[HUN] Önkéntes Tartalékos Rendszer / Területvédelmi Erők

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 948
5 080
113
Nem tudom itt sokan akik életükben nem találkoztak ilyen helyzettel hogy lőnek rá mit csinálnának erre nehezen készít fel bármi is, lehet mondani azt hogy velem biztos nem történik ilyen vagy nem így reagálok.
Én is mondtam mindig hogy én tuti nem fagynek le aztán egyszer kést nyomtak a torkomhoz tudod mi történt? Le fagytam :)
Ez így van. Ráadásul van még az erkölcsi gát is: sok ember nem képes ölni. A vietnami háború után készültek ilyen felmérések, hogy a jenki katonák kb negyede egyszerűen nem akarta megölni az ellenséget.
A szolgálat alatt 3 alkalommal voltam olyan helyzetben amikor a fegyverhasználat valószínű volt. Ma is emlékszem az első alkalomra: egy ukrán rendszámú Mercit kellett ellenőrizni és arra volt infó, hogy fegyvere van a bűnözőnek. Ahogy mentem a kocsihoz csőre töltött fegyverrel a kézben azon gondolkoztam, hogy vajon tényleg rálőnék az ukránra? Szerencséje volt, hogy nem állt ellen, mert arra jutottam, hogy minden további nélkül.
 

Törppapa

Well-Known Member
2022. január 29.
809
1 579
93
Szerencséje volt, hogy nem állt ellen, mert arra jutottam, hogy minden további nélkül.
- Ez így van azon férfiaknál akik nem voltak elkényeztetve! Egy kis történet a határról.:
De. 10 óra, riadó! Összerándult a kis csapat s összenéztünk hogy biztos a szokásos gyakorlat. Ám most fegyver osztás is történt! Hupsz ennek fele sem tréfa gondoltuk. Az összes tárt megkaptuk pillanatok alatt történt a felmálházás, aki mozgott az a fegyverszobában serénykedett!
- Majd a laktanya parancsnok előadta hogy a városban egy kamionos, zebrán szabályosan átkelő óvodás gyerekek közzé hajtott, s 10 gyermek meghalt s most nagy gázzal menekül a határ felé! Felhorkant a kis csapat s nagyon gyorsan gépkocsira, majd a határátkelőn (Feppen) megfelelő helyekre elhelyezkedve vártuk a kamiont!
- Szerencsére volt olyan rutinos a (Fep) parancsnok hogy jóval korábban lezáratta a feppre vezető utat hogy oda ne jöjjön be egy jármű se! Nagyon jól tudta hogy ha ott megjelent volna egy kamion aki műszaki ok miatt is véletlen nem tud megállni abból vízszűrő lett volna! (Szita) El volt határozva mindenki hogy ha nem áll meg a kamion a határ előtt akkor szétlőjük!
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 672
79 939
113
Az összes hivatásos szabin volt aznap??? Érdekes lenne.....
Döntően még a sorkatonák is ott voltak, nemhogy a hivatásosak. Nézd meg Magyarországot December 25-én vagy 26-án, kb még a fű sem nő (jó ideje a hó sem hajlandó esni, mert ő is ünnepel a hideggel együtt aki ki nem teszi a lábát az utcára), nincs ez másként Izraelben sem, azt leszámítva, hogy nekik a karácsony eléggé a periférián mozog az ünnepek közt.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 880
35 289
113
Döntően még a sorkatonák is ott voltak, nemhogy a hivatásosak. Nézd meg Magyarországot December 25-én vagy 26-án, kb még a fű sem nő (jó ideje a hó sem hajlandó esni, mert ő is ünnepel a hideggel együtt aki ki nem teszi a lábát az utcára), nincs ez másként Izraelben sem, azt leszámítva, hogy nekik a karácsony eléggé a periférián mozog az ünnepek közt.
nem tudom én töltöttem már határon karácsonyt húsvétot szilvesztert... ugyan akkora létszámmal és az a határ pöppet macerásabb mint a mi délink.
 

