[HUN] Önkéntes Tartalékos Rendszer / Területvédelmi Erők

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 761
14 753
113
Ha már adott a téma, akkor én is elmesélem az én történetemet.

5 - 5,5 éve vagyok a rendszerben, őrmesteri rf-el kezdtem, majd valahogy kineveztek főtörzsőrmesternek. Időközben, vagyis tavaly elvégeztem a jogot, első utam a Toborzóhoz vezetett, csatolni a diplomát, akkor nem tartottak rám igényt, mert épp "egészségügyileg alkalmatlan" voltam, nem érdekelte őket semmilyen okirat / bizonyítvány megléte.

Eltelt 1 év, ismételten beállítottam, most elfogadták a jelentkezésem, de 3 hónapba is tellett, mire aktiváltak.

Munkába álltam, iratrendezéssel is foglalkoztam, kezembe került az én személyi iratgyűjtőm is, és ezek a fontos doksik hiányoztak belőle. Az 1 éve meglevő diplomám vagy 10 éves nyelvvizsgám is csak most kerültek beszkennelésre, amikor ott voltam személyesen.

Letelt az időm, és sajnos emiatt apelláta nélkül elbocsájtottak, pedig semmi panasz nem volt rám, meg amúgy is voltak ott ténylegesen hülyék, akiket folyamatosan lebaszni, meg fegyelmezni kellett, de mégis maradhatott az illető tizedesként, csak minek ?
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 855
57 875
113
Ha már adott a téma, akkor én is elmesélem az én történetemet.

5 - 5,5 éve vagyok a rendszerben, őrmesteri rf-el kezdtem, majd valahogy kineveztek főtörzsőrmesternek. Időközben, vagyis tavaly elvégeztem a jogot, első utam a Toborzóhoz vezetett, csatolni a diplomát, akkor nem tartottak rám igényt, mert épp "egészségügyileg alkalmatlan" voltam, nem érdekelte őket semmilyen okirat / bizonyítvány megléte.

Eltelt 1 év, ismételten beállítottam, most elfogadták a jelentkezésem, de 3 hónapba is tellett, mire aktiváltak.

Munkába álltam, iratrendezéssel is foglalkoztam, kezembe került az én személyi iratgyűjtőm is, és ezek a fontos doksik hiányoztak belőle. Az 1 éve meglevő diplomám vagy 10 éves nyelvvizsgám is csak most kerültek beszkennelésre, amikor ott voltam személyesen.

Letelt az időm, és sajnos emiatt apelláta nélkül elbocsájtottak, pedig semmi panasz nem volt rám, meg amúgy is voltak ott ténylegesen hülyék, akiket folyamatosan lebaszni, meg fegyelmezni kellett, de mégis maradhatott az illető tizedesként, csak minek ?

Valójában jól jártál, csak még nem látod. Ilyen toprongy rendszerben minek szenvedni?
Az egész topik arról szól, hogy mindenre is alkalmatlan az egész struktúra. Aki meg kezdeni akarna vele valamit azt gyorsan félre rakják.
Most már enni se adnak a honvédeknek XD
Cifra nyomorúság az egész. És ahogyan kinéz a jövő, pár éven belül háborúba is mehetnek ilyen állapotok mellet.
Szerinted annak mi lesz a vége? o_O
Jól jártál. Ez az igazság. A civil szféra is kemény, de jobban jársz vele. Sok sikert a továbbiakhoz! :)
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 761
14 753
113
Valójában jól jártál, csak még nem látod. Ilyen toprongy rendszerben minek szenvedni?
Az egész topik arról szól, hogy mindenre is alkalmatlan az egész struktúra. Aki meg kezdeni akarna vele valamit azt gyorsan félre rakják.
Most már enni se adnak a honvédeknek XD
Cifra nyomorúság az egész. És ahogyan kinéz a jövő, pár éven belül háborúba is mehetnek ilyen állapotok mellet.
Szerinted annak mi lesz a vége? o_O
Jól jártál. Ez az igazság. A civil szféra is kemény, de jobban jársz vele. Sok sikert a továbbiakhoz! :)

Nekem az újdonság erejével hat ez a topik, lett is olvasnivalóm :D

Amikor letelt a mandátumom, azután még egy hétig kilincseltem, hogy kerülhetnék be állandóra, nem jött össze, csak rosszabbnál rosszabb válaszokat kaptam, hogy közkatonákat keresnek, nem altiszteket, meg tiszteket, meg sajnos nem tudnak átképezni más beosztásra sem, mint pl. lövésznek, mondom, elég a hülyeségből, a fasznak kell az ilyen, pluszba még egy napot kevergett bennem a düh, a keserűség, és variációi, és azután megbékéltem, hogy így jártam, vége.

