[HUN] Mi-24 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Zed895

Well-Known Member
2017. április 28.
358
421
63
Mert ugye háború nincs és fegyveres támadás sem ért minket.
Ezzel azert kicsit vitatkoznek. Eddig fejbol ket magyarra emlekszem akiket az illegalis migriknek hivott rablobandak megoltek. Nem tudom fejbol mivel, legyen mondjuk kes. Ertem en hogy a kes nem tul szofisztikalt fegyver, de attol meg fegyver. 48-ban is szerb rablobandak, nem regularis csapatok ellen kellett bevetni a honvedseget, de mire bevetettek mar szok szaz civilt lemeszaroltak. Es igen, az haboru volt. Attol meg, hogy az ellenseg irrerularis es tul egyszeru fegyvereket hasznal, attol az meg haboru. Legfeljebb nem akkora mint egy vilaghaboru. Most azert rovidebb a veszteseglista mert idoben lettek a deli hatarra vezenyelve a katonak. (A rablogyilkosok akkor is azok, ha amugy foleg Nemetoban/Angliaban akarnak robbantgatni es itt csak athaladtukban olnek meg par embert)
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Értsük már meg, hogy a Mihu-k tudomásom szerint nem felújításáról, modernizálásáról, hanem nagyjavításáról van szó. Tehát semmi korszerűsítés. Ráadásul az összes páncéltörő rakétát kivontuk, még a dokumentációját is. Pedig a Sturm helyére a gyári infok szerint az Attaka felrakhatóm, csak annyi vér nincs pucában, higy legalább NVG képesség és Attaka beszerzés legyen, + némi önvédelmi rendszerek beépítése.. Anélkül meg csak gyakorlásra jók a Mihuk, viszont gyakorlásra és harci helikopter emulálására gyakorlaton jó a minyo is.. ráadásul más feladatokra is lehet használni, és olcsóbb lehetne az üzemeltetés, mert kevesebb típushoz kéne humán erőforrás, és alkatrész..
Asszem erről beszéltem én is.
Vagyis pct képesség nem lesz, ami miatt elég drága felélesztésnek néz ki, a Vikhr/Atakát sztem meg se fogják próbálni, mert embargós területre esik.
Nato-kompatibilis upgradet meg elég sokan kínálnak, többek között lengyel, izraeli cégek, még a Denel is ajánl hozzá páncéltörő rakéta integrációt, de ehhez szakmai rábeszélés kell a politikusoknak, hogy vegyék már az adást, hogy ennek az újraindításnak ebben a formában semmi értelme.
Egyébként még az is eléggé érdekelne hogy lesz a leállított vasakból 12 db repképessé téve, az állapotukat tekintve.
 

yangwenli

Well-Known Member
2015. június 19.
1 221
2 732
113
Na vegigszenvedtem vagy 3 oldalnyi anaygot itten...szoval, ha kollektiven szetb@sztok egy komplett topikot azt hogy kell jelezni a moderator fele?
Vagy most komolyan 2 napon keresztul senkinek se jutott eszebe, hogy a partpolitika, t-72, stadion, meg migransok stb. nem ide valo? :mad:
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 926
80 575
113
Ezzel azert kicsit vitatkoznek. Eddig fejbol ket magyarra emlekszem akiket az illegalis migriknek hivott rablobandak megoltek. Nem tudom fejbol mivel, legyen mondjuk kes. Ertem en hogy a kes nem tul szofisztikalt fegyver, de attol meg fegyver. 48-ban is szerb rablobandak, nem regularis csapatok ellen kellett bevetni a honvedseget, de mire bevetettek mar szok szaz civilt lemeszaroltak. Es igen, az haboru volt. Attol meg, hogy az ellenseg irrerularis es tul egyszeru fegyvereket hasznal, attol az meg haboru. Legfeljebb nem akkora mint egy vilaghaboru. Most azert rovidebb a veszteseglista mert idoben lettek a deli hatarra vezenyelve a katonak. (A rablogyilkosok akkor is azok, ha amugy foleg Nemetoban/Angliaban akarnak robbantgatni es itt csak athaladtukban olnek meg par embert)
A bűncselekmény meg a fegyveres támadás az orazág ellwn nem ugyan az.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 379
14 044
113
Na vegigszenvedtem vagy 3 oldalnyi anaygot itten...szoval, ha kollektiven szetb@sztok egy komplett topikot azt hogy kell jelezni a moderator fele?
Vagy most komolyan 2 napon keresztul senkinek se jutott eszebe, hogy a partpolitika, t-72, stadion, meg migransok stb. nem ide valo? :mad:

