[HUN] Mi-24 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Semmire nem lehet használni a Hindeket a határon. Semmire, még vacak éjjellátó képességük sincs, üzemeltetési költségeik meg horribilisek, a felújítások árából drónok százait lehet venni.

Egy Mi-24-es nagyjavítása 2011-ben úgy kétmilliárd Forint körül volt. Egy ultrakorszerű éjjellátós drón ára 10 000,- USD körül van, ami azt jelenti, hogy 666, azaz hatszázhatvanhat darab éjjellátós drónt lehet egyeten Hind nagyjavítási költségén beszerezni csak az Inspire szériájú drónokra telepítettből, de még kisebb UAV-okra telepítettből is százas nagyságrendű marad, amivel totális kontroll alatt lehet tartani mindent úgy, hogy még a teljes gyalogságunkat is elláttuk vele rajszinten!
Na ez pl. egy nagyon jó ötlet, csak akkor kellene melléjük még több és éjjellátóval felszerelt Mi-17 is, hogy adott esetben a "történés" helyére lehessen átdobni pl. dudiékat vagy a szükséges csapategységet (lövészeket, páncéltörő rakétásokat, aknatelepítő egységet, stb.) bármikor, akár éjjel, ködben is.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Na ez pl. egy nagyon jó ötlet, csak akkor kellene melléjük még több és éjjellátóval felszerelt Mi-17 is, hogy adott esetben a "történés" helyére lehessen átdobni pl. dudiékat vagy a szükséges csapategységet (lövészeket, páncéltörő rakétásokat, aknatelepítő egységet, stb.) bármikor, akár éjjel, ködben is.

Igen, növelni a 17-esek számát és beszerezni valamilyen 4-5 katonát szállítani képes kisebb helikoptertípust legalább századszinten!
 
  • Tetszik
Reactions: endre

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Ez teljesen jó ötlet szerintem is, itt már csak az a kérdés, hogy hány olyan 17 es van, ami érdemes arra hogy fel legyen újítva, mert ha VENNI kéne 17 est, az sanszosan drágább lesz, mint nagyjavítani arra alkalmas 24-est. Ezt is látni kell.
Nemcsak drágább lenne hanem sajnos éveket várhatunk rá a gyártó cég magas megrendelés-állománya, a nagy kereslet miatt.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
A lengyeleknél a Mi-24-esek már kifutóban vannak, a Magyar Honvédségnek meg nem az innen-onnan menekülő/érkező külföldi civilek rémisztgetése a feladata.
Beszédes, hogy az a NATO, amelyik az ex-VSZ államok pacifikálása, majd integrálása során a legnagyobb gondot a rakétás tüzérség, illetve a telepített rakétás légvédelme és kapcsolódó rendszereinek a felszámoltatására fordította (tanácsadóikon keresztüli suggallat, de főképp hathatós hazai asszisztencia mellett), nagy ívben tett a harci helikoptereink állapotára, annyira nem számított ezeknek az eszközöknek a harcértéke. Még az Igla leléptetése is fontosabb volt, mint a harci helikoptereink állpota.
A fenti gondolatok külön érvényesek ránk, mert mi voltunk akkor még a szerbekkel határos egyetlen integrálandó állam.
Lássuk be, jelenleg a két legköltségesebb és legkomplexebb fejlesztés pont a harctéri rakétás tüzérség (harctéri rakéta védelem), illetve a légvédelmi rakétás tüzérség elleni védettséggel (alacsony észlelhetőség) kapcsolatos, azaz, egy nemzeti honvédelem két legfontosabb, leginkább komolynak nevezhető eleme pont ez lenne.
Egyben a legdrágább is, ráadásul pont az a terület, ahol a potenciális beszállítók a leginkább elkülönítik a hazai és az exportált variációk képességeket.

Mindettől függetlenül egy fegyverrendszer reakiválásra azért forint milliárdokat költeni, hogy a politikai köznyelvben divatos migránsveszély okán a határainkon emelt drótkerítésnél felbukkanó civileket ideig-óráig riogassuk, szánalmasan nagy szégyen.