Törppapa

Well-Known Member
2022. január 29.
809
1 579
93
Igen, pontossan ezért mondom. Nehéz a férfiaknak eleve, s ennek ellenére egyesek arról romantikáznak hogy" a nők" alkalmasak rá.
Én nem így fogalmaznék. Ám van sok olyan eset, helyzet mikor a nők sokkal reálisabban gondolkoznak mint a férfiak! Persze, természetesen itt sem az elkényeztetett nagylányra gondolok!
Itt arra gondolok hogy a férfi erőből végezne az ellennel, ameddig a nő csellel öl.
Az hogy a nőknek nem sok helye van a seregben, ezzel egyetértek. A háború nem nőknek való!
Na de vannak harcias amazonok! :cool: Az anjuk is az, mikor megszoktam dicsérni! :D
Ha egy nővel állok szemben csak a szemét kell nézni, az mindent elárul! :cool:
 

Pista a hegyről

Well-Known Member
2018. április 4.
960
2 389
93
Női szakaszpk-val én nem találkoztam de a támogató szakaszban volt női altiszt, nem volt vele semmi baj, határon egy etapra nekem is a szektorpk-m volt. Legénységi állományban is akiket ismertem azokkal se lehetett nagy gáz, illetve akivel volt, az 1-2 hónapon belül ki lett szórva (pár ugyanennyire alkalmatlan sráccal együtt). Ha már szóba jöttek a harckocsizók, két tankos csajról hallottam, de nem tudom megvannak-e még.
De tudok azóta arrafelé ahol voltam olyan friss hadnagy asszonyról aki amúgy instán tolja ezerrel a ribanckodást, kívülállóként nem mondom hogy nem kellemes jelenség... de azért katonatisztként nagyon nem kéne, nem hiszem hogy jól veszi ki magát akár az alárendeltjei akár a felettesei előtt.

Szerintem az a nő aki képes hozni ugyanazt a szintet az alkalmasságin és a kiképzésen mint egy férfi az pontosan ugyanannyira alkalmas katonának mint egy férfi. Ami miatt én nem vagyok nagy rajongója a női katonáknak az sokkal inkább a közösség/együttműködés/hierarchia stb terén megjelenő problémák-súrlódások-visszásságok témaköre. Persze erre joggal rá lehet fogni hogy az emberi tényező az egy full férfi közösséget is ugyanúgy ki tud kezdeni, de azért az más tészta amikor a képletbe bekerül néhány csaj a rengeteg csávó közé.
 

Crusader

Well-Known Member
2018. november 27.
763
2 052
93
Na kedves komment társaim ma leszereltem ÖTT-ből.
Behívtak minket hogy írjunk alá egy szerződésmódosítást mert megváltozott a bürokratikus felépítés ugye januártól újrarendszerezték a zászlóaljakat ki hova tartozik.
Oké, de azt "elfelejtették mondani", hogy ez a szerződésmódosítás ez nem módosítás, hanem hosszabbítás, további pár évvel, amit én amúgy se terveztem előtte se aláírni, nemhogy úgy, hogy csak így suttyomban odatolják és egy szóval se volt előtte megemlítve, hogy mindenkinek hosszabbítani KELL.
Szóval leszereltem. Külön pikantériája a dolognak, hogy egyszer se voltam bent úgy, hogy minden ruhadarabom, sapkafelvarró stb. megvan. Mire leszereltem kaptam meg minden dolgomat. Kibaszott szégyen egyébként szerintem.
És az is benne van, hogy mindig a vakok, félkarúak, nyugdíj és halál közöttiek valamint 25-ös IQ-val rendelkező bajtársaim lettek mind előléptetve, míg én aki nem igazgató úrnak nevezte a kiképzőket, nem úgy állt a barett a fején, mint egy serpenyő képben van az meg tűrje hogy a félnyomorék, 25m futástól meghalt ezért terepjáróval közlekedő bajtársam a kicsinyes hajlamait éli ki.
Sajnálom hogy ilyen az ÖTT. Valódi harcértéke 0 és -100 között van, mert először le kell lőnöd a hátráltató bajtársaidat, mert veszélyesebbek rád, mint az ellenség.
Valami kiscsaj az egész tárat 2m-re az orra elé ürítette a földbe, mert bepánikolt és nem vette le a kezét az elsütőbillentyűről....

Sajnos kisportolva, 20-as éveim elején, mérnöki képzettséggel nem voltam elég jó őrmesternek, de a dagadt tanítónénik azonnal....
Akkor 2020 óta nem történt előrelépés :(
 
  • Szomorú
Reactions: enzo and nani1980

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 231
113
Szerintem az a nő aki képes hozni ugyanazt a szintet az alkalmasságin és a kiképzésen mint egy férfi az pontosan ugyanannyira alkalmas katonának mint egy férfi.
Majdnem. De ha ennyi lenne a követelmény, az már jó lenne! Nincs szükség női kvótára, meg női megfelelőségi rátára ez nem az a szakma, ahogy a rendőrség se!

Egy alkalmas nőt legott feleségül is vennék! Nem averzióm van, csak elvárásom lenne a raj tagjaként a bajtársak felé. Ugyanazt a szintet hozzák "de" nélkül.
 

