[HUN] Mi-24 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 961
18 494
113
Kérem a topictársakat, hogy kerüljék az illuzórikus ábrándokat.
Miután a típus üzemeltetéséhez szükséges teljes emberi és műszaki-alkatrész hátteret a személyügyi döntésekkel, illetve a komplett inkurrencia raktár megszüntetésével totálisan felszámolták, a gépek újboli üzmebe (lényegében rendszerbe) állítása közel lehetetlen.
Fizikailag lehetetlen.
A nevezett hat darab gép miatt mindent újból ki kellene építeni, be kellene szereni.
Ez nem egyszerű nagyjavítás, mert akkor egy fennálló üzemi környezetbe kerül vissza egy ismert technika, de itt se üzemi környezet, se a technikát ismerő gárda nem adott már.

Ehhez annyit tennék hozzá, kissé más aspektusból hogy....
A minap történt valami Szíriában, aminek következtében az USA - Oroszország kapcsolatok befagyhatnak, vagy már be is fagytak. Ebből az apropóból, NATO tagállamként, nem biztos hogy meg kellene lépni ezt a felújítást, lévén Orosz technikáról lenne szó. Illetve lehet a világban végbemenő folyamatok láttán, a hazai döntéshozók is alaposabban átgondolják még ezt a dolgot. Hiszen a miniszter is csak meglebegtette hogy felújítjuk a gépeket. Konkrét szerződésről, vagy a felújításra kiírt tenderről nem tudni egyenlőre. Vagyis még teljesen bizonytalan szerintem ez a történet. Nem beszélve arról, ha csak a saját gépparkban gondolkodunk, nem tudom érdemes-e 6 db helikopterrel nekivágni, még kellemes világpolitikai környezetben is. Úgy vélem, a legkisebb hasznos egység, a század lenne legalább. Az meg 12 helikopter minimum. Nem élném bele magam a dologba tehát. Még akkor sem ha a HM rájött, mennyire szükség lenne a szárazföldi erők támogatásának ez a módja. Páncélosok és élő erő ellen nagyon kellene egy potens harci helikopter. Pláne hogy szárazföldi erőnk nagyon kicsi, tüzérsége pedig nincs gyakorlatilag.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 544
45 108
113
Ehhez annyit tennék hozzá, kissé más aspektusból hogy....
A minap történt valami Szíriában, aminek következtében az USA - Oroszország kapcsolatok befagyhatnak, vagy már be is fagytak. Ebből az apropóból, NATO tagállamként, nem biztos hogy meg kellene lépni ezt a felújítást, lévén Orosz technikáról lenne szó. Illetve lehet a világban végbemenő folyamatok láttán, a hazai döntéshozók is alaposabban átgondolják még ezt a dolgot. Hiszen a miniszter is csak meglebegtette hogy felújítjuk a gépeket. Konkrét szerződésről, vagy a felújításra kiírt tenderről nem tudni egyenlőre. Vagyis még teljesen bizonytalan szerintem ez a történet. Nem beszélve arról, ha csak a saját gépparkban gondolkodunk, nem tudom érdemes-e 6 db helikopterrel nekivágni, még kellemes világpolitikai környezetben is. Úgy vélem, a legkisebb hasznos egység, a század lenne legalább. Az meg 12 helikopter minimum. Nem élném bele magam a dologba tehát. Még akkor sem ha a HM rájött, mennyire szükség lenne a szárazföldi erők támogatásának ez a módja. Páncélosok és élő erő ellen nagyon kellene egy potens harci helikopter. Pláne hogy szárazföldi erőnk nagyon kicsi, tüzérsége pedig nincs gyakorlatilag.
Így van. Semmi sem biztos még, de hogy ide állítólag haditechnika ismerő/szerető emberek írogatnak, akiknek fontos(nak kéne hogy legyen!) Magyarország biztonsága, is tudnak fanyalogni, ha FELMERÜL, hogy a semmi helyett lesz valami, az felháborító. Ha Mi-24, és 6 db, akkor annak kell örülni, megjegyzem anélkül hogy bármi titkos infóm lenne, én biztos vagyok benne, hogy ezt hamarabb/olcsóbban hadra fogható állapotba tudnánk rázni, mint egy nekünk TELJESEN idegen akár többfeladatos típust, mondjuk egy BlackHawk-ot. Amiből persze sanszosan 3 db SE jönne ki, ugyanezen pénzért. Ne legyen már mindenki a PC mögött olyan kurva okos, mert akik a HM ben ülnek, és erről gondolkoznak, bármilyen meglepő, MIND NEM TELJESEN hülye, és ráadásul kicsit több információhóz férnek hozzá, mint itt a főokosok, akik mindent tudnak.
 
