• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 642
15 001
113
Nemtudom.Remélem nem.


Ha hozták is és mondjuk elviszik a rábaringre:rolleyes:, vagy valamelyik gyaktérre pár napra, megkérdezik az ott lévő pár katonát mi a vélemény az szerintem nem csapatpróba.
De ha volt egy több hónapos mindenre kiterjedő akkor bocsi.
Ezt a gidránnál már nyilvánosságra hozhatnák.

Az mondjuk érdekelne a lynx/Gidrán gyártásánál mennyire veszik figyelembe majd a Honvédség tapasztalatait, felmerülő igényeit.

Az NMS nekem is szimpibb mint a Gidrán(nem a szívem csücske ezek a magas mrapak) , de mivel nem tudom mire lessz használva, véleményezni még nehéz.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 164
113
Ha hozták is és mondjuk elviszik a rábaringre:rolleyes:, vagy valamelyik gyaktérre pár napra, megkérdezik az ott lévő pár katonát mi a vélemény az szerintem nem csapatpróba.
De ha volt egy több hónapos mindenre kiterjedő akkor bocsi.
Ezt a gidránnál már nyilvánosságra hozhatnák.

Az mondjuk érdekelne a lynx/Gidrán gyártásánál mennyire veszik figyelembe majd a Honvédség tapasztalatait, felmerülő igényeit.

Az NMS nekem is szimpibb mint a Gidrán(nem a szívem csücske ezek a magas mrapak) , de mivel nem tudom mire lessz használva, véleményezni még nehéz.
Szerintem ez minden feladatot el fog tudni látni,amit egy Humvee jellegű gép elláthat.Mivel új konstrukció-hacsak nincs elbaxva benne valami-jobban is,mint egy humvee.
De a puding próbája az evés.
Remény hal meg utoljára.Reméljük,hogy figyelembe veszik.
Bár örvendetes,és nagyon szükséges volt már,de nekem azért nem felhőtlen öröm egészen ez a Z plan.Ez nem a Hazának védseregről szól,hanem adó a NATOnak,és külpolitika a hatalomnak.
De legalább valami alapot ad ahozmhogy késöbb talán az is kijöjjön belőle,amit hirdetnek.
Szerintem a Gidrán misszios feladatokra jó lesz,manőver dd-ba meg nem lesz az igazi.De szerintem úgy fog 30-40 év múlva roncstelepre menni,hogy konvencionális háborút nem lát,csak COINtot-remélhetőleg csak misszióban,de erre már azért mérget nem vennék.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 642
15 001
113
Szerintem ez minden feladatot el fog tudni látni,amit egy Humvee jellegű gép elláthat.Mivel új konstrukció-hacsak nincs elbaxva benne valami-jobban is,mint egy humvee.
De a puding próbája az evés.
Remény hal meg utoljára.Reméljük,hogy figyelembe veszik.
Bár örvendetes,és nagyon szükséges volt már,de nekem azért nem felhőtlen öröm egészen ez a Z plan.Ez nem a Hazának védseregről szól,hanem adó a NATOnak,és külpolitika a hatalomnak.
De legalább valami alapot ad ahozmhogy késöbb talán az is kijöjjön belőle,amit hirdetnek.
Szerintem a Gidrán misszios feladatokra jó lesz,manőver dd-ba meg nem lesz az igazi.De szerintem úgy fog 30-40 év múlva roncstelepre menni,hogy konvencionális háborút nem lát,csak COINtot-remélhetőleg csak misszióban,de erre már azért mérget nem vennék.

De mikor lessz és mennyi belőle?
Kiknek?
Mi gyártjuk a németekkel?

Krisss egyszer berakott valami hasonló fizimiskájú gépet, talán Spike NLOS volt rajta.
A szolnokiaknak is el tudom képzelni, esetleg ugyanúgy külszolgálatba.

De a többszáz Gidrán mellé nem tudom hova, mennyit.

