[HUN] Mi-24 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Igen, tudok. Az IMF hitel törlesztőrészleteinek töredéke volt a 2%-hoz hiányzó rész a honvédelmi költségvetésünkből. A stadionok fontosabbak voltak sok minden más más mellett. Lényegében minden más mellett.
Akkor konkrétan.
Nem.
Vedd elő a 2011-es költségvetési törvényt és lapozgasd.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Kit érdekel,hogy máshol mi van?Magyarországon vagyunk nem másol!Amúgy Magyarországon soha nem tartozott az elmúlt 70 évben a Honvédelmi Minisztérium hatáskörébe a határvédelem mert a Határőrség az BM szervezet volt még a módszerváltás előtt is.
A hatarorseg letezett az elozo rendszer elott is. Volt kulon szervezet es volt, hogy a honvedseghez tartozott!

Mas nyugati orszagok peldaja pedig azert erdekes, mert ott is minden nap kemenyen dolgozik a hadsereg. Csak ok picit elkestek a hatarvedelemmel es nem egy kerites mellett nyujtanak valodi vedelmet az orszagnak, hanem a varosokba vannak vezenyelve, de az annyit is er. Ha nem akarsz mas orszagok hibajaba esni akkor jobb ha megnezed ok mit rontottak el es inkabb megelozod a bajt.
Felolem aztan visszamehetsz a laktanyaba orrverzesig gyakorolni, de par honap mulva a varosokba lesztek kivezenyelve, de akkor inkabb ki is tuzhetjuk a feher zaszlot...
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Ja, meg valami: Nem a rendorok kezdtek es nem is ok vesztettek el a k-keleten a haborukat. Nem fair most kizarolag rajuk haritani ezt a feladatot.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 758
80 205
113
A hatarorseg letezett az elozo rendszer elott is. Volt kulon szervezet es volt, hogy a honvedseghez tartozott!

Mas nyugati orszagok peldaja pedig azert erdekes, mert ott is minden nap kemenyen dolgozik a hadsereg. Csak ok picit elkestek a hatarvedelemmel es nem egy kerites mellett nyujtanak valodi vedelmet az orszagnak, hanem a varosokba vannak vezenyelve, de az annyit is er. Ha nem akarsz mas orszagok hibajaba esni akkor jobb ha megnezed ok mit rontottak el es inkabb megelozod a bajt.
Felolem aztan visszamehetsz a laktanyaba orrverzesig gyakorolni, de par honap mulva a varosokba lesztek kivezenyelve, de akkor inkabb ki is tuzhetjuk a feher zaszlot...


Elárulok egy titkot neked:A migránsoknak eszükben sem volt soha Magyarországon maradni nekik a gazdag nyugati országok a céljuk mert ott eltartják őket.
Azt nem tudom tudod-e,hogy a 40000 fős rendőrséget segíti ki a 25000 fős honvédség a határon úgy,hogy kb négyszer annyi a katona mint a rendőr(akkor még is ki segít ki kicsodát)?Ne érts félre nincs bajom azzal,hogy nem engedjük a migránsokat az országba(ezzel még egyet is értek mert szerintem sincs itt keresni valójuk abban a formában ahogy Brüsszel szeretné).Amit leírtam azt a tisztánlátás kedvéért tettem.

Még egyszer leírom nem érdekel,hogy máshol mi van mert nem máshol élünk ezen kívül az,hogy 80 éve mi volt Magyarországon megint csak irreleváns mert nem 1930-at írunk hanem 2017-et így csak az a fontos,hogy most mi van.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 758
80 205
113
Ja, meg valami: Nem a rendorok kezdtek es nem is ok vesztettek el a k-keleten a haborukat. Nem fair most kizarolag rajuk haritani ezt a feladatot.