  • Tetszik
Reactions: Luthero

ZeiG

Well-Known Member
2017. április 4.
871
4 851
93
Örülök, ha újra repülni fognak a magyar Mi-24-esek, ezek a legendás hírű, lenyűgöző küllemű repülő halálgépek. Imádom őket. Már csak esztétikai szempontból is remek döntés levegőbe emelni őket! (Mondjuk ami azt illeti, én annak is örülnék, ha ismét magyar színekben reptetnénk néhány Ju-87-est. Mekkora show lenne repülőnapokon, május 1-én, stb. egy-egy szirénázva zuhanás a Duna fölött! A NATO felé pedig ideális COIN-gépekként lehetne eladni őket! :D)

Logikusan gondolkodva viszont szerintem sem túl jó döntés feltámasztani a Mi-24-eket, bármilyen lenyűgöző vasak is. Tűzerejükre jelenleg gyakorlatilag semmi szükség. Személy- és teherszállításra, amire tényleges igény van, hatékonyabbak a Mi-8/17-esek. Ha a harcképesség fokozása a cél, azt logikusabb lenne ezeken elvégezni. Ilyen alacsony darabszám mellett sokkal kívánatosabb lenne egy univerzális típust üzemeltetni. Szóval én vérző szívvel bár, de lemondanék róluk, ugyanakkor örülök, ha mégis visszatérnek, mert gyönyörű gépek és erősíteni fogják a katonai potenciált, mégha nem is a leghatékonyabb módon.
 

öreg járőr

Well-Known Member
2017. január 28.
261
296
63
Tényleg a HM ben nem CSAK hülyék ülnek de a rangkórság nagyon jelen lehet és kaki pisi egybefut ha a szolgalelkű felső vezérek megjelennek.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 544
45 108
113
Tényleg a HM ben nem CSAK hülyék ülnek de a rangkórság nagyon jelen lehet és kaki pisi egybefut ha a szolgalelkű felső vezérek megjelennek.
Senki nem vitatja ezt szerintem, de ÉN pl. ha kis lépésekkel is, de a rendszerváltás óta leginkább most látom azt, hogy egyáltalán a helyes irányba kezdenénk tipegni. Ezt meg pártállástól függetlenül aki vitatja, az hülye. Eddig leépítés, elvonás volt, most meg azért elkezdett csepegni valami, és kilátásban van, hogy legalább félig tele lesz a pohár idővel...
 
  • Tetszik
Reactions: marton
M

molnibalage

Guest
Édes faszom... Nektek bármi van, minden rossz.
Édes faszom, ha majd egyszer műszaki tartalommal gondolkoznál, akkor nem fakadnál ki ennyire.
A kommented a topikusan olyan, hogy ha van valakinek bármi hülye ötlete, akkor tapsolni kell hozzá. Nem számít, hogy semmi ésszerűsség nincs benne és fizikailg kb. képtelenség.

Ha nincs fejlesztés, ellopja a pénzt a vezetés. Ha jön mentő heli, hahaha az lófasz, futárgép, minden mindegy, csak lőni ne lehessen vele!
Fent leírtam. Az elméletben feltámasztott 24-es csak UB blokkozgatni és gépágyúzni tudna. A szárazföldieknek, akiket supportálni kéne semmilyük nincs.

