1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[HUN] Mil Mi-8/17 "Hip"

Diskurzus a(z) 'Helikopterek' témában - Szeti által indítva @ 2011. szeptember 8..

1. Pista a hegyről

Pista a hegyről Active Member

2. Centurio

Centurio Well-Known Member

Ástam elő pár képet és linekt.
    A gyártó a HForce-ról
    A gyártó közleménye a magyar H145M vásárlásról:
    "will allow Hungary to equip and operate their aircraft with a large set of ballistic or guided air-to-ground and air-to-air weapons."
    A gyártó közleménye a magyar H225M vásárlásról:
    "carry up to 28 troops and powerful air-to-ground and air-to-surface armament as well as electronic warfare systems allow the H225M to carry out the most demanding missions."
    És egy kép a H145M HForce szintjeiről.
    Az Airbus közleménye alapján mind két típus a legnagyobb HForce szinttel lett rendelve.
    Ami talán különbség lehet az ez itt:
    Jól látom, hogy az ott Hellfire? Tudtommal az a H145M-nél nincsen.

arcas and Matróz Kommandó like this.
  3. Terminator

Terminator Well-Known Member

A Hforce3 rendszerbe nincs integrálva a Hellfire vagy a H145M típushoz?

4. Terminator

Centurio likes this.
  5. Centurio

Centurio Well-Known Member

Na ez az amiről nem tudok semmi pontosat, de úgy emlékszem, hogy a H145M-hez a Spike volt írva mint ATGM. H145M-nél a Hellfire nekem nem rémlik.

6. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Ez azért nem túl bonyolult. Ezt üzemidőben kell érteni.
    Ez az eddigi üzemeltetések alapján vállalja a gyártó.
    Azt jelenti, hogy a vállalt üzemidőhöz képest csak időben 2% az, ami javítás miatt kiesik. pl.: 98 repült üzemórára 2 óra javítás esik.
    Ez egy eléggé kiemelkedő érték!

Pista a hegyről likes this.
  7. Pista a hegyről

Pista a hegyről Active Member

értem, köszi!

pöcshuszár likes this.
  8. Terminator

A Mi-8-asnak mennyi a naptári üzemideje 30 vagy 40 év?

9. tonyo

tonyo Well-Known Member

Én úgy tudom hogy az oroszok az időközi gyári szintű javítással kitolták 40+évre?

Terminator likes this.
  10. Terminator

https://honvedelem.hu/cikk/115828_semmi_sem_lehetetlen

"Egész évben, a hét minden napján, a nap huszonnégy órájában készen állnak arra, hogy ha szükség van rá, akkor segítsenek. Riasztás esetén a lehető legrövidebb idő alatt a levegőbe emelkednek és a bajba jutottak megmentésére indulnak. Ők a Magyar Honvédség légi kutató-mentő szolgálatának tagjai..."

tindalos likes this.
  11. Terminator

12. Ocses

Ocses Well-Known Member

13. Terminator

A Duna felett repülnek végig a déli határig és vissza, holttesteket keresnek a Dunában.

borisz and Ocses like this.
  14. emel

emel Well-Known Member

Még mindig van 9-10 eltűntként szereplő személy, akikről nem tudni merre vannak. Bármikor kihozhatja őket a sodrás a hajótestből, és helikopterről könnyebb észrevenni mint akár a vízről vagy pláne a partról.

molnibalage and Ocses like this.
  15. borisz

borisz Well-Known Member

Tisztán szakmailag, mi indokolja(hatja), hogy pont minyó repüljön?
    Eleve valamilyen felszereléssel repül? Vagy csurig van a raktér is keróval?

16. emel

emel Well-Known Member

Jó nagy plusz tartályt lehet beépíteni a tehertérbe hogy hosszú legyen a kutatási idő, ráadásul van személy-csörlő, amivel le lehet engedni valakit a fedélzetről ha látnak valakit a vízben. Ha a víz feldob egy holttestet, semmi garancia rá hogy az addig a felszínen marad míg ki tudja honnan egy hajó is odaér, a csörlőkötélen leengedett mentőbúvár meg ki tudja tolni a partig, sekélyebb vízig hogy ne ússzon/süllyedjen el.

anonim999 and borisz like this.
  17. Terminator

És ez az a típus, amibe befért egyszerre az összes hozzátartózó aki repülni akart, hogy úgy érezzék tesznek is valamit, nem csak tehetetlenül várakoznak. Több szem többet lát...

molnibalage likes this.
  18. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

...és nem mellesleg ezek a gépek jelenleg - még - azok, amik hivatalosan is Magyarország SAR kéoességét képviselik. :rolleyes:

antigonosz likes this.
  19. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Szerintem ennyi idő után már szétesnek és elsüllyednek a vízi hullák. De a kutató mentő Mil ment gondolom mert azt hívják úgy, nincs különösebb más oka.

20. emel

emel Well-Known Member

Erről inkább egy orvost vagy patológust kellene megkérdezni, erről nekem csak véleményem lehet de az csak minden alap nélküli tippelés.

Ezen oldal megosztása