Később végigolvasom majd ezt is és ami OFF az kitörlöm, vagy áthelyezem a megfelelő topikokba.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and yangwenli

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
3 003
8 606
113
Ájj! Erre írtam, hogy Te sem tudhatod (ha,csak a felső vezetéshez tartozol), hogy mit tartalmaz a (záradék!). Ezért pedzegettem a COCOM listát. Azé' nem kellene a felső vezetést teljesen hülyének nézni (és ez pártfüggetlen nagyrészt!). Azt, hogy van egy véleményünk..?!
Én sem vagyok híve a stadion építésnek! ---
-------------------------------------------------------------------------------
A záradékhoz annyit, ha a Mi-17-eseket úgy nagyjavították, hogy semmilyen moderinzálást sem hajtottak végre, pld. legalább a 2 nem NVG-s Minyo analóg műszereinek és kabinjának NVG-sé tétele, önvédelem ASZO stb. (ezek nincsenek az embargóban), akkor van tökük, hogy fegyverzetet vegyenek, meg modernizálják az önvédelmet a Mihu-kon? Legyünk reálisak. NEM!!!
Ha lenne tökük, akkor vennének polgárinak nevezett akár használt Mi-8/17-est, és nagyjavítva, NVG-vel azzal bővítenék a flottát. De még a két magunk átépítette Mi-17-est, sem tudják elismertetni az orosszal, hogy azok léteznek. Ezért nem lehet szó, más nemzetről sem, hiszen akiknek nincs orosz licencük azok ha belepiszkálnak, oda a 7 éves/illetve repült órás formular..
fegyverzetet egyébként lehet hogy vehetnénk legálisan Ukrajnából Sturm-ot.. Nekik nincs Ataka. A Vihr már nem kompatibilis, azt nem lehet a Sturm inditóra pakolni olvastaim szerint..
Egyébként a felső vezetés (állami nem hülye, hanem nem érdekli őket) Én voltam Kecskeméten, amikor a Honvédelmi Bizottság lenn tartotta ülését. Két agyas okoskodott egy Mi-24D Mihu-nál, nézegetve a rakétáit és mit lehetne vele csinálni, a rakétákra (falanga) rá volt mázolva nagy betükkel MAKETT
A többi sem volt kutya, komolyan decumálást kellett volna tartani, és akkor is tele lett volna olyan emberekkel akik nem katonák nem voltak, de még a hadsereg környékén sem jártak (elsősorban liberális, meg fideszes képviselők voltak)..
A katonia vezetés: Orosz tábornok helikopteres volt. érvekérvényesítő képesség??? 2017-ig kellett várni, 7 évig, hogy végre nagyjavítsák a gépeket. A három Mi-8T nem azért lett beszerezve, mert a fidesz milyen faszán csinálta, hanem mert olyan orosz céggel nyerették meg a tendert amelynek nem volt meg a képessége sem erre, és felszívódtak.. Egyébként a transzparencia betartásával okos megoldás lenne ténylegesen használt Minyok behozatala és itt katonainak átalakítása (végül is minimális a külömbség).