Ha hind jön, az hülyeség, mert semmivel sem tud többet, mint a minyó, csak azzal hogy van rajta gépágyú, ub blokk, meg opcionálisan atgm.
A Minyó is tud UB blokkozgatni és van hozzá igaz, hogy kisebb űrméretű, de konténeben csöves fegyver. Viszont kuráva nem számít egyik sem. Mikor az Igla-1 lassan 40 éves és az Igla is 30 éves, akkor ne akarjunk már MANPAD zónába berepülni...

A másik képesség VISSZASZERZÉSE épp ezért jelenleg fontosabb. Valamint aki lebecsüli a 30ast+ ub blokkot, az konkrétan hülye, jelenleg nem tudom feltűnt e, de pl nem nagyon van tüzérség, ami le tudna fogni puha célok ellen területet, ez meg láss csodát, képes erre..
Az UB blokk legfeljebbv APC célik jó és területfegyver a világ összes fegyverének HMZ-jén belül. Akkor minek? Ott a Gripen, ami a világ legerősebb harckocsiját is telibekpja egy szem bombával a közepes hatótávolságú SAM-ig meg immúnis tud lenni mindenre mert olyan magasan és gyorsan repül.

Na, akkor hova is kell ilyen féllábú 24-es? Zsolt a baj az veled, hogy műszaki tartalom és ész nélkül kommentelsz.
 
  • Tetszik
Reactions: endre
M

molnibalage

Guest
Olyan Indexesek neem?
Nem.
Senki nem vitatja ezt szerintem, de ÉN pl. ha kis lépésekkel is, de a rendszerváltás óta leginkább most látom azt, hogy egyáltalán a helyes irányba kezdenénk tipegni. Ezt meg pártállástól függetlenül aki vitatja, az hülye. Eddig leépítés, elvonás volt, most meg azért elkezdett csepegni valami, és kilátásban van, hogy legalább félig tele lesz a pohár idővel...
Ez is hülyeség.
  • A Kub korszerűsítés szerinted nem volt helyes? A világ legkorszerűbb Kubja a magyar Kub. A gyakorlatokon szimuláltan értek el killeket vele többször is, a pilótákat meglepte, hogy mire képes a régi rendszer úgy, hogy van NVG/optika és Patriot FDC-be van integrálva, hálózatos hadviselési képességgel.
  • A Mistral platformja szar, de maga a rakta vezérlése és kinematika paraméterei jobbak, mint a Igla-1-é volt.
  • A Gripen program gatyába rázása szerinted hülyeség volt?
Ezekhez képest a totálisan meghalt és elavult 24-es feltámasztásának meg tapsolsz... Az is igaz, hogy ehhez képes viszont csak romboltak. De talán nem a régi romokból kellene építkezni, hanem ideje lenne egy új háznak, ami nem tessék lássák és semmre sem jó megoldást, hanem 30 évre teremt alapokat.
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
Örülök, ha újra repülni fognak a magyar Mi-24-esek, ezek a legendás hírű, lenyűgöző küllemű repülő halálgépek. Imádom őket. Már csak esztétikai szempontból is remek döntés levegőbe emelni őket! (Mondjuk ami azt illeti, én annak is örülnék, ha ismét magyar színekben reptetnénk néhány Ju-87-est. Mekkora show lenne repülőnapokon, május 1-én, stb. egy-egy szirénázva zuhanás a Duna fölött! A NATO felé pedig ideális COIN-gépekként lehetne eladni őket! :D)

