[HUN] Mi-24 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 827
47 214
113
V4 vonalon belül ki csinálna belőle éjszakai harcászatra alkalmas FLIR kuplás helit belőlve MAWS-sal és korszerű RWR-rel...?
Nyilván nem ilyen modernizációra gondoltam, és nem arra, hogy az Usaf/Vvs ellen kell tudjon sikerrel hartevékenységet folytatni. Ennyi erővel azért kiváncsi vagyok, hogy pl harckocsiból te mit vennél, mert ahogy látjuk, az M1A2 is kilőhető egy filléres atgm el...
 
M

molnibalage

Guest
Nyilván nem ilyen modernizációra gondoltam, és nem arra, hogy az Usaf/Vvs ellen kell tudjon sikerrel hartevékenységet folytatni. Ennyi erővel azért kiváncsi vagyok, hogy pl harckocsiból te mit vennél, mert ahogy látjuk, az M1A2 is kilőhető egy filléres atgm el...
Ez ebben a formában kurvára nem igaz. Olyan ERA páncélzat is van hozzá, ami oldalról is megfogja még a tanden robbanófejet is. Kb. 1 hónapja kérdeztem rá. De a 30 éves cuccokat simán meg lehet fogni ma már oldalról is.

HK-ból használt Leo2A4 lenne a realitás kicsit megpakolva ERA-val, mert csupaszon az ma már kevés. M1 egyik válozatát sem preferálnám a GT miatt, annak itthon se hagyománya nincs, se pénügyi háttere. Keró temető és sokkal drágább a GT tudtommal, mint a dízelmotor. Persze kisebb, mert jobb a fajlagos teljesítménye, de vannak egyéb hátrányai is.

A feni korszerűsítési lista nem a USAF/VVS ellen kell. Ez ma a MINIMUM amit tudnia kell egy helinek. Éjszakai képesség kell. Pont. Vagy COIN-ban is megkéred majd az ellent, hogy "bocs, de éjszaka ne"...? Hm...?
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 827
47 214
113
Ez ebben a formában kurvára nem igaz. Olyan ERA páncélzat is van hozzá, ami oldalról is megfogja még a tanden robbanófejet is. Kb. 1 hónapja kérdeztem rá. De a 30 éves cuccokat simán meg lehet fogni ma már oldalról is.

HK-ból használt Leo2A4 lenne a realitás kicsit megpakolva ERA-val, mert csupaszon az ma már kevés. M1 egyik válozatát sem preferálnám a GT miatt, annak itthon se hagyománya nincs, se pénügyi háttere. Keró temető és sokkal drágább a GT tudtommal, mint a dízelmotor. Persze kisebb, mert jobb a fajlagos teljesítménye, de vannak egyéb hátrányai is.

A feni korszerűsítési lista nem a USAF/VVS ellen kell. Ez ma a MINIMUM amit tudnia kell egy helinek. Éjszakai képesség kell. Pont. Vagy COIN-ban is megkéred majd az ellent, hogy "bocs, de éjszaka ne"...? Hm...?
Melyik szomszédunk ellen lenne használhatatlan a mi24? Az M1 et meg ahogy én láttam, a szaudiakétól jobbat ide meg ne halucinálj, úgy kilőtték nem egyet, mint a szart. Természetesen lelőhető a Hind szomszéd által is, de ezt hogy használhatatlan lenne pl. a románok ellen, pláne helyes alkalmazás mellett, az megint technokrata hülyeség. A románok sem állnak térdig korszerű manpads ban, és domborzatot is lehet használni elég jól+ defenzív harceljárásokat. Ami egy vadászgépnek a magasság a manpads ellen, az a hhelinek a gyors több irányból végrehajtott rácsapás, nagy sebességgel, és alacsonyan. Nem olyan könnyű ilyet lelőni még akkor sem, ha megvan hozzá az eszköz épp a kellő helyen. Ha meg nincs, akkor a gyalogság préda. Illetve amit mondtam, komolyan mondtam: Ezt ismerik, félik az emberek, akiket el kell riogatni a kerítésünk közeléből. Meggyőződésem hogy ezért jött elő egyáltalán megint a helikopter beszerzés, akik a pénzt adják, erre adnak inkább, nem önjáró tüzérségre, az hiába lenne potensebb pl. románia ellen.
 
