[HUN] Önkéntes Tartalékos Rendszer / Területvédelmi Erők

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 394
79 348
113
Amúgy ami érdekes ugye januártól megszűnik a modulrendszer és az egységes alapkiképzés lesz 4 hétben. Na most ezt hétvégén nem lehet teljesíteni mert irreális meg a rendszer se ad rá lehetőséget szóval az újak akik felszerelnek tarcsisnak nem tudom civil munkahely mellett hogyan fogják tudni összehangolni ezt hogy "egy hónapig nem vagyok bocsi " dolgot. Maximum a munkanélküliek és a diákok tudnak így érvényesülni.
Azt mind1 is, hogy hogyan csinalják, 4 hét csak időpocséklás.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 813
35 097
113
igen nekem a 3 hónapos is tetszett.
de 6 hét nem 4
egyébként a szolgálat ezekre rá szokkott jönni hamar 1 hét határfelkészítés lövészettel 2 hét fegyveres őrszolgálat. "általába" meg sok tartalékos már ismerkedik a rendszerrel alapkiképzése megkezdése elött (bevan hívva segédkezni pontosan kicsoda micsoda mielött még alapkikre megy tanul minimális alapot.)
cca 10 évet lehet számolni átlagba (persze van aki meglogja a határt) a felkészítés nekik is meg szokták csinálni és 2 hét adminisztratív melo.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 813
35 097
113
Igazából ez a zárásuk (vagyhát 2-2 hét a valódi vizsga mire is használható adott helyen)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 813
35 097
113
többek között azért a 1-2 hét sok esetben 4-5 hét behívásért alapkiképzés elött viszi a tartalékos rendszer az alapkiképzést (no meg az eskü)
ott azért feladatba van véve (munkába fogva) már ahol van munka) lazább de azért civílhez képest szigorúbb.
a tartalékosoknál a tényleges szolgálatteljesítéssel végződik az alapkikjük. (igazából azzal zárúl) egy határ vagy bázis esetleg TKH. eddig a határ vólt a legegyszerübb és a leghasznosabb. (lőtérőrségekkel kell legalább 2 napos lövészet +felkészítés stb,)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 813
35 097
113
én nem vagyok jó példa. de nekem úgy vólt
-3 hónap alapkiképzés
-3 szakalapkiképzés HK
-1 hónap műszakizárásos tanfolyam (ha már a határzárat építettük)
-3 hónap gépesített lövész szakalap
-1 hónap robbanó műszaki zárás és átjárónyitás
(a 2 műdzakimmal egyébként meg a hosszab alapkikemmel elvileg megvan a műszaki szakalap robbanó müszaki zár nem robbanó műszaki zárás plusz a megemelt számú müszzaki rész alapkiken meg a müszaki létesítményben folytatott harc (árokharc) révén 8(ÉRVÉNYESÍTENI LEHET ELVILEG)
-erre jött egy egy 2 hetes toronylövész tanfolyam (ezt BTR en hajtottam végre @krisss ék segédletével.) nem irányzó)
-és egy 2 hetes vízi átkelés és vízi kiképzés
-és egy 2 hetes páncélos felderítő résztanfolyam (valamelyik modulja USA páncélos felderítők kiképzése által TKH val egybekötve)
-plussz a sallang őr biztosítás fegyveres őrszolgálatok (fegyverszoba épületügyelet határ) őrségmegerősítéssel kezdtem,
-egy 2hetes logisztikai tanfolyam hadgyakorlat keretében. (valamilyen logistic) lőszer és robbanószer rész vólt a túlsúlyba
-meg egy 2 hetes műszaki gépjárműves felkészítés. (vezetnikellett a telephelyen meg olajat cserélni szélvédőmosót kereket cserélni menetleveleket rendezni meg egyéb dokumentációt ilyesmi) nem teknikusi (kitudja mi)
ekkor már őrvezető vóltam. a kk évem folyamatos kiképzés vólt.

és a fentiek között valamikor vólt a Farkas féle tréning. (arról papírt nem kaptunk pedig hasznos foglalkozás könnyülövész valami)

örvezetőként meg meg egész komoly vizsgákat tettem le.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 526
14 746
113
kapott géppuskákat, szóval elvileg lesz erre az arra vállalkozóknak külön behívásos képzés rá majd jövőre valamikor

Off
Figyelem.
A következő beszèlgetès, a kèpzelet műve.
Bármilyen hasonlóság a valósággal csak vèletlennek köszönhető.