Logikusan gondolkodva viszont szerintem sem túl jó döntés feltámasztani a Mi-24-eket, bármilyen lenyűgöző vasak is. Tűzerejükre jelenleg gyakorlatilag semmi szükség. Személy- és teherszállításra, amire tényleges igény van, hatékonyabbak a Mi-8/17-esek. Ha a harcképesség fokozása a cél, azt logikusabb lenne ezeken elvégezni. Ilyen alacsony darabszám mellett sokkal kívánatosabb lenne egy univerzális típust üzemeltetni. Szóval én vérző szívvel bár, de lemondanék róluk, ugyanakkor örülök, ha mégis visszatérnek, mert gyönyörű gépek és erősíteni fogják a katonai potenciált, mégha nem is a leghatékonyabb módon.
Jelenleg még egy dugós puska is erősítené a katonai potenciálunkat. Jobb lenne alulról építkezni, tisztességes felszerelést és körülményeket biztosítani a katonáknak, utána jöhetnének a helikopterek meg a többi. Na nem agyonhasznált ősöreg 40 éves szovjet gépeket, hanem modern időtálló eszközöket. NATO tagok vagyunk engedjük már meg magunknak azt a luxust hogy hosszabb távra merjünk gondolkodni, és ahogy a pénz engedi fokozatosan valami nagyobb beszerzést kiírni. A kutya se fog minket megtámadni, nem kell nagyot markolni minden 4 évben a világvégét várva hogy aztán pénz szűke miatt semmi se jusson végül.
Nem vagyunk mi lomisok hogy állandóan a szart gyűjtsük házról házra járva. Spórolni kellene aztán irány az IKEA.
 
  • Tetszik
Reactions: molnibalage

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 961
18 494
113
Így van. Semmi sem biztos még, de hogy ide állítólag haditechnika ismerő/szerető emberek írogatnak, akiknek fontos(nak kéne hogy legyen!) Magyarország biztonsága, is tudnak fanyalogni, ha FELMERÜL, hogy a semmi helyett lesz valami, az felháborító. Ha Mi-24, és 6 db, akkor annak kell örülni, megjegyzem anélkül hogy bármi titkos infóm lenne, én biztos vagyok benne, hogy ezt hamarabb/olcsóbban hadra fogható állapotba tudnánk rázni, mint egy nekünk TELJESEN idegen akár többfeladatos típust, mondjuk egy BlackHawk-ot. Amiből persze sanszosan 3 db SE jönne ki, ugyanezen pénzért. Ne legyen már mindenki a PC mögött olyan kurva okos, mert akik a HM ben ülnek, és erről gondolkoznak, bármilyen meglepő, MIND NEM TELJESEN hülye, és ráadásul kicsit több információhóz férnek hozzá, mint itt a főokosok, akik mindent tudnak.

Én elhiszem neked hogy nem mindenki balfék a HM-ben. Azonban van egy nem egészen érthető, általános gondolkodásmód szerintem azon a tájon. Példaként, egy másik oldalról bemásolom "Trizs" kommentelő hozzászólását, egy harcjármű lekonzerválási témához.

Ne tessék régi vicceket elmondani.

A tartós tárolásból azok az eszközök egyenesen a bontóba, illetve szürkeexportra kerültek.

'98-óta pedig a tartós tárolásnak hírét sem hallotta az aktuális garnitúra, nemhogy gyakorolta volna.

Ezért rohadt szét gyakorlatilag pár év alatt az addig, és azután beszerzett haditechnika.
-------------
Kár.

Pedig én nagyon pártoltam*** a dolgot.

Nem mi, nem a főiskola hanem a HTI és Gödöllő dolgozta ki (ha jól csalódom izraeli segédlettel) a tartós tárolásba helyezés technológiáját.

Pár protó elkészítése után, a Verpeléti hk.ezredet jelölték ki, mint minta tartós tárolásba helyező alakulatot.

Meg is csinálták.

Jól.

Működött.

De!

Jött a magyarosch, ungarische spezialitet kukacoskodás.

- Mi az, hogy a zsidó előírja hány naponta kell ellenőrizni a kivezetett műszerben a benti páratartalmat?

- Miért kell évente lecserélni a benti pára elszívó granulátumot, mikor - a szomszédom anyósa mondta - biztos kibír három évet is?

- Meg minek kell egy ilyen tartós tárolásba helyezett ezredhez békében is 8 fő ?