  • Tetszik
Reactions: akagi and fip7

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 599
79 806
113
Ne akarjunk már 2017-ben olyan technikára aminek nincs éjjellátó és éjszakai harc képessége azt mondani,hogy megfelelő számunkra.Az ilyen technika nem,hogy nem megfelelő hanem egyenesen totálisan alkalmatlan és főbenjáró bűn akár csak egy fillért is költeni rá de tovább megyek ingyen sem szabad elfogadni mert a rendszerbentartása is pénzbe kerül.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 832
57 786
113
ZeiG

A Stinger lőtávolságra nem tud többet, mint a Strella vagy az Igla. Ha vennének is a románok, hatótávolság szempontjából nem lennének beljebb. A Stinger a zavarvédelem tekintetében lenne előrelépés nekik.


Molni

Én linkeltem modernizációs lehetőségeket, szinte mindegyiknél van éjszakai bevetési képesség.
Az igazán nagy kérdés az, hogy milyen állapotban vannak a leállított helikoptereink. Érdemes-e üzemidőt hosszabbítani és modernizálni őket?
Szerintem 6+ helinél van értelme elgondolkodni a dolgon. Ha van ennyi és van pénz akkor csináljuk.

Off:
A leo2A4 totál elavult, ráadásul csillagászati összegekbe kerül fenntartani ahhoz képest, hogy egy MBT.
Az M1 szintén nem az olcsó Jánosok tankja. Meg ugye harckocsiból nem 6 db kéne minimum, mint a helikopterből hanem 41 db.
(Ennyi tank kell egy orosz/szovjet felépítésű harckocsizó zászlóaljhoz, a nyugatiak talán ennél is nagyobb létszámúak)
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 827
47 214
113
Ne akarjunk már 2017-ben olyan technikára aminek nincs éjjellátó és éjszakai harc képessége azt mondani,hogy megfelelő számunkra.Az ilyen technika nem,hogy nem megfelelő hanem egyenesen totálisan alkalmatlan és főbenjáró bűn akár csak egy fillért is költeni rá de tovább megyek ingyen sem szabad elfogadni mert a rendszerbentartása is pénzbe kerül.
Ha lehet választani, hogy Hind vagy semmi, én viszont a Hind mellett vagyok. Jogodban áll a semmit választani, csak más nem lesz. Hozzáteszem, hogy az éjszakai harcra való modernizálás természetesen nem lehetetlen.
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 599
79 806
113
Ha lehet választani, hogy Hind vagy semmi, én viszont a Hind mellett vagyok. Jogodban áll a semmit választani, csak más nem lesz. Hozzáteszem, hogy az éjszakai harcra való modernizálás természetesen nem lehetetlen.


Nem a semmi vs, Hind közt kell választani hanem aközött,hogy Hind vs. valami valóban korszerű a Hind árából(erre írtam,hogy többet érne a Honvédség azzal,hogy ha megteremtené a lövész katonák éjszakai harc képességét a MI-24-re szánt összegből)...
 
