[HUN] Önkéntes Tartalékos Rendszer / Területvédelmi Erők

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 671
79 930
113
Hát nem jó a sajàt neved angolosított verziójával kritizálni a céget ha épp jelentkezni akarsz és utánad fognak nézni...
Úgy kell az ember mint egy falat kenyer.
De az érdekepne, hogy mit lattál a tartalékos rendszerből ami arra kényszerített, hogy otthagyd.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

Crusader

Well-Known Member
2018. november 27.
762
2 051
93
Úgy kell az ember mint egy falat kenyer.
De az érdekepne, hogy mit lattál a tartalékos rendszerből ami arra kényszerített, hogy otthagyd.
150 centis angol tanárnéni szódásszifon szemüveggel a végzettsége miatt hadnagyasszonyként kezdett, de vaklőszeres lövészetkor sírt szó szerint hogy nem azért jött ide, hogy lőjjön. Persze az Ak-63D-t is mi szedtük szét neki, de a csőretöltést is a kiképző végezte el annyira nem volt kéziereje. Hadházon a menetgyakorlat alatt a Hiluxxal szedték össze azt aki kidőlt.... Gyors és felületes kiképzés, sok alkalmatlan jelölt... 1 percig bírtuk volna a harctéren kb. Elvben azóta javult a kiképzettség, de akkor sem egy Dán tartalékos szint..
Összességében nagyon egyszerű a matek: akkor rakom fel az életem a haza védelmére ha van mögöttem eszköz, kiképzettség, logisztika, fegyverzet, hogy legyen esélyem a dolgot túlélni akár... Ha a rendszer nem tisztel meg a feltételek kialakításával akkor mire áldozzak fel mindent?
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
150 centis angol tanárnéni szódásszifon szemüveggel a végzettsége miatt hadnagyasszonyként kezdett, de vaklőszeres lövészetkor sírt szó szerint hogy nem azért jött ide, hogy lőjjön. Persze az Ak-63D-t is mi szedtük szét neki, de a csőretöltést is a kiképző végezte el annyira nem volt kéziereje. Hadházon a menetgyakorlat alatt a Hiluxxal szedték össze azt aki kidőlt.... Gyors és felületes kiképzés, sok alkalmatlan jelölt... 1 percig bírtuk volna a harctéren kb. Elvben azóta javult a kiképzettség, de akkor sem egy Dán tartalékos szint..
Összességében nagyon egyszerű a matek: akkor rakom fel az életem a haza védelmére ha van mögöttem eszköz, kiképzettség, logisztika, fegyverzet, hogy legyen esélyem a dolgot túlélni akár... Ha a rendszer nem tisztel meg a feltételek kialakításával akkor mire áldozzak fel mindent?
Akkor gondold végig, ha nem ez a rendszer van (azaz a tényleg önkéntesek alkalmasait veszik fel) akkor mekkora számokat tudtak volna produkálni!
Csak nagy merítésből lehet normális tartalékos rendszert építeni.
 