A HM felső vezetése nem hülyékkel van tele, tökk igaz, hanem szervilis politikus-katonákkal, akik egyrészt úgy gondolkodnak, hogyha kinyitom a számat mehetek a határ mellé, vagy valami ócska beosztásba, netán nyugdíjba.. ha befogom a számat a magam módján, még talán tudok is segíteni. Ha elküldik, amúgy is jön egy másik aki végrehajtha. Utoljára Szenes volt, aki felállt, de neki már a Honvéd Szakszervezetbe akkor egyengették a posztját.. A HM szervilis felsővezetése nem a Fidesz miatt ilyen, mert előtte is gondolkodás nélkül végrehajtottak dolgokat, valamint szakmailag akkor is a 0 felé konvergáltak. Pld. lassan nincs repülőmérnök.. Helyettük a Janicsárképzőben államigazgatási szakembereket képeznek, szinte azonos katonai tantervvel, és egyetlen félév van, hogy megtanulják a repülés elméletét, a repülőgépek szerkezetét stb. egyeteln félév. Sokan még az aerodinamika alapjaival sincsenek tisztában. És ezek a katonák diplomát kapnak: neve: repülőgép üzemeltetői. Igen főiskolai diploma, szóval Bolognai I. Ha kérdezik őket, hogy mérnökök-e? Nem, van felsőfokú végzettségük? Igen, és az mi, repülőgép üzemelető: No az mia fene??? Nos ez nem az én véleményem, hanem a tanári karé, akiket belehajtották ebbe. Egyébként a pilóták, hajózól sem üzemmérnökök mint régen, csak repülőgép-vezetők. Az nem ugyanaz, felsőfokú diplomájuk van, de nem mérnökök.
de ez a Mihu topic...
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Asszem erről beszéltem én is.
Vagyis pct képesség nem lesz, ami miatt elég drága felélesztésnek néz ki, a Vikhr/Atakát sztem meg se fogják próbálni, mert embargós területre esik.
Nato-kompatibilis upgradet meg elég sokan kínálnak, többek között lengyel, izraeli cégek, még a Denel is ajánl hozzá páncéltörő rakéta integrációt, de ehhez szakmai rábeszélés kell a politikusoknak, hogy vegyék már az adást, hogy ennek az újraindításnak ebben a formában semmi értelme.
Egyébként még az is eléggé érdekelne hogy lesz a leállított vasakból 12 db repképessé téve, az állapotukat tekintve.
Van valami konkrét infód erről, vagy csak úgy gondolod hogy nem lesz páncéltörő képesség? Mert a nagyjavítás szabványos műszaki tartalma azt jelenti, hogy a lejárt üzemidejű gépet eredeti gyártási üzemképességi/harcképességi állapotára kell visszaállítani a típusra előírt garanciális idővel. Tehát hacsak külön nem kérjük az ellenkezőjét Szergejtől, ők biza az irányított páncéltörő rakéták célzó/rávezető rendszerét is nagyjavítják (és persze kifizettetik), és az már a mi bajunk ha nincs hozzá rakétánk. Ha meg nem orosz pct. rakétákban gondolkozik a vezetés, akkor bármely más rakétatípus integrációját külön meg kell fizetni a kivitelező felé.
A nagyjavítás meg pont azt célozza, hogy az állapottól/tárolási körülménytől függetlenül helyreállítható a gép üzem/harcképessége a megfelelő alkatrészek javításával és a kötelezően előírtak cseréjével (kivétel ha lezuhant/balesetes roncsról van szó). A különbség csak annyi, hogy egy üzemelésből kivont és rögtön nagyjavításra került gépből jóval több alkatrész javítható a felületvédelem felújításával és a tömítések cseréjével, és kevesebbet kell cserélni. Egy hosszú ideig (esetleg az előírt védelem, konzerválás nélkül) tárolt gép esetében meg a beindult korróziók miatt már kevesebb a javítható alkatrész, részegység, jóval többet kell cserélni. Persze ekkor a költség is nyilván más lesz.
 

