1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[HUN] Mil Mi-24 "Hind"

Diskurzus a(z) 'Helikopterek' témában - Jeno által indítva @ 2013. január 6..

1. borisz

borisz Well-Known Member

Páran megint nem alkalmasak itt az érdemi Vitara.
    Nade:

Na, mit csináltak?

És melyik nem repült még szám szerint?

Amúgy ez itthon úgy működik, állami szinten, hogy ha szólsz, hogy valami nem jó úgy, ahogy kitalálta valaki, aki nem dolgozik vele, nem is ért hozzá, akkor először csak (finoman) rád szólnak, hogy de ez a feladat, így. Ha "visszabeszélsz", akkor jön a konkrét lebaszás, kirúgással, állami szektorban történő ellehetetlenítéssel fenyegetés. Amikor megállapítod egy hivatalos iratban, hogy valamelyik minisztérium, nem is tudom, mondjuk elfelejtett 1-2 mrd ft adót befizetni, vagy valamelyik milliárdos fejlesztés nem működik, hátráltatja a munkád, vagy az ottani működési keretek és a jogszabályi keretek nem passzolnak össze.
    Nem mondom, hogy ez jó, de ezt látom.
    Konkrét példa: A Miniszterelnökséget úgy két éve Lázár leköltöztette Kecskemétre, hogy történjen valami. Mostanra állt össze úgy, ahogy, mert rohadt sokan kiléptek, nem költöztek le Pestről. Levonták a tanulságot, mire felállt a rendszer, betanultak az új emberek - pár osztály konkrétan teljesen lecserélődött a költözés miatt- visszahozzák Pestre. Tippelhetsz hányan jönnek majd fel. Ezzel újabb két évre nyomorítanak meg egy állami szervet, összesen négyre.
    Hatalmi gőg.
    Egyedül Simicskóról hallottam, első kézből, hogy vele lehetett beszélni. Normálisan elmondtad, hogy valami nem jó, azért nem, mert, és úgy lehet javítani, hogy, és rábólintott, hogy jó, elintézi, amit el tud. Csak őt is körbevette egy slepp, ami igyekezett burokba zárni. Felfele nyal, lefelé tapos. Ez nem vezet máshoz, csak kontraszelekcióhoz.

luperator, eevil, fishbed and 3 others like this.
  2. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

3. Terminator

Terminator Well-Known Member

A SAR helikopternek nem kötelező tartozéka a csörlő? Mert különben szinte minden helikopter alkalmas lenne a feladatra...

4. ms07

ms07 Well-Known Member

5. rappali_

rappali_ Well-Known Member

Viszamentek a kerítéstől a susnyásba, ha police jött. A másiknál kicsit tempósabban, kicsit messzebb. Csak ennyi.

borisz likes this.
  6. zsolti

zsolti Well-Known Member

Erre mondtam azt korábban, hogy azokból a térségekből ahonnan zömmel jönnek ezek a jóravaló népségek, a Mihu-t meg pláne ismerik, félik. Ha tetszik ha nem, ez is szempont, nagyon helyesen.

vata, rappali_ and Matróz Kommandó like this.
  7. ZRÍNYI 20!026

ZRÍNYI 20!026 Well-Known Member

8. T.Tom

T.Tom Well-Known Member

Ma levegőben volt a 711, 335, 336, nem sokkal korábban pedig a 720 is, úgyhogy repül mind a négy :

gacsat, tonyo, Dumber and 7 others like this.
  9. "AZO29"

"AZO29" Active Member

Igen, már régen repül mind a négy.

zsolti likes this.
  10. T.Tom

T.Tom Well-Known Member

(Közel) Egyszerre?

11. Celebra

Celebra Well-Known Member

Mekava I és II változatnak volt "desszanttere",de a III és főleg a IV változatok hátsó tere inkább a lőszertárolást szolgálja.
    Mihu felélesztésnek ebben a formában sima parasztakitás.Migránskergetés 10tonnás harcihelivel meg full ostobaság.
    Mihuk valódi korszerűsitése,akár orosz,izraeli vagy dél afrikai,minimum 10év üzemidőre,megfelelő áron lett volna értelme.De ami történt,annak semmi.

Nagy Csaba likes this.
  12. "AZO29"

"AZO29" Active Member

Vannak olyan napok igen. Szerencsére visszatért az élet a bázisra.

tonyo likes this.
  13. honved

honved Well-Known Member

Találtam, állítólag a mi felújítot MI-24 gépünk kabin belseje.

gacsat and zsolti like this.
  14. dudi

dudi Well-Known Member

Butaság ez az egyik civilek által felújított gép kabinja.

15. T.Tom

T.Tom Well-Known Member

Ne már. Ez Balogh Ákos gépe Veszprémben :
    http://mi-24.hu/

antigonosz and zsolti like this.
  16. luperator

luperator Well-Known Member

Ja, ezt én is benéztem. Ez nem az, hanem amit dudi is írt.

17. alali77

alali77 Well-Known Member

De a mienk és felújított, nem?

borisz and zsolti like this.
  18. luperator

luperator Well-Known Member

Nem repképes.

zsolti likes this.
  19. dudi

dudi Well-Known Member

Ezt egy civil csinálta saját magának.

zsolti likes this.
  20. Allesmor Obranna

Allesmor Obranna Well-Known Member

Hát nem csak a repképestől van távol, de a felújítottól is. Tudom, hogy dolgoznak rajta, csak nagyon nagyon lassan haladnak.
    Ha már Magyarország, civil és felújított, akkor inkább a berekfürdői szovjet festésű az, ami fel van rendesen újítva.

fishbed, vilmoci, "AZO29" and 2 others like this.

Ezen oldal megosztása