Mercik helyett?
Azoknak a pótlásáról, lecsseréléséről nem nagyon hallottam.
Itthon még jók, de már a legtöbb külszolgálatban is kevesek.
20 év körüliek az elsők? Vagy régebbiek?
 

Vlad

Well-Known Member
2020. november 22.
1 893
7 166
113
nuy4kw8.jpg
 
K

kamm

Guest
Szerintem ez minden feladatot el fog tudni látni,amit egy Humvee jellegű gép elláthat.Mivel új konstrukció-hacsak nincs elbaxva benne valami-jobban is,mint egy humvee.
De a puding próbája az evés.
Remény hal meg utoljára.Reméljük,hogy figyelembe veszik.
Bár örvendetes,és nagyon szükséges volt már,de nekem azért nem felhőtlen öröm egészen ez a Z plan.Ez nem a Hazának védseregről szól,hanem adó a NATOnak,és külpolitika a hatalomnak.
De legalább valami alapot ad ahozmhogy késöbb talán az is kijöjjön belőle,amit hirdetnek.
Szerintem a Gidrán misszios feladatokra jó lesz,manőver dd-ba meg nem lesz az igazi.De szerintem úgy fog 30-40 év múlva roncstelepre menni,hogy konvencionális háborút nem lát,csak COINtot-remélhetőleg csak misszióban,de erre már azért mérget nem vennék.

Hat, mar @krisss is megmondta, hogy szo nincs arrol, hogy BTRek helyett lenne. Azon kivul millio dologra jo lehet, pl misszios patroltol kezdve katonai rendeszekig, netan artillery recon stb. Nekem semmi bajom vele azota, hogy megerositettek az uj hybrid 8x8 fejleszteset; addig meg a BTRek kihuzzak valahogy, azokbol volt vagy 700+, ha csak a ketharmada mukodokepes, az is eleg lesz 4-5 evre (utana meg folyamatosan lehet kivezetni oket, ahogy felporog az uj 8x8 gyartasa, a legoregebbekkel kezdve.)
Ezzel szemben erre az NMSre keves szerepet latok, max valamifele rapid reconkent, susnya melyerol figyelgetni... esetleg a KRDnek, mert konnyu es konnyen szallithato is, akar Chinook is elviszi szerintem, de megis sokkal jobb (es vedettebb is), mint az a Polaris buggyval valo bohockodas.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 164
113
De mikor lessz és mennyi belőle?
Kiknek?
Mi gyártjuk a németekkel?

Krisss egyszer berakott valami hasonló fizimiskájú gépet, talán Spike NLOS volt rajta.
A szolnokiaknak is el tudom képzelni, esetleg ugyanúgy külszolgálatba.

De a többszáz Gidrán mellé nem tudom hova, mennyit.

Mercik helyett?
Azoknak a pótlásáról, lecsseréléséről nem nagyon hallottam.
Itthon még jók, de már a legtöbb külszolgálatban is kevesek.
20 év körüliek az elsők? Vagy régebbiek?
Én se tudok többet,mint Ti.Sőt,alapvetően azért kedvelem a fórumot,mert tücsköt-bogarat összeszedtek inföt.Najó,mostanában csökkent a szinvonal,de a THSz (@Terminator HirsSzolgálat :) ) rendületlenűl működik.
Hat, mar @krisss is megmondta, hogy szo nincs arrol, hogy BTRek helyett lenne. Azon kivul millio dologra jo lehet, pl misszios patroltol kezdve katonai rendeszekig, netan artillery recon stb. Nekem semmi bajom vele azota, hogy megerositettek az uj hybrid 8x8 fejleszteset; addig meg a BTRek kihuzzak valahogy, azokbol volt vagy 700+, ha csak a ketharmada mukodokepes, az is eleg lesz 4-5 evre (utana meg folyamatosan lehet kivezetni oket, ahogy felporog az uj 8x8 gyartasa, a legoregebbekkel kezdve.)
Ezzel szemben erre az NMSre keves szerepet latok, max valamifele rapid reconkent, susnya melyerol figyelgetni... esetleg a KRDnek, mert konnyu es konnyen szallithato is, akar Chinook is elviszi szerintem, de megis sokkal jobb (es vedettebb is), mint az a Polaris buggyval valo bohockodas.
Misszioban jó lesz,de manóver dd-ba már nem minden kiegészitő szerepre sem ideális.
Ezt a hibrid marhaságot meg remélem,hogy elfelejtik,vagy eleve nem is gondolják komolyan.Nagyon messze van még a hibrid technológia attol,hogy hadi használatra alkalmas legyen-ha egyáltalán valaha is alkalmas lesz rá.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses and Pogány