Én az ilyenek után őszintén már a legkisebb mértékben nem kívánkozok vissza, csak azért kiírtam magamból szakmai fórumon, amit lehetett.

A státuszom az úgy néz ki, hogy papíron állományban vagyok, csak inaktív / passzív státuszban, nem terveznek behívni, elutalják az évi egyszeri fizut, oszt csá. Keresetkiegészítésnek nem rossz, csak elébe lehetett volna menni a dolgoknak, és mennyi értetlenkedést / hadakozást spórolhattam volna meg.

Meg a rendfokozatok osztogatását nem értem, hogy Mi alapján megy ez, miért sajnálják tőlem a hadnagyi / főhadnagyi rendfokozatot ?

Vagy a 20 éves nullkilométeres kisgyereknél is láttam már nem is tudom hogyan kiosztott főtörzs rendfokozatot.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 660
79 898
113
Nekem az újdonság erejével hat ez a topik, lett is olvasnivalóm :D

Amikor letelt a mandátumom, azután még egy hétig kilincseltem, hogy kerülhetnék be állandóra, nem jött össze, csak rosszabbnál rosszabb válaszokat kaptam, hogy közkatonákat keresnek, nem altiszteket, meg tiszteket, meg sajnos nem tudnak átképezni más beosztásra sem, mint pl. lövésznek, mondom, elég a hülyeségből, a fasznak kell az ilyen, pluszba még egy napot kevergett bennem a düh, a keserűség, és variációi, és azután megbékéltem, hogy így jártam, vége.

Én az ilyenek után őszintén már a legkisebb mértékben nem kívánkozok vissza, csak azért kiírtam magamból szakmai fórumon, amit lehetett.

A státuszom az úgy néz ki, hogy papíron állományban vagyok, csak inaktív / passzív státuszban, nem terveznek behívni, elutalják az évi egyszeri fizut, oszt csá. Keresetkiegészítésnek nem rossz, csak elébe lehetett volna menni a dolgoknak, és mennyi értetlenkedést / hadakozást spórolhattam volna meg.

Meg a rendfokozatok osztogatását nem értem, hogy Mi alapján megy ez, miért sajnálják tőlem a hadnagyi / főhadnagyi rendfokozatot ?

Vagy a 20 éves nullkilométeres kisgyereknél is láttam már nem is tudom hogyan kiosztott főtörzs rendfokozatot.
Lássuk be, te annyira voltál altiszt (nemhogy főtörzs) mint én atomfizikus.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 761
14 753
113
Az, hogy attól marhára nem lesz valaki nemhogy főtörzs, de még őrmester se, hogy ráraknak egy rendfokozatot.

Nem is a rendfokozat, hanem a beosztás teszi az embert.

Főállású személyesügyesként sem lenne semmivel különb ez az egész.
 

Lupus80

Well-Known Member
2020. december 20.
237
642
93
Nekem az újdonság erejével hat ez a topik, lett is olvasnivalóm :D

Amikor letelt a mandátumom, azután még egy hétig kilincseltem, hogy kerülhetnék be állandóra, nem jött össze, csak rosszabbnál rosszabb válaszokat kaptam, hogy közkatonákat keresnek, nem altiszteket, meg tiszteket, meg sajnos nem tudnak átképezni más beosztásra sem, mint pl. lövésznek, mondom, elég a hülyeségből, a fasznak kell az ilyen, pluszba még egy napot kevergett bennem a düh, a keserűség, és variációi, és azután megbékéltem, hogy így jártam, vége.

Én az ilyenek után őszintén már a legkisebb mértékben nem kívánkozok vissza, csak azért kiírtam magamból szakmai fórumon, amit lehetett.

A státuszom az úgy néz ki, hogy papíron állományban vagyok, csak inaktív / passzív státuszban, nem terveznek behívni, elutalják az évi egyszeri fizut, oszt csá. Keresetkiegészítésnek nem rossz, csak elébe lehetett volna menni a dolgoknak, és mennyi értetlenkedést / hadakozást spórolhattam volna meg.

Meg a rendfokozatok osztogatását nem értem, hogy Mi alapján megy ez, miért sajnálják tőlem a hadnagyi / főhadnagyi rendfokozatot ?

