• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 151
19 040
113
Nem biztos még az sem, egyszerűen csak lehet nem a mi vidékünkre készült az a festés! Tehát lehet, hogy van egy mintánk többféle variációban. Leopardon a hazai, a Gidránon egy balkano-mediterrán aztán még kell legyen egy sivatagi színvilág is!

Szerintem elrontották a Gidrán festését. A Leopárd a hivatalos, de ez is csak tipp.
 
  • Tetszik
Reactions: Firga bácsi

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Nem biztos még az sem, egyszerűen csak lehet nem a mi vidékünkre készült az a festés! Tehát lehet, hogy van egy mintánk többféle variációban. Leopardon a hazai, a Gidránon egy balkano-mediterrán aztán még kell legyen egy sivatagi színvilág is!

Na jó, de ha az Antarktiszon lesz bevetés?
Amúgy csendben sírva nevetek (ez amúgy is hungarikum, nemdebár?)...
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 236
113
Nem biztos még az sem, egyszerűen csak lehet nem a mi vidékünkre készült az a festés! Tehát lehet, hogy van egy mintánk többféle variációban. Leopardon a hazai, a Gidránon egy balkano-mediterrán aztán még kell legyen egy sivatagi színvilág is!
Így gondoltam:
001-HAZAI.jpg

002-D-LI.jpg

003-SIVATAGI.jpg
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 236
113
Hát ha szigorúan nézzük a színmintákat akkor délire vannak festve a Gidránok!A hazai meg déli között nincs sok különbség!
A hazai a Leopard a déli a Gidrán, míg a sivatagit alkottam csak én. A délinek olyan színei vannak, amik hazánkban csak díszkertekben léteznek.
 
H

Hummen23

Guest
Az a festés biztos nem!

Nem én találtam ki.

 
H

Hummen23

Guest
A hazai a Leopard a déli a Gidrán, míg a sivatagit alkottam csak én. A délinek olyan színei vannak, amik hazánkban csak díszkertekben léteznek.
Az elnevezéseket is te alkottad, senki nem kommunikálta így le.
Egyedül a linkelt honvédségi cikkben nevezik meg hazaiként a Gidránokét.
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 236
113
Nem én találtam ki.

Simán hazudnak egyet, gondolom megkapták a törököktől így, mert:
  • valami misszióba rendelték és azért ezek a színek.
  • egy korrupt vagy hülye fejes ezt így átvette és most a seggét védi.
Ennyi. A Leopardról tudjuk biztosan, hogy a mi színeinkben jöttek.
 
H

Hummen23

Guest
Simán hazudnak egyet, gondolom megkapták a törököktől így, mert:
  • valami misszióba rendelték és azért ezek a színek.
  • egy korrupt vagy hülye fejes ezt így átvette és most a seggét védi.
Ennyi. A Leopardról tudjuk biztosan, hogy a mi színeinkben jöttek.
Honnan tudjuk? Belinkelnéd azt ahol ezt leírták hivatalosan, kérlek! Legalább ennyire, mint ebben a cikkben.
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 540
18 829
113
A Gidránokra írták, hogy a haza környezetre tervezett festés látható rajtuk.

Ha megírták, akkor az meg van írva.....
:cool:

De vajon miért kellett ezt hangsúlyozni?.....
:oops:

Minél inkább magyarázzák, annál megalázóbb, szerintem.
Be kell mondani az M1-en is, meg az origó is írja meg és akkor az tényleg jó lesz!
Csak nehogy a Pzh más színű legyen...... :rolleyes:

RAL istenem, RAL istenem...., jaj de nehéz ez így.

:D
 
H

Hummen23

Guest
Ha megírták, akkor az meg van írva.....
:cool:

De vajon miért kellett ezt hangsúlyozni?.....
:oops:

Minél inkább magyarázzák, annál megalázóbb, szerintem.
Be kell mondani az M1-en is, meg az origó is írja meg és akkor az tényleg jó lesz!
Csak nehogy a Pzh más színű legyen...... :rolleyes:

RAL istenem, RAL istenem...., jaj de nehéz ez így.

:D
Miért is ne lehetne feszegetni ezt a témát? Nem tartozik a haditechnikához?
 
  • Tetszik
Reactions: mindenen kívül

luperator

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
1 061
1 653
113
Ebben az a vicces, hogy emlékeim szerint a Gidrán került csak bemutatásra, ti meg az NMS topikjában vitatkoztok a Gidrán, alkalmasint a Leopárd festéséről.
 

luperator

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
1 061
1 653
113
Ezért:
1576672071_nurol-makina-yoruk-spec.jpg

Ez a Leopardok hazai festése a török gyártó tervén, tehát van fogalmuk a magyar színekről!
Te is tudod, hogy sok vita ment arról is, hogy a Leopárdok se úgy néznek ki a valóságban mint a látványterven, amit megmutattak. Felesleges még tippelni is, mert lehet az NMS meg egy harmadik összeállításban lesz, nem tudjuk.