Amúgy a 730 fős állományt csökkentették 8 főre, de ezt sokallták.

Satöbbi.

Még be sem fejezték a kb. 550-600 db T55-T54 tartós tárolásba helyezését, amikorra megváltozott a politikai széljárás és inkább vitték ezeket az eszközöket Diósgyőrbe, beolvasztani.

Ami meg kimaradt a beolvasztásból, azt meg sorsára hagyták.

felügyelet, ellenőrzés, karbantartás nélkül.

Mert bár igaz, hogy egy tartós tárolásba helyezett ezrednél az eredeti létszám 1%-a képes majdnem hadrafogható, de mindenképpen üzemképes állapotban tartani a teknyikát, ha ezt az 1%-t is elvonják, hamar lerohad az egész és már valóban csak selejtnek való.

Az eredetileg tervezett, gondolt technika mennyiségnek kb. 2%-a lett valóban tartós tárolásba helyezve, de a tárolásból kimaradt a tartós szó.

Mert volt eszköz ami, amikorra sorra került és valóban tartós tárolásba is helyezték (nem olcsón) rá egy hétre ment a bontóba.



xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and fip7

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Jelenleg még egy dugós puska is erősítené a katonai potenciálunkat. Jobb lenne alulról építkezni, tisztességes felszerelést és körülményeket biztosítani a katonáknak, utána jöhetnének a helikopterek meg a többi. Na nem agyonhasznált ősöreg 40 éves szovjet gépeket, hanem modern időtálló eszközöket. NATO tagok vagyunk engedjük már meg magunknak azt a luxust hogy hosszabb távra merjünk gondolkodni, és ahogy a pénz engedi fokozatosan valami nagyobb beszerzést kiírni. A kutya se fog minket megtámadni, nem kell nagyot markolni minden 4 évben a világvégét várva hogy aztán pénz szűke miatt semmi se jusson végül.
Nem vagyunk mi lomisok hogy állandóan a szart gyűjtsük házról házra járva. Spórolni kellene aztán irány az IKEA.

De nem biztos, hogy rosszabbul járunk a szovjet (vagy új orosz) gépekkel, mint a nyugatiakkal. Más az árazás. Ha felújítjuk őket akkor egész sok új fegyvert is lehet rájuk integrálni, tehát a térségben megmaradt, beszerezhető szovjet/orosz készleteket is el lehet lőni. A darabszám ellenben kevés egy újbóli rendszerbeállításhoz.Allesmornak igaza van sajnos, elloptak ezek mindent.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 544
45 108
113
Jelenleg még egy dugós puska is erősítené a katonai potenciálunkat. Jobb lenne alulról építkezni, tisztességes felszerelést és körülményeket biztosítani a katonáknak, utána jöhetnének a helikopterek meg a többi. Na nem agyonhasznált ősöreg 40 éves szovjet gépeket, hanem modern időtálló eszközöket. NATO tagok vagyunk engedjük már meg magunknak azt a luxust hogy hosszabb távra merjünk gondolkodni, és ahogy a pénz engedi fokozatosan valami nagyobb beszerzést kiírni. A kutya se fog minket megtámadni, nem kell nagyot markolni minden 4 évben a világvégét várva hogy aztán pénz szűke miatt semmi se jusson végül.
Nem vagyunk mi lomisok hogy állandóan a szart gyűjtsük házról házra járva. Spórolni kellene aztán irány az IKEA.
Irány az ikea, és vásároljunk tutit... Mikorra, és mennyit s miből vásárolunk be?
 