Crusader

Well-Known Member
2018. november 27.
762
2 051
93
Akkor gondold végig, ha nem ez a rendszer van (azaz a tényleg önkéntesek alkalmasait veszik fel) akkor mekkora számokat tudtak volna produkálni!
Csak nagy merítésből lehet normális tartalékos rendszert építeni.
Ez az ÖTT kezdetén volt. Elsők között mentem.
Szívből remélem, hogy ennyi év után mindent rendberaktak és fel vannak rendesen szerelve a srácok!
Aknavetőkben és páncéltörő eszközökben gazdag új évet kívánok nekik ;)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 671
79 930
113
150 centis angol tanárnéni szódásszifon szemüveggel a végzettsége miatt hadnagyasszonyként kezdett, de vaklőszeres lövészetkor sírt szó szerint hogy nem azért jött ide, hogy lőjjön. Persze az Ak-63D-t is mi szedtük szét neki, de a csőretöltést is a kiképző végezte el annyira nem volt kéziereje. Hadházon a menetgyakorlat alatt a Hiluxxal szedték össze azt aki kidőlt.... Gyors és felületes kiképzés, sok alkalmatlan jelölt... 1 percig bírtuk volna a harctéren kb. Elvben azóta javult a kiképzettség, de akkor sem egy Dán tartalékos szint..
Összességében nagyon egyszerű a matek: akkor rakom fel az életem a haza védelmére ha van mögöttem eszköz, kiképzettség, logisztika, fegyverzet, hogy legyen esélyem a dolgot túlélni akár... Ha a rendszer nem tisztel meg a feltételek kialakításával akkor mire áldozzak fel mindent?
Ilyesmi szituációt tippeltem így látatlanban.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 972
123 610
113
Akkor gondold végig, ha nem ez a rendszer van (azaz a tényleg önkéntesek alkalmasait veszik fel) akkor mekkora számokat tudtak volna produkálni!
Csak nagy merítésből lehet normális tartalékos rendszert építeni.
Ha egy vödör szarból merítesz amit kimersz is az lesz. Max lesznek benne kemènyebb darabok.

A tartalékos rendszer kegyetlen módon alulfinanszírozott és alulszervezett a leglepukkantabb és legalkalmatlanabb objektumokkal. 0 kiképzéstechnikai eszközökkel vagy hozzá tartozo infrastruktúrával...

És minden tiszteletem annak aki ezek ellenére igyekszik normálisan csinálni ott a dolgát.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 671
79 930
113
Mik a tapasztalataid?
"Csak szuperlatívuszokban tudok nyilatkozni! Korszerű elhelyezés, minden igényt kielegítő ellátással.
21. századi normákanak megfelelő harcászati felszerelés és fegyverzet, amiknek a készségszintű kezelését a legkorszerűbb elvárásoknak is megfelelő szimulációs, éles lő-és gyakorlótereken tudtam elsajátítani. Ilyen környezetben nem csoda, hogy a szakmájukhoz kiválóan értő és motivált parancsnoki/kiképzőállomány kezei alatt pallérozódnak az ugyancsak kiváló adottságokkal rendelkező fiatalok tömegei "egyszrű" civilből a hazát bárkitől, bármikor és bárhol megvédeni képes erővé. Igazán boldog vagyok, hogy egy ilyen nagyszerű kötelek tagja lehettem, Az elmúlt 6 évet életem egyik legmeghatározóbb de mindenképp az egyik legjellemformálobb időszakaként fogom számon tartani!"
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 528
93 833
113
"Csak szuperlatívuszokban tudok nyilatkozni! Korszerű elhelyezés, minden igényt kielegítő ellátással.
21. századi normákanak megfelelő harcászati felszerelés és fegyverzet, amiknek a készségszintű kezelését a legkorszerűbb elvárásoknak is megfelelő szimulációs, éles lő-és gyakorlótereken tudtam elsajátítani. Ilyen környezetben nem csoda, hogy a szakmájukhoz kiválóan értő és motivált parancsnoki/kiképzőállomány kezei alatt pallérozódnak az ugyancsak kiváló adottságokkal rendelkező fiatalok tömegei "egyszrű" civilből a hazát bárkitől, bármikor és bárhol megvédeni képes erővé. Igazán boldog vagyok, hogy egy ilyen nagyszerű kötelek tagja lehettem, Az elmúlt 6 évet életem egyik legmeghatározóbb de mindenképp az egyik legjellemformálobb időszakaként fogom számon tartani!"
Jár a Kari prémium, de a végére tedd oda a békéhez erő kell, folytatjuk a munkát! :cool:
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 948
5 080
113
Ha egy vödör szarból merítesz amit kimersz is az lesz. Max lesznek benne kemènyebb darabok.

A tartalékos rendszer kegyetlen módon alulfinanszírozott és alulszervezett a leglepukkantabb és legalkalmatlanabb objektumokkal. 0 kiképzéstechnikai eszközökkel vagy hozzá tartozo infrastruktúrával...

És minden tiszteletem annak aki ezek ellenére igyekszik normálisan csinálni ott a dolgát.
Vannak tényleg jól felszerelt polgári lőterek (pld. WB vagy még inkább az új buzsáki). Mivel láthatóan gagyi a kiképzési infrastruktúra esetleg ezeket is használhatnák a tartalékosok. Tudom pénzkérdés, de igazából a lőszer nagyon drága nem a lőtérhasználat. Biztos vagyok benne, hogy meg lehetne állapodni a tulajokkal, akik eleve örülnének, hogy segíthetnek a seregnek.
 
  • Tetszik
Reactions: bel

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 736
76 789
113
Legyél Te is önkéntes tartalékos az NKE-n!

A tisztjelöltek mellett a Nemzeti Közszolgálati Egyetem (NKE) civil hallgatóinak önkéntes tartalékos szerepvállalásával teljesedik ki a Ludovika Magyarország biztonságának szavatolásában betöltött különleges szerepe.

Az NKE célja, hogy civil hallgatói számára is bemutassa az önkéntes tartalékos jogviszonyban rejlő közösségi és személyes előnyöket. Az egyetem olyan egyedülálló koncepciót dolgozott ki hallgatói számára, amelynek révén az önkéntes tartalékos kiképzés és tevékenység a lehető legjobban illeszkedik az egyetemhez, az egyetemista élet mindennapjaihoz.

Mit kínálunk?

  • A Ludovika hagyományaihoz méltón, NKE-s közösségben részvétel a Haza védelmi képességének fokozásában.
  • Havi 80 040 forintos Önkéntes Tartalékos ösztöndíj.
  • Évente egyszeri rendelkezésre állási díj - 266 800 forint.
  • Részarányos illetmény a tényleges szolgálatteljesítés után.
  • Tantárgyak elismerése – 84 tanóra és 7 kredit.
  • Előny a kollégiumi jelentkezésnél, jelentős többletpontok.
  • Önálló NKE-s alegység alakítása a Ludovikán.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 620
11 296
113
Van valakinek elképzelése arról, hogy mire gondolt a költő, amikor a kormányzati igazgatási szerveknél foglalkoztatott 18-50 év közti férfiak számára meghirdették “az önkéntes műveleti tartalékos kiképzésnél egyszerűbb gyakorlati alapismeretek és alapkészségek elsajátításának lehetőségét”, amit 14 nap alatt, laktanyai körülmények között terveznek véghezvinni?

Ez kb. a halottnak a csók kategória.
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 517
8 330
113
Van valakinek elképzelése arról, hogy mire gondolt a költő, amikor a kormányzati igazgatási szerveknél foglalkoztatott 18-50 év közti férfiak számára meghirdették “az önkéntes műveleti tartalékos kiképzésnél egyszerűbb gyakorlati alapismeretek és alapkészségek elsajátításának lehetőségét”, amit 14 nap alatt, laktanyai körülmények között terveznek véghezvinni?

Ez kb. a halottnak a csók kategória.
Mi is megkaptuk az ertesitest meg hogy kérdezzük meg ismerősöket érdekli-e
Ilyen kurvajot meg nem röhögtem mint akkor :)
 

Crusader

Well-Known Member
2018. november 27.
762
2 051
93
Van valakinek elképzelése arról, hogy mire gondolt a költő, amikor a kormányzati igazgatási szerveknél foglalkoztatott 18-50 év közti férfiak számára meghirdették “az önkéntes műveleti tartalékos kiképzésnél egyszerűbb gyakorlati alapismeretek és alapkészségek elsajátításának lehetőségét”, amit 14 nap alatt, laktanyai körülmények között terveznek véghezvinni?

Ez kb. a halottnak a csók kategória.
Hol lehet erről olvasni?