[HUN] Mi-24 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Even better, csak háborús forgalom mozog? A háború 1 hét alatt elérte célját, a gazdaság összedől.
Ez így van, de ha háborús helyzet van (még konkrét háború se kell hozzá!), csak egy afrikai szintű országról tudom elképzelni, hogy tovább működtessék az ellenőrizhetetlen adatforgalmat lehetővé tévő mobilrendszer külföldi kapcsolattartását..
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Kizártnak tartom. Fogadásokat lehet nálam kötni, hogy HA valóban feltámasztják őket, akkor ott fognak nyomulni folyamatosan a déli határ szakaszunkon, ami kifér a csövön, épp ezért valami közeli bázist fognak nekik kialakítani, vagy többet, hogy a hosszú szakaszt minnél inkább ellenőrizni tudják.

Úgy legyen! Bár szerintem az csak ideiglenes lesz. Túl közel pakolni akármelyik határhoz nem túl jó ötlet.

Ezt a mobiltelefonos felderítést és jelentést felejtsük már el, háborús helyzetben a nem folyamatosan ellenőrizhető forgalmat úgy lekapcsoltatnák központilag mint a szél.


Műhódról bárki játszhat már most. Iridium, Inmarsat, stb.
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Úgy legyen! Bár szerintem az csak ideiglenes lesz. Túl közel pakolni akármelyik határhoz nem túl jó ötlet.




Műhódról bárki játszhat már most. Iridium, Inmarsat, stb.
Minden műszaki eszköznek megvan az ellenszere, csak a használatáról kell dönteni.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Muhahaha, kelj már fel! Bond világban élsz, ahol minden bokorban van egy alvó román ügynök... Kecskemétet megfigyelik igen, esélyesen. Egy helikoptert azért nem nagy mutatvány arrébb rakni úgy, hogy mindenhol nem lesz alvó ügynök GPS és insta kommunikáció lehetőségével ahová le tud szállni. Nekünk már az óriási előrelépés lenne, ha csak simán NEM kecskeméten tartanák ezeket is, fedezék nélkül, a gripenjeink mellett jó szorosan...
Mo-n a "baráti" államok - és a szomszédok - szolgálatai sokkal aktívabbak mint a mostanában állandóan ránk kommunikált oroszok. Ill. egy meg nem nevezett közel-keleti országé. Naprakész infóik vannak a bázisainkról és az esetleges bevonható helyszínekről is, a nagy képernyő előtti haverkodás mellett az egyik szemüket folyamatosan rajtunk tartják, ismert okokból. Ne legyünk naívak.
 
M

molnibalage

Guest
+4 Griffnek a költségéből szerinted hány Mi-24 nagyjavítása, és esetleg modernizációja is jönne ki?!!
Semennyi. De ismételten hangsúlyozom, hogy azért, mert nem telik a csokitortáta, akkor együnk szart, mert az is barna...? (Remélem érthető a példa.)

Akkor inkább legyen több szállítóheli. Az a vonal még életben van. Egy hullát feltámasztani nehezebb.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
EGY KIBASZOTT NASAMS ból kilőhető KIBASZOTT AMRAAAM rakéta(nem a rendszer!) kerül annyiba kb. mint amiből felújítva kijön egy repképes KIBASZOTT HIND.
Ami riogatja a migránst, kirakja az elfogásra kiküldött határvadászt, ha kell le is tudja lőni az embercsemész DRÓNJÁT ami azt nézi hogy mi hol vagyunk, LEHET arra is olyan FLIRT rakni amúgy, ami a zsaru heliken van, és 2km ről a bokorból is kifigyeli a migránsokat, jól elkülöníthetően pl. mondjuk az őztől, lehet vele ha kell kísérni Merkelt, vagy Putyint.

Riogatja a migránst:
goo.gl/IDHzlJ

Kirakja a határvadászt:
goo.gl/gn2PUy

Lelövi az embercsempész drónját:
goo.gl/tCF4kx

A "kibaszott HIND" ezekhez képest csillagászati összegbe kerül.
 
M

molnibalage

Guest
Persze, tény. Csak bakker, MINDEN kéne egyszerre. Most úgy néz ki, hogy ez TALÁN lesz. És hüppög mindenki. Agyam elhagyom...
A probléma az, hogy a magyar 24-es a 30 éves MANPAD-nak nem ellenfele. Akkor talán nem erre kellene költeni. A MINDEN helyett meg figylesz te, hogy dudi is mit írt? Egyszer talán a rendszer alján levő baka is kaphatna valamit...

A szóbajöhető fenyegetések ellen a Gripen elég. A szárazföldi haderő gyakorlatilag nem létezik. A válasz erre az, hogy akkor heli...? He...?
 
  • Tetszik
Reactions: endre and borisz

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Semennyi. De ismételten hangsúlyozom, hogy azért, mert nem telik a csokitortáta, akkor együnk szart, mert az is barna...? (Remélem érthető a példa.)

