[HUN] Mi-24 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 362
77 046
113
Erre jelenleg nincs. Ezzel nem riogatsz migránst, és árvíznél nem derítesz fel, ha fontos személy jön, nem adszvele biztosítást látványosan.

Cserébe értelmesen lenne elköltve a pénz olyan dologra ami valós képességnövekedést jelentene!
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 515
14 970
113
M1, friss hír:
Mészáros Lőrinc Hind Kft.-je nyerte el a 6 db magyar Mi-24 helikopter felújítását... A gépeknek 2020-ra kell elkészülnie, a Videoton Stadion avatására... A nagyjavított gépekre integrálják a Fidesz-2 kommunikációs rendszert, mely a határvonal felett repülve Orbán-idézetekkel bombázza az illegális migránsokat. A nagyjavított gépeknek 3 fős lesz a személyzete, a pilóta és az operátor mellé egy kommunikátor is velük megy, hogy magyarázza a döntéseket. A megnövekedett személyzet miatt kevesebb fegyvert visz a gép, de ez nem látszik majd, mert minden fegyverzetből műanyag utánzatot függesztenek fel... Az egyetlen bibi a gépek ára, mivel a nagyjavítást nem a nyertes cég végzi, hanem a Hind Kft. kiadja az ukrán Hindov Kft.-nek, aki alvállalkozóként bevonja a fehérorosz Hindovics konzorciumot, aki pedig megcsináltatja az orosz alvállalkozóval, a MIL-céggel... Így egy gép árából felszerelhetnénk egy komplezz lövészzászlóaljat nehézfegyverekkel együtt... Tehát lesz végül 6 zászlóaljnyi helikopterünk.... HURRÁÁÁÁÁÁ
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
4 darab 17-es 4 milliárdért nagy javíttattunk,ha elfogadjuk ,hogy a Hindeket nem 1 hanem teszem azt 1,5 milliárdos darabáron csinálják az oroszok(ugye a harci helikopter nagyjavítása elvileg drágább mint egy szállítóé bár ti jobban értetek hozzá nem tudom,hogy mennyire reális az 50%-al magasabb ár)akkor 9 milliárdba fog kerülni a dolog.
Ennyi pénzből a harcoló zászlóaljak teljes személyi állományát(tehát 100%os feltöltöttséget jelentő létszámról beszélek nem a jelenlegi hiányosról)fel lehetne szerelni modern sisakkal azzal kompatibilis éjjellátóval és lézercélzóval az gépkarabélyokra és géppuskákra.De ha valami csoda folytán nagyon jól vásárolunk akkor lehet,hogy optika is jutna a fegyverekre.
Meg kell győzni a vezérséget arról, amit a 429. hsz. végén írtam (hogy a Mi-24 nélkül is megoldható a határőrizet), és a földi részleget kellene inkább fejleszteni. Erről nekem is ez a véleményem, de én ehhez kevés vagyok, magasabb támogatót kell keresnetek. ;)
 
M

molnibalage

Guest
A cseh és lengyel nagyjavító cégek is képesek végrehajtani ilyen modernizációt, a PG is képes lett volna rá anno, mint ahogy végrehajtotta Mi-17 átépítését kórház-helikopterré is. Ugyanazt a berendezést/rendszert amit be tudnak építeni X típusú helikopterbe, be lehet építeni a Mi-24-be is. Lehet, hogy több akadály és nehézség lesz mintha eleve úgy tervezték volna a gépet, de attól még megoldható. Nem ez benne a fő nehézség, hanem az új fedélzeti rendszerek megvásárlása, de az se technikailag hanem pénzügyileg. Egy biztos: ha meg se próbáljuk, akkor tuti hogy nem lesz pozitív eredménye.
Full digitálisra átlakítani az egész gépet, full integráció új számítógéppel, data linkkel? Hm...
 
M

molnibalage

Guest
Melyik szomszédunk ellen lenne használhatatlan a mi24? Az M1 et meg ahogy én láttam, a szaudiakétól jobbat ide meg ne halucinálj, úgy kilőtték nem egyet, mint a szart. Természetesen lelőhető a Hind szomszéd által is, de ezt hogy használhatatlan lenne pl. a románok ellen, pláne helyes alkalmazás mellett, az megint technokrata hülyeség. A románok sem állnak térdig korszerű manpads ban, és domborzatot is lehet használni elég jól+ defenzív harceljárásokat. Ami egy vadászgépnek a magasság a manpads ellen, az a hhelinek a gyors több irányból végrehajtott rácsapás, nagy sebességgel, és alacsonyan. Nem olyan könnyű ilyet lelőni még akkor sem, ha megvan hozzá az eszköz épp a kellő helyen. Ha meg nincs, akkor a gyalogság préda. Illetve amit mondtam, komolyan mondtam: Ezt ismerik, félik az emberek, akiket el kell riogatni a kerítésünk közeléből. Meggyőződésem hogy ezért jött elő egyáltalán megint a helikopter beszerzés, akik a pénzt adják, erre adnak inkább, nem önjáró tüzérségre, az hiába lenne potensebb pl. románia ellen.
Ezzel az erővel rendszeresítsünk technikcalokat...
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 376
55 058
113
dudi