Zed895

Well-Known Member
2017. április 28.
358
421
63
A bűncselekmény meg a fegyveres támadás az orazág ellwn nem ugyan az.
Paramilitaris csapatok nem sima bunozok. Elmennek sziriaba, kikepzik (nem bolti lopasra) visszajon felrobbantja a rendorjarort, akarmit. Ezen az alapon az IRA ellen sem haboruzott Anglia. Az, hogy nincs hivatalos haduzenet es az egyik oldal nem F-16 -osokat hanem bombakat meg mittudumen hasznal csak annyit jelent hogy nem regularis csapatok ellen folyik a harc, hanem irregularisok ellen. A szerb pelda jo volt erre szerintem. Az hogy Mo-n ennek a merete inkabb hasonlit sima bunozesre, mig nyugaton haborura az azert van mert a nagyjat sikerult feltartoztatni Mo-n, nem ugy mint nyugaton. De a celjuk nem a sajat zsebuk tomese (mint egy bunozonek lenne) hanem a masik nep kiirtasa, mint egy haboruban. Ezt valamelyik nemet titkosszolgalat is megerositette amikor beszamoltak rola, hogy X vagy Y csoportot sikeresen felszamoltak, mielott leptek volna.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Van valami konkrét infód erről, vagy csak úgy gondolod hogy nem lesz páncéltörő képesség?
Nem, nincs, de amint Kelepisti is megírta az összes páncéltörőt kivontuk a Hind-hoz, zusammen, mindenestől.
Szóval nagy az esélye, hogy nem lesz.
Sőt, lehet a tucatnyi mihu is az. Az állapotfelmérés megindításáról van info, de hogy annak az eredményeként mennyiről döntenek .... x és y.
Így tényleg lehetne inkább még több 8/17-ben gondolkodni, ezen a szinten az is felfegyverezhető.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Nem, nincs, de amint Kelepisti is megírta az összes páncéltörőt kivontuk a Hind-hoz, zusammen, mindenestől.
Szóval nagy az esélye, hogy nem lesz.
Sőt, lehet a tucatnyi mihu is az. Az állapotfelmérés megindításáról van info, de hogy annak az eredményeként mennyiről döntenek .... x és y.
Így tényleg lehetne inkább még több 8/17-ben gondolkodni, ezen a szinten az is felfegyverezhető.
Amit írsz az részben igaz, de mint írtam páncéltörő rakéták beszerezhetők a nyílt fegyverpiacról, ha nem orosz típus akkor megoldható az integráció is (persze ez is - mint a nagyjavítás is - pénzkérdés).
A Mi-8/17-et meg csak részben tudod a 24-hez hasonlóan felfegyverezni, mert csak UB-blokkot függeszthetsz rá, de ugye nincs rajta se négycsövű nehézgéppuska se ikergépágyú, se páncéltörő rakéta, a páncélvédelme meg egyenesen 0 (azaz NULLA!!), még csak a személyzetet se védi egy árva páncélüveg se!! Egy ilyen gép néhány Kalasnyikov kézifegyver!! koncentrált tüzével is lelőhető vagy súlyosan megrongálható.
 
M

molnibalage

Guest
Amit írsz az részben igaz, de mint írtam páncéltörő rakéták beszerezhetők a nyílt fegyverpiacról, ha nem orosz típus akkor megoldható az integráció is (persze ez is - mint a nagyjavítás is - pénzkérdés).
A Mi-8/17-et meg csak részben tudod a 24-hez hasonlóan felfegyverezni, mert csak UB-blokkot függeszthetsz rá, de ugye nincs rajta se négycsövű nehézgéppuska se ikergépágyú, se páncéltörő rakéta, a páncélvédelme meg egyenesen 0 (azaz NULLA!!), még csak a személyzetet se védi egy árva páncélüveg se!! Egy ilyen gép néhány Kalasnyikov kézifegyver!! koncentrált tüzével is lelőhető vagy súlyosan megrongálható.
Ma COIN környezetbe is küldeni haci helit MAWS és infracsapda nélkül vicckategóriás húzás. Tehát a 24-es sem lenne alkalmas erre és éjszakai képessége 0.

Viszont egy teljesen ostoba zskat kérdésem lenne. COIN környezetben, ha valaki nagyon elszánt, akkor Mi-8/17-ból lenyitott teherajtón hátrafelé lebegésben képes lenne ATGM-et használni? Mert ilyet még nem láttunk videón, de vadabb dolgokat igen.
 