Ahogy mélységesen felháborított 2003-ban a Juhász Ferenc-féle haderőreform alapvetése, miszerint a Magyar Honvédség célja többé nem a területvédelem, hanem az úgynevezett "Közel-Külföld" (sic!) területén történő "expedíciós szerepvállalás" és ennek megfelelően építették le a Magyar Honvédség honvédelmi jellegét, ugyanúgy mélységesen elitélem, hogy a jelenkori kormányzat propagandisztikus okokból kifolyólag a területvédelem feladatkörét ledegradálja a határ- és idegenrendészeti szerepkör szintjére. Ezt csinálják csak a rendőrök, a magyar katona pedig készüljön a haza megvédésére!
Értem, de azt is látni kell, hogy egy politikus mindig azt fogja nézni, hogy neki milyen haszna származik az elköltött pénzekből. A migránskérdés valahol propaganda valóban, valahol meg szerintem pl. nagyon nem. A kerítésre szükség volt, ez számomra egyértelmű, ahogy az is, hogy meg kell védjük a jövőben is a határainkat. Nem Brüsszel miatt, magunk miatt. Amíg NATO-ban vagyunk, jobb ha elfogadod azt a TÉNYT, hogy nem a külső ellenség elleni területvédelemre, hanem maximum migránsok ellen, és esetleges katasztrófavédelmi feladatoknál előforduló feladatokra fognak pénzt adni. Ez a realitás. Akkor lesz itt rakétatüzérség, meg önjáró löveg, ha megkövetelik tőlünk ezt külföldről. Lehet hogy még akkor sem.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Nemcsak drágább lenne hanem sajnos éveket várhatunk rá a gyártó cég magas megrendelés-állománya, a nagy kereslet miatt.
Na még egy ok, ami eszembe sem jutott, de igaz, igen, mivel a Mi-17 igen sikeres portéka, azt viszik mint a cukrot a 24 hez képest sokkal több fogy/van belőle.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Viccesnek lehet hogy vicces, de felettem repkedett nem egyszer, én csak azt tudom mondani, hogy meggyőző...
Hát bizony, nagyon-nagyon meggyőző tud lenni!! Mikor az első Mi-24-et behozták a PG-be és jó pilóta-szokás szerint alacsonyan és nagy sebességgel rácsapott a starthelyre, hát végigfutott a hideg a hátamon, egyik kollégám meg megjegyezte: "Hát igazán nem irigylem azokat az afgán fickókat ott a hegyekben!!".
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and Luthero

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Hát bizony, nagyon-nagyon meggyőző tud lenni!! Mikor az első Mi-24-et behozták a PG-be és jó pilóta-szokás szerint alacsonyan és nagy sebességgel rácsapott a starthelyre, hát végigfutott a hideg a hátamon, egyik kollégám meg megjegyezte: "Hát igazán nem irigylem azokat az afgán fickókat ott a hegyekben!!".
Odabaszós :D. Nekem is az volt a gondoloatom, őszintén, ahogy beleremegett minden belső szervem mikor először elrepült felettem kb. 20 méteren, hogy jó hogy Magyar ÉK van ráfestve, és egy csapatban játszunk!
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Erről az afgán, szíriai, iraki és Afrikából érkező migránsoknak egészen más - és tapasztalatokkal jól alátámasztott - véleményük lehet.

Majd kapnak egy szórólapot az egyik sorosista civil szervezettől és megnyugodnak.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
most akkor azért kéne sok-sok pénz elkölteni vmire, mer' kurva hangos, és ali behugyozik tőle? ez aztán az előrelátó és megfontolt fejlesztés :)
Őszintén az a véleményem jelenleg, hogy mindenbe bele lehet kötni. Harckocsit ha vennénk, az elégedetlenek azt mondanák teljes joggal, hogy kilövi a Tow/Kornet, lebombázza a román F-16, s az ha viszont nem lesz háború, valóban soha semmi "hasznára" nem lesz Magyarországnak. Ha helikoptert veszünk, amivel lehet "riogatni" de legalább is őrjáratozni a határszakaszon, néha árvíznél, bármi más problémánál is jól jöhet VALÓBAN, nem csak várja a háborút, ahol valóban tudom, lelövi az Igla/Stinger, akkor ez nekem jobb vételnek tűnik. Meg persze egyáltalán azért beszélgetünk erről, mert akik a pénzt adják, HA ADJÁK, Nemzeti helikopter képességet találtak ki, és ennyi. Ezen lehet fanyalogni, de ez van, erre van akarat, és ezért TALÁN erre lesz pénz is. Szerintem körbejártuk ahogy lehet...
 