Akkor szólj az amerikaiaknak,hogy jöjjenek határt védeni...Szerintem te lennél az egyik leghangosabb,ha amerikaiak védenék a határt,hogy az megszállás meg intervenció vagy a búbánat tudja micsoda.
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 997
8 592
113
A T-72-eses rész értelmezhetetlen. A NATO öszeségében ajánlotta fel a harckocsijainkat, vagy mi?
Egy zászlóalj elég? Esetleg egy Andorra–Monaco háborúra. Valaki szerint, aki jobban ért hozzá, mert évtizedekig ebből élt, ahhoz, hogy egyszerre két határszakaszt tudjunk zárni és legyen elég ellenlökésre is, 300-350 darab kéne.------------------------------

A NATO tagországokat kérték fel, hogy a saját készleteikből szereljék fel részben az Iraki hadsereget. Mi megymagot adtunk, meg tankoka 77 darabot. De lássuk is mennyi harckocsi volt Magyarországnak. Csak fehéroroszországból 200! több változatú T-72-est szereztek anno köztük pld. 5 db ERA-s amibe a mai napig nem voltunk képesek pld. robbanószert rakni, majd kiselejteztük tudtommal őket, bár mutagatjuk plf. repnapokon. Összesen 248 db, T-72 volt hazánknak. Tehát kérdem én, milyen hazaárulás volt, hogy a tök felesleges készletből 77-et átadtunk szövetségesként. Jelenleg is elvileg 43 darab van lekonzerválva. Igaz feleslegesen, mert se modernizálva se nagyjavításon nem lesznek.
15 darab T-72M1-es a 11. harckocsi zászlóaljban (hét-hét harckocsi a zászlóalj két századában és egy zászlóalj-parancsnoki harckocsi) Kalocsáról is Tatára szállítottak még 14 darab T-72M1-es harckocsi került Kalocsáról Tatára. A tizennégy harckocsi egy része az alegység állománytáblájában rendszeresített technikai eszközök kiegészítésére érkezett a tatai alakulathoz.
----
A koalíciós műveletekre nem a mi elagott panzereinket viszik. Hazánkat fenyegető veszélyek ellen ez a mennyiség meg elég, más kérdés hogy modernizálni kéne őket. de minek is van a Currus. Évek óta beszélnek állami hadiiparról megrendelésekről, Zrinyi programot nem is megölük, csak nem egy vadkan, hanem a tehetetlenség. Az NBII MTK pálya árán lenne Twardy minőségben majd 60-70 tank, ami elég feltöltésnek egy tényleges zljnek.

Határ: Minek is kell annyi katona.. Nézzük már meg az ár-érték arányt, meg a felszerelést. Lehetne ezeket is kevesebb emberanyaggal, más technikával más rotálási rendszerrel és tényleges határvadászokkal végezni. Én a police-nek nem hiszek, de 264 ember miatt majd 2000 katona van lenn, + rendőrség... na ne már.. dronok, felderítés, gépjárművek stb..

