[HUN] Pzh 2000 HU

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Vipera kapitány

Well-Known Member
2021. május 11.
940
8 155
93
Azt hittem most a PZH-k miatt kicsit lenyugodtok de rohadt egy telhetetlen banda lett belőletek az utóbbi 2 évben :D
Legalább a festésen elfoglalhatnátok magatokat de most még azon se vesztek össsze. Nem is értem :D
Én a német ismerősömtől kapott mai fotókon (amikor még dojcsban járt a pzh a bhánon) ez a festés nem is tűnt rossznak...Komolyan! Nappal közelről és távolról is egész jól néz ki. Emlékeztet a birodalmi lépegetőkre csak nincs négy lába...
 

beat

Well-Known Member
2012. január 25.
1 064
2 559
113
A PZH-t a legtöbb fórumlakó szerintem "kipipálta" magában és valami újdonságra vágyik: új beszerzés bejelentése vagy esetleg a magyar Lynx-verzió bemutatása adna témát pár hétre... :)
Az hogy jönni fog 24 db tök-egyforma, csak rendszámában különböző PZH az már nem túl izgi... :D
Én azért kivárom a harckészültség elérését is... Manőverezés terepen, éleslövészet egyenként és kötelékben, közvetlen és közvetett irányzással, stb. És amiről nem tudósítanak, de biztosan része a kiképzésnek: álcázás és tüzelőállás gyakori váltása, ilyen jellegű dolgok. Ha ezeket már készségszinten végzik a tüzérek, akkor jöhet a "pipa". ;)

Jut eszembe, az ütegek szervezése hogy lesz? A 6 gép x 4 = 24 logikusnak tűnne, de mi lesz a valóságban? 4 gép x 6 üteg például?
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 931
38 161
113
Én azért kivárom a harckészültség elérését is... Manőverezés terepen, éleslövészet egyenként és kötelékben, közvetlen és közvetett irányzással, stb. És amiről nem tudósítanak, de biztosan része a kiképzésnek: álcázás és tüzelőállás gyakori váltása, ilyen jellegű dolgok. Ha ezeket már készségszinten végzik a tüzérek, akkor jöhet a "pipa". ;)

Jut eszembe, az ütegek szervezése hogy lesz? A 6 gép x 4 = 24 logikusnak tűnne, de mi lesz a valóságban? 4 gép x 6 üteg például?
3x8 lesz az eddig infók szerint...
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 643
18 963
113
Én a német ismerősömtől kapott mai fotókon (amikor még dojcsban járt a pzh a bhánon) ez a festés nem is tűnt rossznak...Komolyan! Nappal közelről és távolról is egész jól néz ki. Emlékeztet a birodalmi lépegetőkre csak nincs négy lába...
Na ezt ne irtad volna le! Kaptál képeket és nem raktad fel ide!? Megbocsájthatatlan!
 
H

Hummen23

Guest
Azt hittem most a PZH-k miatt kicsit lenyugodtok de rohadt egy telhetetlen banda lett belőletek az utóbbi 2 évben :D
Legalább a festésen elfoglalhatnátok magatokat de most még azon se vesztek össsze. Nem is értem :D
A pzh-ra gondoltál, amikor azt írtad, hogy két héten belül lesz valami, ami hetekre lefoglalja a fórumozókat?
 
  • Tetszik
Reactions: Venom85

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 643
18 963
113
A pzh-ra gondoltál, amikor azt írtad, hogy két héten belül lesz valami, ami hetekre lefoglalja a fórumozókat?
Mit neked festés vagy hogy szép e a hegesztés ez mind lerágott csont! Itt maximum már csak egy újabb mennyiség bejelentése foglalná le a csapatot 1-2 hétre! Utána a 2030-ra igért időpont lenne büdös! 2023 van mikor gyün má?! :D De még csak 2023 van!!! Akkor jövő héten gyün?
 
W

Wilson

Guest
A pzh-ra gondoltál, amikor azt írtad, hogy két héten belül lesz valami, ami hetekre lefoglalja a fórumozókat?
Már csak a mérete miatt is lefoglalhatná a fórumozókat mivel ku....va nagy dög....:), amúgy meg ne sírjon szerintem senki abba kell csak belegondolni ,hogy mennyivel jobb helyzetben vagyunk mint a pl a mordori haditechnikai fanatikusok , ugyanis a mi kormányunk olyan haditechnikát rendelt amit ki lehet állítani pl a Városligetbe ,meg lehet tapogatni körbe lehet járni stb.

De a Román vezetést nem érdeklik e fajta szempontok most a haditengerészetre "feküdtek rá" hadihajókat akarnak meg tengeralattjárókat, kérdem én vajon mikor fognak Bukarestben a Román Parlament előtt egy dízel-elektromos tengeralattjárót kiállítani, hogy a Román átlagpolgár megcsodálhassa? A válasz az, hogy soha, így aztán, ebből is látszik, hogy mi kivételezett helyzetben vagyunk.....:)
 
H

Hummen23

Guest
Mit neked festés vagy hogy szép e a hegesztés ez mind lerágott csont! Itt maximum már csak egy újabb mennyiség bejelentése foglalná le a csapatot 1-2 hétre! Utána a 2030-ra igért időpont lenne büdös! 2023 van mikor gyün má?! :D De még csak 2023 van!!! Akkor jövő héten gyün?
Mivel akkora már a pzh érkezését egészen pontosan prognosztizálták, úgy lehetett érteni, hogy valami bejelentés fog történni.
Egyébként régóta úgy tűnhet a külső szemlélő számára, hogy áll a program, és csak a már évekkel ezelött megkötött szerződések megvalósítása folyik, az is késésekkel.
Minden másra ott van a piackutatás.

Egyébként próbáltam felhozni a festés témát, de @krisss ignorálta.
Szóval én mosom kezeimet, megtettem ami tőlem telt.
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 643
18 963
113
Mivel akkora már a pzh érkezését egészen pontosan prognosztizálták, úgy lehetett érteni, hogy valami bejelentés fog történni.
Egyébként régóta úgy tűnhet a külső szemlélő számára, hogy áll a program, és csak a már évekkel ezelött megkötött szerződések megvalósítása folyik, az is késésekkel.
Minden másra ott van a piackutatás.

Egyébként próbáltam felhozni a festés témát, de @krisss ignorálta.
Szóval én mosom kezeimet, megtettem ami tőlem telt.
Olyanok mint nagyanyám! Minden szerdán meg szombaton kimegy a piacra de ritkán vesz valamit! Piacot kutat!
 
W

Wilson

Guest
Mivel akkora már a pzh érkezését egészen pontosan prognosztizálták, úgy lehetett érteni, hogy valami bejelentés fog történni.
Egyébként régóta úgy tűnhet a külső szemlélő számára, hogy áll a program, és csak a már évekkel ezelött megkötött szerződések megvalósítása folyik, az is késésekkel.
Minden másra ott van a piackutatás.

Egyébként próbáltam felhozni a festés témát, de @krisss ignorálta.
Szóval én mosom kezeimet, megtettem ami tőlem telt.
Nem azért mondom de a festésen kívül még több mindenbe bele lehet kötni , vegyük pl a PZH2000 lövegének a hosszát, szerintem hosszabb lövegcsővel kellett volna rendelnünk, mert szerintem harctéri körülmények között nem elég hosszú, hogy a tisztaságmániás magyar tüzéreink a heti nagymosás után az összes kimosott ruháikat kitudják rakni rá száradni....:).
 
W

Wilson

Guest
Olyanok mint nagyanyám! Minden szerdán meg szombaton kimegy a piacra de ritkán vesz valamit! Piacot kutat!
De értékes információkat szerez, hiszen neked elég csak megkérdezni őt és máris pontos információkkal szolgál az árakról az áru minőségéről, így neked nem kell kimenni a piacra ezzel időt és energiát spórol neked....:)
 
  • Tetszik
  • Vicces
Reactions: Blitz97 and Venom85

Vipera kapitány

Well-Known Member
2021. május 11.
940
8 155
93
Még egy észrevétel...a festés...a piros pöttyökkel a lánckerekes görgőkön meg a zöld és a "fehéres" terep rejtőmintázattal olyan kis "magyar trikolor" érzése van ...a piros pöttyökről nekem(!) a kocsiból készült közeli fotón olyan "márciustizenötödike" érzésem volt.