M

molnibalage

Guest
Ma COIN környezetbe is küldeni haci helit MAWS és infracsapda nélkül vicckategóriás húzás. Tehát a 24-es sem lenne alkalmas erre és éjszakai képessége 0.

Viszont egy teljesen ostoba zskat kérdésem lenne. COIN környezetben, ha valaki nagyon elszánt, akkor Mi-8/17-ból lenyitott teherajtón hátrafelé lebegésben képes lenne ATGM-et használni? Mert ilyet még nem láttunk videón, de vadabb dolgokat igen.
Ezt úgy értem, hogy lekaolnak oda egy Konkurszt vagy TOW-ot. Vagy a vibráció miatt eleve esélytelen? Az UH-1 keresztben nyitott, ott még az indításkori hátrafelé távozó gázokkal sincs gáz.

Kíváncsi lennék, hogy lőtéri körülmények között ez menne-e.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Ma COIN környezetbe is küldeni haci helit MAWS és infracsapda nélkül vicckategóriás húzás. Tehát a 24-es sem lenne alkalmas erre és éjszakai képessége 0.

Viszont egy teljesen ostoba zskat kérdésem lenne. COIN környezetben, ha valaki nagyon elszánt, akkor Mi-8/17-ból lenyitott teherajtón hátrafelé lebegésben képes lenne ATGM-et használni? Mert ilyet még nem láttunk videón, de vadabb dolgokat igen.
A teherajtó Mi-8/17-en levegőben nem nyitható, előre le kellene szerelni, de így megoldható és repülhet is. ATGM nyilván indítható onnan, ha a hátrafelé kivágó láng és gázok nem teszik tönkre/gyújtják fel a gép belső terét, én nem szívesen próbálnám ki (tudni kellene a min szükséges holt-teret), és akkor még kérdés a rávezetés pontossága a vibráció miatt. Meg hogy rávezetés közben kap-e az egy helyben függeszkedő gép egy kis barátságtalan géppuska/Kalasnyikov-tüzet?!! (A hőlégballon lebeg, a helikopter az függeszkedik ha egy helyben áll a levegőben).
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 423
69 064
113
Ma COIN környezetbe is küldeni haci helit MAWS és infracsapda nélkül vicckategóriás húzás. Tehát a 24-es sem lenne alkalmas erre és éjszakai képessége 0.

Viszont egy teljesen ostoba zskat kérdésem lenne. COIN környezetben, ha valaki nagyon elszánt, akkor Mi-8/17-ból lenyitott teherajtón hátrafelé lebegésben képes lenne ATGM-et használni? Mert ilyet még nem láttunk videón, de vadabb dolgokat igen.
Mi lenne a bent lévő többi emberrel? Kb zárt térből indítana egy tűz és láng veszélyes helyen. Szerintem.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Amit írsz az részben igaz, de mint írtam páncéltörő rakéták beszerezhetők a nyílt fegyverpiacról, ha nem orosz típus akkor megoldható az integráció is (persze ez is - mint a nagyjavítás is - pénzkérdés).
Már csak azért gondolom a teszkó-gazdaságos verziót, mivel csak 23-24-ig terveznek velük, 5-6 évre, Simicskó pedig az új vagy újszerű helik beszerzésére tett kijelentést, gondolom már neki is tiszta, hogy a végtelenségig nem lehet húzni a típusváltást.
 