Azok a használt C-130-asok olyan jó üzlet voltak, hogy egy aranyosgyéresi forrás szerint csak egy picit kellett volna hozzátenni a nagyjavítás, stb költségeihez, hogy újat vegyenek. Mint anno nekünk az L-39-esek.--- Az L-39 gépek jó üzlet volt, nézd meg mennyiért kaptuk őket, mennyi volt a Vodochodynak a nagyjavítása, és a saját kecskeméti üzemünknek is munkát adtunk. Nem csak a nyers összegekről van szó.
A C-130-asokat én A Baneasa-i légibázison láttam és ott kaptunk infot róluk. (Nem csak magyarok, hanem fél tucat nemzet). Nos valóban nagyjavítás kellett, sőt az egyik függőleges vezérsíkját átrepülés után azonnal visszavitték az államokba és újat szereltek be. Igen és nem is mind üzemképes, hanem donornak is használták, ják egyik gépet. De amennyit repültek velük, és amennyi koalíciós repülést hajtottak végre csak Irakba (tehát más országok fizettek, hogy vitték ki a cuccot) az valami irgalmatlan nagy összeg. Megvannak a slide-ok de ide nem rakhatom fel őket (vannak bizonyos dolgok amit nem tehetek meg). Ráadásul néhány év alatt kicserélték a nemzeti szállítógép fegyvernemüket C-130, C-27J-re amit mi, másfél évtizede tolunk, mert erre sincs pénz, és most max. első komoly lépésként Csányi Dassaultját integrálják a légierőbe, mert ez a legfontosabb. (egyébként tényleg kell VIP gép és mérete is megfelelő), de előbb kéne a csapatoknak, mivel növeljük a létszámot külföldön, aztán a vezér segge alá a többit..
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Akkor szólj az amerikaiaknak,hogy jöjjenek határt védeni...Szerintem te lennél az egyik leghangosabb,ha amerikaiak védenék a határt,hogy az megszállás meg intervenció vagy a búbánat tudja micsoda.
Ha nato-szintu vedelemrol beszelhetnenk, akkor nekik inkabb a foldkozi tengeren lenne dolguk, esetleg a torok hatarnal, talan Gorogorszagnal, ilyesmik. Minimalis hatarvedelmi feladat maradna Magyarorszag deli hataraira.
Es egy kurva szot sem szolnek erte, ha segitenenek az amerikaiak. Bajom csak azzal szokott lenni, amikor itt paradeznak az orszag belsejeben. Szol az az uzenet mindenki masnak: magyaroknak, oroszoknak, nemeteknek, tudomisen'... csak eppen a migransoknak nem.

Egyebkent meg kepzeld el, hogy esik egy magyar rendornek az amikor te magyar katonakent panaszkodsz a hatarvedelmi melorol. Nem ok hoztak az orszagra a bajt. Ahogy visszavonultak a katonak az afrikai es k-keleti orszagokbol, ugy jott utanuk a haboru. Sajnalom, de nem mondhatod azt egy rendornek a hataron, hogy innen mar a ti dolgotok.
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 997
8 592
113
Dehogynem. A MK 2018-as költségvetése.

Még egyelőre azt se tudjuk ki végzi el. De az biztosnak tűnik, hogy géppuska, gépágyú, UB és konyec.

Értsük már meg, hogy a Mihu-k tudomásom szerint nem felújításáról, modernizálásáról, hanem nagyjavításáról van szó. Tehát semmi korszerűsítés. Ráadásul az összes páncéltörő rakétát kivontuk, még a dokumentációját is. Pedig a Sturm helyére a gyári infok szerint az Attaka felrakhatóm, csak annyi vér nincs pucában, higy legalább NVG képesség és Attaka beszerzés legyen, + némi önvédelmi rendszerek beépítése.. Anélkül meg csak gyakorlásra jók a Mihuk, viszont gyakorlásra és harci helikopter emulálására gyakorlaton jó a minyo is.. ráadásul más feladatokra is lehet használni, és olcsóbb lehetne az üzemeltetés, mert kevesebb típushoz kéne humán erőforrás, és alkatrész..
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 758
80 205
113
Ha nato-szintu vedelemrol beszelhetnenk, akkor nekik inkabb a foldkozi tengeren lenne dolguk, esetleg a torok hatarnal, talan Gorogorszagnal, ilyesmik. Minimalis hatarvedelmi feladat maradna Magyarorszag deli hataraira.
Es egy kurva szot sem szolnek erte, ha segitenenek az amerikaiak. Bajom csak azzal szokott lenni, amikor itt paradeznak az orszag belsejeben. Szol az az uzenet mindenki masnak: magyaroknak, oroszoknak, nemeteknek, tudomisen'... csak eppen a migransoknak nem.

Egyebkent meg kepzeld el, hogy esik egy magyar rendornek az amikor te magyar katonakent panaszkodsz a hatarvedelmi melorol. Nem ok hoztak az orszagra a bajt. Ahogy visszavonultak a katonak az afrikai es k-keleti orszagokbol, ugy jott utanuk a haboru. Sajnalom, de nem mondhatod azt egy rendornek a hataron, hogy innen mar a ti dolgotok.