Jóózsi! Marika nèni! Jöjjenek már ide.

Nemá főtörzs. Most vègeztünk a 6km-es menetgyakorlattal. Leszakad a lábunk.
Jöjjön már maga ide.

-Na jó. Akarnak e menni PKM kèpzèsre?

-Mire?

-PKM kèpzès. Jövőre lessz. Most kaptuk meg a fegyvereket. Kèrtünk Szolnoki kikèpzőket. Ők a fegyver minden csínnyát-bínnyát ismerik. Biztos eljönnek.

-PKEEM?
-Az melyik?-kèrdezi Marika nèni.

-Èn tudom- mondja Józsi magabiztosan-az a hosszú.

-Azaz-örül meg a kikèpző.

-A latcsővel- folytatja Józsi. Marika nèni egyre nagyobb ámulattal nèzi.

-Nemnem-szól a kikèpző.
Az-az Szvd, Dragunov.
Az más.
Ez gèppuska.

Marika nèni ès Józsi most egy kicsit bizonytalanul összenèznek.

-Tudják-mondja bíztatóan.

-Amivel a Rambó is lő-próbál nekik segíteni.

-Aha.

Most Marika nènin látszik jobban a lelkesedès.

-Mindíg szerettem volna megtanulni nyilazni-mondja vidáman,kissè fèlrebillent sisakjában.

-Őőő. Nem. Az megint csak nem az.
A gèppuska amivel az első rèszben a vègèn mindent szètlő.
Tudják az a hevederes.
Bár szinte minden rèszben használ valami hasonlót.

-Aha az megvan-mondja józsi.
-Nem nehèz az?

A kikèpző kicsit izzadni kezd. Na most mit mondjon.
-Egy picit. De nekik nem kell annyit futni- dadogja.

-Rambó jóember-ragad le Marikanèni-az csak vèletlenül öli meg a helikopterest.

A kikèpző már ideges.
- Faszt. Rambó csak a filmbe ilyen kis köcsög. A könyvben megöl mindenkit.

-Míí?-nèznek össze a tartalèkosok-Mindenkit?

-Igen. Rendőröket,nemzetigárdistákat, mèg a rohadt kutyákat is amiket utánaküldenek-mondja mostmár kicsit idegesen a főtörzs.

-Na akarnak menni vagy nem.

-Hát, èn megpróbálnám- mondja kicsit fèlènken Jószi.
-De biztos a szolnokiak tartják majd a kèpzèst?

-Biztos-sziszegi a főtőrzs.

-Na Marika mèni? Maga? Megy?

-Hááát? Mièrt öl meg mindenkit? Az egy kedves fiatalember.
Ès hogy lessz második rèsz?

-Hagyjuk Marikanèni. Nem lesz második rèsz.
Rambó meghala vègèn.
Megöli az ezredes.

-Mi?-szisszen fel Józsi- Dehisz ők jóbarátok. Nincs lelkiismeret furdalása?

-Nincs. Az ezredes is meghal-sziszegi a kikèpző.
-Na PKM kèpzès jövőre?
Ha adnak kikèpzőt, meg ha lesz elèg arra vállalkozó.
Jönnek?

-Peersze.



Pár hónap múlva csöng a telefonja Józsinak.
Emlèkeztető:pKM kèpzès.

Józsi vakarja a fejèt.
-Az mi a fasz- dünnyögi magába.

Na mindegy most úgysem megyek. Nincs kedvem.


Marika nèninek is csöng az emlèkeztető.
PKM kèpzès.

Mikor Marikanèni meglátja elkomorodik az arca.
-Aha. Engem nem ver át a kikèpző.
Rambo M60-ast használ. Nem is pkm-et. A kisunokám mondta. Francot megyek így.
Ki tudja mi az a PKM.




A kikèpzők a lőtèren eregettèk a hosszú sorozatokat.

Sem a szolnokiak, sem a tarcsisok nem jöttek el.


Na mindegy.
Gondolja a főtörzs. Csak 1-2 gpu-t használunk. Így csak annyit kell takarítani.
A lőszer nagyrèszèt meg elássuk.

De legalább kihozott a Land Rover.
Nem kellett gyalogolni mint pár ève lövèszkènt.