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 364
11 323
113
Csapatpróba nélkül döntöttek volna a beszerzéséről???

Volt magyar csapatpróba.

Hat, mar @krisss is megmondta, hogy szo nincs arrol, hogy BTRek helyett lenne. Azon kivul millio dologra jo lehet, pl misszios patroltol kezdve katonai rendeszekig, netan artillery recon stb. Nekem semmi bajom vele azota, hogy megerositettek az uj hybrid 8x8 fejleszteset; addig meg a BTRek kihuzzak valahogy, azokbol volt vagy 700+, ha csak a ketharmada mukodokepes, az is eleg lesz 4-5 evre (utana meg folyamatosan lehet kivezetni oket, ahogy felporog az uj 8x8 gyartasa, a legoregebbekkel kezdve.)
Ezzel szemben erre az NMSre keves szerepet latok, max valamifele rapid reconkent, susnya melyerol figyelgetni... esetleg a KRDnek, mert konnyu es konnyen szallithato is, akar Chinook is elviszi szerintem, de megis sokkal jobb (es vedettebb is), mint az a Polaris buggyval valo bohockodas.

Hogy mire leetne az NMS-t haználni? Kb. ezzel váltják a G-Merciket.
Meg ott van a gyártó honlapja, nézz szét rajta. ;)
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Feltételeztem. Irónia volt a részemről.
Részben rendben van az, amit mond.
Az elején én is azt mondtam, hogy ez marhaság, mert van köztük (súlyban, teljesítményben, teherbírasban) vagy 2 kategória. Ugyanakkor a G Merci ideje lejárt. Hasonlóan a HMMWV -hez. Igazság szerint részben a G Mercik, részben az Unimogok feladatait kaphatják meg. Persze a járműpaletta teljessé tételéhez kell a sima, kevésbé védett terepjaró is. Szerintem itt simán mehetünk a már bevált típussal a csehek után egy terepszínűbb Hilux képében. Ugye, ezt most is használják a határon, csak rikító fehér színben. Ott elsősorban az elrettentés a cél, tehát ott kívánatos a fehér szín. De a csapatokhoz szerintem a rejtő szín (de minimum egy zőőőd) alap.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 248
113
Részben rendben van az, amit mond.
Az elején én is azt mondtam, hogy ez marhaság, mert van köztük (súlyban, teljesítményben, teherbírasban) vagy 2 kategória. Ugyanakkor a G Merci ideje lejárt. Hasonlóan a HMMWV -hez. Igazság szerint részben a G Mercik, részben az Unimogok feladatait kaphatják meg. Persze a járműpaletta teljessé tételéhez kell a sima, kevésbé védett terepjaró is. Szerintem itt simán mehetünk a már bevált típussal a csehek után egy terepszínűbb Hilux képében. Ugye, ezt most is használják a határon, csak rikító fehér színben. Ott elsősorban az elrettentés a cél, tehát ott kívánatos a fehér szín. De a csapatokhoz szerintem a rejtő szín (de minimum egy zőőőd) alap.
zöldek nem fehérek és nem csak a határon vannak használva a hiluxok
 
  • Tetszik
Reactions: Filter