljáró. Nehogy már gond legyen, h figyeljetek már...kint ázik az a szutyok, iszonyú ciki. Itt röhög a sajtó, stb.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
A háborús parancsnokok között az volt a jó előljáró, aki veszekedett az alantasaiért. Én is jobban becsülöm azt a beosztottat, aki elmondja ha baja van, nem pedig bólogat vagy tojik bele. Ki emelje fel ezért a szavát? A félb.zi ellenzék? A honvéd? Mari néni, esetleg mi? Nem. A megbízott előljáró. Nehogy már gond legyen, h figyeljetek már...kint ázik az a szutyok, iszonyú ciki. Itt röhög a sajtó, stb.
Válasz a HM-ből: "Ha még egyszer beengedsz valami sajtónak csúfolt firkászokat akkor ki leszel rúgva!! Ja, és előtte lefokozva!!" Probléma a HM részéről megoldva ... :(:mad:
 

vilmoci

Well-Known Member
2010. április 24.
1 735
4 180
113
Kirúgnám azokat a bamokat, akik képtelenek fedett helyre tenni a gépeket. Kezdve a parancsnokkal, aki ugye verhetné az asztalt a hm-nél.
Divatos szóval élve: Túlreagálod.
Ha volna fedett hely, esélyes, hogy oda tennék (szomorúbb korokban a gyorsreakciósok hummerjai fészkelték be magukat a kevés hangárak egyikébe... azóta szerencsére kihajigálták őket onnan). Továbbra is esélyesnek érzem, hogy a világon valaha volt Mi-24-esek közül kb. a múzeumi példányok vannak fedél alatt, Az aktívak meg valószínűleg nem.
Persze én is örülnék, ha lenne nekik kutyaház, vagy valami, de a hőbörgés kicsit túlzottnak tűnik.
Azért remélem az érkező H145M-ek mire ideérnek építenek nekik valamit. Elvileg 2019 második felében érkeznek az első darabok én nagyon csalódott lennék ha azok is csak így ki lennéne k...va a rétre. Ha kell kiveszek pár hét szabit bakker és besegítek társadalmi munkába azért hangárt építeni nem olyan bonyolult szerintem... a katonának ez munkaeszköz, és ezt látni kéne a vezetésnek is... én jobban megbecsülöm a saját szerszámaim az tuti..
319-eket meg a falconokat hol tárolják egyébként? Gondolom azok azért hangárban állnak.
Mivel az „érzékeny technika”, ezért esélyes, hogy kell neki építeni hangárt. Talán még légkondi is kell bele. :)
Te nem jártál egyébként mostanában laktanyák környékén, esetleg bennük? Iszonyazos az infrastrukturális nihil... Jómagam régebben Tatát, Szolnokot, Szentendrét, meg Kecsót jártam meg... nagyrészt lehangoló... (leginkább Tata és Kecskemét)
Az utasgépet a civilek is szabad ég alatt tárolják. Nem volna annyi hangár a földön, hogy minden airliner beférjen... (Mondjuk a Falcon néha el van dugva)... Tényleg látogass el egyszer Kecsóra.. legalább a „nyomáspusztai végre”. Ott akár még össze is futhatunk. :)
 
  • Tetszik
Reactions: Shadow

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 227
4 697
113
Divatos szóval élve: Túlreagálod.
Ha volna fedett hely, esélyes, hogy oda tennék (szomorúbb korokban a gyorsreakciósok hummerjai fészkelték be magukat a kevés hangárak egyikébe... azóta szerencsére kihajigálták őket onnan). Továbbra is esélyesnek érzem, hogy a világon valaha volt Mi-24-esek közül kb. a múzeumi példányok vannak fedél alatt, Az aktívak meg valószínűleg nem.
Persze én is örülnék, ha lenne nekik kutyaház, vagy valami, de a hőbörgés kicsit túlzottnak tűnik.

Mivel az „érzékeny technika”, ezért esélyes, hogy kell neki építeni hangárt. Talán még légkondi is kell bele. :)
Te nem jártál egyébként mostanában laktanyák környékén, esetleg bennük? Iszonyazos az infrastrukturális nihil... Jómagam régebben Tatát, Szolnokot, Szentendrét, meg Kecsót jártam meg... nagyrészt lehangoló... (leginkább Tata és Kecskemét)
Az utasgépet a civilek is szabad ég alatt tárolják. Nem volna annyi hangár a földön, hogy minden airliner beférjen... (Mondjuk a Falcon néha el van dugva)... Tényleg látogass el egyszer Kecsóra.. legalább a „nyomáspusztai végre”. Ott akár még össze is futhatunk. :)
Az a lehangoló hogy omladozó, leszakad pántos rozsdás ajtós hangárba fogjuk berakni a Leopard nevű csúcstechnikát..... vagy ha nem és addigra kipofozzák azt a qrvasok 6 laktanyánkat ami még megvan az boldogság lenne.... ez se nagy pénz egy olyan országban ahol 4Md egy km autópálya..... az alföldön.....
 

vilmoci

Well-Known Member
2010. április 24.
1 735
4 180
113
Az a lehangoló hogy omladozó, leszakad pántos rozsdás ajtós hangárba fogjuk berakni a Leopard nevű csúcstechnikát..... vagy ha nem és addigra kipofozzák azt a qrvasok 6 laktanyánkat ami még megvan az boldogság lenne.... ez se nagy pénz egy olyan országban ahol 4Md egy km autópálya..... az alföldön.....
jah. pont ezt mondtam én is, csak autópályázás nélkül :)