[HUN] Önkéntes Tartalékos Rendszer / Területvédelmi Erők

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 526
14 746
113
vannak hiányosságok a kiképzésbe ez tény.
de az a baj hogy te erre a tábori kihelyezésre azthiszed hogy ez egy bemutató esemény. miközbe azért vettek ennyien rész mert ennyire vólt igény.
Hány ilyen van èvente?
Mekkora allományt kèpeznek ki lètszámra?
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 813
35 097
113
Hány ilyen van èvente?
Mekkora allományt kèpeznek ki lètszámra?
írtam az elmúlt hónapok komolyabb kiképzéseit
ez 43 fő + a 13 sípos gyulás kiképző akik most vizsgáztak
pár napja ért véget a SERE https://honvedelem.hu/hirek/tuleles-elkerules-ellenallas-es-kiemeles.html kb raj
elötte pár nappal a különlegesekkel ment az az éjszakai lövészetes egy bő raj talán
sárgarigók vonulása október talán egy század
Moonstar 300 fő szeptemberbe
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 813
35 097
113
külföldön is vólt valami szakszíntű a negyedévbe.
irakba vannak koszovóba és ezek felkészítésein. készülnek az északeletire nagyobb erőkkel a délit folyamatosan adták 2-3 századdal
konvolykisérésre megy a felkészítés. délihatárra felkészítés és szolgálat most is zajlik.
sokan vannak tanfolyamon talán egy szakasz végzett pár napja kézigránát dobató
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 813
35 097
113
agsztusba ez az amerikába jöttem nemtudom mi a neve ment. (talán nevadába vagy hova a fsz be mentek)
folyamatosan van azrrt valami. a százados úrnak lehet nem ... de nem is elvárás hogy mindenen ugyan azok vegyenek részt.
a felderítőknél 1 szakasz vólt meg 1 szakasz visszafrissítést kapott valamilyen formába. ezzel párhuzamosan.
meg az ÖT sek szakalapkiképzése (lövész harckocsizó tüzér felder)
vólt valami búvár tanfolyam talán egy szakasz.
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 154
36 770
113

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 813
35 097
113

Történelmi jelentőségű katonai misszió indul Irakba​

a Szeptemberi váltást meg a Sipos Gyula fogja adni Irakba. De a mostaniba is mégnagyobb számba lessznek jelen ahogy Kforba is a tartalékosok arány drasztikusan megfog ugrani.
 
  • Tetszik
Reactions: enzo

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 526
14 746
113
Hát/szerződèses állományt kèrdeznèm mennyire van hajlendóság az állománynál a külszolgálatra?
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 813
35 097
113
Hát/szerződèses állományt kèrdeznèm mennyire van hajlendóság az állománynál a külszolgálatra?
érdekelt eddig bárkitis ez ??? :D
egyébként mindig akad akinek kell a pénz mindig akad aki misszióra vágyik kalandnak képzeli és mindig akad akit ki kell jelölni. (miközbe máshonnan menne magától is csak mivel nem ők adják... ezért nem fér be)
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 526
14 746
113
érdekelt eddig bárkitis ez ??? :D
egyébként mindig akad akinek kell a pénz mindig akad aki misszióra vágyik kalandnak képzeli és mindig akad akit ki kell jelölni. (miközbe máshonnan menne magától is csak mivel nem ők adják... ezért nem fér be)
6 külszolgálat alatt nem láttam olyat hogy bárkit kijelöltek volna.

Az általad felsorolt okok miatt.

Azèrt vagyok kíváncsi most mi a helyzet.
Mivel az ismeretsègi körömből 2 embert tudok aki ki akart ès ki is ment. A többi nem.

Egyikük hosszabított is odakint. Ami règen nem volt szokás. Már csak az sem hogy megkèrdezzèk.
Nem hogy hagyják.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 813
35 097
113
6 külszolgálat alatt nem láttam olyat hogy bárkit kijelöltek volna.

Az általad felsorolt okok miatt.

Azèrt vagyok kíváncsi most mi a helyzet.
Mivel az ismeretsègi körömből 2 embert tudok aki ki akart ès ki is ment. A többi nem.

Egyikük hosszabított is odakint. Ami règen nem volt szokás. Már csak az sem hogy megkèrdezzèk.
Nem hogy hagyják.
egyre nehezebb lessz kijtni szerződésesként hivatásosként azért továbbra is lessz hely.
a topik névadói egyre nagyobb mértékben szorítja és fogja kiszorítani a szerződéses állományt. és a tartalékos alegységek hivatásos állománya is egyre fontosabb szerepeket kap... egy lépés a határ után nekik.
 

Pista a hegyről

Well-Known Member
2018. április 4.
952
2 351
93
Kis off, lehet hülye kérdés de nem tudok rájönni a válaszra, max tippjeim vannak.
Döbbenetes hogy anno még katonaként erre hogy nem figyeltem fel, de most valamelyik nap jutott csak eszembe, hogy amiket kaptunk a britektől az egyenruhákkal, sisakokkal együtt Land Rover Defenderek, azok hogy-hogy bal kormányosak? Pedig utaztam az egyikben nem kevésszer. Nem sokat kaptunk, a simák a tartalékosokhoz kerültek, de nagyobb dobozost (mentő változat) láttam lövészzászlóaljnál is. Rendes katonai gépek a 90-es évekből, de mit kerestek bal kormánnyal az angoloknál? @Szittya úgy érzem te lehetsz ebben a legkompetensebb.

6310e5dc1cae5160898383.jpg


(Tippjeim kimerülnek abban hogy ugye a kontinensen egyedül Gibraltáron állomásoznak angolok, esetleg onnan levetett darabok)
 
  • Tetszik
Reactions: Hortator

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 813
35 097
113
Kis off, lehet hülye kérdés de nem tudok rájönni a válaszra, max tippjeim vannak.
Döbbenetes hogy anno még katonaként erre hogy nem figyeltem fel, de most valamelyik nap jutott csak eszembe, hogy amiket kaptunk a britektől az egyenruhákkal, sisakokkal együtt Land Rover Defenderek, azok hogy-hogy bal kormányosak? Pedig utaztam az egyikben nem kevésszer. Nem sokat kaptunk, a simák a tartalékosokhoz kerültek, de nagyobb dobozost (mentő változat) láttam lövészzászlóaljnál is. Rendes katonai gépek a 90-es évekből, de mit kerestek bal kormánnyal az angoloknál? @Szittya úgy érzem te lehetsz ebben a legkompetensebb.

6310e5dc1cae5160898383.jpg


(Tippjeim kimerülnek abban hogy ugye a kontinensen egyedül Gibraltáron állomásoznak angolok, esetleg onnan levetett darabok)
át lettek építve. (egy részük legealábbis egész biztosan. egyébként az átépítés nem volt nagy összeg ezért nem lett híre.)
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 407
76 059
113
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97