Ne beszéljünk a határról mert nem voltál egy percet sem én meg 8 hónap alatt 213 napot húztam le ott...
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
Értsük már meg, hogy a Mihu-k tudomásom szerint nem felújításáról, modernizálásáról, hanem nagyjavításáról van szó. Tehát semmi korszerűsítés. Ráadásul az összes páncéltörő rakétát kivontuk, még a dokumentációját is. Pedig a Sturm helyére a gyári infok szerint az Attaka felrakhatóm, csak annyi vér nincs pucában, higy legalább NVG képesség és Attaka beszerzés legyen, + némi önvédelmi rendszerek beépítése.. Anélkül meg csak gyakorlásra jók a Mihuk, viszont gyakorlásra és harci helikopter emulálására gyakorlaton jó a minyo is.. ráadásul más feladatokra is lehet használni, és olcsóbb lehetne az üzemeltetés, mert kevesebb típushoz kéne humán erőforrás, és alkatrész..
Ájj! Erre írtam, hogy Te sem tudhatod (ha,csak a felső vezetéshez tartozol), hogy mit tartalmaz a (záradék!). Ezért pedzegettem a COCOM listát. Azé' nem kellene a felső vezetést teljesen hülyének nézni (és ez pártfüggetlen nagyrészt!). Azt, hogy van egy véleményünk..?!
Én sem vagyok híve a stadion építésnek!
 

svajcibeka

Well-Known Member
2013. február 10.
1 126
3 234
113
Elárulok egy titkot neked:A migránsoknak eszükben sem volt soha Magyarországon maradni nekik a gazdag nyugati országok a céljuk mert ott eltartják őket.
Azt nem tudom tudod-e,hogy a 40000 fős rendőrséget segíti ki a 25000 fős honvédség a határon úgy,hogy kb négyszer annyi a katona mint a rendőr(akkor még is ki segít ki kicsodát)?Ne érts félre nincs bajom azzal,hogy nem engedjük a migránsokat az országba(ezzel még egyet is értek mert szerintem sincs itt keresni valójuk abban a formában ahogy Brüsszel szeretné).Amit leírtam azt a tisztánlátás kedvéért tettem.

Még egyszer leírom nem érdekel,hogy máshol mi van mert nem máshol élünk ezen kívül az,hogy 80 éve mi volt Magyarországon megint csak irreleváns mert nem 1930-at írunk hanem 2017-et így csak az a fontos,hogy most mi van.
Aha és a Dublin-i szerzödés?Szerinted hova küldték volna vissza a "mag ország"-ok a agysebész,mérnök és épitész egyedeket?Görögbe?Vagy a nem EUs Szerbiába?Az első biztonságos országba,viva Ungheria
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Elárulok egy titkot neked:A migránsoknak eszükben sem volt soha Magyarországon maradni nekik a gazdag nyugati országok a céljuk mert ott eltartják őket.
Ez nem titok. A migranvalasag elejen ez folyt a csapbol is. (Kik is mondtak ezt? Ugyanazok akik szerint nincs migranshelyzet.) Persze azt elfelejtettek megemliteni, hogy letezik visszatelepites es a kvota illetve hitelt kellene felvennunk a migrik ellatasara. Idovel nagyon megszivnank, ha be/atengednenk oket. Ha szerinted ez nem igy van akkor mondd azt!

Ne beszéljünk a határról mert nem voltál egy percet sem én meg 8 hónap alatt 213 napot húztam le ott...
Vagyis most logsz a melobol? :)

Oke, befogtam. :D



Francokat! Ha mar beleszaladok egy pofonba akkor az ne a semmiert legyen.
Egyutterzek. Pontosan tudom milyen rossz korulmenyek kozott szivni a meloval. (Nagyon meglepodnek, ha a netto szopas indexet nem en vezetnem a htka-n.) De ha nem egy konnyu lovesz segit be a hataron akkor megis kinek kellene?
Kivanom, hogy ennel csak konnyebb haborus munkad legyen! (De attol tartok ez meg csak a kezdet.)
 
