[HUN] Mi-24 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
@Allesmor Obranna

dede sajnos ismerem , ezeknek a történetét is ismerem csak szembesülni vele mindig borzalmas
Másrészről mindenki leépült, a fenyegetettség meg lecsökkent. A profik is így csinálták. Én egy nagyon jól működő vállalatnál dolgoztam. Az 5mrd Ftból épült kutatót úgy ledózerolták pár év után, hogy az csak úgy porzott. Nem volt tovább szükség rá. (ugyanis Viktorunk nem kapott beleszólást a vállatvezetésbe, ezért valamit mahinált)
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 703
6 481
113
@gacsat
Másrészről mindenki leépült, a fenyegetettség meg lecsökkent. A profik is így csinálták. Én egy nagyon jól működő vállalatnál dolgoztam. Az 5mrd Ftból épült kutatót úgy ledózerolták pár év után, hogy az csak úgy porzott. Nem volt tovább szükség rá. (ugyanis Viktorunk nem kapott beleszólást a vállatvezetésbe, ezért valamit mahinált)
Erről a szép dologról én is tudnék mesélni , anno mikor az M0-ás észak keleti része épült csak azért leromboltak 3 hidat ami az autópálya felett ment , mert "az új kivitelezőnek az nem tetszett" a több száz milliós ha nem milliárdos hidakat amik tökéletesek voltak csak azért mert "kivitelező váltás " volt , rombolták le és húzták fel újra ,a kinézésre és mint később kiderült szerkezetileg és alapanyagilag is ugyanolyan hidakat :D hát igen , Magyarország én így szeretlek.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
@gacsat

Erről a szép dologról én is tudnék mesélni , anno mikor az M0-ás észak keleti része épült csak azért leromboltak 3 hidat ami az autópálya felett ment , mert "az új kivitelezőnek az nem tetszett" a több száz milliós ha nem milliárdos hidakat amik tökéletesek voltak csak azért mert "kivitelező váltás " volt , rombolták le és húzták fel újra ,a kinézésre és mint később kiderült szerkezetileg és alapanyagilag is ugyanolyan hidakat :D hát igen , Magyarország én így szeretlek.
A két hasonlónak látszó dolog teljesen különböző. A hidak lerombolása a közpénzből lopásról szólt. A tőkeerős magánvállalat meg jól meggondolt lépésként keresztbe tett Orbánnak, és költségeket optimalizált. Kidobtak 5mrd Ft értéket, ahelyett, hogy esetleg évtizedekig tartsák fönn értelmetlenül.
 
  • Tetszik
Reactions: fedett_mókus

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
:( És azt csak a ruszkiktól lehetne?
Bárkitől lehet (Szergejéken kívül) akinek van még megfelelő hátralévő élettartamú készlete. Belrusszia, Kazahsztán, Ukrajna, stb. De ha van még raktáron rakétája bárkinek, az élettartam főleg csak nagyjavítás kérdése. Nem maga a rakétatest megy tönkre a raktárban, hanem elsősorban a hajtótöltet és a robbanótöltet, azokat meg elvileg lehet frissíteni, cserélni.
 

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 323
4 506
113
Ha jól értem akkor igazandából meg lehetne játszani hogy a ruszkik eladják egy Belorusz cégnek mi meg tőllük ha nagyon muszály ;)
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 380
7 874
113
Ha jól értem akkor igazandából meg lehetne játszani hogy a ruszkik eladják egy Belorusz cégnek mi meg tőllük ha nagyon muszály ;)
Szerintem ez nem járható.
Egyébként meg biztosan vannak még olyan készletek amiknek az üzemideje nem járt le. Vagy fel lettek újítva.
Bulgária, lengyelek esetleg szlovákia, szerbia.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Még mindig nincs biztos infó a felderitő-tüzvezető rendszerröl?A képek alapján maradt a régi.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 181
61 093
113
Biztos maradt a régi. Ránézésre a raduga háza megvan, az pedig eleve determinálja a szóba jöhető rendszereket.
Azonban, ami a rakétákat illeti, az orosz -> ciprusi offshore beszerzési útvonal simán lehetővé teszi a beszerzést.
 

Telak2

Well-Known Member
2016. október 28.
1 101
1 221
113
Biztos maradt a régi. Ránézésre a raduga háza megvan, az pedig eleve determinálja a szóba jöhető rendszereket.
Azonban, ami a rakétákat illeti, az orosz -> ciprusi offshore beszerzési útvonal simán lehetővé teszi a beszerzést.
Naés a szerb Maljutka 2T5? Vagy mi a neve? Visszafelé lehet kompatibilis a rendszer?
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 141
73 702
113
Világosítsatok fel pls ezekhez vannak végül pancéltörő rakétáink? Mintha olvastam volna valahol hogy el lettek adva de lehet csak kacsa.

Köszi

Vannak akik azt állítják van/lesz hozzá.

Mások meg a Spike integrációs tesztjeit várják a H145M-re és remélik, hogy a Mi-24-esekre már nem költenek többet feleslegesen.
(Mert 1 év múlva ilyenkor valószínűleg már legalább 4 H145M lesz Szolnokon.)
 
  • Tetszik
Reactions: Shadow

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 703
6 481
113
hát, csak remélni tudom hogy lesz váltója a mihuknak, kicsit szomorú azt látni hogy egy harci helit átképzésre szánnak egy olyan típusra amin lehet nem is lesznek irányított rakéták, azonban más részről örülök hogy ismét repülnek/repképesek a mihuk, kicsit sajnos van egy olyan érzésem hogy bizony a H145M-ek lesznek a Mihuk váltója ami egyrészről szerintem hiba de ha belegondolok hogy most is mire vannak használva talán érthetőbb , másrészről ha úgy nézzük ezzel a nagyjavítással pont 26ig repképesek a mihuk , utána lehet még bármi.