Az ellenséges tüzérség vagy páncélos megsemmisítését, hogy oldja meg az a katona aki kap egy sisakot meg egy éjjellátót? :rolleyes:
Mert a hozzászólásodban nem konkurens képességeket vetsz össze. És a hadsereg jelenlegi helyzetében minden kéne. Kéne éjjellátó meg kevlár sisak is, de ha van 10 milliárdom amiből kijön 6 db harci heli, vagy kijön kevlársisak és éjjellátó akkor én a harci helit választanám.
Más lenne a döntésem ha lenne tüzérségünk meg MBT-ink, csak hát nincs egy darab se....

És ezt most nem személyeskedésként írom, félre ne érts, de egy lövészkatona a hajára kenheti a kevlársisakját egy ellenséges tüzérségi tűzben, vagy egy ellenséges páncélos zászlóalj rohamakor.... Az életét az menti meg, ha az ellenség ezen eszközeit fölszámolják, ahhoz meg valamilyen eszköz kell és az nem a sisak meg az éjjellátó...
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 814
305
83
Akkor egy Mi-24P egy elég vicces vas. Hogyan lehet olyan gépet megalkotni, ami ilyen szinten darálja le magát...? Mintha azt mondánád, hogy két CAS alatt a A-10 ellöv az összes lőszer és 100 óra mínusz. Hát elég vicces lenne....
Ritkán adok igazat neked!
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 515
14 970
113
M1 20 órás híradó, helyesbítés:
..... alaptalanok, azok a hírek, melyek a Honvédség helikoptereinek nagyjavítását Mészáros Lőrinc cége nyerte el... Valójában a felesége cége a nyerő, amely profiljába (kozmetikázás, útépítés) pontosan illeszkedik a projekt. Tisztességes, egy indulós versenytárgyalás volt, ugyan ketten indultak, de a másik cég kiesett a rozsdamaró hiánya miatt. A gépeknek a hírekkel ellentétben nem a Videoton staionavatójára kell elkészülni, ez aljas, Soros György által sugallt félrevezetés. A NATO együttműködés keretében a Masaryk Cseh Hordozó fedélzetére szánják őket, mely Líbia partjai előtt demonstrálja a V4-ek egységét. Az is liberális dezinformáció és aljas csúsztatás, hogy műanyag fegyverzete lesz, mert igazi tikfa utánzatokat rendelt a minisztérium... A gépek ára pedig semmivel sem marad el Pakd II-től, tehát reális, melyről Nemzeti KOnzultációt kezd a kormány...
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and emel

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 515
14 970
113
TV2 Tények, friss hír:
A Honvédség Mi-24-es helikoptereit valójában Andy Vajna Filmprodukciós cége nagyjavítja, mivel kell a magyar helikopter a Qrvadrágán add a pénzedet c. új Bruce Willis filmhez, melyben imitált légiharcot vív három kazahnak álcázott magyar Hind 3 grúznak álcázott magyar Hind ellen....
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and emel

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 362
77 046
113
dudi

Az ellenséges tüzérség vagy páncélos megsemmisítését, hogy oldja meg az a katona aki kap egy sisakot meg egy éjjellátót? :rolleyes:
Mert a hozzászólásodban nem konkurens képességeket vetsz össze. És a hadsereg jelenlegi helyzetében minden kéne. Kéne éjjellátó meg kevlár sisak is, de ha van 10 milliárdom amiből kijön 6 db harci heli, vagy kijön kevlársisak és éjjellátó akkor én a harci helit választanám.
Más lenne a döntésem ha lenne tüzérségünk meg MBT-ink, csak hát nincs egy darab se....

És ezt most nem személyeskedésként írom, félre ne érts, de egy lövészkatona a hajára kenheti a kevlársisakját egy ellenséges tüzérségi tűzben, vagy egy ellenséges páncélos zászlóalj rohamakor.... Az életét az menti meg, ha az ellenség ezen eszközeit fölszámolják, ahhoz meg valamilyen eszköz kell és az nem a sisak meg az éjjellátó...