Akkor inkább legyen több szállítóheli. Az a vonal még életben van. Egy hullát feltámasztani nehezebb.
Írtam már másnak is, szerintem se a Mi-24 lenne a legfontosabb most a MH-nek, de van aki szerint meg igen. Viszont jelenleg valószínűleg ez a leggyorsabban és legolcsóbban mobilizálható eszköz az MH állományában ami nem víztisztítás vagy gépi jelvényhímzés, és főleg nem én/mi döntünk, soha nem is a pórnép döntött. Ezt hívják demokráciának, döntenek akiket megválasztottak, akik választottak azok meg beszélgethetnek róla (nem mindig volt ez így!), és ha nem tetszik akkor legközelebb választanak mást.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Minden műszaki eszköznek megvan az ellenszere, csak a használatáról kell dönteni.

Persze, de az már konkrét frekvenciasávblokkolás. Műholdas kommunikáció esetén pedig erősen kérdőjeles, mivel elég, ha csak "felfelé teszi szabaddá a "diverzáns", egy kvázi Faraday-kalitkával.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Mo-n a "baráti" államok - és a szomszédok - szolgálatai sokkal aktívabbak mint a mostanában állandóan ránk kommunikált oroszok. Ill. egy meg nem nevezett közel-keleti országé. Naprakész infóik vannak a bázisainkról és az esetleges bevonható helyszínekről is, a nagy képernyő előtti haverkodás mellett az egyik szemüket folyamatosan rajtunk tartják, ismert okokból. Ne legyünk naívak.

Én megneveztem :D Csak azok számára lehet meglepi, akik totál homályban élnek. :D
 
  • Tetszik
Reactions: Panzerfaust

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 832
57 777
113
Ha jól tudom akkor a helikopterek Szolnokon vannak. Szóval ha lesz MI-24 felújítás akkor azok is oda fognak kerülni. Ez is előrelépés lenne a csak Kecskemét szemlélethez képest.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 832
57 777
113
Ha jól tudom ez a kép afganisztánban készült:
kep11.png
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Ha jól tudom akkor a helikopterek Szolnokon vannak. Szóval ha lesz MI-24 felújítás akkor azok is oda fognak kerülni. Ez is előrelépés lenne a csak Kecskemét szemlélethez képest.


Én is erre tippelek. Aztán, hogy a "nagytudásúak" mit főznek...
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Jó, és minek Luthero, amikor tűztámogatás szempontjából egy önjáró tüzérüteg többet érne, mint hat Hind? Nem utolsó sorban azért, mert a tüzérüteget nem ritkítanák meg az első bevetései végzetesen.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Jó, és minek Luthero, amikor tűztámogatás szempontjából egy önjáró tüzérüteg többet érne, mint hat Hind? Nem utolsó sorban azért, mert a tüzérüteget nem ritkítanák meg az első bevetései végzetesen.
Megint csak azt kell kérdeznem, hogy hat Mi-24 nagyjavítási költségéből vajon az önjáró tüzérüteg hány járművét tudnánk megvenni? Arról nem is beszélve, hogy mekkora a manőverezési sebessége az önjáró tüzérütegnek és mennyi a Mi-24-nek, magyarán ha hirtelen mondjuk 150km-el arrébb van rájuk szükség akkor mikorra érnek oda a tüzérek és mikorra a helikopterek? Valamint hogy a lőtávolsága a tüzérségnek max 30-40 (??)km, a hatótávolságát is figyelembe véve a helikopternek meg kicsit nagyobb (bár az igaz, hogy a durrantója viszont kisebb, de annál nagyobb csak a harckocsi ellen kell, arra viszont ott vannak rajta a páncéltörő rakéták).
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Minden műszaki eszköznek megvan az ellenszere, csak a használatáról kell dönteni.

Ennyire már nem vagyok "képben" ezzel kapcsolatban, de elég nehezen tudom azt elképzelni, hogy ha mondjuk valaki a műholdas telóját (amit "fillérekért", vagyis úgy 1000 dollárért be lehet szerezni) egy olyan fémhálós cuccból üzemelteti, ami csak az ég felé (fokokat most nincs kedvem írni/agyalni) enged "kilátást", azt olyan könnyű lenne zavarni...
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 280
68 310
113
EGY KIBASZOTT NASAMS ból kilőhető KIBASZOTT AMRAAAM rakéta(nem a rendszer!) kerül annyiba kb. mint amiből felújítva kijön egy repképes KIBASZOTT HIND.
Ami riogatja a migránst, kirakja az elfogásra kiküldött határvadászt, ha kell le is tudja lőni az embercsemész DRÓNJÁT ami azt nézi hogy mi hol vagyunk, LEHET arra is olyan FLIRT rakni amúgy, ami a zsaru heliken van, és 2km ről a bokorból is kifigyeli a migránsokat, jól elkülöníthetően pl. mondjuk az őztől, lehet vele ha kell kísérni Merkelt, vagy Putyint.
Amraammal akkor lövünk ha engedik.:) Ha nem engedik akkor csak leltári készlet. Egyébként gondolt arra valaki hogy a Mi-24 esetleg esetleg arra kell hogy tovább éljen a "harcihelikopterképesség"? Kb mint a tüzéreknél ,hk-soknál.
Bár én speciel kétlem hogy azok a gépek repülni fognak még, és csak gumicsontnak dobták be hogy 1-2 hónapig várjuk a messiást és rágódjunk rajt, miközben nem kell semmit beszerezni max hímzőgépeket hogy a hadrafoghatóság megmaradjon.
 
  • Tetszik
Reactions: Panzerfaust