[HUN] Mikojan-Gurevics MiG-29 "Fulcrum"

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 1945

Guest
R-27T nem volt a 9.12 fegyverzetében integrálva, de még a 9.13-aséba sem.
2021-09-17-20-31-44-Window.jpg
 

Capslock27

Well-Known Member
2017. október 30.
2 597
6 034
113
Nem teljesen ide tartozik a kerdes, es lehet csak nekem volt uj, de lattatok mar a Varga Ferenc kb 40 perces repulös filmjet? Egy ismerösöm tegnap adott linket hozza, az a film egy igazi csiszolatlan gyemant. Nem szol semmiröl a film, 40 perc csak pilotafulkeben felvett sajat rövid jelenetei sora, MiG-21, MiG-29 es L-29 gepekböl. Szenzacios alapanyag, sose lattam meg eddig olyat, hogy bekapcsolt HUD-on keresztul mutatja, ahogy melyrepulesben athuz 29-essel a kecskemeti beton felett, kb mintha a szemei elött lenne a kamera, vagy amikor kezben kameraval vesz vegig egy leszallast a betonra. Es nem sisakkamera, gopro, a film kb 2000 elötti-utani kis felvetelek lancolata, klasszik kezben tartott digitalis fenykepezövel vette mindet, szoval felkezzel szallt le??? :) Harangmanöver kivulröl is mutatva, es pilotafulkeböl is vegig, zsenialis alapanyag, viszont ha esetleg valami nicknev alatt Varga Ferenc olvassa ezt a forumot, szerintem erdemes lenne teljesen ujravagni a filmet, mert az alapanyagban sokkal több van, mint ami most kijött belöle.
 
M

molnibalage

Guest
Nem teljesen ide tartozik a kerdes, es lehet csak nekem volt uj, de lattatok mar a Varga Ferenc kb 40 perces repulös filmjet? Egy ismerösöm tegnap adott linket hozza, az a film egy igazi csiszolatlan gyemant. Nem szol semmiröl a film, 40 perc csak pilotafulkeben felvett sajat rövid jelenetei sora, MiG-21, MiG-29 es L-29 gepekböl. Szenzacios alapanyag, sose lattam meg eddig olyat, hogy bekapcsolt HUD-on keresztul mutatja, ahogy melyrepulesben athuz 29-essel a kecskemeti beton felett, kb mintha a szemei elött lenne a kamera, vagy amikor kezben kameraval vesz vegig egy leszallast a betonra. Es nem sisakkamera, gopro, a film kb 2000 elötti-utani kis felvetelek lancolata, klasszik kezben tartott digitalis fenykepezövel vette mindet, szoval felkezzel szallt le??? :) Harangmanöver kivulröl is mutatva, es pilotafulkeböl is vegig, zsenialis alapanyag, viszont ha esetleg valami nicknev alatt Varga Ferenc olvassa ezt a forumot, szerintem erdemes lenne teljesen ujravagni a filmet, mert az alapanyagban sokkal több van, mint ami most kijött belöle.
Nem ismerem sajnos.
 
M

molnibalage

Guest
Nem teljesen ide tartozik a kerdes, es lehet csak nekem volt uj, de lattatok mar a Varga Ferenc kb 40 perces repulös filmjet? Egy ismerösöm tegnap adott linket hozza, az a film egy igazi csiszolatlan gyemant. Nem szol semmiröl a film, 40 perc csak pilotafulkeben felvett sajat rövid jelenetei sora, MiG-21, MiG-29 es L-29 gepekböl. Szenzacios alapanyag, sose lattam meg eddig olyat, hogy bekapcsolt HUD-on keresztul mutatja, ahogy melyrepulesben athuz 29-essel a kecskemeti beton felett, kb mintha a szemei elött lenne a kamera, vagy amikor kezben kameraval vesz vegig egy leszallast a betonra. Es nem sisakkamera, gopro, a film kb 2000 elötti-utani kis felvetelek lancolata, klasszik kezben tartott digitalis fenykepezövel vette mindet, szoval felkezzel szallt le??? :) Harangmanöver kivulröl is mutatva, es pilotafulkeböl is vegig, zsenialis alapanyag, viszont ha esetleg valami nicknev alatt Varga Ferenc olvassa ezt a forumot, szerintem erdemes lenne teljesen ujravagni a filmet, mert az alapanyagban sokkal több van, mint ami most kijött belöle.
 

Capslock27

Well-Known Member
2017. október 30.
2 597
6 034
113
.
.
Igen, ez az!
.
A nyersanyag nagyon jo, de erdemes lenne teljesen ujravagni, es pl nem kapkodni a gpetipusok között, hanem csinalni egy-egy rövidebb L-29 filmet, egy Mig-21 es egy MiG-29et. Azutan jobb lenne, ha kevesebb vagassal összefuggöbb lenne a film, most neha zavaroan gyorsan ugral össze-vissza.
De ettöl fuggetlenul nagyon tetszett, es nagyon erdekes kis reszletek fedezhetök fel, ha valaki veszi a faradtsagot es vegignezi.
 

subsonic

Well-Known Member
2016. január 13.
534
1 065
93
Tudom, hogy az Ukrán topikban már benne van, de szerintem itt is van helye, ha jól emlékszem évekkel ezelőtt még 4db volt könnyen repkéssé tehető és volt 20 db tartalék hajtómű a többi gép donor szint.
Erről beszéltem a többi VSZ felszerelés kapcsán, ha van bartel vagy esetleg cserébe minden uniós pénzt megkapunk megéri szabadulni tőlük csak addig kell egy másik haderő ami biztosít. T72 ugyan ez a téma.

Ki mire emlékszik a 29-es állapotokról?

 
  • Tetszik
Reactions: Aladeen

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 137
7 213
113
Tudom, hogy az Ukrán topikban már benne van, de szerintem itt is van helye, ha jól emlékszem évekkel ezelőtt még 4db volt könnyen repkéssé tehető és volt 20 db tartalék hajtómű a többi gép donor szint.
Erről beszéltem a többi VSZ felszerelés kapcsán, ha van bartel vagy esetleg cserébe minden uniós pénzt megkapunk megéri szabadulni tőlük csak addig kell egy másik haderő ami biztosít. T72 ugyan ez a téma.

Ki mire emlékszik a 29-es állapotokról?

11 éve a betonon állnak és rohadnak. Azt, hogy 4 repülő képessé tehető, 6 éve mondták orosz mérnökök akiket a szerbek kérdeztek, de azóta eltelt 6 év és az eső a hó a jég a nap ...
Max a tartalék hajtóművek érnek valamit, de Ukrajnának komplett repülők kellenek, az meg csak lengyel, szlovák és bolgár van.
A mi gépeink max elterelő célpontnak jók a kifutó mellé.
 

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 751
4 168
113
Ki mire emlékszik a 29-es állapotokról?
Szia,

Valahol azt hallottam, hogy minden gepbe visszaszereltek az eredeti alkatreszeket => egy sem mukodtetheto.
(Marmint a mukodokepesseg fenntartasahoz nehany -4?- gepbe beletettek a legjobb alkareszeket az azokban tonkrementek helyett amig repultek, utana abba a 4-be visszaraktak a hibas alkatreszeket, a jokat meg az egyebkent mukodeskeptelen gepekbe tettek vissza, amikbol szarmaztak. Azzal az elkepzelessel, hogy igy a huszonsok "gyari allapotu" gepet el tudnak adni, es nem csak a 4 mukodokepeset. Persze a kutyanak se kellet.)
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat and honved