  • Tetszik
Reactions: fip7
M

molnibalage

Guest
De nem biztos, hogy rosszabbul járunk a szovjet (vagy új orosz) gépekkel, mint a nyugatiakkal. Más az árazás. Ha felújítjuk őket akkor egész sok új fegyvert is lehet rájuk integrálni, tehát a térségben megmaradt, beszerezhető szovjet/orosz készleteket is el lehet lőni. A darabszám ellenben kevés egy újbóli rendszerbeállításhoz.Allesmornak igaza van sajnos, elloptak ezek mindent.
Új fegyvert integrálni? Ne vicceljünk már...
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
De nem biztos, hogy rosszabbul járunk a szovjet (vagy új orosz) gépekkel, mint a nyugatiakkal. Más az árazás. Ha felújítjuk őket akkor egész sok új fegyvert is lehet rájuk integrálni, tehát a térségben megmaradt, beszerezhető szovjet/orosz készleteket is el lehet lőni. A darabszám ellenben kevés egy újbóli rendszerbeállításhoz.Allesmornak igaza van sajnos, elloptak ezek mindent.
Lehetnénk egyszer mi is akik nem kullognak a dolgok után. A tény az K-Európa nyugati orientációjú immáron lassan 30 éve, és vajmi keveset fog ez változni a következő 30 évben. Egyszer az életben legyünk mi a kezdeményezők és szerezzünk be időtálló korszerű nyugati terméket. Lassan de mindenki ezt teszi a környéken.
Duplán nyernénk vele:

- egyrészt nem kellene minden éjjel rémálmok közepette forgolódni hogy bármelyik reggel arra ébredhetünk hogy szétesik a 20x felújított muzeális gép. Ellenkezőleg nyugodtan alhatnánk hogy ami új és karbantartott az 5-10 év múlva is az marad.

- másrészt eljön az idő hogy túl kell adnunk azokon a nyugati vasakon is, és ekkor nem mi lennénk a lomisok, hanem mi lennénk azok akik még komoly összeget is nyernek azon hogy tőlünk veszik meg a kevésbé öntudatos országok a környéken. A lengyelek már lépéselőnyben vannak. Ott van példának a Portugál-Román üzlet is.
 
M

molnibalage

Guest
Irány az ikea, és vásároljunk tutit... Mikorra, és mennyit s miből vásárolunk be?
A vásárlás alapvető törnyvénye, hogy olyan vegyél, aminek értelme is van és tudod is üzemeltetni. Ha ebből az jön ki, hogy lehet szinte semmire sem jó és gyakorlatban feltámaszthatatlan 24-es vagy a pénzből bárki vehet más hasznosat, akkor szerinted melyik a logikus? Miféle elborult ötlet az, hogy ha most nem telik jó új helire, akkor invensztáljunk a régibe, ami lényegében semmit nem tudna adni, amit most nem tud a 8/17 a konténert kivéve...? Abból a helinként 2-3 millió USD-ből annyi csapásmérő fegyver vehető a Griffekhez, hogy belefulladsz. Vagy némi repóra. Vagy a szárazföldeik kaphatnának még, ha csak akár valami kisebb dolgot, de korszerűt.