Vagy a 20 éves nullkilométeres kisgyereknél is láttam már nem is tudom hogyan kiosztott főtörzs rendfokozatot.
Előző munkahelyemen igen sok "bukottkatona" kolléga volt.
A faszukat sz@pták le maguknak hgy mennyi fizu mennyi munkáért.
Aztán sokan kiugrottak a szolgáltató szektorba. Na az volt az a pont az 1ik srácnál (asszem százados volt) hogy sírt konkrétan mennyi időt elbszt az életéből. A fizuja 5szöröse volt +az octavia kombi full használatra, év végén a bónusz (borítékban).
Na én meg pont kiégtem ezekből, de hát nem vagyunk egyformák.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 660
79 898
113
Nem is a rendfokozat, hanem a beosztás teszi az embert.
A kettőt nehéz elválasztani egymástól és a nyakamat teszem rá, hogy a beosztásodat sem tudtad úgy ellátni ahogy kellett volna.
Még a személyügyi altiszt is néhány hónapos specifikus képzések "hadát" jelenti ahhoz, hogy normálisan el tudja látni a beosztásat, ne csak egy betanított munkás legyen, aki csak papírt tologat amíg mások a valódi személyügyi munkát végzi.
 
  • Vicces
Reactions: fip7

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 761
14 753
113
a nyakamat teszem rá, hogy a beosztásodat sem tudtad úgy ellátni ahogy kellett volna.
Még a személyügyi altiszt is néhány hónapos specifikus képzések "hadát" jelenti ahhoz, hogy normálisan el tudja látni a beosztásat, ne csak egy betanított munkás legyen, aki csak papírt tologat amíg mások a valódi személyügyi munkát végzi.

Eredetileg két hétre terveztek behívni.

Hosszabbították egy további héttel.

És adtak még két napot, az gyakorlati foglalkozás volt, lövészet felügyelése, és véget is ért.

Nem pedig úgy volt, hogy eredetileg 3 hónapot / fél évet írtak ki nekem, és mert valami hülyeséget csináltam, vagy elégtelen volt a teljesítményem, és idő előtt leszereltek.

Nem énrajtam múlott, hogy Miért szürreálisan lassan aktiváltak, és miért csak ilyen rövidkét terveztek nekem, nem pedig állandóra.

De valóban, ezen tök felesleges lovagolni.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 660
79 898
113
Eredetileg két hétre terveztek behívni.

Hosszabbították egy további héttel.

És adtak még két napot, az gyakorlati foglalkozás volt, lövészet felügyelése, és véget is ért.

Nem pedig úgy volt, hogy eredetileg 3 hónapot / fél évet írtak ki nekem, és mert valami hülyeséget csináltam, vagy elégtelen volt a teljesítményem, és idő előtt leszereltek.

Nem énrajtam múlott, hogy Miért szürreálisan lassan aktiváltak, és miért csak ilyen rövidkét terveztek nekem, nem pedig állandóra.

De valóban, ezen tök felesleges lovagolni.
4 hét alatt lettél főtörzsőrmester?
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 761
14 753
113
Akkor mi volt ez a 3 hetes dolog?

A KGIR ÜSZR szerint Különleges jogrend miatti szolgálatteljesítés. Ami sokmindent jelenthet.

Ott már előre megírják, hogy mennyi időre tervezik az illetőt alkalmazni, nem pedig menet közben basszák ki, mert hülye vagy elégtelen az illető.

A szolgálat tervezett időtartama: 2024.06.03 – 2024.06.25
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 761
14 753
113
Nem bántásból.

De ez is ugyanolyan vicc mint a drága pedofilszöktető asszonyság fèrjurának csillagjai.

Szakirány / beosztásfüggő, van olyan, aki 10 éve katona, és mégis azidő alatt hoz össze kemény 200 lövést, és hasonlót, és úgy lépkedik az rf-eket.

Más meg azonos rf-ben, csak az adott szakirány / beosztás miatt meg beleunásig túltolja a harcászati foglalkozást, és társul is valódi teljesítmény hozzá.
 

Juvi

Well-Known Member
2022. március 28.
167
1 890
93
Eredetileg két hétre terveztek behívni.

Hosszabbították egy további héttel.

És adtak még két napot, az gyakorlati foglalkozás volt, lövészet felügyelése, és véget is ért.

Nem pedig úgy volt, hogy eredetileg 3 hónapot / fél évet írtak ki nekem, és mert valami hülyeséget csináltam, vagy elégtelen volt a teljesítményem, és idő előtt leszereltek.

Nem énrajtam múlott, hogy Miért szürreálisan lassan aktiváltak, és miért csak ilyen rövidkét terveztek nekem, nem pedig állandóra.

De valóban, ezen tök felesleges lovagolni.
Szerintem csak annyi a "gond", hogy most is túl sok a tiszt, főtisz, tábornok, lehet még tiszthelyettes is. Te a jogi diplomáddal szerintem már bőven túlképzett vagy.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and Mark1993

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 962
123 592
113
Szerintem csak annyi a "gond", hogy most is túl sok a tiszt, főtisz, tábornok, lehet még tiszthelyettes is. Te a jogi diplomáddal szerintem már bőven túlképzett vagy.
A jogi diplomával jogász beosztásban kaphat aktív rendfokozatot.
 
  • Tetszik
Reactions: dudi