  • Tetszik
Reactions: endre and fishbed

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 572
15 527
113
Migráncsriogatónak tényleg jó lenne a nagyjavított Hind is.... Azért megnézném a szerben arcát, a határvonalon dübörgő helik láttán....
Viszont.... sok szó esik a fegyverzetéről.. Én tovább mennék.... A Gripenekkel való gyors és titkos adatkommunikáció... A szárazföldi erőkkel ugyanez.... Mert ugye az nem járható, hogy a csaőatok támogatást kérnek, a célpont felbukkan... Mire odaküldik a helit, addigra kitavaszodik... Ha azt meg tudják oldani, hogy a 6 db heli valós időben tudjon támogatni, akkor már nem nagyjavításról beszélünk...
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
V4 vonalon belül ki csinálna belőle éjszakai harcászatra alkalmas FLIR kuplás helit belőlve MAWS-sal és korszerű RWR-rel...?
A cseh és lengyel nagyjavító cégek is képesek végrehajtani ilyen modernizációt, a PG is képes lett volna rá anno, mint ahogy végrehajtotta Mi-17 átépítését kórház-helikopterré is. Ugyanazt a berendezést/rendszert amit be tudnak építeni X típusú helikopterbe, be lehet építeni a Mi-24-be is. Lehet, hogy több akadály és nehézség lesz mintha eleve úgy tervezték volna a gépet, de attól még megoldható. Nem ez benne a fő nehézség, hanem az új fedélzeti rendszerek megvásárlása, de az se technikailag hanem pénzügyileg. Egy biztos: ha meg se próbáljuk, akkor tuti hogy nem lesz pozitív eredménye.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 827
47 214
113
Nem a semmi vs, Hind közt kell választani hanem aközött,hogy Hind vs. valami valóban korszerű a Hind árából(erre írtam,hogy többet érne a Honvédség azzal,hogy ha megteremtené a lövész katonák éjszakai harc képességét a MI-24-re szánt összegből)...
Én meg erre azt, hogy meg lehet teremteni ezt Hind alapon is. Mit szeretnél, a Hind árából, ha megkérdezne a HM ;)? Helikopter legyen, mert azzal lehet migránst riogatni, és a heli project van már jó ideje belengetve. Nos?
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 827
47 214
113
A cseh és lengyel nagyjavító cégek is képesek végrehajtani ilyen modernizációt, a PG is képes lett volna rá anno, mint ahogy végrehajtotta Mi-17 átépítését kórház-helikopterré is. Ugyanazt a berendezést/rendszert amit be tudnak építeni X típusú helikopterbe, be lehet építeni a Mi-24-be is. Lehet, hogy több akadály és nehézség lesz mintha eleve úgy tervezték volna a gépet, de attól még megoldható. Nem ez benne a fő nehézség, hanem az új fedélzeti rendszerek megvásárlása, de az se technikailag hanem pénzügyileg. Egy biztos: ha meg se próbáljuk, akkor tuti hogy nem lesz pozitív eredménye.
Így van. Erre írtam azt, hogy kis lépésekkel de legalább előre, ennek kell lennie a helyes célnak.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 599
79 806
113
Én meg erre azt, hogy meg lehet teremteni ezt Hind alapon is. Mit szeretnél, a Hind árából, ha megkérdezne a HM ;)? Helikopter legyen, mert azzal lehet migránst riogatni, és a heli project van már jó ideje belengetve. Nos?

Leírtam mit kérnék a Hindekre szánt pénzből.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Nem a semmi vs, Hind közt kell választani hanem aközött,hogy Hind vs. valami valóban korszerű a Hind árából(erre írtam,hogy többet érne a Honvédség azzal,hogy ha megteremtené a lövész katonák éjszakai harc képességét a MI-24-re szánt összegből)...
Az a hangyányi probléma, hogy a Hind árát már semmire se tudod költeni, max a nagyjavításának az árát, az meg nagyságrendi különbség. Ugyanúgy mint egy autónál, nem olcsó a nagygenerál se, de egy új kocsi vételárának csak töredéke.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 599
79 806
113
Az a hangyányi probléma, hogy a Hind árát már semmire se tudod költeni, max a nagyjavításának az árát, az meg nagyságrendi különbség. Ugyanúgy mint egy autónál, nem olcsó a nagygenerál se, de egy új kocsi vételárának csak töredéke.