M

molnibalage

Guest
Mi lenne a bent lévő többi emberrel? Kb zárt térből indítana egy tűz és láng veszélyes helyen. Szerintem.
Csak pillanatokra fúj ki a láng és elég nagy a belső tér és a teherajtó nélkül kifelé is tudnak áramlani a gázok. Ezért merült fel bennem a kérdés. UH-1 esetén meg aztán tényleg, keresztben nyitott ahogy az UH-60-nál is megoldható.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 926
80 575
113
Csak pillanatokra fúj ki a láng és elég nagy a belső tér és a teherajtó nélkül kifelé is tudnak áramlani a gázok. Ezért merült fel bennem a kérdés. UH-1 esetén meg aztán tényleg, keresztben nyitott ahogy az UH-60-nál is megoldható.
Meg van határozva minden ilyen típusú fegyvernél a biztonsági távolság hátra ahol nem tartózkodhat ember és semmilyen akadály sem lehet.Láng nincs sok hátra de nagyon nagy nyomású gáz igen ami annak ellenére,hogy a cső megvezeti még minden irányba tágul.
 

yangwenli

Well-Known Member
2015. június 19.
1 221
2 732
113
A gondolatot folytatva nem lenne eletkepesebb otlet rendelni 5 db vulcan-t vagy valami hasonlot, es fel-leszerelhetove alakitani. Ugy tippelem ezeket eleve ilyen opcios konfiguraciosra terveztek. Pl. az egyik desszantot vinne, a masik ilyen konfigban fedezne lebegve a kirakodast. Ilyen az amiknal az eljaras nem? Csak jobb lenne a sima PKM-es fedezetnel?
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
3 003
8 606
113
Alapból nem értem a Mihu és a Minyo közti külömbség mennyire releváns, mivel, koalíciós műveletre egyiket sem vinnénk nem lenne felajánlva, mert nincs önvédelmi képesség. Itthon gyakorlásra tök mindegy melyik alkalmazzuk "emulált harci helikopternek" hiszen egyikhez sincs pctörő rakéta, az összes többi meg van, kivéve,hogy a Mihu elején ott a nehézppuska, illetve a 2 db. P-n a gépágyú. De gyakorlásra elegendő a Minyo. JATC-oknak, vagy akár összfegyvernemi zlj gyakorlatokon, sőt CSAR-t is lehet velük repülni (szigoruan gyakorlásról írok).
A mi helikoptereinket COIN környezbe se küldenénk ki. Itthon gyakorlásra megfelelő. Egyébént a Minyo is képes arra, hogy harkocsiveszélyes helyekre pctörő rajokat rakjnak ki METIS-M-el.. Sőt a nem irányított rakéták egy részének van pctörő fejrésze is.
Mint írtam a Mihu-hoz Ukrajnából lehetne szerezni Sturmot. Ha tökössek lennének politikusank, akkor meg beszereznek a mihu-khoz 9M120 Ataka-t. De szerintem felesleges akárcsak a MiHU..
Más országok pctörő rakétáit integrálni, az oroszok engedélye nélkül, gyakorlatilag oda a garancia, márpedig a 7 év illetve ha jól tudom 2000 óra komoly dolog, tehát nem kéne el**ni.
Egyébként lehet ATGM-et használni helikopterből, illetve nem is azt, hanem pld. a Carl Gustav-ot, amely egy recoille löveg (gyakorlatilag kéziágyú) és zárt szobából is indítható a SAAB szerint. A találtati valószínűséget egy mozgó helikopterből viszont el lehet képzelni. Én repültem Minyo-n többször is, a légörvények komolyan dobálják az embert, és még a fényképezőgéppel célozni sem egyszerű. Nos mivel ez enm egy beépített célzórendszer lenne, hanem a harcos hatrafelé tüzelne /vagy oldalajtón, hasonló problémái lennének, mint a fotósoknak gyakorlatilag semmi stabilitás, ráadásul a fényképezőgépnél nehezebb és nagyobb a indítóállvány és a célzókészülék..
 
  • Tetszik
Reactions: alfa74 and fishbed
R

rejsz felügyelő

Guest
Egyébként lehet ATGM-et használni helikopterből, illetve nem is azt, hanem pld. a Carl Gustav-ot, amely egy recoille löveg (gyakorlatilag kéziágyú) és zárt szobából is indítható a SAAB szerint.

Én nem ajánlanám. :D :cool:

640px-MPOTY_2014_Australian_soldiers_fire_an_84_mm_M3_Carl_Gustave_rocket_launcher.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed