[HUN] Önkéntes Tartalékos Rendszer / Területvédelmi Erők

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 672
79 939
113
Nekem is volt női szakasztársam. Szerintem még egy 80 éves nénivel sem tudott volna elbánni a 45 kg-jával. Aranyosak, szépek, de valahogy mindig elfeledkezünk a lényegről: itt a feladat megölni az ellenséget, nem pedig elkérni a telefonszámát. Éles helyzetben tartok tőle, hogy nemhogy harcolni nem fog, de még rá is nekünk kell vigyázni. Ahogy nem szexista álláspont ha azt mondjuk, hogy egy férfi nem alkalmas óvodapedagógusnak úgy az sem szexista ha azt mondjuk, hogy egy nő harcoló beosztásba nem feltétlenül alkalmas. Amikor még volt munkanélküliség a rendőrségen probléma volt, hogy a rendőrszakközépben 10% nő felvétele engedélyezett volt, de a vidéki városi kapitányok 1-et sem akartak fogadni. Úgyhogy maradt a BRFK ahol mindig hiány volt.
Az azért érdekelni, hogy pl egy harckocsiban miért ne ülhetne nő. Vagy az már nem is harcoló beosztás?
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 948
5 080
113
Az azért érdekelni, hogy pl egy harckocsiban miért ne ülhetne nő. Vagy az már nem is harcoló beosztás?
Hogyne lehetne a harckocsiban. Főleg a töltő beosztás tűnik megfelelőnek. Mennyi is a súlya a gránátnak? Kb 20 kg. Percenként 4-6 db-ot kell tölteni. Teljesen igazad van. Kifejezetten nőknek találták ki ezt a beosztást.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 672
79 939
113
Hogyne lehetne a harckocsiban. Főleg a töltő beosztás tűnik megfelelőnek. Mennyi is a súlya a gránátnak? Kb 20 kg. Percenként 4-6 db-ot kell tölteni. Teljesen igazad van. Kifejezetten nőknek találták ki ezt a beosztást.
Semmi olyan nincs benne amit egy egészséges nő ne tudna megcsinálni.
Vagy szólj a svéd, a norvég vagy az izraeli hadseregnek, hogy nem képesk rá.
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 520
8 342
113
Nekem is volt női szakasztársam. Szerintem még egy 80 éves nénivel sem tudott volna elbánni a 45 kg-jával. Aranyosak, szépek, de valahogy mindig elfeledkezünk a lényegről: itt a feladat megölni az ellenséget, nem pedig elkérni a telefonszámát. Éles helyzetben tartok tőle, hogy nemhogy harcolni nem fog, de még rá is nekünk kell vigyázni. Ahogy nem szexista álláspont ha azt mondjuk, hogy egy férfi nem alkalmas óvodapedagógusnak úgy az sem szexista ha azt mondjuk, hogy egy nő harcoló beosztásba nem feltétlenül alkalmas. Amikor még volt munkanélküliség a rendőrségen probléma volt, hogy a rendőrszakközépben 10% nő felvétele engedélyezett volt, de a vidéki városi kapitányok 1-et sem akartak fogadni. Úgyhogy maradt a BRFK ahol mindig hiány volt.
Ez így van, főleg a rendőrségen volt az a szakasz 2/3 no volt futni meg úgy ahogy tudtak de fekvozni vagy bilincselni már nem…de mindig van egy kivétel ahogy észre vettem a női kollégáknal pl 10/2 ami alkalmas abból 1 tud csak irányítani.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 231
113
Semmi olyan nincs benne amit egy egészséges nő ne tudna megcsinálni.
Vagy szólj a svéd, a norvég vagy az izraeli hadseregnek, hogy nem képesk rá.
Hát, épp az izraeli hadsereg női mondtak teljes csődöt a valódi harcban. Emléxünk a videóra, ahol ott sikongatnak és sírnak a bunkerban!

Legszigorúbban tiltani kell, hogy bármilyen harcoló beosztásban nők szolgáljanak. Az egy-két alkalmas kivétel nem indokolhatja a hadsereg harcképességének súlyos lerontását!

Ugyanez halmozottan igaz a rendőrségre!
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 672
79 939
113
Hát, épp az izraeli hadsereg női mondtak teljes csődöt a valódi harcban. Emléxünk a videóra, ahol ott sikongatnak és sírnak a bunkerban!

Legszigorúbban tiltani kell, hogy bármilyen harcoló beosztásban nők szolgáljanak. Az egy-két alkalmas kivétel nem indokolhatja a hadsereg harcképességének súlyos lerontását!

Ugyanez halmozottan igaz a rendőrségre!
1 videó...
 
  • Tetszik
Reactions: bel

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 520
8 342
113
Hát, épp az izraeli hadsereg női mondtak teljes csődöt a valódi harcban. Emléxünk a videóra, ahol ott sikongatnak és sírnak a bunkerban!