6 harci helikoptert még a hajadra sem tudsz kenni annyira nevetségesen kevés.Azt meg igen rosszul látod,hogy szerinted jobban növelné a Honvédség harcértékét a 6 db Hind mint amit én írtam.Elárulok egy titkot éjjellátó képesség nélkül a nap minimum 40%-ban harcképtelen vagy.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Full digitálisra átlakítani az egész gépet, full integráció új számítógéppel, data linkkel? Hm...
Döntés és pénz kérdése, az új nfedélzeti rendszereket szállító cégek kezüket-lábukat törve segítenének a beépítésben és az integrációban, hiszen ez nekik váratlan plusz pénz lenne. A régi szovjet berendezések helyén símán beférne minden, azok nem a mikro-méretezésükről voltak híresek. Nem azt mondom hogy szerintem most ez a fontos a Honvédségnek, de ha a főnökség szerint ez a fontos, akkor megoldható. A nagyjavítás gyorsabban, a modernizáció persze jóval tovább tartana - főleg az első egy-két gépnél, ahol ki kellene dolgozni a technológiát (magyarán ki kellene találni a mit-hova-hogyan és hogyan üzemeltessük-öt).
 
  • Tetszik
Reactions: Luthero

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 814
305
83
Melyik szomszédunk ellen lenne használhatatlan a mi24? Az M1 et meg ahogy én láttam, a szaudiakétól jobbat ide meg ne halucinálj, úgy kilőtték nem egyet, mint a szart. Természetesen lelőhető a Hind szomszéd által is, de ezt hogy használhatatlan lenne pl. a románok ellen, pláne helyes alkalmazás mellett, az megint technokrata hülyeség. A románok sem állnak térdig korszerű manpads ban, és domborzatot is lehet használni elég jól+ defenzív harceljárásokat. Ami egy vadászgépnek a magasság a manpads ellen, az a hhelinek a gyors több irányból végrehajtott rácsapás, nagy sebességgel, és alacsonyan. Nem olyan könnyű ilyet lelőni még akkor sem, ha megvan hozzá az eszköz épp a kellő helyen. Ha meg nincs, akkor a gyalogság préda. Illetve amit mondtam, komolyan mondtam: Ezt ismerik, félik az emberek, akiket el kell riogatni a kerítésünk közeléből. Meggyőződésem hogy e
6 harci helikoptert még a hajadra sem tudsz kenni annyira nevetségesen kevés.Azt meg igen rosszul látod,hogy szerinted jobban növelné a Honvédség harcértékét a 6 db Hind mint amit én írtam.Elárulok egy titkot éjjellátó képesség nélkül a nap minimum 40%-ban harcképtelen vagy.
Dudi!
Te, sem mondtad ezt komolyan..!
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
6 harci helikoptert még a hajadra sem tudsz kenni annyira nevetségesen kevés.Azt meg igen rosszul látod,hogy szerinted jobban növelné a Honvédség harcértékét a 6 db Hind mint amit én írtam.Elárulok egy titkot éjjellátó képesség nélkül a nap minimum 40%-ban harcképtelen vagy.
Dudi, az 50 harci helikopter is az első 2-3 gép nagyjavításával vagy vásárlásával kezdődik, és nem tudni hol lesz a vége (a terv az egy dolog, a tény az meg módosulhat és sokszor meg is teszi).
A többiben viszont igazad van.
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 376
55 058
113
Dudi

Nem vitatom, hogy éjjellátó nélkül a nap 40%-ban harcképtelen egy lövész, de ha az ellenséges tüzérség lövi az állásaitokat akkor az éjjellátód arra jó csak, hogy lásd azt mi fog megölni.
Kecskepásztorok ellen, misszióban fontosabb az NVG képesség , persze, de én valódi hadseregek összecsapásával is számolnék a honvédelem esetén. Nem csak toyotás turbános bohócok léteznek ám a világ harcmezőin...

De szívesen hallgatlak azzal kapcsolatban, hogy milyen képességei vannak a jelenlegi honvédségnek az ellenséges páncélosok és a tüzérség ellen. Mivel küzdenéd le őket?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 362
77 046
113
Dudi

Nem vitatom, hogy éjjellátó nélkül a nap 40%-ban harcképtelen egy lövész, de ha az ellenséges tüzérség lövi az állásaitokat akkor az éjjellátód arra jó csak, hogy lásd azt mi fog megölni.
Kecskepásztorok ellen, misszióban fontosabb az NVG képesség , persze, de én valódi hadseregek összecsapásával is számolnék a honvédelem esetén. Nem csak toyotás turbános bohócok léteznek ám a világ harcmezőin...