Mondom, egy éjszaki képesség nélküli harci helikopter ma a vicckategóriát jelenti...
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
Ez a KGST-re meg a karácsonyi zokni-konyakmeggy bonbonra hasonlít hogy széthulló hulladék Migeket meg Minyókat adunk körbe körbe egymásnak mi K-Európai országok. Gyávák vagyunk váltani az orosz/szovjet technikáról ezért inkább addig csereberélünk és tartjuk életben a korszerűtlen fegyvernemet míg az utolsó ezt kezelő közkatona nyugdíjba nem megy. Ez gyalázat.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Jelenleg még egy dugós puska is erősítené a katonai potenciálunkat. Jobb lenne alulról építkezni, tisztességes felszerelést és körülményeket biztosítani a katonáknak, utána jöhetnének a helikopterek meg a többi. Na nem agyonhasznált ősöreg 40 éves szovjet gépeket, hanem modern időtálló eszközöket. NATO tagok vagyunk engedjük már meg magunknak azt a luxust hogy hosszabb távra merjünk gondolkodni, és ahogy a pénz engedi fokozatosan valami nagyobb beszerzést kiírni. A kutya se fog minket megtámadni, nem kell nagyot markolni minden 4 évben a világvégét várva hogy aztán pénz szűke miatt semmi se jusson végül.
Nem vagyunk mi lomisok hogy állandóan a szart gyűjtsük házról házra járva. Spórolni kellene aztán irány az IKEA.
Az első két mondatodban igazad van, a többi már sántít.A Mi-24P gépek nem agyonhasználtak, az NDK 90-ben kapta ezeket, a német egyesülésig nem sokat repültek, a két nálunk rendszerbe állított gép /335, 336) egyike se érte el anno a 200 órát, a többi meg ugye azóta se repült.Szóval ha tényleg végrehajtják rajtuk a nagyjavítást, akkor ez lesz az első nagyjavításuk (a 335/6 kivételével, azoknál is csak az első!), tehát még hosszú élettartam van bennük!!
Az meg messze nem igaz, hogy ezeket nem lehet modernizálni, NATO-sítani, persze a megfelelő pénzt rá kell áldozni, meg kell venni a hozzávalókat - de a sárkányt, hajtóműveket, reduktorokat és fedélzeti rendszereket már nem kell megvenni!! Ha meg veszünk nyugati harci helikoptert, a modernségükhöz ugyanazok a hozzávalók kellenek mint a 24-es modernizáláshoz (ez ugyanaz a költség), de meg kell venni az új sárkányt, hajtóműveket, reduktorokat és fedélzeti rendszereket is - húzós nyugati árakon - alig párszáz órát repült gépek helyett??!! Már megint ilyen gazdagok vagyunk, mint a MiG-29-ek kukázásakor modernizálásuk helyett?!! Figyelő szemetek vessétek a csehekre, lengyelekre, ők már tudnak erről a témáról valamit - és csodák csodájára, náluk repülnek a 24-ek!!
A hosszabb távra gondolkozást meg felejtsd el, ahhoz nem ilyen "baloldali" parlamenti ellenzék kell amelyik először megszavazza az új tipusra a pénzt, aztán a kiválasztás után meg semmi se jó neki és elkezd mindenkit gyalulni meg ócsárolni ugyanabban az ügyben.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Az első két mondatodban igazad van, a többi már sántít.A Mi-24P gépek nem agyonhasználtak, az NDK 90-ben kapta ezeket, a német egyesülésig nem sokat repültek, a két nálunk rendszerbe állított gép /335, 336) egyike se érte el anno a 200 órát, a többi meg ugye azóta se repült.Szóval ha tényleg végrehajtják rajtuk a nagyjavítást, akkor ez lesz az első nagyjavításuk (a 335/6 kivételével, azoknál is csak az első!), tehát még hosszú élettartam van bennük!!
Az meg messze nem igaz, hogy ezeket nem lehet modernizálni, NATO-sítani, persze a megfelelő pénzt rá kell áldozni, meg kell venni a hozzávalókat - de a sárkányt, hajtóműveket, reduktorokat és fedélzeti rendszereket már nem kell megvenni!! Ha meg veszünk nyugati harci helikoptert, a modernségükhöz ugyanazok a hozzávalók kellenek mint a 24-es modernizáláshoz (ez ugyanaz a költség), de meg kell venni az új sárkányt, hajtóműveket, reduktorokat és fedélzeti rendszereket is - húzós nyugati árakon - alig párszáz órát repült gépek helyett??!! Már megint ilyen gazdagok vagyunk, mint a MiG-29-ek kukázásakor modernizálásuk helyett?!! Figyelő szemetek vessétek a csehekre, lengyelekre, ők már tudnak erről a témáról valamit - és csodák csodájára, náluk repülnek a 24-ek!!
A hosszabb távra gondolkozást meg felejtsd el, ahhoz nem ilyen "baloldali" parlamenti ellenzék kell amelyik először megszavazza az új tipusra a pénzt, aztán a kiválasztás után meg semmi se jó neki és elkezd mindenkit gyalulni meg ócsárolni ugyanabban az ügyben.
Ja, és ebben a témában nincs Ikea, csak drága és még drágább boltok. Ráadásul én voltam már Ikeában és hiába keresgéltem, annyira jó bolt hogy nem vettem ott semmit...
 

