[HUN] Mi-24 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 292
113

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
Köszi a választ! Igen ettől tartok én is utólag. Hogy a súly miatt+egyéb későbbi tényezők miatt nem igazán célszerű egy sányszerkezetre ráerőltetni. Inkább az S8 as blokkok.
Nem a súllyal van ott a gond szerintem, 250kg körül van a blokk rakétástul, ez nem olyan nagy tömeg hogy ne bírná el. Az már inkább hátrány lehet, hogy 4 rakétád van csak, szemben a B-20 blokk 20 db-jával. S azt nem szabad elfelejteni, hogy ezek nem irányított rakéták, inkább megszórni lehet vele egy területet, mint sem kicsipegetni pontcélokat. Oda meg kevés a blokkonként 4 rakéta. Szerintem egyszerűen a B-20 blokk 20 kisebb méretű rakétája jobb megoldás.
 

tindalos

Well-Known Member
2011. október 8.
1 628
5 513
113
Nem a súllyal van ott a gond szerintem, 250kg körül van a blokk rakétástul, ez nem olyan nagy tömeg hogy ne bírná el. Az már inkább hátrány lehet, hogy 4 rakétád van csak, szemben a B-20 blokk 20 db-jával. S azt nem szabad elfelejteni, hogy ezek nem irányított rakéták, inkább megszórni lehet vele egy területet, mint sem kicsipegetni pontcélokat. Oda meg kevés a blokkonként 4 rakéta. Szerintem egyszerűen a B-20 blokk 20 kisebb méretű rakétája jobb megoldás.

B-8-as az.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
Amúgy az UB-32 nél meg még olyan logika volt ahogy én elneveztem a "B-20" blokkot, ott még 32 db SZ-5 ös volt, nem tudom én követni az orosz logikát :p.

Minden esetre nekem úgy tűnik, hogy a NIR vonalon az 57mm -es SZ-5 ös rakéta már nem nagyon játszik az oroszoknál, ahogy az Sz-13 és attól felfelé méretű(SZ-24, Sz-25) sem.

Valahogy úgy látom, bejött nekik az a 80 mm körüli tartomány, ahogy az amcsiknak is a 70mm -es Hydra. Ez lehet az arany középút.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 421
63 702
113
Áruljátok már el drága gyermekeim, hogy ti melyik szatyorban húztátok le az elmúlt tíz évet?

B-13L van repülőgépre és helikopterre is bőven, minden Aviadartszon lőnek vele az oroszok Szu-35Szr-ől, Szu-30SzM-ről, Szu-34-ről, Szu-24M-ről, Szu-25-ről....
Helikopteres verzió rendelkezésre áll Mi-28-hoz és Ka-52-höz, természetesen a Mi-35M3-asokhoz is, csak a csonkolt elejű konténerből még kevesebbet gyártottak és azokat is inkább az exportált iraki Mi-28NE gépeken használják, mivel messzebbről lehet nagyobbat durrantani a fejlevágós dzsihádisták irányába. Nagyon nem mindegy ugyanis egy kormánykatona számára, hogy 1km-ről próbálja lelövetni magát egy Toyota platóra szerelt KPVT-vel, vagy ZSzU-23-assal, vagy inkább 3 km-ről köldje meg a területet rakétánként 32kg-os harcirésszel.

YMrqy_p7Nwc.jpg


Iraq-Mi-28NE-01.png


odny.png


1280438.jpg



Hülyeségeket se terjesszetek, hogy az Sz-25 már nem játszik az oroszoknál. Még a lézeres rávezetőfejes Sz-25L is megy Szíriában.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
Nem azt írtam, hogy egyáltalán nincs használatban, azt írtam hogy nem nagyon látom az oroszoknál. Helikopterekkel kapcsolatban ment a diskurzus. Ezt én azért továbbra is tartom, hogy orosz helikoptereknél ha NIR, akkor túlnyomó többségben én B-8 as blokkot, és a hozzá való 80mm-s Sz-8 at látom. Gondolom azért mert ez vált be nekik, nem azért mert ne tudnák megfizetni és/vagy legyártani a nagyobb Sz-13/24/25 ös rakétákat.

Ez vált be igazán.
 
  • Tetszik
Reactions: Pal

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 421
63 702
113
Arról van szó, hogy aa helikopteres verzió az oroszoknál még nem terjedt el. A B-13-as blokk csak a mostanában készült videókon és fotókon látszik, holott már a 2007-es MAKSz-on is ki volt állítva az egyik Mi-28-ason.
Ez a jelenlegi RuAF realitás, amit ugye a szíriai tapasztalatok is befolyásolnak. Ezt megelőzően az iraki légierő rendelt belőlük, mivel nekik a nagyobb hatótáv és rombolóerő miatt vált be. Oda eleget gyártottak, míg az oroszoknél a repülőgépfedélzeti verzió volt elterjedőben, igaz ez már vagy húsz éve tart.
Most kezd megjelenni a helikoptereken is.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
Arról van szó, hogy aa helikopteres verzió az oroszoknál még nem terjedt el. A B-13-as blokk csak a mostanában készült videókon és fotókon látszik, holott már a 2007-es MAKSz-on is ki volt állítva az egyik Mi-28-ason.
Ez a jelenlegi RuAF realitás, amit ugye a szíriai tapasztalatok is befolyásolnak. Ezt megelőzően az iraki légierő rendelt belőlük, mivel nekik a nagyobb hatótáv és rombolóerő miatt vált be. Oda eleget gyártottak, míg az oroszoknél a repülőgépfedélzeti verzió volt elterjedőben, igaz ez már vagy húsz éve tart.
Most kezd megjelenni a helikoptereken is.
Kíváncsian várom, hogy mennyire fog elterjedni az oroszoknál helikopteren. Nem tudom mennyire lehet vele pontosan lőni, de nekem kevésnek tűnik a 4 es szerb, vagy az 5 ös saját indító tubusban elhelyezett rakéta egy nem irányítható fegyvernél. Az ha irányítottá teszik, mint az USA a Hydrát tette, az nyilván már ad létjogosultságot egy ilyen kategóriájú fegyvernek az én szememben is.
 