Legszigorúbban tiltani kell, hogy bármilyen harcoló beosztásban nők szolgáljanak. Az egy-két alkalmas kivétel nem indokolhatja a hadsereg harcképességének súlyos lerontását!

Ugyanez halmozottan igaz a rendőrségre!
Nem tudom itt sokan akik életükben nem találkoztak ilyen helyzettel hogy lőnek rá mit csinálnának erre nehezen készít fel bármi is, lehet mondani azt hogy velem biztos nem történik ilyen vagy nem így reagálok.
Én is mondtam mindig hogy én tuti nem fagynek le aztán egyszer kést nyomtak a torkomhoz tudod mi történt? Le fagytam :)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 672
79 939
113
Nem tudom itt sokan akik életükben nem találkoztak ilyen helyzettel hogy lőnek rá mit csinálnának erre nehezen készít fel bármi is, lehet mondani azt hogy velem biztos nem történik ilyen vagy nem így reagálok.
Én is mondtam mindig hogy én tuti nem fagynek le aztán egyszer kést nyomtak a torkomhoz tudod mi történt? Le fagytam :)
Semmi nem készít fel rá. Azt nem lehet szimulálni, hogy valódi életveszélyben vagy.
 

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
2 146
7 613
113
Semmi olyan nincs benne amit egy egészséges nő ne tudna megcsinálni.
Vagy szólj a svéd, a norvég vagy az izraeli hadseregnek, hogy nem képesk rá.
ha leszakad a lánctalp akkor majd a hölgy segít visszarakni ? Kérem, ne hülyéskedjünk. Vagy miután kaput a harckocsi azt maradnak ketten majd a 90-100 kilós sérült társát viszi majd a hátán egy két kilométeren át, vissza, ha kell ?
Vannak kivételek akik különböznek az átlagtól és alkalmasak lehetnek, de a "nők" általánosságban alkalmatlanok a fasírtba.
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 520
8 342
113
ha leszakad a lánctalp akkor majd a hölgy segít visszarakni ? Kérem, ne hülyéskedjünk. Vagy miután kaput a harckocsi azt maradnak ketten majd a 90-100 kilós sérült társát viszi majd a hátán egy két kilométeren át, vissza, ha kell ?
Erre ma már sok férfise képes :) o_O én nem vagyok egy kis darab ember ero emeltem is Nagysúlyokat tudok meg mozgatni de azért 2km keresztül cipelni a 100kilos társat nem sokan képesek valószínűleg ense, nekünk kiképzésen csak 400m kellett de az is kurva nehéz volt…
 

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
2 146
7 613
113
Erre ma már sok férfias képes :) o_O És én nem vagyok egy kis darab darab ero emeltem is Nagysúlyokat tudok meg mozgatni de azért 2km keresztül cipelni a 100kilos társat nem sokan képesek valószínűleg ense, nekünk kiképzésen csak 400m kellett de az is kurva nehéz volt…
Igen, pontossan ezért mondom. Nehéz a férfiaknak eleve, s ennek ellenére egyesek arról romantikáznak hogy" a nők" alkalmasak rá.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Hát, épp az izraeli hadsereg női mondtak teljes csődöt a valódi harcban. Emléxünk a videóra, ahol ott sikongatnak és sírnak a bunkerban!

Legszigorúbban tiltani kell, hogy bármilyen harcoló beosztásban nők szolgáljanak. Az egy-két alkalmas kivétel nem indokolhatja a hadsereg harcképességének súlyos lerontását!

Ugyanez halmozottan igaz a rendőrségre!
Akik teljesen kopaszok voltak, és egy kiképzőtáborban történt.
Ugyanakkor pl teljes női személyzetű Merkavák harcolták végig az egész napot /ti. tízen-húszon órákig
szó szerint ki sem szálltak a járműből/.
Vagy olyan határrendőr csaj, aki a sokszoros túlerővel szemben, egyedül védte a harcképtelen raját,
miközben ő is többször sebesült meg.
Etc etc.
 

Hortator

Well-Known Member
2019. június 27.
744
2 624
93
Hát, épp az izraeli hadsereg női mondtak teljes csődöt a valódi harcban. Emléxünk a videóra, ahol ott sikongatnak és sírnak a bunkerban!

Legszigorúbban tiltani kell, hogy bármilyen harcoló beosztásban nők szolgáljanak. Az egy-két alkalmas kivétel nem indokolhatja a hadsereg harcképességének súlyos lerontását!

Ugyanez halmozottan igaz a rendőrségre!
Emlékszünk ilyenre férfiakkal is, akik a budiban lapultak 1-2 fegyveres társuk mögött, eszükbe nem jutott (?) valahogy együtt kitörni, nekik is fegyvert szerezni, ehelyett inkább csak mind felvették a telóval, ahogy várják, hogy odaérjen a Hamász és lemészárolják őket... :(
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby