[HUN] Mi-24 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 209
113
6db még modernből sem képesség nem,hogy egy totálisan elavult típusból!
Szerintem akkor vegyünk helyettük mentőautót. Mostantól a Mi-17 est sem támogatom, mert 6 db igazából semmire sem jó, de ha mentőautót vennénk, az minden nap megment jópár életet. Igazad van, szerintem nem kell helikopter képesség sem. Legyen helyette Nemzeti Mentőautó program! Annak legalább mindenki örülne, s abból akinek kell éppen, még 1 db is képesség.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 209
113
Ne nevettesd ki magad!
Szerintem te se... Lehet nyavajogni, hogy 6 db helikopter nem jó semmire/nem képesség, mert max 2 helyen lehet egyszerre, meg úgy sem fogják soha az életben fejleszteni, de ilyen mentalitással baszki, nem érdemeltek semmit, ha általános ez a vélemény felétek, és nem csak a tied. Akkor gyalogoljatok/menjetek keréken! Komolyan mondom, most már ha rajtam múlna, az erre félrerakott pénzt elkölteném mentőautókra!
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Szerintem akkor vegyünk helyettük mentőautót. Mostantól a Mi-17 est sem támogatom, mert 6 db igazából semmire sem jó, de ha mentőautót vennénk, az minden nap megment jópár életet. Igazad van, szerintem nem kell helikopter képesség sem. Legyen helyette Nemzeti Mentőautó program! Annak legalább mindenki örülne, s abból akinek kell éppen, még 1 db is képesség.

nem hallottál még a lélegeztető gép egyenértékről? Bár nyugdíjként vagy migráns befogadásra fordítva lenne a legjobb!
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz and fip7

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
a lélegeztető gép egyenérték egy valamire való baloldali/liberális érvelés alappillére.

Egy alternatív formáját használtad, de a fenti célcsoportok kondicionálása olyan erős, hogy esetleg nem veszik eszre a nekik szánt mintát. Sajnos az ilyen erős kondicionálásnál elveszik az absztrakt gondolkodás képessége, csak a programot képesek ismételgetni. Ezért fontos mindig a beléjük programozott formulákat használni! Mintapéldányaikat a fórumon könnyű felismerni
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 830
57 757
113
Dudi

Szerinted a 6 db harci helikopter nem képesség... OK.
Szerintem meg a 8000 (bevethető) fős honvédség nem hadsereg.... Szóval titeket is totál fölöslegesen tartunk.
Fele annyiból amennyit rátok költenek kijönne kétszer annyi Black Water zsoldos, és azoknak még a felszerelése is jobb, és a létszámuk is mindig annyi amennyire épp szükség van ;)
 

R0kaúr

Well-Known Member
2017. január 2.
373
376
63
mondjuk az vicces, amikor egy katona, aki belülről éli a rendszert elmondja mi lenne jó és értelmes, és erre egy kibbic, amiért nem azonosak a velemenyeik, kis túlzással azt mondja neki, hogy akkor dögölj meg a döglött számára hátán es hisztizik xd lol :Dddd
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 209
113
mondjuk az vicces, amikor egy katona, aki belülről éli a rendszert elmondja mi lenne jó és értelmes, és erre egy kibbic, amiért nem azonosak a velemenyeik, kis túlzással azt mondja neki, hogy akkor dögölj meg a döglött számára hátán es hisztizik xd lol :Dddd
Az a baj, hogy elmondtam én is, hogy helikopter project van, és NEM fér bele sok db. UH-60. Ezen nincs mit nem megérteni. A 6 az több mint a semmi. Még helikopterből is. Értem én hogy lehetne máshova költeni ezt a pénzt, ami az összfegyvernemi hadviselésben nagyobb harcértéket jelentene, de ezt le sem szarják. Helikopter kell, több okból. Annak is örülni kell szerintem, mert az is legalább VALAMI. Persze ettől még jogában áll hisztizni mindenkinek, hogy nem lesz zsír új szines kijelzős cuccokkal telerakott harci / multifunkciós helikopter rogyásig Szolnokon, csak értelme nincsen.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 583
79 774
113
Szerintem te se... Lehet nyavajogni, hogy 6 db helikopter nem jó semmire/nem képesség, mert max 2 helyen lehet egyszerre, meg úgy sem fogják soha az életben fejleszteni, de ilyen mentalitással baszki, nem érdemeltek semmit, ha általános ez a vélemény felétek, és nem csak a tied. Akkor gyalogoljatok/menjetek keréken! Komolyan mondom, most már ha rajtam múlna, az erre félrerakott pénzt elkölteném mentőautókra!