R0kaúr

Well-Known Member
2017. január 2.
373
376
63
ha pedig a hindre szánt pénzből, vennénk pár dront és rákurnánk egy hangszórót amiről millió decibellel megy a hind hangja, akkor azzal is lehetne riogatni (lol, a határőrizet kurvára nem riogatásról kéne, hogy szóljon), lehet vele őrjáratozni is, a maradék pénzből meg végre létre lehetne hozni egy normális határőrizeti szervet és felszerelni és ellátni minden szükségessel, az a bohóckodás helyett ami most megy a határon, mert az nem több mint bohóckodás, ami miatt az állomány szopja a faszt, csak mert a kétbites szavazókat valamivel meg kell tartani :)
ahogy előttem többen is leírták, az a felújítási terv amiről szó van, ablakon kidobott pénz, mert lesz pár hangos papírnehezék semmi több
egyébként az árvízvédelem és katasztrófaelhárítás továbbra sem a hadsereg profilja, ez csak itt mosódott össze
gondolom amúgy az állomány is örül, hogy kajibákba meg nejlonsátrakba van odalent egész nap meg hogy romlott kaját kap, de majd dübörög felette a csilli villi helikopáter mer' ez tök jó, a nemzethi helikopáter programmal együtt
egyébként itt nem elégedetlenségről, hanem a józan észről van szó :)
 
  • Tetszik
Reactions: endre

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 426
63 743
113
Én nagyon kíváncsi vagyok a Mi-24K hangjára. Ez az a tech-demonstrátor példány, amivel a nagy sebességű teszteket végzik és anapokban kapott új szárnyakat:

Ilyen volt:

204342.jpg


Ilyen lett:

207317.jpg


Azt pedig ugye tudjuk, hogy ha egy helikoptert, különösen egy hagyományos építésűt nagy sebességűre tervezünk, akkor az veszettül zajos lesz, különösen, ha a Mi-24-esből alakítjuk át.
Kedvenc példám az alacsony észlelhetőségűre tervezett RAH-66 Comanche, ami 300 feletti tempónál így "lopakodott" :)



De hasonlóan zajos volt a jókora mérete ellenére 300 feletti sebességre képes Mi-6-os is:

 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
ha pedig a hindre szánt pénzből, vennénk pár dront és rákurnánk egy hangszórót amiről millió decibellel megy a hind hangja, akkor azzal is lehetne riogatni (lol, a határőrizet kurvára nem riogatásról kéne, hogy szóljon), lehet vele őrjáratozni is, a maradék pénzből meg végre létre lehetne hozni egy normális határőrizeti szervet és felszerelni és ellátni minden szükségessel, az a bohóckodás helyett ami most megy a határon, mert az nem több mint bohóckodás, ami miatt az állomány szopja a faszt, csak mert a kétbites szavazókat valamivel meg kell tartani :)
ahogy előttem többen is leírták, az a felújítási terv amiről szó van, ablakon kidobott pénz, mert lesz pár hangos papírnehezék semmi több
egyébként az árvízvédelem és katasztrófaelhárítás továbbra sem a hadsereg profilja, ez csak itt mosódott össze
gondolom amúgy az állomány is örül, hogy kajibákba meg nejlonsátrakba van odalent egész nap meg hogy romlott kaját kap, de majd dübörög felette a csilli villi helikopáter mer' ez tök jó, a nemzethi helikopáter programmal együtt
egyébként itt nem elégedetlenségről, hanem a józan észről van szó :)
Ird le a nemzeti konzultáció keretében neten hogy szerinted hülyeség :D! Most erre mit mondjak érted, ez van. Azért én még mindig azt mondom, hogy szükséges az a "bohóckodás a határon" ami most van ahhoz pl. többek közt, hogy ne azt olvasd, hogy Budapesten volt egy teherautós attack a napokban etc. Jó dolog ez, persze vitathatod szíved joga, csak nem értünk egyet. Jelen pillanatban én azt látom, hogy bár abban igazad van, hogy nem az árvíz és határvédelem kéne hogy legyen a sereg fő profilja, de akkor kap valamit, HA kap egyáltalán, ha meg lehet indokolni pl. a békeidőben történő hasznosítást is. Ez van.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and Luthero