  • Tetszik
Reactions: Pal
T

Törölt tag 1586

Guest
Az ha irányítottá teszik, mint az USA a Hydrát tette, az nyilván már ad létjogosultságot egy ilyen kategóriájú fegyvernek az én szememben is.
Ezzel talán inkább a Zuni van egy súlycsoportban.
Annak a félaktív lézeres változata ütős lehet..
MBDA_Zuni_Semi_Active_Laser_Guided_Rocket_1.jpg

Amúgy a harci helikoptereknél szerintem ez a jövő. (messzebbről, kevesebb, pontosabb nagyobb hatású fegyverek)
Várom mikor jelennek meg az Orosz helikoptereken a Kh-25-sök...
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 421
63 702
113
Ezzel talán inkább a Zuni van egy súlycsoportban.
Annak a félaktív lézeres változata ütős lehet..
MBDA_Zuni_Semi_Active_Laser_Guided_Rocket_1.jpg

Amúgy a harci helikoptereknél szerintem ez a jövő. (messzebbről, kevesebb, pontosabb nagyobb hatású fegyverek)
Várom mikor jelennek meg az Orosz helikoptereken a Kh-25-sök...
Volt már a Ka-52-es prototípusán, húsz évvel ezelőtt, de nem vált be.

6178-1.jpg
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Kíváncsian várom, hogy mennyire fog elterjedni az oroszoknál helikopteren. Nem tudom mennyire lehet vele pontosan lőni, de nekem kevésnek tűnik a 4 es szerb, vagy az 5 ös saját indító tubusban elhelyezett rakéta egy nem irányítható fegyvernél. Az ha irányítottá teszik, mint az USA a Hydrát tette, az nyilván már ad létjogosultságot egy ilyen kategóriájú fegyvernek az én szememben is.
Ezeknek a rakétáknak egyetlen előnye van. Hogy a nagyobb űrmérettel nagyobb romboló erőt is képviselnek. Gondolom ha egy APC ét vagy egy IFV eltalának vele az úgy nyilik szét mint egy szardiniás doboz. Persze függ a jármű védelmétől is.
 
M

molnibalage

Guest
Ezeknek a rakétáknak egyetlen előnye van. Hogy a nagyobb űrmérettel nagyobb romboló erőt is képviselnek. Gondolom ha egy APC ét vagy egy IFV eltalának vele az úgy nyilik szét mint egy szardiniás doboz. Persze függ a jármű védelmétől is.
Egy APC ellen minden nemir rakéta elég a legkisebb is telitalálat esetén... A nagyobb rakéta esetén már a közeli mellé is elég lehet. (Azért szép szórása van ezeknek...) A korszerű IFV-k ellen azért már fel kell kötni a gatyát, vagy közeli oldal ás hátulsó becsapódási pont kell.
 
M

molnibalage

Guest
Elvileg az S-8KOM (HEAT) 360-400 mm RHA.t tud átlőni. Azzal egy T-55-öt is simán ki tudsz lőni teli találat esetén.
A probléma az, hogy telitalálat kell... 4 db teljes UB blokkot ezzel megtöltve egyet találn sikerült is telibe kapni... Persze ennek előnye az, hogy ehhez nem kell sem LGB, sem TGP, halálprimitív gépek is ki tudnak nyírni harckocsit... Csak persze a világ összes AD rendszerének HMZ-jébe belerepülsz... Hja kérem, valamit valaimért... :)
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 421
63 702
113
Nincs, de én arra gyanakszom, hogy ez a rakéta egyszerűen túl nehéz ahhoz, hogy egy kis sebességgel, kis magasságon vízszintesen repülő, vagy függeszkedő helikopterről üzembiztosan úgy indítsák, hogy az az esetek kimagasló százalékában ne merüljön földig még azelőtt, hogy az aerodinamikai felületein kellő felhajtóerő termelődjön.
Ezt a rakéta típust nagy sebességű repülőgépekről enyhén zuhanásból, egy bizonyos magasság feletti indításra tervezték meg.
A helikopterekről induló rakéták aerodinamikailag forgásstabilizáltak, így nem szembesülnek azzal a kellemetlen helyzettel, mint mikor egy jóval nagyobb H-25-öst például függeszkedésnél indítva a kormányfelületeknek jókora állásszöggel erőből kell kiemelniük arra a magasságra, ahonnan a hajtómű kiégése után érdemben a célra zuhanással kombinálva értelmes hatótáv érhető el.
 

vilmoci

Well-Known Member
2010. április 24.
1 724
4 131
113
Helikopteres verzió rendelkezésre áll Mi-28-hoz és Ka-52-höz, természetesen a Mi-35M3-asokhoz is,
Hamut szórok a fejemre. :)
Ezzel talán inkább a Zuni van egy súlycsoportban.
Annak a félaktív lézeres változata ütős lehet..
Ez nekem is nagy favoritom. Ha volna rá esély, hogy a Mi-24-eseink hazatérte után valahogy rájuk lehetne applikálni a lézeres verziót, akkor rögtön sokkal fényesebben lenne lefestve a mese (négy blokkal rögtön 16db irányított rakéta). Gyakorlatilag visszzatenné a gépeinket a potens harcihelikopterek halmazába.