On.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 813
35 097
113
egyébként a hk nál a feltünően a hk parancsnoknak készülő 2 altisztel mozogtam az ő kiképzőjükre jutottam én is beosztva.
vólt két srác akikkel az alapkiken eggyütvóltam (surranótársak) az eggyik vezető a másik irányzó szakirányba mentek (mozogtak) egy gyors 1 hetes felmérés után. az elöttünk való túrnus is egy vezető két irányzó egy pk turnusból állt. Tehát ez vólt az alapfelosztás. így is vóltunk elszállásolva.
majd a szakalapkiképzést már a bakonyba kezdtük meg. ott főleg a műszaki kiképzés folyt álcázás és a harckocsi fő részei tulajdonságai stb alap vezetés (arrép parkolás férreparkolás meg a fanaticért a kocsikázások.) vólt fegyverzet teknikai ismeret lövészet (meg örömlövészetekre nyomták be az embert (delegáltak minket puskázni pkt nszvtzgetni.) Ezt követte a tantermi foglalkozás és telephelyi foglalkozás. itt a bakonyból visszajövő jövő gépek visszaállítását végeztük meg új gépek rendszerbeállítását. (az eggyik "sajátunk" is itt került vissza állításra ( a MESSIÁS ) én azt vállasztottam vagy a vast választották nekem... csak azok tudják akik ottvóltak...
mind ezt szakalapon (de ez így korrekt.) DE KOMOLYAN. (kiválaszthatja az ember a vasat amiben üll)
1 hónap tanulás vólt. a gyoda melett ott adták az oktatást (nyomták az anyagot meg a megjegyzéseket) közbe meg raktuk a kerítést .... (ez azért nem mindennapi) jó tesztet is írtam. majdnem kiválót csak a (magánvélemények nagyon kiérződtek...) igazából engem itt már nemérdekelt egy cseppett sem a szakalap vízsga valamiért... Pláne úgy hogy tudtam egy hónap múlva már a lövészeknél leszek (saját kérésre...)
A maradék 1 hóónapot ledolgoztam becsülettel majd kiserült hogy a szolgálatmentességet ki kell nekem adni a határután merrt kaptunk rá plussz napot. (hát nem utaztam haza arra a pár napra.) az 1 hónapban nem éreztem jelét sem ellentétnek sem annak hogy bármiből is kimaradnák csak azért mert elmegyek. kivittek ugyan úgy lövészetre ugyan azt csináltamm mint a maradók a surranó társaim csak azért mert elmegyek kár bele...
Zanzásítva ennyi. tudhatnák sztorikat mesélni de nem teszem tulságosan. Amire kelett kioktattak teljes mértékbe. még a gyoda melett is megkaptam az oktatást... És vólt egy Messiásom ami azért a hónap végére tudott mindent.és vele tanultam én is.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 813
35 097
113
a Harckocsim úgy készűlt. hogy én mentem segíteni másnak megjavítani valamit cserébe ő is jött segíteni nekem. mindenki így csinálta 1 srác próbálkozott önmaga megépíteni (de segíteni ő is ment másoknak ahova pl 3 ember kelett) neki ez vólt a beosztása kb ezt vállalta. jó rendszer.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 142
113
utána kb 3-4 hónap de akkor már van benne szakaszkötelék összekovácsolás a végére.
Ok, akkor egyszerűen csak át van struktúrálva.
Most gyorsan ránéztem az amerikai mintára.
Az Army 10 hetes base traininget tart. A Marines meg 12 heteset. Mondjuk ott van már alap vizes felkészítés is, meg +1 hét lövészet.
Ezt megelőzi egy pár napos fizikai felkészítés is ami nem képezi a 12 hét részét.
Az itthoni 14 hét bentlakásos? Vagy az is munkaidő szerű?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 787
122 709
113
Ok, akkor egyszerűen csak át van struktúrálva.
Most gyorsan ránéztem az amerikai mintára.
Az Army 10 hetes base traininget tart. A Marines meg 12 heteset. Mondjuk ott van már alap vizes felkészítés is, meg +1 hét lövészet.
Ezt megelőzi egy pár napos fizikai felkészítés is ami nem képezi a 12 hét részét.
Az itthoni 14 hét bentlakásos? Vagy az is munkaidő szerű?
Bentlakásos. De ebben még volt géppuska lövészet és anyagismeret mert harckocsi elleni közelharc. Ezek mondjuk nem feltétlen kellenek.
De 10-12 hét szükséges, mind a katonai szocializáció mind pedig a fizikai fejlesztés miatt.
Ez az 5 hetes fos ami volt itt pár évig még viccnek is rossz...