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 691
5 528
113
Ird le a nemzeti konzultáció keretében neten hogy szerinted hülyeség :D! Most erre mit mondjak érted, ez van. Azért én még mindig azt mondom, hogy szükséges az a "bohóckodás a határon" ami most van ahhoz pl. többek közt, hogy ne azt olvasd, hogy Budapesten volt egy teherautós attack a napokban etc. Jó dolog ez, persze vitathatod szíved joga, csak nem értünk egyet. Jelen pillanatban én azt látom, hogy bár abban igazad van, hogy nem az árvíz és határvédelem kéne hogy legyen a sereg fő profilja, de akkor kap valamit, HA kap egyáltalán, ha meg lehet indokolni pl. a békeidőben történő hasznosítást is. Ez van.

Most komolyan azt hiszed, hogy a déli kerítés megállít valakit is, ha Pesten akarna teherautózni? :D És Mi-17-tel miért nem lehet migránst ijesztgetni? Ráraksz UB-t, kiültetsz hátra egy géppuskást, a jelenleg jövő, heti 10 darab Ali attól is megijed.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Most komolyan azt hiszed, hogy a déli kerítés megállít valakit is, ha Pesten akarna teherautózni? :D És Mi-17-tel miért nem lehet migránst ijesztgetni? Ráraksz UB-t, kiültetsz hátra egy géppuskást, a jelenleg jövő, heti 10 darab Ali attól is megijed.
Én annak is örülnék, ahogy írtam, számomra édes mindegy, hogy 17 vagy 24. Lényeg hogy legyen valami. Ha szóba kerülhetne az is, hogy a 24 vonal kap ATGM-et is, akkor egyértelműen 24.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 280
68 309
113
Drón most is van, nem kevés. Azzal nincs olyan lélektani hatás, mint egy kerepelő HIND nél, hogy elrepül feletted, és inákább rájössz azonnal, hogy mész Ausztria felé, ahelyett hogy várnál még pár órát a határszéli susnyásban, hogy besötétedjen. Én értek minden szakmai ellenvéleményt, csak ez is játszik, hogy erőt kell kifelé mutatni. A Hind ronda/félelmetes, hangos, és nagy fegyverek lógnak róla. Akik jönnek felénk, tudják hogy veszélyes.
+ aki találkozott vagy hallott felőle Szudánban,Szíriában,Afganisztánban stb az biztos nem szeretné még egyszer látni.
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 691
5 528
113
+ aki találkozott vagy hallott felőle Szudánban,Szíriában,Afganisztánban stb az biztos nem szeretné még egyszer látni.

Jó, csak pl kint háborúk voltak, ott lelőhette Alit, itt nálunk max repkedhetsz felette. És annyira azért nem hülyēk, kapnak infót, hogy ezt tudják. Plusz pár nap alatt kifigyelik, hogy éjszaka nincs 24es. De jelenleg kb tök üres a határ, 2hete, egész héten 9 migri jött, hivatalos jelentés szerint
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Tisztázzunk már valamit végre!

Az összes migráns kivétel nélkül tudja, hogy hozzá sem nyúlhatnak az európai hatóságok önkényesen!

A migránsokat nem érdeklik a Hindek, mert csak kiröhögnék a parádézást velük. Ha pedig mégis lenne köztük olyan, aki nem, az is kiröhögné, mert legkésőbb valahol a Balkánon felvilágosítanák őt a civilek, hogy nem kell félni tőle, mert csak parádéznak velük a hülye magyarok és soha, semmilyen körülmények között nem használhatnák azt a migránsok ellen.

Ennyi. Az ide kommentelők egy részénél a migránsok is okosabbak, ha ezzel nincs tisztában.

Hind = zéró elrettentőerő a határon.