[HUN] Mi-24 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Az egyetlen dolog szerintem amire még értelmes lehet a 24-es felújítása, hogy gyakorolják a pilóták a harci eljárásokat, manővereket, illetve a nem iráyított fegyverekkel való célzás, a tűzmegnyitások időzítését. Bár a rácsapásokat, manővereket le lehet modellezni akár egy mi-8 akár egy mókus felhasználásával, de van sok olyan dolog amit csak egyharci helin lehet gyakorolni. Persze a repképessé tétel után szinte azonnal kiírnám a tendert egy modern helikopter csomagra, hogy pár éven belül lelehessen őket cserélni, addig meg fel lehet honi a hajózókat egy alap szintre, mert az elmúlt kb 6 évben aki állományban maradt is eléggé berozsdált.
Azonnal kapnál ezért kígyót - békát, tudod hogy mennyi optikát/éjjellátót/NASAMS-ot/kutyafülét-bármit lehetne venni azokért a modern helikopterekért, amit te CSOMAGBAN szeretnél megvásárolni?
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Ne beszélj butaságot!
Na, pedig az a helyzet, hogy egy nagy tételben beszerzett korszerű nyugati eredetű harci/multifunkciós helikopter CSOMAG árából már akár újra is lehetne éleszteni valóban a magyar szárazföldi haderőnemet. A 6 db Mi-24 repképessé tételéből nem, ebből ami NYILVÁN NEM LESZ, meg igen.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Telak2

Well-Known Member
2016. október 28.
1 101
1 221
113
Végülis Tószegen gyártanak a rendőrségnek kerékpárokat, lehet a honvédség is elkezdhetne ebben gondolkodni :D
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 586
79 774
113
Na, pedig az a helyzet, hogy egy nagy tételben beszerzett korszerű nyugati eredetű harci/multifunkciós helikopter CSOMAG árából már akár újra is lehetne éleszteni valóban a magyar szárazföldi haderőnemet. A 6 db Mi-24 repképessé tételéből nem, ebből ami NYILVÁN NEM LESZ, meg igen.
Kb azt írtad,hogy lebasszuk Telak2 kollégát mert modern harci helikoptert akar.Na ez butaság akár hogy is csűröd csavarod...
Nem a modern harci helikopterrel van a baj nem arra pénzkidobás költeni hanem a totálisan elavult nevetséges mennyiségű MI-24-re!
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Kb azt írtad,hogy lebasszuk Telak2 kollégát mert modern harci helikoptert akar.Na ez butaság akár hogy is csűröd csavarod...
Nem a modern harci helikopterrel van a baj nem arra pénzkidobás költeni hanem a totálisan elavult nevetséges mennyiségű MI-24-re!
Nincs pénz modern harci helikopterre, ez is benne van ám a cikkben.NINCS. A mi 17 lehet jobb lenne, de más - nyugati és pláne új beszerzés, az fel sem merül most. Amennyibe az kerülne amiről ő beszélt, olyan nem mostanában lesz.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and zeal

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Igaza van a cikknek csak ezt valamiért nm akarjátok belátni!
Örülj, hogy ez legalább realizálódni látszik.
Reális az UH-60 vagy más "modern, nyugati" pénztemető beszerzése?
NEM.
Lehet, hogy lesz újra Hind?
Lehet.

A nincs és a van között melyik a jobb? Itt már tényleg csak ennyit kell eldönteni.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Költsék szállítóra!
Legyen így, ha az éri meg jobban. Én nem tudom hogy mire milyen ajánlat jött be. Te igen? Az sem mindegy, hogy ha kell, és egyszer lesz rá zseton, ez azért életképesebb atgm platform, lássuk be. Értem én hogy szárazföldiként annyit látsz bele, hogy a minyó többőteket viszi Aból Bbe, de azért a hind pöttyet nagyobb harcérték. Hozzáteszem én mindennek örülök, még 1 szolgálati hátaslónak is, ha adják, és nem elveszik.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 586
79 774
113
Legyen így, ha az éri meg jobban. Én nem tudom hogy mire milyen ajánlat jött be. Te igen? Az sem mindegy, hogy ha kell, és egyszer lesz rá zseton, ez azért életképesebb atgm platform, lássuk be. Értem én hogy szárazföldiként annyit látsz bele, hogy a minyó többőteket viszi Aból Bbe, de azért a hind pöttyet nagyobb harcérték. Hozzáteszem én mindennek örülök, még 1 szolgálati hátaslónak is, ha adják, és nem elveszik.

Nem akarlak elkeseríteni de többet repültem Hinddel mint szállítóval szóval ne nekem mutasd be.Az a baj,hogy olyan dolgokat vizionász amik soha nem fognak megtörténni és erre alapozod az érveidet(pl modernizáció).Semmilyen harcértéke nincs a Hindeknek fegyver nélkül márpedig fegyverünk nincs hozzá(bár 6db-nak fegyverrel sincs sok.egy háborúban a 6 gép azt jelenti,hogy 1-et minimum folyton szerelnek szóval marad 5 amit tudsz használni ami ha tartalékkal is számolok azt jelenti,hogy egyszerre kemény 2 helyen tudnak lenni...)!
 
  • Tetszik
Reactions: Panzerfaust

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 055
18 762
113
Hát úgy gondolom, a gépek felújítása, modernizáció és komoly páncéltörő fegyverek nélkül, nagyjából olyan lenne, mintha a harckocsiparkunkat bővítenénk, néhány tucat T-55 A típusú tankkal. Darabra, a semminél több, lőni is lehet vele, csak épp ma már nagyon gyenge eresztés lenne.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Nem akarlak elkeseríteni de többet repültem Hinddel mint szállítóval szóval ne nekem mutasd be.Az a baj,hogy olyan dolgokat vizionász amik soha nem fognak megtörténni és erre alapozod az érveidet(pl modernizáció).Semmilyen harcértéke nincs a Hindeknek fegyver nélkül márpedig fegyverünk nincs hozzá(bár 6db-nak fegyverrel sincs sok.egy háborúban a 6 gép azt jelenti,hogy 1-et minimum folyton szerelnek szóval marad 5 amit tudsz használni ami ha tartalékkal is számolok azt jelenti,hogy egyszerre kemény 2 helyen tudnak lenni...)!
A mostani ZERO helyett. Dudi, tudod mit, szurkoljunk együtt a minyónak akkor, legyen neked igazad, elfogadom amit mondasz, én nem repültem egyikkel sem. Legyen minyó, ebben bízom innentől én is. Annak is örülni fogok, hidd el!
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 586
79 774
113
A mostani ZERO helyett. Dudi, tudod mit, szurkoljunk együtt a minyónak akkor, legyen neked igazad, elfogadom amit mondasz, én nem repültem egyikkel sem. Legyen minyó, ebben bízom innentől én is. Annak is örülni fogok, hidd el!

Igen a mostani ZERO helyett is!
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 586
79 774
113
Adjuk fel teljesen ezt a kepesseget is? 6db 24-esen mulna a tobbi kepesseg sorsa? Mert szerintem kesobb sem lesz draga nyugati helyette es igy orokre el fog tunni. Nem ugy a szomszedainknal...o_O

6db még modernből sem képesség nem,hogy egy totálisan elavult típusból!