[HUN] Önkéntes Tartalékos Rendszer / Területvédelmi Erők

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 736
76 789
113

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 326
12 720
113
Na jó, B+, ez itt a vég...

1) lehetőség a tartalékosoknak díszőrséget adni = már a díszelgésre sem tudnak kiállítani elég katonát.
2) női tartalékos főhadnagy, szakaszparancsnok - valós harci helyzetben mennyire fog betojni, leblokkolni?
Ki fogja komolyan venni a parancsait, tisztelni, felnézni rá?
 

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 882
5 218
113
Na jó, B+, ez itt a vég...

1) lehetőség a tartalékosoknak díszőrséget adni = már a díszelgésre sem tudnak kiállítani elég katonát.
2) női tartalékos főhadnagy, szakaszparancsnok - valós harci helyzetben mennyire fog betojni, leblokkolni?
Ki fogja komolyan venni a parancsait, tisztelni, felnézni rá?
Ha valós harci helyzetben kell őket bevetni az tényleg a vég.
Anno láttam hasonlót, akkora műkörömmel meg szempillakkal hogy huhh, forgott a fegyverrel stb.. ezek szerint most is ugyanez van.
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 520
8 342
113
Na jó, B+, ez itt a vég...

1) lehetőség a tartalékosoknak díszőrséget adni = már a díszelgésre sem tudnak kiállítani elég katonát.
2) női tartalékos főhadnagy, szakaszparancsnok - valós harci helyzetben mennyire fog betojni, leblokkolni?
Ki fogja komolyan venni a parancsait, tisztelni, felnézni rá?
Nem tudom mi a baj a női parancsnokkal?
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 084
38 477
113
2) női tartalékos főhadnagy, szakaszparancsnok - valós harci helyzetben mennyire fog betojni, leblokkolni?
Simán lehet hogy jobban csinálná mint sok férfi parancsnok!
Hagyjuk már ez ilyen szexista faszságokat!

Valszeg te meg ott rinyálnál, hogy csak 5.56-os gépkarabélyt kaptál 6.8-as helyett és ezért ki sem mered dugni a fejed lövészárokból. :p
 

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
2 146
7 613
113
Simán lehet hogy jobban csinálná mint sok férfi parancsnok!
Hagyjuk már ez ilyen szexista faszságokat!

Valszeg te meg ott rinyálnál, hogy csak 5.56-os gépkarabélyt kaptál 6.8-as helyett és ezért ki sem mered dugni a fejed lövészárokból. :p
valóban, milyen jól teljesítenek az Ukrán nők a lövészárokban../s.Teljes mértékben alkalmatlanok idegileg és fizikailag.
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 520
8 342
113
valóban, milyen jól teljesítenek az Ukrán nők a lövészárokban../s.Teljes mértékben alkalmatlanok idegileg és fizikailag.
Azért én szolgáltam olyan női parancsnok alatt sőt egyik kiképzőm is no volt aki hatratett kézzel elbánt tobbunkel a hölgy (160cm)illetve a ganzba belépve jó páran meg látva egyből remegni kezdtek, de persze van alapja van amit mondasz de ferfibol is igazán éles helyzetben derül ki, mire alkalmas legyen az női parancsnok vagy férfi.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 084
38 477
113
Azért én szolgáltam olyan női parancsnok alatt sőt egyik kiképzőm is no volt aki hatratett kézzel elbánt tobbunkel a hölgy (160cm)illetve a ganzba belépve jó páran meg látva egyből remegni kezdtek, de persze van alapja van amit mondasz de ferfibol is igazán éles helyzetben derül ki, mire alkalmas legyen az női parancsnok vagy férfi.
Férfiak is összeszarják magukat háborúban meg kapnak idegösszeomlást.
Teli van a történelem akár ezreket is vezető (férfi) hadvezérekkel, akik totál összeomolva azt sem tudták merre van az előre vagy hátra.
Sztálin is összeomlott a német támadás első hete után - úgy kellett ki könyörögni hogy jöjjön már vissza vezetőnek. Jány Gusztáv is idegösszeomlást kapott a második magyar hadsereg parancsnokaként. El is kezdett f.szságokat csinálni és hülye parancsokat osztani. (Lásd Krónika doumentum-sorozat áttörésről szóló része)

Szóval az ember jellemén és képzettségén múlik hogy mire képes, nem a nemén.
Ha valaki megugorja az elvárásokat, akkor nemtől függetlenül lehet jó parancsnok. A szar demográfia miatt amúgy sem engedhetjük meg hogy lakosság fele elől elzárjuk a katonai hivatást. így sem várható hogy tolongani fognak, de ha valaki ezt akarja és megfelel a kritériumoknak akkor lehessen belőle katonai vezető nemtől függetlenül.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 973
123 620
113
Na jó, B+, ez itt a vég...

1) lehetőség a tartalékosoknak díszőrséget adni = már a díszelgésre sem tudnak kiállítani elég katonát.
2) női tartalékos főhadnagy, szakaszparancsnok - valós harci helyzetben mennyire fog betojni, leblokkolni?
Ki fogja komolyan venni a parancsait, tisztelni, felnézni rá?
.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 736
76 789
113

Kishuszár

Well-Known Member
2019. június 19.
111
254
63
Na kedves komment társaim ma leszereltem ÖTT-ből.
Behívtak minket hogy írjunk alá egy szerződésmódosítást mert megváltozott a bürokratikus felépítés ugye januártól újrarendszerezték a zászlóaljakat ki hova tartozik.
Oké, de azt "elfelejtették mondani", hogy ez a szerződésmódosítás ez nem módosítás, hanem hosszabbítás, további pár évvel, amit én amúgy se terveztem előtte se aláírni, nemhogy úgy, hogy csak így suttyomban odatolják és egy szóval se volt előtte megemlítve, hogy mindenkinek hosszabbítani KELL.
Szóval leszereltem. Külön pikantériája a dolognak, hogy egyszer se voltam bent úgy, hogy minden ruhadarabom, sapkafelvarró stb. megvan. Mire leszereltem kaptam meg minden dolgomat. Kibaszott szégyen egyébként szerintem.
És az is benne van, hogy mindig a vakok, félkarúak, nyugdíj és halál közöttiek valamint 25-ös IQ-val rendelkező bajtársaim lettek mind előléptetve, míg én aki nem igazgató úrnak nevezte a kiképzőket, nem úgy állt a barett a fején, mint egy serpenyő képben van az meg tűrje hogy a félnyomorék, 25m futástól meghalt ezért terepjáróval közlekedő bajtársam a kicsinyes hajlamait éli ki.
Sajnálom hogy ilyen az ÖTT. Valódi harcértéke 0 és -100 között van, mert először le kell lőnöd a hátráltató bajtársaidat, mert veszélyesebbek rád, mint az ellenség.
Valami kiscsaj az egész tárat 2m-re az orra elé ürítette a földbe, mert bepánikolt és nem vette le a kezét az elsütőbillentyűről....

Sajnos kisportolva, 20-as éveim elején, mérnöki képzettséggel nem voltam elég jó őrmesternek, de a dagadt tanítónénik azonnal....
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 672
79 939
113
Na kedves komment társaim ma leszereltem ÖTT-ből.
Behívtak minket hogy írjunk alá egy szerződésmódosítást mert megváltozott a bürokratikus felépítés ugye januártól újrarendszerezték a zászlóaljakat ki hova tartozik.
Oké, de azt "elfelejtették mondani", hogy ez a szerződésmódosítás ez nem módosítás, hanem hosszabbítás, további pár évvel, amit én amúgy se terveztem előtte se aláírni, nemhogy úgy, hogy csak így suttyomban odatolják és egy szóval se volt előtte megemlítve, hogy mindenkinek hosszabbítani KELL.
Szóval leszereltem. Külön pikantériája a dolognak, hogy egyszer se voltam bent úgy, hogy minden ruhadarabom, sapkafelvarró stb. megvan. Mire leszereltem kaptam meg minden dolgomat. Kibaszott szégyen egyébként szerintem.
És az is benne van, hogy mindig a vakok, félkarúak, nyugdíj és halál közöttiek valamint 25-ös IQ-val rendelkező bajtársaim lettek mind előléptetve, míg én aki nem igazgató úrnak nevezte a kiképzőket, nem úgy állt a barett a fején, mint egy serpenyő képben van az meg tűrje hogy a félnyomorék, 25m futástól meghalt ezért terepjáróval közlekedő bajtársam a kicsinyes hajlamait éli ki.
Sajnálom hogy ilyen az ÖTT. Valódi harcértéke 0 és -100 között van, mert először le kell lőnöd a hátráltató bajtársaidat, mert veszélyesebbek rád, mint az ellenség.
Valami kiscsaj az egész tárat 2m-re az orra elé ürítette a földbe, mert bepánikolt és nem vette le a kezét az elsütőbillentyűről....

Sajnos kisportolva, 20-as éveim elején, mérnöki képzettséggel nem voltam elég jó őrmesternek, de a dagadt tanítónénik azonnal....
Mit pofázok évek óta!?
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Na jó, B+, ez itt a vég...

1) lehetőség a tartalékosoknak díszőrséget adni = már a díszelgésre sem tudnak kiállítani elég katonát.
2) női tartalékos főhadnagy, szakaszparancsnok - valós harci helyzetben mennyire fog betojni, leblokkolni?
Ki fogja komolyan venni a parancsait, tisztelni, felnézni rá?
Jelzem, hogy a videóban nincs női tartalékos főhadnagy, szakaszparancsnok.
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 632
5 398
113
Sorkatonáknál hadnagyként kezdted volna! :)
Nem. Legalábbis amikor én voltam katona ('85) akkor tartalékos tiszt képzőbe ment volna, és 18 hónap után a leszereléskor lett volna belőle hadnagy. Feltéve ha nem hívják be előfelvételisként 1 évre egyetem előtt. A többséget egyébként akkoriban még az egyetem előtt behívták.
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 257
5 304
113
Na kedves komment társaim ma leszereltem ÖTT-ből.
Behívtak minket hogy írjunk alá egy szerződésmódosítást mert megváltozott a bürokratikus felépítés ugye januártól újrarendszerezték a zászlóaljakat ki hova tartozik.
Oké, de azt "elfelejtették mondani", hogy ez a szerződésmódosítás ez nem módosítás, hanem hosszabbítás, további pár évvel, amit én amúgy se terveztem előtte se aláírni, nemhogy úgy, hogy csak így suttyomban odatolják és egy szóval se volt előtte megemlítve, hogy mindenkinek hosszabbítani KELL.
Szóval leszereltem. Külön pikantériája a dolognak, hogy egyszer se voltam bent úgy, hogy minden ruhadarabom, sapkafelvarró stb. megvan. Mire leszereltem kaptam meg minden dolgomat. Kibaszott szégyen egyébként szerintem.
És az is benne van, hogy mindig a vakok, félkarúak, nyugdíj és halál közöttiek valamint 25-ös IQ-val rendelkező bajtársaim lettek mind előléptetve, míg én aki nem igazgató úrnak nevezte a kiképzőket, nem úgy állt a barett a fején, mint egy serpenyő képben van az meg tűrje hogy a félnyomorék, 25m futástól meghalt ezért terepjáróval közlekedő bajtársam a kicsinyes hajlamait éli ki.
Sajnálom hogy ilyen az ÖTT. Valódi harcértéke 0 és -100 között van, mert először le kell lőnöd a hátráltató bajtársaidat, mert veszélyesebbek rád, mint az ellenség.
Valami kiscsaj az egész tárat 2m-re az orra elé ürítette a földbe, mert bepánikolt és nem vette le a kezét az elsütőbillentyűről....

Sajnos kisportolva, 20-as éveim elején, mérnöki képzettséggel nem voltam elég jó őrmesternek, de a dagadt tanítónénik azonnal....
Igazgató úrnak szólította a tisztet?:):):)
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 056
18 767
113
Nem. Legalábbis amikor én voltam katona ('85) akkor tartalékos tiszt képzőbe ment volna, és 18 hónap után a leszereléskor lett volna belőle hadnagy. Feltéve ha nem hívják be előfelvételisként 1 évre egyetem előtt. A többséget egyébként akkoriban még az egyetem előtt behívták.

Ja, valami ilyesmi volt. Krónikus volt a tiszt hiány. Szakasz pk is volt a zászlóaljunknál, az 5. századnál is ilyen jóember. Rigónak hívták őket.
A mi századunkban, a szd. politikai tiszt volt ilyen. Na épp utálta a komcsikat, de mérnök volt a végzettsége, ezért elvégeztették vele ezt a tartalékos tiszt képzőt, vagy mi a fene volt. Zászlós rendfokozatban nyomta le katonai szolgálatát.
 
  • Tetszik
Reactions: Rferi66

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 948
5 080
113
Azért én szolgáltam olyan női parancsnok alatt sőt egyik kiképzőm is no volt aki hatratett kézzel elbánt tobbunkel a hölgy (160cm)illetve a ganzba belépve jó páran meg látva egyből remegni kezdtek, de persze van alapja van amit mondasz de ferfibol is igazán éles helyzetben derül ki, mire alkalmas legyen az női parancsnok vagy férfi.
Nekem is volt női szakasztársam. Szerintem még egy 80 éves nénivel sem tudott volna elbánni a 45 kg-jával. Aranyosak, szépek, de valahogy mindig elfeledkezünk a lényegről: itt a feladat megölni az ellenséget, nem pedig elkérni a telefonszámát. Éles helyzetben tartok tőle, hogy nemhogy harcolni nem fog, de még rá is nekünk kell vigyázni. Ahogy nem szexista álláspont ha azt mondjuk, hogy egy férfi nem alkalmas óvodapedagógusnak úgy az sem szexista ha azt mondjuk, hogy egy nő harcoló beosztásba nem feltétlenül alkalmas. Amikor még volt munkanélküliség a rendőrségen probléma volt, hogy a rendőrszakközépben 10% nő felvétele engedélyezett volt, de a vidéki városi kapitányok 1-et sem akartak fogadni. Úgyhogy maradt a BRFK ahol mindig hiány volt.