Nyilván a nagyjavítás árára gondoltam.Hisz itt ugye erről van nagyba szó.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Nem jó. Nemzeti helikopter képesség van porondon, nem nemzeti lövész. Ezzel végig sem tudnál repülni naponta többször a déli határon.
Hát a határon végigrepülni nappal pl. a Mókuskák is megfelelnek, éjszaka meg az új rendőrségi gépek, azokon van még FLIR is meg keresőfényszóró is, ha meg valami szabálytalant találnak/látnak akkor Mi-17-el gyorsan oda lehet dobni mondjuk egy szakasznyi katonát ahol ereszt a kerítés, ez már idén nyáron megoldható lenne a meglévő eszközökkel. Viszont ha a főnökség harci helikoptert akar, akkor választani lehet a Mi-24-ek felújítása/modernizálása és az ahhoz képest többszörösébe kerülő - és több évvel később realizálható új gépek vásárlása között. Tehát vagy Mi-24-ek jövő nyárra, vagy új tipus min 5 év múlva sokkal drágábban.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 599
79 806
113
Az a hangyányi probléma, hogy a Hind árát már semmire se tudod költeni, max a nagyjavításának az árát, az meg nagyságrendi különbség. Ugyanúgy mint egy autónál, nem olcsó a nagygenerál se, de egy új kocsi vételárának csak töredéke.

4 darab 17-es 4 milliárdért nagy javíttattunk,ha elfogadjuk ,hogy a Hindeket nem 1 hanem teszem azt 1,5 milliárdos darabáron csinálják az oroszok(ugye a harci helikopter nagyjavítása elvileg drágább mint egy szállítóé bár ti jobban értetek hozzá nem tudom,hogy mennyire reális az 50%-al magasabb ár)akkor 9 milliárdba fog kerülni a dolog.
Ennyi pénzből a harcoló zászlóaljak teljes személyi állományát(tehát 100%os feltöltöttséget jelentő létszámról beszélek nem a jelenlegi hiányosról)fel lehetne szerelni modern sisakkal azzal kompatibilis éjjellátóval és lézercélzóval az gépkarabélyokra és géppuskákra.De ha valami csoda folytán nagyon jól vásárolunk akkor lehet,hogy optika is jutna a fegyverekre.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 827
47 214
113
Az a hangyányi probléma, hogy a Hind árát már semmire se tudod költeni, max a nagyjavításának az árát, az meg nagyságrendi különbség. Ugyanúgy mint egy autónál, nem olcsó a nagygenerál se, de egy új kocsi vételárának csak töredéke.
Igen, ezért kérdeztem, hogy ebből a pénzből milyen HELIKOPTERT képzel el, mert kb más nem jön ki, és heli kell, ez a döntés. Ha rajtam múlna, csak atgmet és manpads ot veszek minden forrásból, ami jelenleg elérhető, ha még több lenne, akkor ezek mellé szárazföldi nehézfegyverzetet és honi légvédelmet, de nem rajtam múlik, hanem a politikumon.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 599
79 806
113
A nagyjavítás árára gondoltam.Hisz nem venni akarunk hanem nagyjavítani!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 827
47 214
113
4 darab 17-es 4 milliárdért nagy javíttattunk,ha elfogadjuk ,hogy a Hindeket nem 1 hanem teszem azt 1,5 milliárdos darabáron csinálják az oroszok(ugye a harci helikopter nagyjavítása elvileg drágább mint egy szállítóé bár ti jobban értetek hozzá nem tudom,hogy mennyire reális az 50%-al magasabb ár)akkor 9 milliárdba fog kerülni a dolog.
Ennyi pénzből a harcoló zászlóaljak teljes személyi állományát(tehát 100%os feltöltöttséget jelentő létszámról beszélek nem a jelenlegi hiányosról)fel lehetne szerelni modern sisakkal azzal kompatibilis éjjellátóval és lézercélzóval az gépkarabélyokra és géppuskákra.De ha valami csoda folytán nagyon jól vásárolunk akkor lehet,hogy optika is jutna a fegyverekre.
Erre jelenleg nincs. Ezzel nem riogatsz migránst, és árvíznél nem derítesz fel, ha fontos személy jön, nem adszvele biztosítást látványosan.