Azt az egyszerű dolgot vagy képtelen felfogni,hogy pénzkidobás 6db totálisan elavult Hindet újraéleszteni.1000+1 olyan dologra lehetne költeni 12 milliárd forintot aminek értelme is van és modern korszerű képességet ad!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 209
113
Azt az egyszerű dolgot vagy képtelen felfogni,hogy pénzkidobás 6db totálisan elavult Hindet újraéleszteni.1000+1 olyan dologra lehetne költeni 12 milliárd forintot aminek értelme is van és modern korszerű képességet ad!
NA sorold, hova költenéd el azt a 12 milliárd forintot HELIKOPTERRE, mert ARRA ADNÁK!, értelmesebben.
Várom válaszod...
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 209
113
Elküldenék annyi szállítót nagyjavításra és modernizációra(!!!)amennyit csak tudok.
Itt jön be a képbe, hogy aki a HM-ben van, az lehet hogy veled ellentétben kért már be ajánlatokat erre is, meg arra is. Aztán ők tudnak olyan összeget, illetve leszállítási határidőt, amit te nem... Sztem jól van ez így, bántás nélkül, hogy ezeket ŐK csinálják, mert az a 12 milliárd sem biztos hogy annyi ám, csak mondom...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 583
79 774
113
Itt jön be a képbe, hogy aki a HM-ben van, az lehet hogy veled ellentétben kért már be ajánlatokat erre is, meg arra is. Aztán ők tudnak olyan összeget, illetve leszállítási határidőt, amit te nem... Sztem jól van ez így, bántás nélkül, hogy ezeket ŐK csinálják, mert az a 12 milliárd sem biztos hogy annyi ám, csak mondom...

2011-ben ennyi volt,olcsóbb biztos nem lett.Úgy gondolod,hogy az jobb ajánlat,hogy a kiküldött tök elavult helikopterek visszajönnek ugyan olyan tök elavultan egy halom pénzért(a harcikhoz fegyver sincs...)mint az,hogy a kiküldött helikopterek visszajönnek modern helikopterként...?
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 209
113
2011-ben ennyi volt,olcsóbb biztos nem lett.Úgy gondolod,hogy az jobb ajánlat,hogy a kiküldött tök elavult helikopterek visszajönnek ugyan olyan tök elavultan egy halom pénzért(a harcikhoz fegyver sincs...)mint az,hogy a kiküldött helikopterek visszajönnek modern helikopterként...?
Isten bizony mondom, hogy nem ismerek részleteket, sem azt hogy milyen csomagban gondolkodik a HM. Nekem ahogy írtam már, és nem viccből, a Mi-17 is öröm lenne, ha abból lenne jobb, vagy több repképes. Te intézted el azt is annyival, hogy 6 db + helikopter az semmi, nem képesség.
 
  • Tetszik
Reactions: marton

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 583
79 774
113
Isten bizony mondom, hogy nem ismerek részleteket, sem azt hogy milyen csomagban gondolkodik a HM. Nekem ahogy írtam már, és nem viccből, a Mi-17 is öröm lenne, ha abból lenne jobb, vagy több repképes. Te intézted el azt is annyival, hogy 6 db + helikopter az semmi, nem képesség.

6db full elavult MI-24(fegyver nélkül bár fegyverrel sem nagy szám)!Nem pedig csak úgy általában 6 helikopter,óriási a kettő közt a különbség.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 209
113
6db full elavult MI-24(fegyver nélkül bár fegyverrel sem nagy szám)!Nem pedig csak úgy általában 6 helikopter,óriási a kettő közt a különbség.
Kiváncsi lennék rá azért, ha adott esetben ellenfél oldalon lenne mikor egerészel valamerre a rajoddal, ugyan ezt gondolnád e utána. Mindegy, befejeztem. Azt fogunk kapni, amit vesznek, kár a gőzért, lehet hogy a végén semmi sem lesz, marad plafonnak a mókus.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and tindalos

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 691
5 519
113
Kiváncsi lennék rá azért, ha adott esetben ellenfél oldalon lenne mikor egerészel valamerre a rajoddal, ugyan ezt gondolnád e utána. Mindegy, befejeztem. Azt fogunk kapni, amit vesznek, kár a gőzért, lehet hogy a végén semmi sem lesz, marad plafonnak a mókus.

Ha Dudi az ellenfél oldalán lenne, egy bokor alján megvárná az éjszakát, és akkor oda egerészne, ahova akar... :D Ha legalább kèpbe lenne modernizáció is, senki nem hőbörögne itt, elhiheted. De az annyi plusz pénz, hogy annyit nem adnak rá, láthatod a 17es nagyjavításoknál se fért bele semmi plusz...
 

tindalos

Well-Known Member
2011. október 8.
1 628
5 513
113
Szerintem te se... Lehet nyavajogni, hogy 6 db helikopter nem jó semmire/nem képesség, mert max 2 helyen lehet egyszerre, meg úgy sem fogják soha az életben fejleszteni, de ilyen mentalitással baszki, nem érdemeltek semmit, ha általános ez a vélemény felétek, ...

Szárazföldi,ne általánosíts! :)