  • Tetszik
Reactions: kaktusz and fip7

Zed895

Well-Known Member
2017. április 28.
358
421
63
Igen, a megszorításokkal megoldották a problémát. Orbán egy működő gazdaságot vett át, nem folytatott szanálást.
Mukodo gazdasagot vett at?????????????????????????????????????????????????????????
Figyelj, tudom, hogy megin az lesz, hogy en jatszom a fejem, de a magyar valsagkezelesbol irok egy dolgozatot epp. ILYEN ISZONYATOS OSTOBASAGOT MEG ULIPPO SEM IRNA PUTYINROL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Igen, tudom, hogy nem elegans es idegbajra vall a rengetek felkialtojel, de tenyleg fizikailag megserultem ezt olvasva. Ha azt irnad hogy 1+1 az 3 , az sem lenne ekkora ostobsag.
Moderatornak jeleztem, ezzel:
"Vegtelen butasag es hazugsag. Felvagom az ereimet. Vagy az ovet. Inkabb olvasnek 1000 ulippo hozzaszolast ez helyett."
:eek:
En tenyleg nem ertem. Nem.
Sohaj, Magyar GDP/fo, munkanelkuliseg, allamadossag GDP-hez 2008-ban:
EUR 10,734
7.8%
71.6%

2010-ben, ugyanezek:
EUR 9,835
11.2%
80.5%
Ezt eredmenyezte a szoci 'valsagkezeles'. Ilyen kibaszottul jol mukodo gazdasagot vett az az Orban.

2011-ben:
EUR 10,116
11%
80.7%
Kicsit tobb mint egy eve alatt majdnem a valsag elotti szintre not a gazdasag es egy picit a munkanelkuliseg is javult. De 2015-ra mar MINDEN makrookonomiai index-szam jobb volt mint a valsag elott (munkanelkuliseg, allamadossag, kotvenyhozamok,...).
forras:
mnb.hu
ksh.hu
magyarul vannak.
 
  • Tetszik
Reactions: marton

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 232
113
Mukodo gazdasagot vett at?????????????????????????????????????????????????????????

A nem működő gazdaság az úgy néz ki mint egy államcsőd. Semmi nem nézett ki úgy. Maga az államcsőd felé haladás valahol félúton úgy néz ki mint Venezuela most például. Sokan szeretnek nagy szavakkal dobálódzni, de technikai értelemben apró botlás volt a balliberális kormányzat válsága, a rendszerváltás válsága pedig egy nagyobb botlás egy káromkodással! Gyakorlatilag a második világháború óta funkcionál töretlenül a magyar gazdaság.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 884
58 066
113
blogen

"A nem működő gazdaság az úgy néz ki mint egy államcsőd. Semmi nem nézett ki úgy. Maga az államcsőd felé haladás valahol félúton úgy néz ki mint Venezuela most például. Sokan szeretnek nagy szavakkal dobálódzni, de technikai értelemben apró botlás volt a balliberális kormányzat válsága, a rendszerváltás válsága pedig egy nagyobb botlás egy káromkodással! Gyakorlatilag a második világháború óta funkcionál töretlenül a magyar gazdaság."
2024-extreme-facepalm.jpg
 

kondorvi

Member
2013. július 8.
73
11
8
Mukodo gazdasagot vett at?????????????????????????????????????????????????????????

Re: Államcsőd

Volt Magyarországon igazi. Kétszeres világcsúcstartók vagyunk hiperinflációban. 1920 és 1945 verhetetlen bajnokai.:)
 

kondorvi

Member
2013. július 8.
73
11
8
Más. Kérek szépen mindenkit, legyen picit pontosabb. Például a migráns versus illegális bevándorló fogalma esetén sértő a pontatlanság.
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 710
12 730
113
Más. Kérek szépen mindenkit, legyen picit pontosabb. Például a migráns versus illegális bevándorló fogalma esetén sértő a pontatlanság.
Egyetértek. Bár én a közel-keletről és afrikából mostanában érkező személyeket egyiknek sem nevezném. A pionír meglátásom szerint pontosabb. Az indiánok pedig mi vagyunk...