De szívesen hallgatlak azzal kapcsolatban, hogy milyen képességei vannak a jelenlegi honvédségnek az ellenséges páncélosok és a tüzérség ellen. Mivel küzdenéd le őket?

A tüzérség ellen be tudod ásni magad ami még mindig nagyon hatékony módszer.A rendszereben lévő páncéltörő rakétáink(METISZ FAGOT)minden szóba jöhető ellenséges harckocsit képesek megsemmisíteni.

Az a baj,hogy azt nem érted meg,hogy 6db harci helikopterről beszélünk nem 6 századról...

Az éjjellátó képesség ráadásul konvencionális harcban az igazán fontos nem pedig aszimmetrikus háború esetén.Ugye az előbbi egy intenzív az utóbbi pedig egy alacsony intenzitású forma.

Ha nem tudsz éjszaka harcolni akkor az ellenségnek nincs más dolga csak az,hogy éjszaka támadjon,hisz nem tudsz ellene tenni semmit mert nem látsz!
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 845
65 546
113
M1, friss hír:
Mészáros Lőrinc Hind Kft.-je nyerte el a 6 db magyar Mi-24 helikopter felújítását... A gépeknek 2020-ra kell elkészülnie, a Videoton Stadion avatására... A nagyjavított gépekre integrálják a Fidesz-2 kommunikációs rendszert, mely a határvonal felett repülve Orbán-idézetekkel bombázza az illegális migránsokat. A nagyjavított gépeknek 3 fős lesz a személyzete, a pilóta és az operátor mellé egy kommunikátor is velük megy, hogy magyarázza a döntéseket. A megnövekedett személyzet miatt kevesebb fegyvert visz a gép, de ez nem látszik majd, mert minden fegyverzetből műanyag utánzatot függesztenek fel... Az egyetlen bibi a gépek ára, mivel a nagyjavítást nem a nyertes cég végzi, hanem a Hind Kft. kiadja az ukrán Hindov Kft.-nek, aki alvállalkozóként bevonja a fehérorosz Hindovics konzorciumot, aki pedig megcsináltatja az orosz alvállalkozóval, a MIL-céggel... Így egy gép árából felszerelhetnénk egy komplezz lövészzászlóaljat nehézfegyverekkel együtt... Tehát lesz végül 6 zászlóaljnyi helikopterünk.... HURRÁÁÁÁÁÁ
A vidi stadionig el is hittem...
Mindenesetre szeretném látni annak a szírnek az arcát akit megdobáltak már Mi-24-ből Idlibben,Aleppóban vagy Hámában és most itt gubbaszt a határon. Ettől függetlenül szerintm is elúszott már az a flotta, kb 2020-ra készül el és 2023-ig lehet rendszerben, kb 4 évig. Ahhoz túl drága mulatság lenne sajnos már.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 845
65 546
113
A tüzérség ellen be tudod ásni magad ami még mindig nagyon hatékony módszer.A rendszereben lévő páncéltörő rakétáink(METISZ FAGOT)minden szóba jöhető ellenséges harckocsit képesek megsemmisíteni.

Az a baj,hogy azt nem érted meg,hogy 6db harci helikopterről beszélünk nem 6 századról...

Az éjjellátó képesség ráadásul konvencionális harcban az igazán fontos nem pedig aszimmetrikus háború esetén.Ugye az előbbi egy intenzív az utóbbi pedig egy alacsony intenzitású forma.

Ha nem tudsz éjszaka harcolni akkor az ellenségnek nincs más dolga csak az,hogy éjszaka támadjon,hisz nem tudsz ellene tenni semmit mert nem látsz!
Teliholdnál azért elég jól lehet látni, torkolattüzet is lehet célba venni, de tulajdonképp igazad van.
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 633
5 357
113
Én 2 perc alatt találtam 3 oldalt is ahol MI-24-et lehet modernizálni. A Cseh és a Safran ajánlat biztos, hogy aktuális is. linkek:
http://www.redstar.gr/Foto_red/Eng/Helicopter/SuperHind.html

http://www.wzl1.mil.pl/offer/helicopter-modernization/mi-24

https://www.safran-electronics-defense.com/aerospace/helicopters/modernization-and-weapons-systems

bad4108e1055af025bc6ac5c92b1b77f.jpg


Aki meg azt írja, hogy azért nem kell harciheli mert nem lesz háború arra meg inkább nem is írok semmit....

Azt ugye Te se hiszed el, hogy itt lesz bârmiféle modernizáció? :D