Kishuszár

Well-Known Member
2019. június 19.
111
254
63
De amúgy simán létre is lehetett volna hozni egy külön tartalékos bérrendszert is, ahol nem felülről lefelé töltik meg a rendfokozatokat, hanem alulról felfelé, ahogy az a nagykönyvben meg kéne legyen írva. Mert az így kurvára morálromboló mindenkinek a honvédségben, ha fizetési kategóriákká bomlasztunk rendfokozatokat.
Ja az ÖTT-ben kb a civil fizetés ellensúlyozása miatt kaptak ilyen olyan rendfokozatokat az illetők.
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 948
5 080
113
Semmit nem jelent ma már az, hogy közkatona vagy szakaszvezető. Teljesen ki vannak üresítve a legénységi állomány rendfokozatai.
A tiszti rendfokozatok is. Az elnök asszony férje rögtön alezredes lesz, a megyei védelmi bizottság elnökasszonya meg rögtön ezredes. Aki tegnap még a propagandát olvasta fel a "köztévének" csúfolt förmedvényben az ma őrnagyként nyitogatja a kórházajtót és még sorolhatnánk is. Teljesen lejáratták a rendfokozatot.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 678
15 136
113
Szerintem az a nő aki képes hozni ugyanazt a szintet az alkalmasságin
De ugye a magyar honvèdsègben nem ugyanazt a szintet kell hozniuk. o_O

Hiszen a fizikai ponthatárok èletkor ès nem szerint változnak.

Pl.:3200 m-es síkfutás nagyjából 1.5 perc különbsèg van a ponttáblázatban.

Vagy a tèrdelő fekvőtámaszt is említhetjük ami csak hölgyeknek van engedèlyezve.

Szóval ez sajnos így csak elmèlet.
 

Pista a hegyről

Well-Known Member
2018. április 4.
960
2 389
93
De ugye a magyar honvèdsègben nem ugyanazt a szintet kell hozniuk. o_O

Hiszen a fizikai ponthatárok èletkor ès nem szerint változnak.

Pl.:3200 m-es síkfutás nagyjából 1.5 perc különbsèg van a ponttáblázatban.

Vagy a tèrdelő fekvőtámaszt is említhetjük ami csak hölgyeknek van engedèlyezve.

Szóval ez sajnos így csak elmèlet.

Na igen erre gondoltam, el kéne törölni ezeket a könnyebbségeket
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 429
7 987
113
Én őrvezetőből 4 hét után szakaszvezető lettem. Mire fel? Mert elvégeztem a 10 modulos ÖTT kiképzést....
Nálam ez anno két évig tartott mire szakaszvezető lettem
Egyébként visszatérve addig amíg alapokat nem csinálják meg és nem húznak le legalább egy évet addig közkatona lenne mindenki. Utána a teljesítménytől és az egyéni iskolai végzettségtől valamint valamilyen tartalékos altiszti/tiszti képzéshez kötném a rendfokozatot.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 736
76 789
113
Van valakinek elképzelése arról, hogy mire gondolt a költő, amikor a kormányzati igazgatási szerveknél foglalkoztatott 18-50 év közti férfiak számára meghirdették “az önkéntes műveleti tartalékos kiképzésnél egyszerűbb gyakorlati alapismeretek és alapkészségek elsajátításának lehetőségét”, amit 14 nap alatt, laktanyai körülmények között terveznek véghezvinni?

Ez kb. a halottnak a csók kategória.
Hol lehet erről olvasni?
Publikusan? Sehol.

Amúgy a BM-ből emailben jött róla kb. annyi infó, mint amit a kérdésemben olvashatsz.
A kollégák nem igazán lelkesedtek az ötletért.

Elindul az önkéntes alapú honvédelmi felkészítés tisztviselők számára - jelentette be a honvédelmi miniszter a közösségi oldalán január 22-én, hétfőn közzétett videóban...

Szalay-Bobrovniczky Kristóf elmondta: az elmúlt időszak vészhelyzeteiben tapasztalták, hogy a védelmi képességek és feladatok sikeres végrehajtása nem csak a katonákon múlik, ezért úgy döntöttek, hogy az államigazgatás különböző területein dolgozó tisztviselőknek felajánlják, hogy ha szeretnének, vegyenek részt teljesen önkéntes alapon honvédelmi felkészítésben. Hozzátette: a felhívásra nagyon sokan jelentkeztek. A

honvédelmi miniszter személyesen mondott köszönetet az első 90 résztvevőnek azért, hogy vállalták ezt a különleges és új felkészítést, amellyel „ismét csak Magyarország biztonságát és védelmi képességeit erősítjük. Az Adaptív védelem elnevezésű programra jelentkezők példát mutatnak abból, hogy a haza védelméből részt vállalni közös feladatunk" – tette hozzá.



65ae8ca85de5c964430274.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97