ZeiG

Well-Known Member
2017. április 4.
871
4 851
93
Jelenleg még egy dugós puska is erősítené a katonai potenciálunkat. Jobb lenne alulról építkezni, tisztességes felszerelést és körülményeket biztosítani a katonáknak, utána jöhetnének a helikopterek meg a többi. Na nem agyonhasznált ősöreg 40 éves szovjet gépeket, hanem modern időtálló eszközöket. NATO tagok vagyunk engedjük már meg magunknak azt a luxust hogy hosszabb távra merjünk gondolkodni, és ahogy a pénz engedi fokozatosan valami nagyobb beszerzést kiírni. A kutya se fog minket megtámadni, nem kell nagyot markolni minden 4 évben a világvégét várva hogy aztán pénz szűke miatt semmi se jusson végül.
Nem vagyunk mi lomisok hogy állandóan a szart gyűjtsük házról házra járva. Spórolni kellene aztán irány az IKEA.

Pontosan! Ezért nem tartom jó ötletnek én sem a Mi-24 reinkarnálását. Mire használnánk? Tankvadászatra? Milyen tankok ellen? Gyakorlatilag semmi esély nincs egy szomszédainkkal kirobbanó háborúra, de ha mégis bekövetkezne, akkor az szerintem a Gripeneken állna vagy bukna. Azon, hogy ki uralja a légteret. Ha teszem azt a román MiG-ek, akkor a Hindeknek reszeltek, ha viszont a Gripenek, akkor nem sok szükség lesz rájuk, mert azok ledarálják a tankokat is, nagyságrendekkel kisebb kockázat mellett. De ilyen háború úgysem lesz. Akkor hová a Hind? Afganisztánba, tálibokat vadászni?

Ugyanakkor megértem, hogy sokak szívét dobogtatja meg a gondolat, hogy újra repülhetnek ezek a brutális vasak. Esztétika, nosztalgia...
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 814
305
83
Nem.

Ez is hülyeség.
  • A Kub korszerűsítés szerinted nem volt helyes? A világ legkorszerűbb Kubja a magyar Kub. A gyakorlatokon szimuláltan értek el killeket vele többször is, a pilótákat meglepte, hogy mire képes a régi rendszer úgy, hogy van NVG/optika és Patriot FDC-be van integrálva, hálózatos hadviselési képességgel.
  • A Mistral platformja szar, de maga a rakta vezérlése és kinematika paraméterei jobbak, mint a Igla-1-é volt.
  • A Gripen program gatyába rázása szerinted hülyeség volt?
Ezekhez képest a totálisan meghalt és elavult 24-es feltámasztásának meg tapsolsz... Az is igaz, hogy ehhez képes viszont csak romboltak. De talán nem a régi romokból kellene építkezni, hanem ideje lenne egy új háznak, ami nem tessék lássák és semmre sem jó megoldást, hanem 30 évre teremt alapokat.
Vezesd már le kérlek, mi lenne az opcionális heli stratégia pénz nélkül!
Kíváncsi vagyok, hogy az egyik biliből melyik másikba nyúlnál bele!
 
  • Tetszik
Reactions: zeal and zsolti

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 489
55 677
113
Én 2 perc alatt találtam 3 oldalt is ahol MI-24-et lehet modernizálni. A Cseh és a Safran ajánlat biztos, hogy aktuális is. linkek:
http://www.redstar.gr/Foto_red/Eng/Helicopter/SuperHind.html

http://www.wzl1.mil.pl/offer/helicopter-modernization/mi-24

https://www.safran-electronics-defense.com/aerospace/helicopters/modernization-and-weapons-systems

bad4108e1055af025bc6ac5c92b1b77f.jpg


Aki meg azt írja, hogy azért nem kell harciheli mert nem lesz háború arra meg inkább nem is írok semmit....